Alkohol
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 75

Tema: Alkohol

  1. #1

    Alkohol

    Da li smo mi društvo alkohola?
    Da me ne shvatite pogrešno, daleko od toga da se gadim alkohola. Volim da popijem, s vremena na vreme, ali znam granice.
    Ja čak i ne znam puno njih za koje se može reći da se redovno opijaju.
    Ono čega se grozim (i pomalo me i plaši) je to što cela generacija svaki dan, ili barem skoro svaki dan unese nešto od alkohola od sebe. Napili se oni ili ne, ali verujem da se ujutru bude sa 0,8 alkohola u krvi.
    Kakav je vaš stav o ovome?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Alkohol

    Nemam ništa protiv alkohola u prilikama koje za to služe.
    Veliki sam protivnik konzumiranja alkohola kada su ljudi kod kuće, najčešće sami, i bez nekog odredjenog povoda. To najčešće vodi u naviku, koja vodi u zavisnost, a zavisnost ne donosi ništa dobro...

  3. #3

    11 Odgovor: Alkohol

    ja sam za alkohol uvijek kada se skupi drustvo sa nekim dobrim povodom, mada mogu i bez toga. ali stoji cinjenica da smo drustvo gdje se alkohol tolerise i gdje se uvijek nadje neki povod za pijanku. medjutim, najvise se grozim kada djeci daju da piju "malo piva" ili "pjenu od piva" (nedavno sam prisustvovala takvoj sceni, a u pitanju je bio klinac od 4 godine) ili jos gore kada im se da da "liznu malo rakije".
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Alkohol

    Citat Mish kaže:
    Da li smo mi društvo alkohola?
    Kako nismo? Nađi mi jednu osobu, uveče u izlasku, da nije cugnula bar jedno "pićence" i vodim te na pivo!

  5. #5

    Odgovor: Alkohol

    Alkohol se definitvno maksimalno toleriše kod nas.. Ako si muškarac, još u društvu istih, a ne popiješ nešto žestoko, obično ti je žena rospija , ili si.. ma ne mogu da se setim svih izraza za lepše nam polovine
    Odoh ja u off

    Slučaj mog naselja koji je primenljiv, mislim u gotovo svim sredinama.. na žalost
    Kada smo tek počeli da živimo zajedno, ovde, gde smo, dodje jedan drugar (gradska faca ) i postavi Milom i meni dva poražavajuća pitanja:
    prvo: da li pijete alkohol ?
    drugo: da li pijete tablete za smirenje ?

    Na naše negativne odgovore, samo je prokomentarisao da ćemo se ''slabo'' družiti sa bližim i daljim komšilukom..

    Od alkohola ne bežim, samo što nisam u prilici da ga konzumiram, ali kako kažu moji bližnji ''dovoljno si luda i bez njega ''..

    Šteta je videti klince zimi ovde, kada se skupe, lože vatru (tada se osećam kao da sam u getu), svi uniformisani, besni - mame i tate materijalno nadoknadjuju nedostatak pažnje, vremena, ljubavi.. i svi ucirkani, crvenih očiju.. Ma, strašno.. Daleko od toga da morališem, prva sam za to da sve u životu treba probati, ali kao što SQUAW reče u sličnoj temi - nema alternative, nikakve..
    Najlakše je reći prošli smo i prolazimo loše u životu, hajde da malo zaboravimo..ili koji ''jako dobri izgovori'' postoje..
    Posmatrajući prijatelje kojima je jedno od roditelja intenzivno konzumiralo alkohol, njihove traume, čitajući postove o ''alkoholizmu u porodici'' i

    Klinci u osnovnoj ga piju umesto soka..
    Užas! Ne bih ga zabranila, već bih mu rebnula cenu, pa ''ko voli, nek....''


  6. #6

    Odgovor: Alkohol

    Alkoholičar je čovek koji pije isto onoliko koliko vi ili ja, samo nam nije simpatičan

    Alkohol skraćuje život, naročito zato što u kafani brže prolazi vreme.

    Alkoholičari žive duplo kraće ali zato izgledaju duplo starije.

    Realnost je iluzija koju izaziva nedostatak alkohola.

    Od kada sam čitao o posledicama konzumiranja alkohola, odmah sam prekinuo...sa čitanjem.

    Ljudi uložite pare u alkohol. Gde ćete inače dobiti 40%

    Nema ružnih žena...samo premalo alkohola.

    Osmog dana bog stvori pivo...... od tada više ništa nismo čuli o njemu.

    Alkohol ubija polako! Znači imamo još puno vremena.

    Kako da pijem nešto, u čemu se ribe je*u?
    Poruku je izmenio Bishop, 22.09.2006 u 00:52 Razlog: upotreba nepristojne reci

  7. #7

    Odgovor: Alkohol

    @bacvanin
    A nadji ti meni bilo gde u svetu uvece u izlasku jednu osobu da nije cugnula bar picence.To je nesto drugu,ljudi izadju da bi se zabavili i normalno je da malo cugnu.
    Kod nas mozda ima vise ljudi,nego u nekim drugim drzavama,koji se redovno opijaju(svaki dan)ali se nikako ne moze reci da smo drustvo alkohola.

  8. #8

    Odgovor: Alkohol

    Hm, čini mi se da nije reč o konzumiranju alkohola prilikom izlaska.
    Moja bojazan je upravo ta što se alkohol unosi svakodnevno što, čak i ako ne rezultira opijanjem, u dužem vremenu vodi ka latentnom alkoholizmu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Alkohol

    Čuj "latentnom"?

    Ja, kao dete iz porodice koja se raspala usled očevog ne-latentnog alkoholizma, nisam gadljiva na čašu, dve dobrog vina za vreme dobre večere, ali nisam ni oduševljena kada vidim po klubovima gomilu mladih (i onih malo starijih) kako se nalivaju i nalivaju hektolitrima cuge kao da su pušteni sa lanca, ili im je (ne daj Bože) poslednja kap u životu.
    Poražavajuća mi je bila i činjenica da mi je mlađi brat prvi put došao žešće naliven kući sa 13 godina! I da je to "sasvim normalno".

    Opet, ne mogu reći da smo baš mi društvo alkohola.
    Frapirala me je činjenica prilikom prve posete Francuskoj, da ondašnji stanovnici imaju naviku da piju vino za vreme poslovnog ručka u 13h posle podne! I to ga piju na flaše.
    U Americi sam se susrela sa drugom frapantnom činjenicom: radnim danima piju isključivo vodu. Petkom i subotom uveče poloču sve ono što mi rasporedimo na celu nedelju!

    Ne odudaramo mi mnogo...
    Nažalost!
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    Odgovor: Alkohol

    Alkohol je najbitniji izum u istoriji čovečanstva. Dešavalo mi se da mi padne na pamet da razmišljam o tome kako bi svet izgledao da alkohol ne postoji i da nikad nije postojao. Zamislite taj užas. Nikad neću prestati da pijem, samo ću prilagođavati količinu i intenzitet godinama i drugim prilikama.

    Međutim, nemojte zaboraviti ono što je rekao najpoznatiji srpski (izlečeni?) alkoholičar, Bora Đorđević - posao i porodica nikad ne smeju da trpe zbog alkohola, i obrnuto.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  11. #11

    Odgovor: Alkohol

    Citat Pcela ubica kaže:
    Međutim, nemojte zaboraviti ono što je rekao najpoznatiji srpski (izlečeni?) alkoholičar, Bora Đorđević - posao i porodica nikad ne smeju da trpe zbog alkohola, i obrnuto.
    A da li je to moguće sprečiti u društvu za koje je postavljeno pitanje da li je društvo alkohola?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Alkohol

    Dok sam bio mladji usibavao sam se redovno.. Pogotovo na studijama. To mi je bio efikasan nacin da se borim protiv univerzitetskog stresa :D

    Sada... jako retko... A ako i popijem nesto to biva jedan ili dva Pelina ili jedno pivo... I to je to. Tako da mogu reci da taj porok nemam.

    E sad .. sto se mladezi tice. Mislim da covek treba dok je mlad da proba sve, kako bi shvatio u jednom momentu (recimo u periodu od 27 do 30 godina) da je preterivanje u svemu u cemu je do tada pretrivao stetno. A taj momenat se narodski zove sazrevanjem. Tada pak ulazi u sistem, nalazi posao, i odgaja decu.

    Iskreno nemam nista protiv da i stariji ponekad preteraju u bilo kom poroku kako bi se podsetili mladjanih dana, ali opet ukoliko imamo recimo tridesetogodisnjaka koj svako jutro poduva 4 dzointa a svako vece dolazi mrtav pijan zeni i deci, onda za njega mozemo reci sve osim da je zreo.

  13. #13

    Odgovor: Alkohol

    Hm
    Piti alkohol u mojoj kuci je nesto sasvim normalno ali sve u normalnim kolicinama...
    Npr ja sam u osnovnoj i srednjoj lijecila glavobolju shtokom jer tablete ne volim da pijem..
    I danas vise volim da popijem casicu dve travarice nego da se kljukam lekovima...
    Inace moj stari mi opet donosi flase vina i tako nekih specijalnih pica koje on dobije na poklaon jer on alkohol ne podnosi nikako,bude mu zlo od pola pive...
    Mislim da je konzumiranje alkohola u ogranicenim kolicinama ok ali preterivanje(konstantna pijanstva,oduzimanje od alkohola,komiranje) definitivno su ogavni i totalno nepotrebni...
    Problem je sto vecina ljudi,mladih narocito zaboravlja sta je alkohol i za sta on prvenstveno sluzi...
    Vecina njih danas smatra,na zalost, da cugati i biti pijan znaci biti cool a tome si teze...
    Jednostavno vrijednosti u drustvu su se promijenile,izopacile i zato dans imamo takvo stanje da je mladih alkoholicara sve vise...

  14. #14

    Alkohol

    kaze se da ako u kuci nema flasa dobre domace..da to domacinska kuca nije...
    nemam nista protiv da se ponekad malo cugne...
    nemam nista protiv ni ako se nekada iz nekog razloga malo pretera...
    dodje coveku iz kojekakvih razloga...
    ali sam protiv alkohola na poslu i protiv primoravanja ostalih oko sebe da ti se pridruze i time ih ometati u obavljanju poslova!!!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  15. #15

    Odgovor: Alkohol

    Alkohol u odredjenim prilikama, doduse kod mene su te prilike nekako dosta ceste, ali sta sada, znam granice i nikada mi nije problem da stanem, ali ni da popijem casu piva, recimo.

    Sa druge strane, hteo bi da vam prenesem deo rezultata istrazivanja koje sam radio prosle godine u ovo doba na ucenicima II i IV godine gimnazije (novosadske). Osnovni rezultat je da 84.6% ucenika konzumira alkohol, sto je cak manje od slicnog istrazivanja Ministarstva prosvete i sporta i Instituta za mentalno zdravlje koji su dobili cak 92%, ovi rezultati su zabrinjavajuci, kada kroz ovo pogledam alkohol, uopste mi ne zvuci kao nesto pozitivno u bilo kojoj prilici
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ženski spol i alkohol
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 15.06.2011, 02:41
  2. Alkohol u krvi vozaca
    Autor yige_gui u forumu Auto-moto
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 11:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •