Alkohol
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 75

Tema: Alkohol

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Alkohol

    Da li smo mi društvo alkohola?
    Da me ne shvatite pogrešno, daleko od toga da se gadim alkohola. Volim da popijem, s vremena na vreme, ali znam granice.
    Ja čak i ne znam puno njih za koje se može reći da se redovno opijaju.
    Ono čega se grozim (i pomalo me i plaši) je to što cela generacija svaki dan, ili barem skoro svaki dan unese nešto od alkohola od sebe. Napili se oni ili ne, ali verujem da se ujutru bude sa 0,8 alkohola u krvi.
    Kakav je vaš stav o ovome?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Alkohol

    Nemam ništa protiv alkohola u prilikama koje za to služe.
    Veliki sam protivnik konzumiranja alkohola kada su ljudi kod kuće, najčešće sami, i bez nekog odredjenog povoda. To najčešće vodi u naviku, koja vodi u zavisnost, a zavisnost ne donosi ništa dobro...

  3. #3

    11 Odgovor: Alkohol

    ja sam za alkohol uvijek kada se skupi drustvo sa nekim dobrim povodom, mada mogu i bez toga. ali stoji cinjenica da smo drustvo gdje se alkohol tolerise i gdje se uvijek nadje neki povod za pijanku. medjutim, najvise se grozim kada djeci daju da piju "malo piva" ili "pjenu od piva" (nedavno sam prisustvovala takvoj sceni, a u pitanju je bio klinac od 4 godine) ili jos gore kada im se da da "liznu malo rakije".
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mish kaže:
    Da li smo mi društvo alkohola?
    Kako nismo? Nađi mi jednu osobu, uveče u izlasku, da nije cugnula bar jedno "pićence" i vodim te na pivo!

  5. #5

    Odgovor: Alkohol

    Alkohol se definitvno maksimalno toleriše kod nas.. Ako si muškarac, još u društvu istih, a ne popiješ nešto žestoko, obično ti je žena rospija , ili si.. ma ne mogu da se setim svih izraza za lepše nam polovine
    Odoh ja u off

    Slučaj mog naselja koji je primenljiv, mislim u gotovo svim sredinama.. na žalost
    Kada smo tek počeli da živimo zajedno, ovde, gde smo, dodje jedan drugar (gradska faca ) i postavi Milom i meni dva poražavajuća pitanja:
    prvo: da li pijete alkohol ?
    drugo: da li pijete tablete za smirenje ?

    Na naše negativne odgovore, samo je prokomentarisao da ćemo se ''slabo'' družiti sa bližim i daljim komšilukom..

    Od alkohola ne bežim, samo što nisam u prilici da ga konzumiram, ali kako kažu moji bližnji ''dovoljno si luda i bez njega ''..

    Šteta je videti klince zimi ovde, kada se skupe, lože vatru (tada se osećam kao da sam u getu), svi uniformisani, besni - mame i tate materijalno nadoknadjuju nedostatak pažnje, vremena, ljubavi.. i svi ucirkani, crvenih očiju.. Ma, strašno.. Daleko od toga da morališem, prva sam za to da sve u životu treba probati, ali kao što SQUAW reče u sličnoj temi - nema alternative, nikakve..
    Najlakše je reći prošli smo i prolazimo loše u životu, hajde da malo zaboravimo..ili koji ''jako dobri izgovori'' postoje..
    Posmatrajući prijatelje kojima je jedno od roditelja intenzivno konzumiralo alkohol, njihove traume, čitajući postove o ''alkoholizmu u porodici'' i

    Klinci u osnovnoj ga piju umesto soka..
    Užas! Ne bih ga zabranila, već bih mu rebnula cenu, pa ''ko voli, nek....''


  6. #6

    Odgovor: Alkohol

    Alkoholičar je čovek koji pije isto onoliko koliko vi ili ja, samo nam nije simpatičan

    Alkohol skraćuje život, naročito zato što u kafani brže prolazi vreme.

    Alkoholičari žive duplo kraće ali zato izgledaju duplo starije.

    Realnost je iluzija koju izaziva nedostatak alkohola.

    Od kada sam čitao o posledicama konzumiranja alkohola, odmah sam prekinuo...sa čitanjem.

    Ljudi uložite pare u alkohol. Gde ćete inače dobiti 40%

    Nema ružnih žena...samo premalo alkohola.

    Osmog dana bog stvori pivo...... od tada više ništa nismo čuli o njemu.

    Alkohol ubija polako! Znači imamo još puno vremena.

    Kako da pijem nešto, u čemu se ribe je*u?
    Poruku je izmenio Bishop, 21.09.2006 u 23:52 Razlog: upotreba nepristojne reci

  7. #7

    Odgovor: Alkohol

    @bacvanin
    A nadji ti meni bilo gde u svetu uvece u izlasku jednu osobu da nije cugnula bar picence.To je nesto drugu,ljudi izadju da bi se zabavili i normalno je da malo cugnu.
    Kod nas mozda ima vise ljudi,nego u nekim drugim drzavama,koji se redovno opijaju(svaki dan)ali se nikako ne moze reci da smo drustvo alkohola.

  8. #8

    Odgovor: Alkohol

    Hm, čini mi se da nije reč o konzumiranju alkohola prilikom izlaska.
    Moja bojazan je upravo ta što se alkohol unosi svakodnevno što, čak i ako ne rezultira opijanjem, u dužem vremenu vodi ka latentnom alkoholizmu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Alkohol

    Čuj "latentnom"?

    Ja, kao dete iz porodice koja se raspala usled očevog ne-latentnog alkoholizma, nisam gadljiva na čašu, dve dobrog vina za vreme dobre večere, ali nisam ni oduševljena kada vidim po klubovima gomilu mladih (i onih malo starijih) kako se nalivaju i nalivaju hektolitrima cuge kao da su pušteni sa lanca, ili im je (ne daj Bože) poslednja kap u životu.
    Poražavajuća mi je bila i činjenica da mi je mlađi brat prvi put došao žešće naliven kući sa 13 godina! I da je to "sasvim normalno".

    Opet, ne mogu reći da smo baš mi društvo alkohola.
    Frapirala me je činjenica prilikom prve posete Francuskoj, da ondašnji stanovnici imaju naviku da piju vino za vreme poslovnog ručka u 13h posle podne! I to ga piju na flaše.
    U Americi sam se susrela sa drugom frapantnom činjenicom: radnim danima piju isključivo vodu. Petkom i subotom uveče poloču sve ono što mi rasporedimo na celu nedelju!

    Ne odudaramo mi mnogo...
    Nažalost!
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    Odgovor: Alkohol

    Alkohol je najbitniji izum u istoriji čovečanstva. Dešavalo mi se da mi padne na pamet da razmišljam o tome kako bi svet izgledao da alkohol ne postoji i da nikad nije postojao. Zamislite taj užas. Nikad neću prestati da pijem, samo ću prilagođavati količinu i intenzitet godinama i drugim prilikama.

    Međutim, nemojte zaboraviti ono što je rekao najpoznatiji srpski (izlečeni?) alkoholičar, Bora Đorđević - posao i porodica nikad ne smeju da trpe zbog alkohola, i obrnuto.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  11. #11

    Odgovor: Alkohol

    Strasno je do shto deca od 10+ godina piju bez ikakvog straha da ce ih neko videti, reci mami i tati...
    Alkohol je postao svakodnevni chinilac mnogih zivota pod ovim nebom...
    Nevalja, skroz nevalja....
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  12. #12

  13. #13

    Odgovor: Alkohol

    ..i ne volim kada se na slavljima svi oleshe a ja ostanem trezna!!!
    s kim ja ond da se zabavljam???
    zaista to ne razumem.mislim,u redu je popiti koju,ali zashto se pojedini moraju naliti toliko da se sledeceg dana nicheg ne secaju?
    zar je to poenta dobre zabave?
    i onda galamiti da celo selo chuje da je perica bio u kafani,dobro se proveo i poslednji posho kuci
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  14. #14

    Odgovor: Alkohol

    U danasnje vreme formula "dobrog" provoda je konzumiranje alkohola u kolicinama koje prelaze granicu normale.Bar 70 % ljudi ce stati iza te izjave.Ne bezim od cinjenice da i ja ponekad popijem neko alkoholno pice ali nikada ne bih dozvolila sebi da me mrtvu pijanu iznose iz nekog lokala i da samnom ispiraju usta narednih mesec dana.Oni kojima to prija i koji praktikuju takve stvari,nastavice i dalje tim tempom.A ja znam da mogu super da se provedem kada sam i na sokicima .
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li smo mi društvo alkohola?
    Da me ne shvatite pogrešno, daleko od toga da se gadim alkohola. Volim da popijem, s vremena na vreme, ali znam granice.
    Ja čak i ne znam puno njih za koje se može reći da se redovno opijaju.
    Ono čega se grozim (i pomalo me i plaši) je to što cela generacija svaki dan, ili barem skoro svaki dan unese nešto od alkohola od sebe. Napili se oni ili ne, ali verujem da se ujutru bude sa 0,8 alkohola u krvi.
    Kakav je vaš stav o ovome?
    Mozda smo drustvo koje bolje kontrolise svoj alkoholizam od drugih drustava,
    u smislu eksponiranosti.
    Cini mi se da s' obzirom kakvi ljudi vode ovu zemlju, i u kakvom je ona stanju, smatram da je broj alkoholicara fantasticno mali.
    Licno izbegavam alkoholicare cim ih osetim, alkoholizam smatram jednom od najgorih bolesti covecanstva, posto ti bolesnici vise ugrozavaju druge nego sebe. Recimo, cini mi se da je nasilje u porodici koje je uzrokovano alkoholizmom na prilicno visokom nivou.

    'piter

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ženski spol i alkohol
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 15.06.2011, 01:41
  2. Alkohol u krvi vozaca
    Autor yige_gui u forumu Auto-moto
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 10:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •