Isus ponovo dolazi - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
  1. #31

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    A kad će stići znali se,
    Pa evo ovako je Apostol Petar pre oko 2000 god. pisao o drugom Hristovom dolasku, kao da je mogao da zaviri u budućnost, odnosno našu sadašnjost ->

    "Voljeni moji, ovo je već drugo pismo koje vam pišem, u kojem, kao i u prvom, podsećanjem podstičem vaš zdrav razum, da se sećate reči koje su govorili sveti proroci i zapovesti koju vam je Gospod i Spasitelj dao preko vaših apostola.
    A pre svega znajte ovo: u poslednjim danima pojaviće se rugači, koji će se rugati i postupati po svojim željama i govoriće: Gde je taj njegov obećani dolazak? Otkada su naši praočevi pomrli, sve stoji kao što je bilo od početka stvaranja.
    Jer, oni namerno previđaju činjenicu da nebesa postoje od davnina i da je zemlja Božjom rečju stajala iz vode i usred vode. Po tome je tadašnji svet bio uništen kad je bio potopljen vodom. A tom istom rečju sadašnja nebesa i zemlja sačuvani su za vatru i čuvaju se do dana suda i uništenja bezbožnika.
    Ali, nemojte prevideti ovu činjenicu, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina i hiljadu godina kao jedan dan. Gospod ne kasni s ispunjenjem svog obećanja, kao što neki misle da kasni, već je strpljiv s vama jer ne želi da iko propadne, već da svi dođu do pokajanja.

    Gospodnji dan će doći kao lopov. U taj dan će nebesa uz tutnjavu brzo proći, i elementi će se, užareni, raspasti, a zemlja i dela na njoj biće razotkriveni.

    Pošto će se to sve tako raspasti, neka vaša dela budu sveta i neka se po njima vidi da ste odani Bogu, dok očekujete i imate na umu Gospodnji dan, kad će se nebesa, zapaljena, raspasti i elementi, užareni, rastopiti! Ali po njegovom obećanju očekujemo nova nebesa i novu zemlju u kojima će pravednost prebivati. Zato, voljeni moji, budući da to očekujete, dajte sve od sebe da vas on nađe čiste, besprekorne i u miru. Sem toga, strpljenje našeg Gospoda smatrajte spasenjem, kao što vam je i naš voljeni brat Pavle napisao prema mudrosti koja mu je data, govoreći o tome kao što to čini i u svim svojim pismima. Međutim, u njima ima teško razumljivih misli, koje neupućeni i nepostojani izvrću, kao što to rade i sa ostalim delovima Pisma, na sopstvenu propast.
    Zato vi, voljeni moji, pošto ovo unapred znate, čuvajte se da vas ti drski bezakonici ne odvuku svojom zabludom i da ne izgubite svoju postojanost. A rastite u blagodati i spoznanju o našem Gospodu i Spasitelju Isusu Hristu. Njemu neka je slava sada i u svu večnost."

    Neverovatno precizno. I istinito!

  2. #32

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    HRISTOV DRUGI DOLAZAK Na direktno pitanje kada će biti sudnji dan, kada će doći kraj ove planete, Hristos je odgovorio u 36. stihu istog poglavlja. On je kazao: "A o danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam." Znači, sledeću stvar koju bih želeo da zapazite jeste: na direktno pitanje "Kad će to biti i kakav je znak tvoga dolaska i posletka veka", Hristos kaže: "Niko to ne zna osim oca mog", dakle Boga; Bog jedini zna dan. Zbog toga svi oni, ja znam da postoje predstavnici različitih verskih zajednica, svi oni koji pokušavaju da kažu: "Tog i tog dana će doći Isus Hristos na ovaj svet", to nije biblijska nauka. Isus kaže: "Niko ne zna dan i čas do otac moj sam." Međutim, Isus je takođe kazao, 32. stih: "Od smokve naučite se priči: kad se već njezine grane pomlade i ulistaju, znate da je blizu leto. Tako i vi kad vidite sve ovo, znajte da je blizu kod vrata." To je bio govor koji je Hristos često koristio. Vi posmatrate prirodu. Kad vidite smokvu kako jednostavno počne da pupi, vi kažete "Leto će brzo." "Tako i vi", kaže Hristos, "kad vidite sve ovo ..."; to "sve ovo" videćete da su znaci Hristovog drugog dolaska, koji se spominju u ovom poglavlju. "Tako i vi kad vidite sve ovo ..." I onda Hristos kaže na primer u 37. stihu: "Jer kao što je bilo u vreme Nojevo, tako će biti i dolazak sina čovečijega." Ovo je jedan direktni znak. Isus kaže: "Kao što je bilo u vreme Nojevo, tako će biti i dolazak sina čovečijega, jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onoga dana kada Noje uđe u kovčeg, i ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve, tako će biti i dolazak sina čovečijega." Da li Bog ima nešto protiv jela i pića? Nema. Ali kada jelo i piće postanu jedini smisao ljudskoga života, onda je to znak Hristovog dolaska. Da li Bog ima nešto protiv ženidbe i udaje? Nema. Ali kad telesne želje postanu jedini smisao, onda je to tragedija. rođimo kroz novozavetne tekstove, da vidimo kako se sve u Novom Zavetu naziva Hristov drugi dolazak, kako su biblijski pisci opisali taj događaj. Mi smo bili u Jevanđelju po Mateju, Marka nismo čitali, ali smo spomenuli 13. poglavlje, Luka 21., čitali smo, idemo u Jevanđelje po Jovanu, 14. glava, ovaj tekst vi poznajete, to su same Hristove reči. On je kazao ovako svojim učenicima, 3. stih: "I kad odem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja." Zatim ima i u knjizi Dela apostolska, gde je recimo apostol Pavle na Areopagu držao govor. Hajmo da čitamo taj tekst. Jednoga dana je Pavle došao na Areopag, tu su bili epikurovci i drugi stojički mudraci "koji se prepirahu", kaže, "s njim. Jedni govorahu: 'Šta hoće ovaj besposlica?'" A onda je Pavle stao i kazao ovako, 17,30: "Ne gledajući dakle Bog na vremena neznanja, sad zapoveda svim ljudima svuda da se pokaju. Jer je postavio dan u koji će suditi vasionome svetu." Kako će suditi ljudima, na osnovu čega će im suditi? "Po pravdi preko čoveka koga odredi i dade svima veru vaskrsnuvši ga iz mrtvih." A tekst kaže: "A kad čuše vaskrsenije iz mrtvih, onda se jedni rugahu, a jedni rekoše: 'Da te čujemo opet o tom'", i tako dalje. Ali 34. stih kaže: "A neki ljudi pristaše uz njega i verovaše, među kojima beše i Dionisije Areopagitski, i žena po imenu Damara, i drugi s njima." Jedni su se rugali. Oni koji su shvatili i prihvatili verom Isusa Hrista, oni su prihvatili Pavlovu vest.

    Prva Korinćanima poslanica, 15. glava, sjajan tekst. 51. stih kaže ovako: "Evo vam kazujem tajnu", kaže apostol Pavle, "jer svi nećemo pomreti, a svi ćemo se pretvoriti", znači preobraziti. Znači, neki će živi dočekati Hristov drugi dolazak. "Ujedanput, u trenutku oka, u poslednjoj trubi, jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti. Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost. A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona reč što je napisana: 'Pobeda proždre smrt.'" Kako su ovo sjajne reči, velike reči, i Vuk je to sjajno preveo. Koja pobeda? Hristov drugi dolazak. I slušajte ove reči, 55. stih: "Gde ti je, smrti, žaoka? Gde ti je, pakle, pobeda?" Misli se na onu škorpijinu žaoku. "Gde ti je, smrti, žaoka?" Nema više, smrt je pobeđeni neprijatelj u trenutku Hristovog drugog dolaska.

    Idemo dalje. Idemo recimo u Prvu Solunjanima poslanicu, 4. glava, 16. stih: "Jer će sam Gospod", misli se na Hrista, "za zapovešću, sa glasom aranđelovim, i s trubom Božjom sići s neba, i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre; a potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti." Idemo dalje. Titu poslanica, 2. glava, 13. stih: "Čekajući blažena nada", znači nešto što je toplo oko srca, nešto u šta čovek veruje, "i javljanje slave velikoga Boga i spasa našega Isusa Hrista." Živeti kao čekaoci. "Čekajte", kaže Pavle. Idemo u poslednju knjigu Biblije, Otkrivenje svetoga Jovana Bogoslova ili Apokalipsu, 1. glava, 7. stih. Ova knjiga počinje sa vešću o Hristovom drugom dolasku. Tekst kaže: "Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše, i zaplakaće za njim sva kolena zemaljska. Da, zaista." Da li znate kako se završava Biblija? Hajmo da čitamo poslednje reči Biblije. Naravno, 21. stih je završetak. Teološki, poslednji stih je 20. stih, evo kako on glasi: "Govori onaj koji svedoči ovo ..."; ko je svedočio Jovanu, ko mu je dao otkrivenje? Isus Hristos. Znači: "Govori onaj koji svedoči ovo: 'Da, doći ću skoro!'" I Jovan kaže: "Amin, Da, dođi, Gospode Isuse." To su poslednje reči Biblije.
    Poruku je izmenio sale777, 16.05.2011 u 00:17 Razlog: Prva Korinćanima poslanica, 15. glava, sjajan tekst. Ja sam imao priliku da o ovom tekstu govorim u Književnom klubu Srbije,

  3. #33

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Samo mi nije jasno,zashto ovo "ponovo"...Kako mozhe da dodje ponovo,neko ko nikad nije ni bio?
    Me Bring Da Enlightenment...

  4. #34

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Oh, još jedan u nizu savremenih "mudraca" ... Skidacha_Mraca...
    Mrak skida mraku mrak...hehe...

  5. #35

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Oh, još jedan u nizu savremenih "mudraca" ... Skidacha_Mraca...
    Mrak skida mraku mrak...hehe...
    Mnogo je bolje verovati i u neznanju zhiveti,nego znati...Jer,kad chovek zna,to mnogo zna da zaboli...Ali "Mrak",morash sam sebi skinuti,nikako to neko druge ne mozhe umesto tebe...Otvori svoj um...
    Me Bring Da Enlightenment...

  6. #36

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    mene vise zanima kada ce lucifer ponovo da izadje...nekako mi vise cool lik
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  7. #37

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Ali "Mrak",morash sam sebi skinuti,nikako to neko druge ne mozhe umesto tebe...Otvori svoj um...
    E hvala ti što si me prosvetlio...
    Bar da je više tak'ih "prosvetitelja" na Zemlji, di bi nam kraj bio....Vrlo je verovatno da bi smo ustvari i bili tamo gde smo sada...

  8. #38

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Mani se kritikovanja, razmisljaj kako sam sebi da skines mrak


    Cekajuci Isusa
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 20:37
  2. Sudnji dan dolazi za tri godine?!
    Autor tonio11 u forumu Spomenar
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 22:12
  3. Isus – ranjeni iscelitelj
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 09.10.2009, 23:06
  4. Pogodi ko dolazi na večeru
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 15:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •