Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ? - Strana 12
Strana 12 od 21 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 305
  1. #166

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    ostali su jos pojedini gradovi u Srbiji ,gde se lome koplja ,gde prvostepena komisija u cugu odbija overu uputa ..
    Obavesten je republicki ombudsman,dignuta prasina u republickom fondu....
    neki zakazani su morali da odustanu i ustupe termine ....cekamo ponedeljak i dalju ofanzivu ako se nesto ne resi
    odgovor drugostepene komisije na prituzbe se cekaju...
    pojedini direktori u nekom filijalama su gluvi i slepi ili jednostavno bezobrazni....
    a oboleli su pred novim relapsom i pogorsanjima ...
    poslednje nedelje su prava agonija u pojedinim gradovima
    toliko
    da se razmislja o iseljavanju iz njih i odlazak u gradove gde uput nije problem...
    sreca ,pa je Nadj po poslednjim info,pristao da potpise saglasnost
    da pacijent na svoju odgovornost ide na intervenciju
    videcemo da li je to selektivno ili ce da vazi za sve
    uglavnom za sada znamo da ima 2 overena uputa u ns za intervenciju u Nisu..
    ocekuje se jos...
    kako je izgledalo ,,,dobro je ....

  2. #167

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    citajuci utiske "oslobodjenih",pala sam sa stolice
    kada sam ovo procitala
    muski,na vas se odnosi
    E sada posle uspešne intervencije bih voleo da otvorim novu temu, pa molim administratore da joj daju odgovarajuće mesto ako misle da tema to zaslužuje. Tema bi mogla da se zove npr.
    PROMENE PRE INTERVENCIJE
    Tu pre svega mislim na DEPILACIJU!
    Definitivno AFRO više nije u modi, već je ustupio mesto modernijim MARINAC varijantama.
    Ko god može neka taj neophodan zahvat obavi kod kuće u intimi svog kupatila uz pomoć tople vode, jer u suprotnom rizikuje da doživi sledeće iskustvo. Stave te na sred bolničke sobe razgolićenog i krenu dve bolničarke uz pomoć ostalih prisutnih koji daju uputstva koji potezi rukom i u kojim smerovima su najefektniji da te na suvaka(bez vode)depiliraju sa običnim žiletom i brijačem. Svo vreme gledaš u plafon i moliš boga da ti je zapala bolničarka koja nema tremor u rukama jer rade izuzetno osetljiva područja.
    U svakom slučaju preporuka je da se ta operacija izvede kod kuće. A područja gde će biti depilirani svi koji idu na intervenciju su
    -butina desne noge sa prednje strane (do polovine butine zadnji deo nije potrebno depilirati) od prepone do polovine butine preme kolenu
    -prepone
    -pubični predeo do pupka.
    To bi bilo sve.
    Ako prilikom intervencije ne mogu da pronadju venu u desnoj preponi probaće kroz levu,trako da je preporuka da isti postupak uradite i sa levom nogom. Ne brinite nećete preterati. mesec dva i ponovo će biti po starom a Vi oslobodjeni. Što je bitnije.
    SREĆNO.

  3. #168

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    CCSVI Dalin Medical AngioClinic - Home
    poceli da rade u Rumuniji

    njihov odgovor na mail oko intervencije
    Thank you for your interest in our treatment/program, to register and take your place in the line of our patients, please complete the registration forms on our website or send an e-mail to us with REGISTRATION and patient name in the su...bject line ,and send us the following information:

    Last Name,Name , Country and City,date of birth, telephone number, e-mail,and wich month do you preffer to come for the Liberation Treatment.

    Doctors schedule is fully booked until October 2010.

    After registration process we will inform you about the details of your CCSVI/MS treatment.

    COST DETAILS :

    We offer you a personalized package and the total cost of the package is 5900 Euro including 1 flight ticket from Slovenia to Bucharest-Romania (round trip) ,in-patient diagnostic procedures including all the exams,diagnostic procedures, angioplasty, accomodation in hospital,accomodation in hotel(double room), airport transfers,transfers from the hotel to/from exams,procedures,etc.
    You will need to stay at least 4-7 days.

    In-patient diagnostic procedures,balloon dilatation and stent implantation treatment : If the results of the balloon dilation results are not satisfactory ,upon your consent we will implant a stent. The stent implants are not included and the cost per stent is approximately 550 Euro (if more than one stent is placed, each additional stent costs 500 euro)

    If you have further questions, do not hesitate to contact us .

    Kind regards,
    Christina
    Patients Help desk
    Dalin Medical AngioClinic
    Bucharest,RomaniaViše

  4. #169

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    da se ne bi pravile guzve u fondu
    zamoljeni ste od KC Nis da ne vadite upute dok ne dobijete termine za intervenciju
    sto znaci
    1 .prvo zovnete KC Nis ,Jelenu ili posaljete mail i prijavite se
    .2 kad vas Jelena zovne i da vam termin idete po upu ,nikako pre,uput vazi 30 dana
    pa postoji opasnost da vam istekne

  5. #170

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    da se ne bi pravile guzve u fondu
    zamoljeni ste od KC Nis da ne vadite upute dok ne dobijete termine za intervenciju
    sto znaci
    1 .prvo zovnete KC Nis ,Jelenu ili posaljete mail i prijavite se
    .2 kad vas Jelena zovne i da vam termin idete po upu ,nikako pre,uput vazi 30 dana
    pa postoji opasnost da vam istekne
    Meni je receno u PIO-u da vazi 6 meseci !!!!

  6. #171

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    nije u PIO nego u RZZO

  7. #172

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    KC Nis je cetvrti u svetu koji radi dilatacije vena kod ms/a, i da ce za jedno tri godine otprilike znati sve pojedinosti o CCSVI i povezanosti sa ms-om jer su cinjenice neumoljive, da svi msovci imaju malformacije vena CNS
    oporavak kod svakoga je razlicit
    elem, ko može da čeka zvaničnu potvrdu medicine neka pričeka
    od 140 samo 3 nije imalo suzenja.. brojke sve govore

  8. #173

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Dame i gospodo,
    I bi Nis, i bi intervencija! Pridruzih se četi od 140 oslobodjnih i tako i ja dadoh doprinos nauci da razreši ms misteriju.
    Dr Vesna je odmah na dopleru registrovala suženje leve jugularke, onda mr, i u 12 sam vec bila na stolu.Intervencija je trajala 30 minuta,osetila sam tup bol u levoj slepoocnici, toplinu u desnoj nozi, a 15 minuta pre toga neobjasnjivi bol u desnoj ušnoj školjci kao da je odjednom bilo zabodeno na desetine iglica (?).
    Ostatak dan je protekao odlično, nisam imla malaksalost, bolove, nije mi predstavljalo problem štoležim nepomično dva sata, čak bih i prispala da nije bilo gužve u sobi. Oko šest je došao dr Milić da podeli nam snimke i otpusne liste (taj dan je bilo nas četvoro, dvoje iz Srbije i dvoje iz Crne Gore). Bio je u žurbi, dao nam osnovne smernice kako da se ponašamo posle intervencije, šsta je to CCSVI, ima li ko šta da pita, šsta možemo da očekujemo....
    Vratila sam se u hotel prespavala i danas ujutru krenula kući, putovala sam 6 sati ali evo sada vam se javljam ne osećam umor i malaksalost kao što sam kada sam bila u polasku...
    utisci pacijentkinje koja je odradjena

  9. #174

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Telegrafski 10 sati posle intervencije:
    - Vid se vidno poboljsao (vise ne vidim "kao kroz trepavice", vec sasvim jasno. Napominjem da nemam dioptriju, vec sam imao ovu smetnju s vidom).
    - Tople noge od kolena nadole (kolena posebno, bila su hladna. Mozda je to od kontrasta, ne znam, ali je po mene povoljno)
    - Srednji prst na levoj ruci vise ne trne (ostali su domali i mali za naredne dane)
    - Poboljsanje ravnoteze
    p.s. mene glava ne boli, iako sam se, moram da priznam, bojao da je to neka nus pojava intervencije. Pitao sam dr Peru Bosnjakovica za glavobolju, a on mi je rekao da prvi put cuje za tako nesto (da posle intervencije boli glava). Kaze da je to mozda zbog promene vremena.

  10. #175

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?


  11. #176

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?




    intervju dr.Zambonija

  12. #177

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?


  13. #178

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?











    VENE U KOJIMA SU MOGUCA SUZENJA KOD CCSVI-JA

    Unutrašnja jugularna vena (v. jugularis interna)
    Unutrašnja jugularna vena je veliki venski sud koji sakuplja krv iz mozga, glave i vrata.

    Desna i leva brahiocefalična vena (v. brachiocephalica dextra et sinistra) Desna i leva brahiocefalična vena nastaju iza odgovarajućeg grudno-ključnog zgloba, spajanjem unutrašnje jugularne vene i potključne vene. Spoj ove dve vene se naziva venski ugao (angulus venosus).

    Sistem gornje šuplje vene (v. cava superior) Sistem gornje šuplje vene čine gornja šuplja vena i vene iz kojih ona nastaje. Gornja šuplja vena nastaje spajanjem desne i leve brachiocefalične vene, iza hrskavice i desnog rebra. Ova velika vena pruža se ispred desnog plućnog korena i završava se u desnoj srčanoj pretkomori.

    Vena azigos (v. azygos), jedina bočna pritoka gornje šuplje vene, koja skuplja krv iz zidova grudnog koša. Ova vena je važan anastomotični krvni sud koji povezuje sistem gornje i donje šuplje vene.


    http://www.fondazionehilarescere.org...-2518-ANGY.pdf

  14. #179

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    jos jednom
    prijavite se i sacekate da vam zakazu termin
    Uputstvo za dobijanje uputa na lekarskoj komisiji u Juznobackom okrugu:

    1.Odete kod svog neurologa da napise izvestaj da na licni zahtev idete na inervenciju koja nije naucno dokazana
    2.Taj izvestaj prvo overava upravnica instituta za Neurologiju dr Marija Zarkov
    3.Zatim odete na kliniku za Vaskularnu hirurgiju da bi uput... overio dr Vladan Popovic,on je nacelnik

    dopuna, sada treba i ovo: [a dobijja se bez problema]
    4.treba jos jedan potpis koji daje pomoćnik direktora za zdravstvo dr Ivan Levakov, a nalazi se u upravnoj zgradi
    Klinicki centar Vojvodine

    Dalje znate sami,uput lekara OP , lekarska komisija...

  15. #180

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Povratak snova


    Jedna od najdubljih, iako naizgleda mala promenaposle angioplaastike, je dublji, miran san i povratak snova.

    Dr. Salvi je to ilustrovao karikaturom osobe koja spava nasmejana sa šarenim balonom iznad glave.

    "To se desilo Džefu", uzviknuo je dr. Dake, koji je sedeo sa moje leve strane. "On opet sanja."

    Mozak koji nema REM (rapid eye movement) spava, ne sanja. REM faze sna su povezane sa kiseonikom i na neki način dokaz da se mozak isceljuje.

    REM faze sna kod oboloelih su mnogo smanjene zbog ograničenja kiseonika, što stvara specifičan rizik.

    Tokom Rem faze sna postoji povećan protok i cirkulacija krvi krvi do limbičkog sistema i moždanog stabla. Istovremeno, povećava se i cerbralna potreba za glukozom i kiseonikom.

    Podstaknute su i višedecenijske polemike vezane za bihejviorijalna istraživanja, što može da promeni razumevanje REM spavanja i prirodu snova. Do sada su REM i snove tumačili kao proces sećanja na događaje prethodnog dana. Sada, već može da se razume da REM nastupa jer kiseonik stiže do rožnjače oka. U stvari, prednja komora oka, iza rožnjače, u kojoj treba da bude tečnost, "ume" da prosledi kisonik do rožnjače...

    Dalje, nizak nivo kiseonika u mozgu može da objasni (ono što sada razumemo kao ms) i grčeve (myclonus i apnea nzn šta znači) kao

    - drastičan pokušaj mozga da probudi telo, da ga natera da sedne kako bi dobio više kiseonika

    Koliko puta se probudimo noću zbog trzaja, grča ili gušenja tj. vapajima za vazduh.

    Pre angioplastike autor nikada nije prespavao noć. Nikada nije ni sanjao. Nije ni čudo što je bio iscrpljen ceo sledeći dan...

    Sada mirno, normalno spava, diše i sanja. REM = sanjanje = lečenje!

    Da li je i spavanje placebo?????

Strana 12 od 21 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najčešći uzrok svađa
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:48
  2. Svajcarski sat pronadjen u grobnici dinastije Ming
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.12.2008, 23:25
  3. Uzrok osetljivosti na HIV
    Autor eboye u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 16:57
  4. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •