Alkohol - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 75

Tema: Alkohol

  1. #16

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mind_reset kaže: Pogledaj poruku
    Sa druge strane, hteo bi da vam prenesem deo rezultata istrazivanja koje sam radio prosle godine u ovo doba na ucenicima II i IV godine gimnazije (novosadske). Osnovni rezultat je da 84.6% ucenika konzumira alkohol, sto je cak manje od slicnog istrazivanja Ministarstva prosvete i sporta i Instituta za mentalno zdravlje koji su dobili cak 92%, ovi rezultati su zabrinjavajuci, kada kroz ovo pogledam alkohol, uopste mi ne zvuci kao nesto pozitivno u bilo kojoj prilici
    Ok, ali po meni je to sasvim normalno, jer ako neko treba da pije i da se provodi, to su onda mladi. Sigurno neće starkelje od pedeset godina da piju. Ja sam u prvom razredu gimnazije već uveliko pio.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  2. #17

    Odgovor: Alkohol

    Citat Pcela ubica kaže: Pogledaj poruku
    Ok, ali po meni je to sasvim normalno, jer ako neko treba da pije i da se provodi, to su onda mladi. Sigurno neće starkelje od pedeset godina da piju.Ja sam u prvom razredu gimnazije već uveliko pio.

    Ne smatram ljude od pedeset godina starkeljama, pogotovo ne smatram da nemaju pravo (niti povode) za provod, još manje da ove generacije ne treba da konzumiraju alkohol.
    Opet ponavljam, nemam ništa protiv konzumiranja alkohola povremeno, u društvu, kada za to ima povoda, bez obzira na životnu dob (naravno, isključujem decu). Da, sve generacije negde krajem osnovne, početkom srednje škole počnu da ga konzumiraju. Problem je učestalost toga. I sigurno ne smatram normalnim niti zdravim da deca u osnovnoj i u nižim razredima srednje škole redovno(uveliko?) piju.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Alkohol

    uopste nisam gadljiva na alkohol, ali mislim da su ovi podaci koje je iznio mind_reset alarmantni. jednostavno, nema opravdanja za redovno i neumjerereno alkoholisanje maloljetnika, kao i onih punoljetnih. negdje treba da se podvuče crta.
    nattydread is coming to dinner

  4. #19

    Odgovor: Alkohol

    Kako nece deca u pubertetu kod nas uveliko piti kad se kod nas kult alkohola preonosi sa generacije na generaciju. Kad stalno oko sebe vide plasirano na razne nacine kako je alkohol i opijanje "lek za sve" , za propale ljubavi , za losu situaciju na poslu , za probleme u porodici , a uz to redovno gledaju roditelja (najcesce oca) kako svakodnevno sedi pred televizorom i iz cista mira popije 5-6 piva , a onda dodju prijatelji pa se opet pije ili se hvale jedni drugima kako su juce preterali pa im danas nije dobro. Sta se tu moze drugo i ocekivati?
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #20

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Ne smatram ljude od pedeset godina starkeljama, pogotovo ne smatram da nemaju pravo (niti povode) za provod, još manje da ove generacije ne treba da konzumiraju alkohol.
    Slažem se, ali činjenica ja da je u toj životnoj dobi, ma koliko čovek to želeo, nemoguće piti istim intenzitetom kao u mladosti. Naravno, i ja bih voleo da i sa pedeset godina mogu isto kao i sad da pijem i provodim se, ali znam da mi sve one obaveze koje se vezuju za tu životnu dob to neće dozvoljavati. Ono što sam ja hteo da kažem, to je da ne razumem to što je ljudima toliko čudna činjenica što najviše piju mladi. Pa, mislim, ako neka treba da pije, to su onda mladi. Ako će u nekom periodu svog života čovek da pije, to je kad je mlad.

    Mislim da je ispravan razvojni put svakog čoveka što se tiče alkohola ovakav: prvi put bi trebalo da se napije sa, na primer, četrnaest godina. Do svoje šesnaeste možda ukupno da se napije dvadeset puta. Od šesnaeste da počne sve intenzivnije da pije, a vrhunac da doživi u najlepšoj godini - devetnaestoj. Na tom nivou da stagnira još godinu-dve, da bi negde od dvadeset druge prvo neprimetno počeo sve manje i ređe da pije, a negde od dvadeset pete-šeste da je to već primetno. Posle tridesete da to polako svodi na neku minimalnu meru, da bi na kraju završio sa pijanstvima samo o nekim retkim posenim prilikama.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  6. #21

    Odgovor: Alkohol

    Citat Pcela ubica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je ispravan razvojni put svakog čoveka što se tiče alkohola ovakav: prvi put bi trebalo da se napije sa, na primer, četrnaest godina. Do svoje šesnaeste možda ukupno da se napije dvadeset puta. Od šesnaeste da počne sve intenzivnije da pije, a vrhunac da doživi u najlepšoj godini - devetnaestoj. Na tom nivou da stagnira još godinu-dve, da bi negde od dvadeset druge prvo neprimetno počeo sve manje i ređe da pije, a negde od dvadeset pete-šeste da je to već primetno. Posle tridesete da to polako svodi na neku minimalnu meru, da bi na kraju završio sa pijanstvima samo o nekim retkim posenim prilikama.
    ja mislim da su takvi razvojni putevi veoma rijetki i više su izuzetak nego pravilo.
    nattydread is coming to dinner

  7. #22

    Odgovor: Alkohol

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    Kako nece deca u pubertetu kod nas uveliko piti kad se kod nas kult alkohola preonosi sa generacije na generaciju. Kad stalno oko sebe vide plasirano na razne nacine kako je alkohol i opijanje "lek za sve" , za propale ljubavi , za losu situaciju na poslu , za probleme u porodici , a uz to redovno gledaju roditelja (najcesce oca) kako svakodnevno sedi pred televizorom i iz cista mira popije 5-6 piva , a onda dodju prijatelji pa se opet pije ili se hvale jedni drugima kako su juce preterali pa im danas nije dobro. Sta se tu moze drugo i ocekivati?
    Tačno, znam i one koji su cuclu umakali u pivo i stavljali detetu u usta "da brže zaspi". Ali, taj tvz. kult alkohola može biti razlog, ne i opravdanje. Možda konačno društvo treba da učini nešto da to promeni. Recimo, za početak, da se pridržavamo zabrane prodaje alkohola i cigareta maloletnicima?

    Citat Pcela ubica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je ispravan razvojni put svakog čoveka što se tiče alkohola ovakav: prvi put bi trebalo da se napije sa, na primer, četrnaest godina. Do svoje šesnaeste možda ukupno da se napije dvadeset puta. Od šesnaeste da počne sve intenzivnije da pije, a vrhunac da doživi u najlepšoj godini - devetnaestoj. Na tom nivou da stagnira još godinu-dve, da bi negde od dvadeset druge prvo neprimetno počeo sve manje i ređe da pije, a negde od dvadeset pete-šeste da je to već primetno. Posle tridesete da to polako svodi na neku minimalnu meru, da bi na kraju završio sa pijanstvima samo o nekim retkim posenim prilikama.
    Razvojni put koji je ovde iznešen deluje prosto idilično i slabo znam one koji su se tako nekog puta i pridržavali. Ali zato znam brdo onih koji su zapeli u toj "vrhunskoj" devetnaestoj godini i ona traje li traje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Razvojni put koji je ovde iznešen deluje prosto idilično i slabo znam one koji su se tako nekog puta i pridržavali. Ali zato znam brdo onih koji su zapeli u toj "vrhunskoj" devetnaestoj godini i ona traje li traje.
    Šta znam, ja imam 22 godine i već polako primećujem da pijem manje nego sa 19. I znam još dosta svojih vršnjaka, koji su pili i piju k'o smukovi, a ruku bih u vatru stavio da neće biti alkoholičari, već da će konzumiranje alkohola kasnije prilagoditi godinama.

    Možda je tačno da ovakvi razvojni putevi jesu samo izuzeci, ali to i treba da se promeni, da oni postanu pravilo. Uostalom, ako se već slažemo da je to što sam napisao nešto idilično, onda pretpostavljam da se slažete i da je normalno da mladi piju, tako da ne vidim više nikakav problem.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  9. #24

    Odgovor: Alkohol

    Citat Pcela ubica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je ispravan razvojni put svakog čoveka što se tiče alkohola ovakav: prvi put bi trebalo da se napije sa, na primer, četrnaest godina. Do svoje šesnaeste možda ukupno da se napije dvadeset puta. Od šesnaeste da počne sve intenzivnije da pije, a vrhunac da doživi u najlepšoj godini - devetnaestoj. Na tom nivou da stagnira još godinu-dve, da bi negde od dvadeset druge prvo neprimetno počeo sve manje i ređe da pije, a negde od dvadeset pete-šeste da je to već primetno. Posle tridesete da to polako svodi na neku minimalnu meru, da bi na kraju završio sa pijanstvima samo o nekim retkim posenim prilikama.
    Mnogo sam se pronašao u ovom citatu. S tim da sam dve godine stariji od dotičnog, tako da mu teorija ima potencijala.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #25

    Odgovor: Alkohol

    Pio sam, pijem i piću!

    Dok god se alkohol konzumira radi licnog zadovoljstva i opustanja to je ok ali kad se alkohol koristi da bi se zaboravilo na neke probleme, da bi se bilo IN u drustvu to je tuzno. Tuzno je i to sto se kod nas prećutno toleriše preterana upotreba alkohola. Meni lično najviše ide na živce što neke osobe u mom društvu uzimaju količinu alkohola kao merilo dobrog provoda, opuštenosti, raspoloženja...
    Jako mi je poznata rečenica "odlično sam se proveo sinoć, al' sam se ubio. Od xx sati se ničeg nesećam..."

    sad ako tako razmišlja neka uslovno zrela osoba, šta očekivati od klinca u osnovnoj ili srednjoj školi.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  11. #26

    Odgovor: Alkohol

    Alkoholizam je veoma ozbiljan problem u mnogim drustvima,
    bez razlike,bilo ono visko ravijeno ili manje razvijeno.
    Koliko je to ozbiljan problem i kakvu stetu nanosi to
    najbolje zna onaj ko je imao tu nesreu deli ziotni prostor
    sa osobom za koju kazemo da je alkoholicar.
    Ja,na srecu nemam licno ikustvo,mada se i meni dogodi
    da u odredjeim prilikama popijem neku casu dobrog vina.

    Alkoholizam,znamo,nije samo vezan za muski,vec
    i nezniji pol.U oba slucaja,pravo je mucenje biti u njiovoj
    blizini.
    Ali,po nekoj (glupoj) trdiciji muskarc i zena koji "piju
    u enormnim kolicinama" posmatraju se iz razlicitih uglova,
    a to je,posebno,izrazeno u tzv.patrijarhalnim sredinama.

    Taj,nazovimo,pocetak druzenja sa alkoholom kod njih
    pocinje,reklo bi se jos u decackom dobu.Naime,na raznoranim
    proslavama,"ponosni ocevi" daju deci gutljaj dva alkohola
    i pritom kada to dete oseti svu njegovu(alkohola)
    gadljivost oni ga ohrabruju,jer to je - muski.

    U kasnijem uzrastu,oni,naravno,znajuci kako je to- muski,pocinju novu
    etapu konzumiranja,al' sada to rade polu-javno.I najbolje prilike vide u
    trenutcima kada se nalaze na ekskurzijma ili zurkama,mada ne mali broj
    njih zadovojalva se ambijentom nekog Parka.U urbanim sredinaa,udrzeni,
    to rade decaci i devocjice.
    Kad postanu "ozbiljniji" izlaze iz tajnosti i to postaje javno i uvek uspevaju
    da nadju povod za taj uzitak.

    E sad,kad to isto (opijju se) cini nezniji pol to je vec druga stvar.
    To je,jel da - sramota.Uredu je i ispravno da se muskarc opija.
    Jer on,muskarac,ima raloge za to.On pije,jer se sa posla vratio umoan,
    nevoli bas nesto svoje radno mesto,a i sef mu nije simpatican,Ama nista
    mu se de dopada.A sta ako i neka zena nadje iste ili slicne razloge da
    popije? Ne.To nije isto!?Ona je zena,to je sramota i - tacka.

    U "manje naprednim"sredinama,ako muskarac pije,to se podrazumeva
    zeninim grehom (valjda ga ne pazi dovoljno dobro,pa,eto on mora nekako
    d se utesi) ili ce njegov alkoholizam opravdavati time kako su mu svi u
    porodici takvipa je on to,eto, nasledio.
    Za zenu koja digne ruke od svega pa se pridruzi dragom u pijenju,opravdnja
    nema.

    "Muskarac" ce ne retko da pije,jer je naucen da je to muski.
    Vremenom to prelazi u stetnu naviku koje se tesko odvici,jer to je po svemu
    tezak oblik zavisnosti.
    Na nesrecu,zene su podlozne da u kracem vremenskom periodu postanu
    zvinici,u odnosu na jaci pol.
    One obicno piju,trazei u tom utehu za nesto i kako je to,jel' sramota,one
    za takve trenutke opijnja biraju skrovitija mesta gde gube saznanje koliko
    su zaista popile.Osim toga,zbog svoje fizicke konstrukije teze podnose tu
    "tecnost"i tako se kod njih ovisnost stvara znatno brze.

    Ni zeni ni muskarcu alkoholicru nije lako.To je sigurno,ali svakako,onima
    prinudjenim da zive sa njima,daleko je teze,pre svega njihovim porodicma.
    Ako uzmemo da i muskarac i zena,izmedju ostalog,traze utehu u picu za
    nesto sto im nedostaje,oni,isto tako,traze razumevanje,paznju i ljubav.
    U trenutku kada su u alkoholizirnom stanju,ogromna vecina postaje
    razdzljiva,pa i agresivna i takvi ne pruzaju onima(porodici) pored sebe
    raloge za ljubav i paznju
    Ono sto je,takodje,zajednicko i kod muskih i zenskih alkoholicara je
    cinjenica da je to stanje bolesti koje je neophodno leciti.
    Stoga,to se namece kao prioritetna briga drustva,kako bi te ljude,
    bez obzira na uzrocnike "bolesti"sto efikasnije ukjucilo u normalne
    zivotne tokove i tako dobili drustveno korisnu kategoriju clanova
    drustvene zajednice.
    Tek nakon toga mozemo razgovarati o humanosti,drstvenoj brizi
    za onim najsvetijim - coveku.Izemdju ostalog i ljubavi,kao uzvisenoj
    kategoriji koja upucuje ljude jedne na druge.
    nomen est omen

  12. #27

    Odgovor: Alkohol

    Citat A6quattro kaže: Pogledaj poruku
    E sad,kad to isto (opijju se) cini nezniji pol to je vec druga stvar.
    To je,jel da - sramota.Uredu je i ispravno da se muskarc opija.
    Jer on,muskarac,ima raloge za to.On pije,jer se sa posla vratio umoan,
    nevoli bas nesto svoje radno mesto,a i sef mu nije simpatican,Ama nista
    mu se de dopada...
    Bogami, mene je bilo sramota kad se napijem (ne opijem, pa mi lepo), da idem kuci. Danas i nema tog stava, o sramoti, za musko/zensko, bez obzira na godine. Jednako je ruzno videti pijanu zenu ili muskarca. Opijenih muskaraca i devojaka ima na sve strane. I naprotiv, tada su devojke prijatne, a "nezgodni" muskarci.
    U opijenom stanju se desavaju i lepe stvari. Zato ljudi i piju. Problem je u nekontrolisanom ponasanju u stanju pijanstva. Tuca, huliganstvo, nered.
    Mnogi piju upravo da bi se okurazili za ovakve zahvate, a tu definitivno ne spadaju zene. Onda je jasno zasto je "ruznije" videti pijanu zenu, jer se postavlja pitanje, sta je nju navelo da se ozdere? Ponasanje pijane zene, cesto zna da njoj samoj nasteti. Drustvo ne osudjuje pijanu zenu. Ono osudjuje pijanu majku. A devojke, pevaljke, "kurvice, pickice, sponzoruse, mackice" se napijaju i jos im dolivaju kako bi ih napili.
    Moze svako da se opija tri dana nakon ugasene ljubavi, ako mu je to ventil, ali je to vec licni izbor. Ni tada nije normalno piti, dok se "pegla" ne baci.
    Ko je ikad pio, zna da se emocije samo trenutno mogu suzbiti alkoholom, a nekad se tako i raspiruju. Sutra je isto, tako da emotivne pijanice lako mogu postati alkoholicari.

    Muskarci generalno vise piju. Zasto? Pa bolje podnose alkohol. Upravo zato, ako je alkohol neprijatelj u nekim situacijama, treba ga i poznavati
    Gore je onom sto nikada ne pije, pa popije dve case, nego onom koji zna svoju granicu. Naravno da "lizanje rakije" nema smisla, ali vec tako kad bi dete i samo popilo na ulici, u kafani... npr. 5-ti razred, bolje da popije prvu casu sa ocem, pa da mu ovaj kaze " polako, uzivaj, degustiraj". Tada je to njegov izbor i nije nametnuto.

    Sve to nije alkoholizam. Alkoholicari se kriju, stabilni su, ne primetni, piju ceo dan, a ne samo uvece. Samo nekad imaju ispade, te padaju i prave se da im je lose. Naravno u tom filmu imaju ozbiljne sanse da ih udare kola, da padnu niz stepenice....ko zna sta. Oni cak cesto rade svoj posao najnormalnije. Tako je na primer i sa morfiomanima (najcesce apotekarima koji to najlakse pribavljaju).
    Tada govorimo o fizickoj zavisnosti, gde ne unosenjem alkohola u organizam dolazi do blokada, te se on konzumira da bi se "profunkcionisalo". Alkoholicari i du dotle da piju apotekarski alkohol. Resenje je lecenje i nekonzumiranje alkohola nikada vise, jer bi to dovelo do ponavljanja zavisnosti i pada karaktera.
    Naravno ima i onih za koje se zna, koji ne mogu da zaobidju kafanu, koje bi gazde kafana mogli poslati na lecenje i koji cesto budu nasilni, nezadovoljni, bilo trezni ili pijani.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  13. #28

    Odgovor: Alkohol

    volim da popijem u drustvu prije sam pio mnogo da su me 4 noslili kuci danas ni blizu popijem 2 3 piva i dosta

  14. #29

    Odgovor: Alkohol

    Iskreno receno, mislim da to nije samo kodnas u Srbij uopste problem, vec kada gledam u ovoj drzavi gde zivim takodje je isti problem, t.j. sto je najgore ovde kad vidim sto je vikendom normalno vidjati mladih devojaka i momaka koji idu u izlazak,drzajuci flasu sampanjca ulicom,pivom,flasu vodke itd.
    Mada postoji zakon da je strogo zabranjeno prodaja alkohola ispod 16god. al lako to prevazici kad im kupuju starij.tako da je moje misljenje da taj problem postoji u svakoj drzavi u danasnje vreme, cak i u susednoj drzavi, nemacka. takodje vlada taj problem jos rigoroznije mozda neg ovde il kodnas u srbij.
    @c@

  15. #30

    Odgovor: Alkohol

    u redu je ponekad popiti,slavlje,izlazak ili sl.,al bas svaki dan ili svaki drugi ? to je strasno
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ženski spol i alkohol
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 15.06.2011, 02:41
  2. Alkohol u krvi vozaca
    Autor yige_gui u forumu Auto-moto
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 11:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •