Obeležena 90-godišnjica prisajedinjenja Vojvodine Srbiji - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Obeležena 90-godišnjica prisajedinjenja Vojvodine Srbiji

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Seli smo sa pobednicima za sto i dobili teritorije koje smo oslobađali. U tome su učestvovali i Srbi, Bunjevci i ostali Sloveni sa ovih prostora i doprineli stvaranju Kraljevine Srbije kakva je na mapi kakvu sam postavio koja će kasinje ući u Kraljevinu SHS.
    Tako je kolega, samo sam to hteo da cujem!
    Obzirom da u tom trenutku Madjarska drzava nije postojala (zajedno sa Nemackom i Rusijom, koje su bile u anarhiji pa pod crvenom upravom), Madjarsku je u Trianonu dobrovoljno i slucajno branio jedan jedini advokat, koji ni strucno, ni zvanjem nije bio spreman za toliku ulogu. Zvanicno Madjarska nije imala predstavnike na pregovorima u Trijanonu, obzirom da crvenu vlast zapadna Evropa nije priznavala.
    Velesile su kasnije primorale Rumuniju i Srbiju da se povuku sa dela zauzetih teritorija (Rumunska vojska je cak usla i u Budimpestu guseci crvenu revoluciju).

    Medjudrzavnim sporazumom(?) se posle drugog svetskog rata Madjarska finalno izjasnila da nema pretenzija prema teritoriji Jugoslavije.

    Postoje bezbroj clanaka i strucnih radova o dogadjajima posle 1. i 2. svetskog rata, i ocito je da su granice i tada krojile i odobravale zapadne sile sa posebnim (po meni cinicnim) pristupom da zemlje centralne evrope nikada nisu bile vicne parlamentarizmu, te je prodor demokratije u te prostore krajnje neizvestan.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Obeležena 90-godišnjica prisajedinjenja Vojvodine Srbiji

    I gde smo mi naivni sto smo se dizali na hej Sloveni.Kao da smo uz tu pricu izmisljeni i prevareni...
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Obeležena 90-godišnjica prisajedinjenja Vojvodine Srbiji

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. Austrougarska drzava nije bila zlocinacka.
    2. Nije oslobodjena severna Srbija, vec je drzava Madjarska rasparcana od straha od prosirenja boljsevisicke revolucije.
    3. Tvoje karakterisanje kako kazes ``manjina`` je tuzno, jadno i sokano.

    Zar 90 godina nije bilo dovoljno da se stvari umire? Hm...
    1. Аустоуграска двоглава злочиначка монархија није била злочиначка само према својој деци - Аустријанцима, Угарима и Хрватима, а према свима осталима (Чесима, Словацима, Србима, Румунима .... ) је била и више него злочиначка

    2. У праву си ... ослобођено је Војводство Србија, дакле ... ослобођена је СРБИЈА, а не северна Србија ... потпуно си у праву

    3 ... нисам упућен

    П.С. Поздрав свима, недостајали сте ми ... само видим да је иста "гарда" у првим борбеним редовима

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Godišnjica braka
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 16.10.2010, 13:53
  2. Godišnjica mature
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 01:58
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.01.2009, 12:42
  4. Godišnjica najnovije srpske revolucije...
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.10.2006, 23:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •