Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ? - Strana 9
Strana 9 od 21 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 305
  1. #121

  2. #122

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    dedinje@ikvbd.com
    011/3601-784

  3. #123

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    pacijent koji je odrAdjen u KC Dedinje
    Evo i ja da se javim. Sinoc sam dosla iz Beograda- oslobodjena.Intervenciju sam radila na Dedinju.
    Pre dve subote sam im poslala mail, gde sam se raspitivala o dilataciji jugularnih vena. Koliko jos u ponedeljak, pozvala me je sekretarica dr Djukanovica, i rekla da mogu doci na pregled bilo kojeg radnog dana. Uzela sam plavi uput, overen od komisije i proslog utorka sam bila u Dedinju. Primio me je dr Ilijevski, i rekao da moram da dodjem u njihovu bolnicu na ispitivanja, pa cemo tek onda videti sta i kako dalje.
    Ljudi u bolnici su mi izasli u susret i zakazali bolnicko lecenje za 21. juni.
    U ponedeljak 21. sam otisla u bolnicu, prvog dana, su uradjeni uobicajeni pregledi. U utorak, prvo pregled, doplerom kod dr Kolarova, a potom su me poslali u salu. Intervenciju je izvrsio dr Zelimir Antonic.
    Stenoza sa desne strane, a na levoj jugularnoj zalisci su bili srasli (pravili su znak Mercedesa). Uradjena su, dva balona.
    Lezala sam ceo dan i noc posle intervencije, bez pomeranja. Juce mi je uradjen kontrolni kolor- dopler, i dr Kolar je veoma zadovoljan.
    Juce sam uspela da ispravim desnu nogu i savijem desno stopalo. I hodala sam duze, bez nekog znacajnog umora. Jutros sam ustala, a da nisam imala spazmove u desnoj no

  4. #124

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    kako se ja lepo ispricam sama sa sobom na ovoj temi

  5. #125

    Odgovor: Multipla skleroza-Pronadjen uzrok i nacin lecenja

    Daj Boze da je to istina jer danas ova bolest ne bira,mladi su sve vise zahvaceni njome.Ja sam ucila da je to virusna mutacija, al pouzdano znam da brojni instituti u Evropi rade na ovoj temi a pomaci su minimalni kao i sa karcinomom.

  6. #126

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    ej konacno se neko oglasio
    o MS ne znaju ni sami neurolozi,bauljaju po mraku a u sprezi sa farmaceutima ,svaki dan izbacuju lekove koji "pomazu" MS..ne znam nikog ko se izlecio njihovom medicinom,ali znam podosta ljudi koji su prosli "oslobadjajuci " tretman i simptpmi MS se polako ali sigurno povlace.Kao sto je MS sa 1000 lica ...tako i oporavak kod svakog nije isti i ne ide istim tempom...ali ide...
    jedina frka je da ne dodje do restenoze ,pa opet Jovo nanovo na dilataciju...ali i to je lakse nego kad te gruvaju sa pulsnom i kojecime ..
    sama intervencija je stvarno bezbolna i laka,lezanje posle intervencije 2 sata i kuci,,ako je stent u pitanju,onda je malo drugacije ...do sada je u Nisu ,ugradjen samo jedan stent..ostali su prosli balon dilataciju i svi se neizmernio bolje osecaju ...Simptomi MS ili posledice ..sad jbg,, se gube ..sto je najbitnije

  7. #127

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    cekaju se info iz Nisa
    za sada za intervenciju je potreban zeleni uput za stacionarno lecenje naslovljeno na KC Nis.posto je intervencija odobrena od stane Ministarsva i pokriva ga RZZO,cekamo kontakt telefon i mail i ime osobe koja ce se kontaktirati ...Stranci placaju 2800 evra a domaci samo uput i zdravstvenu knjizicu da ponesu...

  8. #128
    Jelena Stankovic
    018-4221-469
    zvati od 8-15h

    brojevi telefona u KC NIs za zakazivanje intervencije

    Nadam se da sam pomogla onima kojima je ova tema i bila namenjena .KC Nis radi punom parom i tek ce,kad nova angio sala bude gotova.Planiraju da rade 25oro nedeljno.Za sire info ,,,potrazite na fb grupu koja broji preko 500 clanova ,zatvorenog je tipa .ali ce admin da vas ukljuci...Peticija za obolele od MS ili CCSVI?!
    Poruku je izmenio silvia, 12.08.2010 u 21:48 Razlog: uzastopni postovi

  9. #129

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Nova studija o "poremecenom krvotoku"
    Prevod teksta CCSVI in Multiple Sclerosis: New Study on "Disturbed Blood Flow" | Facebook

    Ovo je izvestaj o novoj naucnoj studiji koja pokazuje kako poremeceni krvotok menja zidove krvnih sudova, zbog inflamacije. Studija je uradjena na arterijama, ali princip isto vazi i za zidove vena koji su suzeni ili blokirani,a krvotok postaje nestalan...

    " Naucnici su prethodno ustanovili da se arteroskleroza pojavljuje najcesce na onim regijama arterija koje se granaju ili na njihovim krivinama. Konstantan, regularan krvotok obezbedjuje zdrave krvne sudove, dok nizak ili nestalan krvotok moze da dovede do njihovog oboljenja.

    Standardni laborotorijski eksperimenti vezani za arteroslerozu uglavnom su podrazumevali da su naucnici drzali miseve sa mutacijom gena (ApoE) na visoko-masnom rezimu ishrane , dok su im u isto vreme iz krvi uklanjani holesterol i masti. Cak i u tim uslovima, potrebno je svega nekoliko meseci da se razvije arteroskleroza. Blokade u arterijama miseva obicno bi se pojavljivale u arterijskom luku i drugim mestima, ali obicno se sablon za krvotok formira jos tokom rodjenja tako da je u stvari tesko pronaci sta je uzrok, a sta posledica.

    Jedan od naucnika, Dzo, kaze: " Mi smo razvili model gde krvotok karotida remetimo parcijalnom ligacijom, i u tom slucaju arteroskleroza se pojavljuje vec u roku od par nedelja. Rapidna progresija pomaze nam da dokazemo uzrok i posledice i da ispitamo znacajna desavanja na pocetku takvog procesa."

    Dzo kaze da endotelijalne celije, koje formiraju unutrasnju postavu zidova krvnih sudova, su snabdevene senzorima koje detektuju promene u krvotoku. " Poremeceni krvotok je taj koji uzrokuje da endotelijane celije budu zahvacene zapaljenskim procesom." kaze on.

    Kako bi ovo moglo da se odnosi na pacijente sa CCSVI? Ako postoji deo vene koji je izlozen poremecenom krvotoku, sto duze to traje to ce unutrasnjost zidova vene biti u sve gorem i gorem stanju. To ujedno moze i da objasni zasto je MS progresivna bolest koja se pogorsava sa godinama pacijenta, cak i kada snimci pokazuju da vise nema aktivnih lezija na mozgu, imuni sistem se takodje remeti, stenoza je sve gora i gora, krvotok je onda jos poremeceniji i tako se stvara jedan zlokobni zacarani krug.

    Ova studija takodje moze da objasni zasto su vezbe i dijeta tako vazni u odrzavanju krvotoka - slede kardiovaskularne preporuke za zdrav zivot bolesnika sa CCSVI:

    *** Jedite hranu koja je zdrava za srce. Puno lisnatog zelenisa, voce i povrce uopste. Ogranicite zasicene masti ( kao npr. crveno meso ) i drzite se proteina iz mrsavog, belog mesa. Riba je izvanredan izbor. Drzite se podalje od preradjnih masti, kao i bilo cega sto ima previse sastojaka ( kao industrijski preradjena hrana ). Ne koristite fruktozni kukuruzni sirup kao ni trans-masti. Jedite integralnu hranu, pratite Best Bet Diet ili Swankovu dijetu.

    ***Krecite se sto vise mozete ( ma kolike da su vase mogucnosti, odnosno koliko mozete u okviru njih ). Vezbajte, bilo to na sobnom biciklu, dok sedite, a odlicni su takodje i akvabik i joga - sve to je dobro za cirkulatorni sistem i odrzavace normalnim krvotok.

    *** Pokusajte da smanjite izvor stresa. Kortizol, hormon koji se luci kada ste pod stresom, zatvara krvne sudove ( vazokonstrikcija ). Molitva i meditacija zaista mogu da pomognu. Smeh otvara krvne sudove! Pokusajte da pronadjete uzitak u svakom danu..u vasoj deci, kucnim ljubimcima, komedijama, dobrim knjigama.

    ***Alkohol je OK...ali samo u malim kolicinama. Casa vina pomalo otvara krvne sudove, ali samo jedna. Sve vise od toga je vazokonstriktivno.

    ***Osuncajte se malo. Vitamin D pomaze telu da bolje iskoristi kiseonik i on je vazodilatator. Ako nemate mnogo sunca koristite Bioptron lampu i uzimajte Vitamin D suplemente.

    ***Ostavite pusenje. Cigarete su vazokonstriktori - one zatvaraju krvne sudove i cine da stenoza bude jos gora. Cigarete takodje usporavaju imuni sistem...tako da se moze pomisliti da su one u stvari dobre za MS, kada bi MS bila autoimuna bolest. Ali cigarete su, u svakom slucaju, povezane sa progresijom MS-a. U CCSVI paradigmi to je zbog toga sto one koce normalan protok krvi.

    CCSVI in Multiple Sclerosis: New Study on "Disturbed Blood Flow" | Facebook

  10. #130

  11. #131

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Bilo bi lepo da se ostavi neki komentar u novinama

  12. #132

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    Protokol intervencije i zakazivanje u KC Niš
    Подели
    Данас у 3:02 по подне


    Poštovani!

    Dugo čekanje i period u kome smo svi bili nestrpljivi se završio! Počev od septembra KC Niš kreće sa intenzivnim radom na pacijentima obolelim od MS/CCSVI-ja! Utvrđen je strogi protokol koji će se primenjivati na svim pacijentima. Određena je osoba ispred KC Niš koja će biti zadužena za prijavljivanje pacijenata i korespodenciju, kao i za ažuriranje liste. Nju će moći svako da kontaktira i proveri da li je na listi, na kom broju i kada je planirano da bude primljen. Pacijenti koji su do sada slali mejlove doktorima, automatski će biti preusmereni na osobu za kontakt i moći će da provere na kom su mestu na listi. Ukoliko ste kontaktirali doktore preko imejla i doktori su vam odgovorili, taj njihov odgovor prosledite na mejl: ccsvinis@yahoo.com , kako bi svako zauzeo ono mesto koje mu po datumu prijavljivanja i pripada. Pacijenti koji nisu naši osiguranici se prijavljuju na isti način. Jedina razlika je što oni plaćaju intervenciju. Sve ostalo je isto.

    Sam protokol izgleda ovako:
    po pozivu, pacijent dolazi u 8h ujutru u KC Niš. Od 8-9h vrši se dopler snimanje vratnih vena, od 9-10:30 magnetna rezonanca. Posle toga pacijent ima pregled kod neurologa, gde će posle pregleda popuniti i upitnik sa nekim osnovnim zapažanjima o svome stanju. Vreme između 12h i 15h rezervisano je isključivo za intervencije. Posle 15h pacijent leži na odeljenju do 19h , osim ukoliko se ne radi o stentu, kada ga zadržavaju nekoliko dana na posmatranju. Ukoliko je rađena samo balon diletacija, posle 19h pacijent ide kući.

    OD 15.AVGUSTA 2010.g. PRIJAVITE SE NA OVAJ TELEFON:
    Osoba za kontakt, Jelena Stanković: 018 / 4221 469
    Zvati od 8 do 15 h.

  13. #133

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    iskustvo pacijenta koji je pokusao da uradi intervenciju u KC Dedinje

    Nadam se da cu svojim opisom boravka na KBC Dedinju i zahvata dilatacije doprinijeti
    cjelokupnijim pregledom i shvatanjem situacije. Dakle, 22. maja, narucen sam za pregled gdje bi se ustanovilo da li imam suzenje jugularnih vena i da li je potrebna intervencija. Sa sobom treba i da donesem novi snimak jugularnih vena!? Kako zivim u Sarajevu a potpuno sam nesposoban za samostalno kretanje - u kolicima sam nekih 5 mjeseci, imao sam srecu da letim rano ujutro iz Sa kako bih stigao na vrijeme u bolnicu. Nakon pregleda ( skener i dopler jug.vena ) ustanovljeno je znacajno suzenje sa lijeve strane i malo manje sa desne!?! Dr. Kolar je rekao da ja ispunjavam uvjete za dilataciju i da ce on na lijecnickom konziliju svakako dati prijedlog za zahvat. Ubrzo sam obavjesten da se spremim za zahvat 16. juna s tim da predhodno uradim kompletan sistematski pregled ( krv, urin, marker, rentgen pluca, kardiogram itd. ). To me je malo iznenadilo misleci da cu sve potrebno obaviti na Dedinju kao sto je praksa u drugim bolnicama koje rade ovaj zahvat. Kako sam u kolicima, to je predstavljalo prilican problem. Dogovorio sam sa privatnom klinikom i u jednom danu sve nalaze uradio. To me je kostalo nekih 400 eura. Krenuo sam iz Sarajeva avionom, rano ujutru i po dogovoru stigao i prijavio se u 09:00 h. Nakon malog cekanja i uplate depozita od 3000 eura, oko 11:00 h sam se konacno smjestio u sobu, vrlo prijatnu ali sa jako visokim krevetom i dekom u jastucnici koja je trebala da predstavlja jastuk. Prikljucen sam na infuziju i pripreme za dilataciju su krenule. Nakon neprospavane noci, sto zbog treme, sto zbog osjecaja kao da lezim na zeljeznickoj stanici jer je osoblje stalno u pokretu bilo ekstremno bucno a, red kuce je da se vrata ne zatvaraju kako bi se uspostavila bolja komunikacija sa bolesnicima. Na glasne pozive mog cimera i mene tokom skoro citave noci, ni jedna sestra nije usla u nasu sobu! Oko 04:30 h napokon je netko dosao da izvadi krv i izmjeri pritisak. Tada su mi ispraznili gusku. Oko 12:00 h sam odveden na zahvat koji je trajao nekih sat i po i prosao je bez problema. Skoro da je bezbolan a doktor i asistenti vrlo prijatni - dilataciju je radio dr Antonic. Rekao je da je uradeno sve sto se moglo i da je zahvat generalno uspjesan. Ja do tada nisam osjetio nikakvu promjenu pa cak ni toplinu u rukama ili nogama koja je svakome prva promjena nakon dilatacije. Upozoren sam da tokom ostatka dana i noci ne smijem lezati na boku i savijati noge. Kako soba nije imala rolete, sunce mi je przilo glavu sve negdje do 18:00 h kada je na intervenciju mog cimera koji je inace inzinjer u KBC-u prozvao radnike i zamolio da nesto stave na prozor. Stavili su carsaf i bilo je u redu. Tu noc je klima bjesomucno radila ali i pored toga jos jedna neprospavana noc. Na jutarnjoj viziti su mi rekli da je zahvat uspio i da u 12:00 h idem na kontrolni kolor dopler nakon cega se odpustam . Na kontrolnom snimanju dr. Kolar je odmah rekao da nije nista uradeno i da je slika identicna onoj prije zahvata, pa je pozvao dr. Antonica da objasni sta je zapravo uradjeno. Ovaj je rekao da je na rentgenu potpuno druga slika i da je optimalno uradeno a jedino je mali problem sto je suzenje bilo neobicno visoko pa je bojazan da se ne osteti mozak!!!! U pokusaju da mi sto bolje predoci situaciju dr. Kolar je ponovio rijeci dr. Antonica, rekao da dodjem za mjesec dana ponovo na pregled i jos jedan zahvat gde je ce se pazljivije pristupiti zahvatu, a on za sada misli da ja necu imati nikakva poboljsanja. Dodao je i to da oni ne rade tako teske slucajeve ali da su bili spremni izaci mi u susret. Tako smo se i rastali. Dobio sam neki mali kusur od avansa i napustio bolnicu ocajno razocaran. U 21:00 h je bio planiran let ali sam kuci stigao tek oko 00:30 h. Po dogovoru sam kontaktirao kliniku 7. jula da mi zakazu tacan termin i nakon par dana su me izvjestili da dodjem 22. jula na ponovnu intervenciju uz suglasnost lijecnickog konzilija. Dosao je I taj dan. U Bg sam krenuo negdje oko 02:30 h, ovaj put autom sa prijateljem jer je odlazak avionom za mene nocna mora. Stigao sam u bolnicu u 09:00 h i opet ista procedura ali me je iznenadilo to sto opet moram da ostavim polog. Ovaj put 2400 eura. Mislio sam da je ovaj dolazak bez placanja, obzirom da je njihova greska sto mi nisu prosirili vene ili mi to rekli prije zahvata. Smjesten sam u osmokrevetnu sobu sa krevetom u sredini tako da nisam imao ni ormaric pa sam stvari drzao na stolici. Jastuka opet nije bilo. Doktorica koja je bila na prijemu je naknadno dosla da mi kaze da najvjerovatnije sutra necu biti radjen jer imam rijetku anomaliju, naime arterija mi pritisce jugularnu venu pa nema smisla ponavljati postupak, ali to odlucuje lijecnicki konzilij. Na pitanje da li mogu doci sutra posto mi je boravak neuslovan, dobio sam negativan odgovor. Nastavak dana i noci sam proveo u nekom polusnu jer nisam spavao predhodnu noc a zivost u bolnici je bila daleko od mirne bolnicke atmosfere. Na jutarnjoj viziti opet nisu precizirali sta ce uraditi sa mnom, jedino sam mogao primjetiti da me sestre zaobilaze sa bilo kakvom terapijom ili pripremama za zahvat. Oko 09:30 h me je sa predhodnom najavom sestre posjetio dr. Radak. Uz kurtoazno predstavljanje i nekurtoazno pitanje da li smo se on i ja ikada sreli i kako sam se ja uopste nasao u bolnici, ispricao sam svoju verziju. On je rekao da nije upoznat sa mojim slucajem jer je zadnjih mjeseci bio na seminarima!?!?! Rekao je i da ce se danas sastati konzilij da razmotre moj slucaj. Nakon pola sata sam otisao na jos jedan pregled kod dr. Kolara. Predhodno sam nazvao svoje drustvo da dodje po mene jer sam vec bio siguran u ishod. Dr. Kolar me jos jedanput skenirao doplerom a ja sam zamolio da mi daju nekakve snimke jer nakon cetvrte posjete nemam ni jedne snimke niti traga, samo ljekarsko misljenje. Definitivno je potvrdjeno ovaj put da arterija pritisce venu i da je sve uzalud. Lijepo smo se pozdravili, odveden sam do sobe gdje sam se spremio i sacekao pratnju. Pri povratu onih 2400 eura oduzeta je razlika za jednu noc provedenu u bolnici. U Sarajevo sam stigao oko 02:00 h.
    Trudio sam se da ovaj moj esej bude sto je moguce kraci a zakljucke i misljenja prepustam citaocu!

  14. #134

    Odgovor: Multipla skleroza -CCSVI..Da li je pronadjen uzrok i nacin lecenja ?

    sad samo jos resiti problem uputa za KC Nis
    iskustva koja su mi dostupna prenosim,
    kako iz Vojvodine stici do Nisa ,sem autoputem

    Pokusala sam da se raspitam da li je u Novom Sadu neko dobio uput.Sa komisije su me poslali kod nacelnika lekarske komisije za juzno-backi okrug dr Levakov.Covek je vrlo ljubazan, objasnila sam mu o kom postupku se radi i rekla da u BG ljudi dobijaju upute, rekao ja da oni ne znaju da je ta procedura odobrena od fonda(sto pretpostavljam da znaci da nikom nije overen uput) da ce provertii i,zapisao telefon i rekao da ce mi javiti.Posto mi nista nije javio(bila sam u cetvrtak)otisla sam opet danas,trazili su zvanican dopis iz BG nisu ga dobili.On je danas zvao fond u Nisu (zamenicu nacelnika) i sam se iznenadio da ona ne zna za intervenciju,raspitace se ta zena pa ce javiti za sat vremena.Naravno da mi opet nista nije javljeno.Za koji dan idem opet,...Da li neko zna koja osoba u fondu u Bg je bila kontakt doktorima iz Nisa?Kada odobrenje fonda stigne u N.Sad procedura za uput ce biti daleko jednostavnija,tako kaze nacelnik))


    U NS je stigla pismena odluka RZZO-a da je odobrena procedura ali je postupak overe uputa ostao isti( Lana NS je ranije pisala sta treba).Mene bi zanimalo da li je uopste neko iz Ns overio uput i ako jeste koji specijalista mu je dao preporuku? Po nekim mojim informacijama ni neurolozi ni vaskularci u NS nikom nisu dali preporuku(
    .........:Svaki okrug treba da trazi odobrenje iz BG da je odobrena procedura.Slobodno uradi to sto sam ja uradila,pozovi se na NS,svi se oni poznaju po tim RZZO,mozda je neko u Somboru to i trazio.

    muke tek nastaju

  15. #135
    21.MARTA mi je radjena intervencija, poboljsanje mi je nastupilo odmah i bese mocno. Pisao sam o tome. Pocetkom Juna sam uvideo da mi moci opadaju, teze sam isao uz stepenice a isao sam bez gelendera, manje sam hodao brze sam se umarao, opet nisam mogao da uhvatim desnom rukom olovku, kasiku. Jasno restenoza. Uradio sam magnet color dopler i tu se jasno pokazala. 22.jula sam na dedinju uradio intervenciju opet na levoj jugularki ovaj put i na azygus veni na uscu. Sad ispocetka.............vezba vezba vezba.
    opet nemam onako ucestalo mokrenje i olovku sam uhvatio.
    Znaci restenoza je moguca ne bezite od te cinjenice, samo hrabro..........ali ima leka.


    pacijent koji je imao restenozu

    YouTube - MsLogicJock's Channel



    ‎9.dio video sa predavanja -
    dr.Sclafani, dr.Haacke, dr.Hubbard su u prethodnim filmićima, preporucujem
    6.7. i 9.
    Poruku je izmenio silvia, 12.08.2010 u 21:47 Razlog: 2 uzastopna posta

Strana 9 od 21 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najčešći uzrok svađa
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:48
  2. Svajcarski sat pronadjen u grobnici dinastije Ming
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.12.2008, 23:25
  3. Uzrok osetljivosti na HIV
    Autor eboye u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 16:57
  4. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •