Prvo pa muško - a drugo?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Prvo pa muško - a drugo?

    Kod određenog broja žena koje su kao prvorotkinje na svet donele zdravo muško dete, povećani su izgledi da im se, kad zatrudne idući put, dogodi spontani pobačaj.

    Naučnici sa Medicinskog univerziteta u Kopenhagenu su u svom istraživanju obuhvatili 305 rodilja koje su na svet donele zdravu djecu, no nakon toga su imale tri spontana pobačaja. Utvrdili su da su žene čije je prvorođenče bilo muškog pola imale samo trećinu izgleda da "iznesu" iduću trudnoću, za razliku od onih koje su rodile devojčice, prenosi BBC.

    Na Evropskoj konferenciji o plodnosti održanoj ovih dana u Pragu naučnici su izneli pretpostavku prema kojoj muško novorođenče kod nekih žena uzrokuje neprirodnu reakciju imunološkog sistema kod majke. Oni pretpostavljaju da fetus u idućim trudnoćama nije preživio, jer je došlo do nekih hromozomskih abnormalnosti.

    Takođe su upozorili da se, ukoliko žena nakon rođenja muškog novorođenčeta, doživi tri spontana pobačaja zaredom, mora obratiti stručnjaku za pomoć. Na sreću do ovakvog razvoja događaja dolazi samo kod jedan posto rodilja.

    "Poznato je da neke žene koje nose mušku djecu, na prisutnost muških ćelija u svom organizmu reaguju neobičnom reakcijom imunološkog sistema", rekla je dr. Henrietta Svarre Nielsen koja je, s kolegama sprovela istraživanje. "Čak i nakon 22 godine u imunološkom sistemu nekih žena koje su rodile mušku djecu možete pronaći ćelije koje djeluju na isti način kao i ranije. Istraživanje je u ranoj fazi i još nismo rešili problem. No, činjenica da smo otkrili defekt može nam pomoći da ustanovimo šta je to što krene u naopako kod isprva normalne trudnoće", rekla je dr. Nielsen
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Zastrasujuce! Nisam nikada cula za ovaj podatak. Zanimljivo. Moja ujna je prvo imala spontani, pa posle rodila dva decaka. Doktori su joj rekli da nikada nece roditi zensko dete. Mozda ovo ima neke veze s'tim Ako neko zna o cemu se radi nek javi, bas me zanima...

    Neverovatno, pa ti muskarci nam prave probleme cak i nerodjeni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Citat Lady in red kaže:
    Neverovatno, pa ti muskarci nam prave probleme cak i nerodjeni!
    malo mlogo shovinisticki deluje
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Citat Bishop kaže:
    malo mlogo shovinisticki deluje
    Posle onih silnih sala na nas racun na temi "musko-zenski odnosi", a i na mnogim drugim, zasluzili ste Znam da istina ume da zaboli... ali to nije tema ovde...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Istina ume da zaboli ? Mozda , ali sigurno ovo ne smatram istinom....
    no odosmo mi na , pa bolje to da ostavimo za neku drugu temu .
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Totalno zapanjujuća činjenica...
    Rodih žensko dete mada mi to ne garantuje da neću možda i ja imati spontani pobačaj (daleko bilo )...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Pre mesec i po smo dobili musko dete, prethodno smo izgubili u spontanom pobacaju. Sledece bi po pravilu trebalo biti zensko, ali i da je ovo prvo bilo znsko, to ne bi bio problem. samo da je zivo i zdravo !
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Prvo muško ili žensko, svejedno, važna samopouzdanost, izneti do kraja drugu trudnoću, onda sve ide lakše, bez opterećenja i sumnji hrabro napred.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Prvi put cujem za taj...podatak...

    Ja imam dve devojcice ..sve je bilo Ok,...a sada ste me zabrinuli jer ce i one jednog dana biti majke....
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Mada su po nepisanom pravilu djevojcice vjernije roditeljima,(sto je jako dobro za starije roditetelje) i nekako privrzenije ocevima....glupa muska sujeta zahtijeva
    da je sin (po mogucnosti prvo pa musko) i da lici na oca...

    ...niko nije savrsen, pogotovo ne ja, tako da cu svog sina vaspitavati da bude bolji
    od svog oca (mene)...!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Prvo pa muško - a drugo?

    Snajka i ja se dogovaramo da bude ovan ili bik u horoskopu i po mogutjstvu devojchica

    Kakvi dechaci, mnogo su komplikovani
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

Slične teme

  1. Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...
    Autor DBlica u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 13:22
  2. Osuđeni jedno na drugo!?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 11.02.2016, 20:17
  3. Šta je prvo što uradite kad dođete na forum?
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 184
    Poslednja poruka: 04.12.2015, 18:22
  4. Vaše prvo dramatično sećanje...
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 05.08.2012, 13:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •