Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 59
  1. #1

    Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Monfis neizvestan za AO


    Francuski teniser Gael Monfis rekao je da je njegov nastup na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu neizvestan zbog povrede ramena.

    Monfis je povredio desno rame prošle nedelje na turniru u Brizbejnu i morao je da otkaže nastup na ovonedeljnom turniru u Sidneju, na kojem je postavljen za prvog nosioca.

    Francuski teniser rekao je da je doneo takvu odluku kako bi se oporavio do Australijan opena, koji počinje 18. januara.

    "Mislim da imam upalu... Stanje se pogoršava. Da sam nastavio da igram, možda bi povreda postala ozbiljnija. Zbog toga sam rešio da ne učestvujem na turniru u Sidneju", rekao je 12. igrač sveta.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    AO: Bozoljac protiv Tošića

    Srpski teniseer Ilija Bozoljac igraće sa Goranom Tošićem iz Crne Gore u prvom kolu kvalifikacija za prvi Gren slem sezone, Otvoreno prvenstvo Australije.

    Bozoljac se samo jednom sastao sa crnogorskim teniserom, na čelendžeru u Brčkom, pre šest godine, i trijumfovao je sa 2:1. Meč u Melburnu na programu je u utorak oko 13 časova po srednjeevropskom vremenu.

    Ukoliko savlada Tošića Bozoljac će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela između Blaža Kavčić iz Slovenije i Japanca Soedaa Goa.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Nadam se da će ove godine na vrijeme da navlače krov...jer je Nole prošle godine imao velikih problema zbog visokih temperatura...i nisu ista pravila važila za sve...Nadal i Federer su igrali u kasnijim terminima skoro sve mečeve.


    Ni žene nisu bile pošteđene...čini mi se da se Radwanska teturala kao da će pasti, ali nisam sigurna.

    A vijesti danas da su najtopliji dani i noći u Melburnu od 1922. ili 1902. god ...teško se njima.



    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    čini mi se da se Radwanska teturala kao da će pasti, ali nisam sigurna.
    Mislim da je bilal Azarenka, u mecu sa Serenom, ali nisam sigurna da je to bilo od temperature, vec od trovanja hranom.
    I od sledece nedelje najavljuju zahladjenje, max +30 stepeni.

    Ne mogu da docekam jbt, uzelela sam se tenisa.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je bilal Azarenka, u mecu sa Serenom, ali nisam sigurna da je to bilo od temperature, vec od trovanja hranom.
    I od sledece nedelje najavljuju zahladjenje, max +30 stepeni.

    Ne mogu da docekam jbt, uzelela sam se tenisa.

    U toku dana danas mi je palo na um da je bila Azarenka. Imaš pravo.

    Ja sam danas gledala kako je Dementijeva pregazila Safinu, a opet Dinara bljesne na grand slamu...pa ćemo vidjeti.

    I ja sam poželjela dobar tenis...a kako vrijeme brzo prolazi...kao da je juče Federer plakao.

    +30 kažeš...zahlađenje? Blago se njima.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Kraj za Jelenu Dokić, i gubitak velikog broja poena.

    Klejbanova ju je sprašila sa terena.


    A i Sharapova je izgubila...biće zanimljivo gledati nastavak.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Rani kraj za Jelenu Dokić

    Jelena Dokić je učešće na Otvorenom prvenstvu Australije završila već u prvom kolu. Od nje je bila bolja Alisa Klejbanova, 27. nositeljka iz Rusije.Meč je trajao 95 minuta a u prvom setu odlučio je veći broj neiznuđenih grešaka Dokićeve. Igrajući 'protiv sebe' napravila je 17 grešaka i 'poklonila' Ruskinji dva brejka. U drugom setu je Klejbanova stigla do prednosti od 5:3 ali je Jelena Dokić uspela da se vrati do 5:5, ponovo izgubi servis i na kraju izgubi meč.


    "Igrala sam loše. Jako sam razočarana, ovaj mesec prosto nije dobar," rekla je posle poraza Jelena Dokić i dodala "da joj je ipak drago što je gotovo."

    "Igrala sam solidno u Brizbejnu, ne sjajno. U Hobartu sam bila užasna. Igrala sam jako loše, nisam uspela da uhvatim ritam. U ovaj meč nisam ušla sa dovoljno vere u sebe."

    Jeleni Dokić je ovogodišnji nastup u Melburnu šesti u karijeri a najdalje je stigla prošle godine kada je igrala u četvrtfinalu.

    ***

    Žene, dan prvi, doviđenja, Mašo

    Prvog dana igre na ženskom turniru eliminisana je Marija Šarapova, a ostale nositeljke bile su sigurne.

    Pored Belgijanki Klajsters i Enan, koje važe za favoritkinje i pored toga što nisu u prvih deset na WTA listi, plasman u drugo kolo obezbedile su i Ruskinje Safina i Kuznjecova, Itlaijanka Peneta i Belgijanka Vikmajer. Desetak mečeva planiranih za ponedeljak otkazano je zbog kiše u Melburnu.

    Svetska igračica broj 2, prošlogodišnja finalistkinja u Melburnu, Dinara Safina, savladala je u prvom kolu Magdalenu Ribarikovu iz Slovačke, 6:4, 6:4. Ruskijna nije igrala briljantno, napravila je 21 neiznuđenu grešku i pet puta gubila poena na servisu zbog dvostrukih servis-grešaka ali je stigla do pobede.

    Ruskinja Svjetlana Kuznjecova, treća na listi najboljih, lako je savladala australijsku teniserku Anastasiju Rodionovu, 6:1, 6:2. U prvom setu Kuznjecova j oduzela servis protivnici neposredno pred prekid zbog kiše a kasnije rutinski privela set kraju. Drugi je bio sličan, neizvesnosti nije bilo.


    Italijanka Flavija Peneta nije imala sreće sa žrebom jer je, kao 12. nositeljka, dobila za prvu protivnicu Anu Čakvetadze, ali je uspela da pobedi, 6:3, 3:6, 6:2. Igralo se uz dosta vetra i vlage, ali je Peneta uspela da nastavi niz dobrih rezultat u duelima sa Čakvetadze, ovo joj je bila četvrta uzastopna pobeda.


    Janina Vikmajer je stigla do pobede u duelu sa relativno nepoznatom Rumunkom Aleksandrom Dulgeru, 1:6, 7:5, 10:8. Belgijanka nije bila na vreme prijavljena za turnir zbog kazne pa je do glavnog žreba morala kroz kvalifikacije.

    Senzaciju prvog dana priredile su Ruskinje Marija Šarapova i Marija Kirilenko. Meč na 'Rod Lejver Areni' dobila je Kirilenko, 7:6, 3:6, 6:4, a Šarapova koja je prošli Austrlijan Open propustila zbog povrede a onaj 2008. godine dobila, oprostila se rano od ambicija na prvom Gren slem turniru sezone.

    Obe belgijske povratnice na teren su ostvarile pobede, a kineski duel pripao je Ži Ženg.

    Najubedljiviju pobedu dana ostvarila je Martines Sančes iz Španije koja je "provozala na biciklu" Ruskinju Rodinu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Svi naši na terenu u utorak

    Zahvaljujući prekidu duela Troicki - Lapenti i otkazivanju meča Jelene Janković svih pet predstavnika Srbije u Melburnu u utorak će na teren.

    Prva igra Ana Ivanović, jedan sat posle ponoći po srednjeevroskom vremenu, drugi meč dana igra Jelena Janković, kasnije nastupaju Troicki i Tipsarević, a Đokovićev meč mogao bi da počne tek oko 7 časova.


    Jelena Janković igraće drugi meč na terenu 'Hisens Arene' sa Rumunkom Monikom Nikulesku, pre njih na teren će Verdasko i Bol.

    Na istom mestu poslednji meč dana igraju Novak Đoković i Španac Danijel Himeno-Traver.

    Ana Ivanović nastupa na 'Margaret Kortu', igra sa Šenaj Peri iz Sjedinjenih Država, a meč je prvi na planu.

    Na terenu 18 Janko Tipsarević i Amerikanac Rajan Harison igraju četvrti meč dana, posle po jednog muškog i ženskog singla i nastavka meča Kolšrajber - Sebalos.

    Viktor Troicki će na terenu br. 19, istom na kojem je počeo ovogodišnje učešće na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu, igrati nastavak meča sa Nikolasom Lapentijem iz Ekvadora. U trenutku prekida Troicki je vodio sa 4:6, 6:3, 6:1, 5:3. Pre njih na istom terenu igraju Sergejev i Sela.

    Organizatori su ambiciozno zacrtali da se u utorak odigraju svi mečevi prvog kola iako je deo programa u ponedeljak otkazan zbog kiše.


    ***


    Muškarci, dan prvi, favoriti dobili

    Drugi nosilac Nadal, četvrti Del Potro, Mari, Rodik i Gonsales, 11. na listi, stigli su do drugog kola, Čeh Radek Štepanek je prvog dana završio učešće na AO.

    Nadal, Mari i Rodik dobili su mečeve bez izgubljenog seta, po pet setova igrano je u duelima Pečner - Majer i Štepanek - Karlović, a Čeh je jedini nosilac koji se oprostio od Melburna prvog dana igre.


    Nadal je u prvom setu imao dosta problema sa Lučakom, Austrijanac je vodio rezultatom 5:3, kasnije je Nadal počeo da igra bolje i stigao do taj-brejka, dobio ga sa 7:0 i uskoro imao dva seta prednosti.

    U trećem setu Nadal je relativno sigurnom igrom došao do pobede.

    Endi Mari je bio vrlo uverljiv u duelu sa Kevinom Andersonom, a lako i brzo je do tri osvojena seta stigao i Endi Rodik.


    Puno razloga za radost imali su ljubitelji tenisa u Hrvatskoj, Ljubičić je u tri seta pobedio lokalnog moka Džejsona Kublera, a Ivo Karlović priredio iznenađenje dana.

    Meč Štepanek - Karlović trajao je skoro četiri časa, posle 50 odigranih gemova Hrvat je stigao do drugog kola.

    Najveći preokret dana viđen je u duelu dvojice nemačkih tenisera, Pečner je lako dobio dva seta, a onda, skoro isto tako lako, izgubio tri pa je Majer u drugom kolu.


    Australijanac hrvatskog porekla Bernard Tomic bio je ubedljiv protiv Francuza Rufana, a završena je bajka Slovenca Blaža Kavčiča.

    Posle tri pobede u kvalifikacijama i osvojenog prvog seta Kavčič je stao a Vejn Odesnik prošao dalje.

    Osam mečeva je prekinuto i biće nastavljeni u utorak, među njima je i duel Troicki - Lapenti.

    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Policija udaljila 11 huligana

    Grupa od 11 osoba izbačena je sa Otvorenog prvenstva Australije u tenisu, pošto je ometala duel Karlovića i Štepaneka i pokušala da u Melburn park unese baklje.

    Nepristojni posetioci prvog grend slema sezone stojali su na stolicama i uznemiravali ostale prisutne u sportskom objektu u kome se održava Otvoreno prvenstvo Australije.


    "Oni su uklonjeni sa stadiona i nisu dobrodošli da se vrate", kazao je načelnik policije Jok Mencel, koji je rekao i da nema saznanja kog tenisera su izbačeni došli da bodre.

    Mediji u Australiji, ipak, izvestili su da su probleme pravili hrvatski huligani. Jednoj drugoj njihovoj grupi policija nije dozvolila ulazak na stadion, takođe zbog baklji, koje su upaljene van objekta.

    Dnevnik "Herald san" naveo je da je oko 60 hrvatskih huligana pretilo prolaznicima, a da su fotografa tog lista i udarili i pljunuli.

    Prvi dan Otvorenog prvenstva Australije nije prošao bez problema i prošle godine kada su se potukli hrvatski i srpski huligani.

    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Pa ko će ako neće naši. E moj Bože...ni tenis ne mogu mirno da posmatraju..čuj hoće baklje da unose?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Eto. A nije fudbal ili kosarka. To je samo navijacko nevaspitanje ili neobrazovanost. Grozi me bilo kakav ispad te vrste nevezano za naciju, samo sto se to mnogo pumpa kad smo mi, Balkan, u pitanju.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    JJ potcenila pa razbila Rumunku

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Australijen opena pošto je sa 6:4, 6:0 pobedila Rumunku Moniku Nikulesku.JJ je posle nešto težeg posla u prvom setu, u drugom bukvalno počistila sa terena Rumunku. Jankovićeva je sjajno koristila brejk lopte (4/4) u prvom setu, ali je Rumunka manje grešila što joj je omogućilo da parira našoj teniserki. Međutim, u drugom setu Nikulesku je očajno servirala što je olakšalo JJ da brzo završi meč.

    Jankovićeva se iznenađujuće dugo mučila u prvom setu. NIkulesku je servirala za 1:0, a onda već na prvom servisu Jankovićeve napravila brejk. JJ se brzo vraća na 2:2, ali Rumunka ponovo pravi brejk koji Jelena brzo vraća. Tek tada najbolja srpska teniserka osvaja gem na svoj servis, a onda na 5:4 ponovo pravi brejk i konačno dobija prvi set.

    U drugom setu JJ je konačno ozbiljno shvatila rivalku i brzim brejkom rešava pitanje pobednika. Jelena je do kraja meča napravila još dva brejka prtiv tada već indisponirane Nikulesku i sa 6:0 završava ovaj duel.

    Jelena Janković će u drugom kolu melburnškog gren slema igrati protiv Britanke Keti OBrajen koja je sa 6:3, 6:3 eliminisala Patrisiju Majr iz Austrije.


    ***


    Ivanovićeva lako do drugog kola

    Ana Ivanović lako je obezbedila plasman u drugu rundu Australijen Opena pobedivši u prvom kolu Šenaj Peri iz SAD-a sa 6:2, 6:3 za 65 minuta.

    Iako Ivanovićeva nije pružila neku izrazito kvalitetnu partiju na 'Margaret Kortu', Amerikanka ipak nije bila dorasla srpskoj teniserski koja je lako dolazila do brejk lopti. U prvom setu ih je imala čak osam, a iskoristila je tri. U drugom je imala malo više problema, prevashodno zbog nešto veće dekoncentracije, ali je ipak bez problema eliminisala veoma lošu Peri.


    U prvom setu Ana je prvi brejk napravila pri rezultatu 2:1, ali je Amerikanka odmah uzvratila istom merom. Međutim, Ivanovićeva pravi novi brejk za 4:2, ali ovaj put koristi i svoj servis ne dozvolivši Perijevoj da ponovo uzvrati. U tim trenucima Ana je bila u sjajnoj seriji što je iskoristila za novi brejk koji joj je doneo i prvi set.

    I u drugom setu srpska teniserka je brejkovala protivnicu kod 2:1 iskoristivši veoma nervozan servis Perijeve. Vrlo brzo Ana je bila na 5:1 i servisu za meč. Međutim, došlo je do malog opuštanja u njenoj igri, posebnu u servisu, pa Amerikanka brejkom smanjuje na 5:2 iskoristivši Anine greške. Ovaj poen doneo je samopouzdanje Perijevoj koja je odmah smanjila i na 5:3 iako je Ivanovićeva ponovo imala brejk šansu. Ipak, drugi reket Srbije u ženskoj konkurenciji, uspeva na svom sledećem servisu da dođe do tog konačnog, šestog poena u setu, ali je i ovaj put slabo servirala dopustivši protivnici da tri puta dođe do izjednačenja u gemu.

    "Zadovoljna sam igrom. Uslovi su bili vrlo teški. Bilo je veoma hladno i vetrovito, mnogo drugačije nego (na prošlonedeljnom turniru) u Brizbejnu ili od onog na šta smo inače navikli u Melburnu".

    Potpuno sam motivaciono spremna. Imala sam mnogo problema prošle sezone, bilo je mnogo uspona i padova i povreda. Potrebno mi je da uđem u ritam. Srecna sam što sam se vratila i što ponovo igram. Trenutno uživam na terenu
    , istakla je Ana Ivanović posle pobede nad Šenaj Peri.

    Ana Ivanović će u drugom kolu Ozi opena igrati protiv pobednice meča Zuzana Kucova (Slovačka) Hisela Dulko (Argentina). Eventualni susret sa Kucovom 22-godišnjoj Beograđanki bio bi prvi sa Slovakinjom, dok je Hiselu Dulko pobeđivala na dva dosadašnja susreta, prošle godine na Mastersu u Indijan Velsu i 2007. na turniru u Čarlstonu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Troicki uspešan protiv Lapentija

    Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo gren slema u Melburnu pošto je uspešno okončao meč sa Nikolasom Lapentijem koji je dobio sa 3:1.

    Meč Troickog i Lapentija prekinut je u ponedeljak zbog kiše pri rezultatu 4:6, 6:3, 6:1, 5:3 u korist Srbina, ali je naš drugi reket uspešno realizovao i poslednja dva poena i plasirao se dalje. Troicki će u drugoj rundi igrati protiv Nemca Florijana Majera koji je u prvom kolu pobedio zemljaka Filipa Pešnera sa 3:2, iako je prva dva seta izgubioa sa 6:0 i 6:2.


    Troicki je 29. nosilac na Australijen openu, a svoj najbolji rezultat u Melburnu ostvario je prošle godine kada je igrao drugo kolo. 26-godišnji Mejer je trenutno 60. teniser sveta, a prošle godine takođe je igrao drugo kolo na prvom gren slemu sezone.


    ***


    I Tipsarević u drugom kolu

    Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Australijan Opena pobedom nad Amerikancem Rajanom Herisonom od 6:2, 6:4, 7:6 (3).

    Tipsarević je do pobede nad 17-godišnjim Amerikancem, koji zauzima 341. poziciju na ATP listi, došao posle 165 minuta borbe. Srpski teniser je nakon prva dva dobijena seta, imao prednost od 3:0 u trećem, ali je dopustio protivniku da povede sa 4:3. Do pobede, Tipsarević je ipak došao u taj-brejku trećeg seta.


    Mladi Amerikanac je na turnir u Melburnu došao zahvaljujući specijalnom pozivu organizatora.

    Tipsarević je lako dobio prvi set, posle samo 35 minuta igre, a ni u drugom setu srpski teniser nije imao previše problema protiv Herisona.

    Ozbiljniji otpor Tipsareviću, Herison je pružio tek u trećem setu. Tipsarević je relativno brzo poveo sa 3:0, ali je Herison prvo izjednačio na 3:3, a zatim i poveo sa 4:3.

    Set je ušao uz taj-brejk u kojem je Amerikanac poveo sa 3.2, ali je Tipsarević osvojio pet uzastopnih poena i došao do pobede posle 165 minuta.
    Tipsarevića u drugom kolu očekuje daleko teži posao, pošto će mu protivnik biti 18. nosilac, Tomi Has iz Nemačke. Has je u prvoj rundi savladao zemljaka Simona Grojla sa 3:1 (6:7, 6:4, 6:2, 6:1).

    U dosadašnja dva susreta, Tipsarević je savladao Hasa na Vimbldonu 2005. godine, dok je Has bio uspešniji pre tri godine na Mastersu u Parizu.


    ***

    Nole kompletirao uspešan start Srba

    Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je savladao Španca Danijela Himena Travera sa 7:5, 6:3, 6:2.

    Đoković je tako postao i peti srpski teniser koji je ostvario pobedu u prvom kolu prvog Gren Slema sezone. Đoković će u drugom kolu igrati sa Švajcarcem Markom Kjudinelijem koji je bio bolji od Australijanca Marinka Matoševića sa 7:6, 7:6, 4:6, 6:3.


    Đokoviću je duela sa Himeno-Traverom bio prvi takmičarski meč u 2010. godini pošto je prethodno nastupio samo na egzibiciji u Kujongu.

    Najbolji srpski teniser duel je otvorio gemom bez izgubljenog poena, ali u nastavku prvog seta je imao puno problema. U drugom gemu Španac je spasao brejk loptu, a zatim je dobio još dva gema, napravio brejk i poveo sa 3:1.

    Đoković je u svakom gemu na servis Himeno-Travera u prvom setu imao brejk lopte, a do brejka je došao tek u osmom gemu kada je izjednačio na 4:4. U finišu seta servis Španca ponovo je popustio i Novak je prvi set rešio u svoju korist rezultatom 7:5.

    Početkom drugog dela Đoković je pojačao ritam, i u četvrtom gemu napravio je novi brejk za vođstvo od 3:1. Do kraja drugog perioda Đokovićev servis nije bio ugoržen (6:3) i tada je već bilo jasno da će meč biti završen posle tri seta.

    Servis Himeno-Travera koji je na početku meča bio odličan, u trećem setu potpuno je popustio, i Novak je, napravivši dva brejka, priveo meč kraju rezultatom 6:2.

    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Muškarci, dan II - Soderling ispao

    U mečevima drugog dana, jedino veće iznenađenje bila je eliminacija osmog nosioca Robina Soderlinga od strane Marsela Granoljerosa.

    Granoljeros je savladao Šveđanina u pet setova, iako je Soderling imao prednos od 2:0 u setovima. Španac Fernando Verdasko se mučio sa domaćim teniserom Karstenom Bolom, koga je savladao tek posle više od tri sata borbe. Federer je posle šest godina izgubio prvi set u prvom kolu nekog Gren Slema, a eliminisani su i Španci Karlos Moja, Huan Karlos Ferero i Tomi Robredo.


    Australijanac je duže od tri sata mučio Španca koji je tek u četvrtom setu slomio otpor domaćeg tenisera i slavio sa 6:7, 7:6, 7:5, 6:2. Ubedljiv u 1. kolu bio je Tomas Bedrih koji je sa 6:0, 6:3, 6:3 eliminisao Holanđanina Hasea, dok je Marin Čilić sa 7:5, 7:5, 6:3 pobedio Fabrisa Santoroa, čoveka koji je u četvrtoj različitoj deceniji igrao na gren slemu.

    Santorou je ovo bio ukupno 70. meč na gren slemovima. Jedini nosilac koji je do sada eliminisan u prvom kolu je Sem Kveri koji je sa 3:1 izgubio od Rajnera Šutlera. U sjajnoj formi je Nikolaj Davidenko koji je razbio Ditera Kindlmana koji je u tri seta osvojio samo četiri gema. Problema nije imao ni Stanislas Vavrinka. Švajcarac je sa 6:3, 6:3, 6:2 pobedio Giljerma Garsiju-Lopesa.

    Od daljeg takmičenja oprostio se Sebastijan Grožan od koga je u tri seta bio bolji Turčin Marsel Ilhan, dok je Gael Monfis nadigrao Metjua Ebdena sa tri puta po 6:4. Jedini meč sa pet setova viđen je u duelu Džona Išnera i Andreasa Sepija. Posle skoro 200 minuta igre pobedio je Amerikanac Isner.

    Muškarci:

    Daniel Brands Jevgeni Koroljev 2:6, 5:7, 5:7
    Fernando Verdasko (9) Karsten Bol 6:7, 7:6, 7:5, 6:2
    Ivan Sergejev Dudi Sela 6:3, 7:6, 4:6, 7:6
    Džon Isner (33) Andreas Sepi 6:3, 6:3, 3:6, 5:7, 6:4
    Luk Sorensen Jen-Hsun Lu 6:4, 3:6, 6:2, 6:1
    Tomas Berdih (21) Robin Hase 6:0, 6:3, 6:3
    Felisijano Lopes Pablo Kuevas 6:1, 6:4, 7:5
    Giljermo Garsija-Lopes Stanislas Vavrinka (19) 3:6, 3:6, 2:6
    Igor Kunjicin Hose Akasuso 6:1, 2:6, 6:4, 6:2
    Jarko Nieminen Nik Lindal 6:2, 7:5, 6:4
    Marin Čilić (14) Fabris Santoro 7:5, 7:5, 6:3
    Metju Ebden Gael Monfis 4:6, 4:6, 4:6
    Rajner Šutler Sem Kveri (25) 6:3, 2:6, 6:4, 6:3
    Diter Kindlman Nikolaj Davidenko (6) 1:6, 0:6, 3:6
    Filip Kolšrajber (27) Horacio Zebalos 6:1, 7:5, 6:1
    Sebastian Grožan Marsel Ilhan 4:6, 3:6, 5:7
    Teimuraz Gabašvili Tomas Beluči 3:6, 5:7, 6:4, 4:6
    Džejms Blejk Arno Klemon 7:5, 7:5, 6:2
    Žilijen Beneto David Guez 0:6, 6:4, 7:6, 7:6
    Lukas Lacko Leonardo Majer 6:4, 6:4, 6:0
    Santijago Žiraldo Tomi Robredo (16) 6:4, 6:2, 6:2
    Floran Sera Jirgen Melcer 6:1, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3
    Rodžer Federer (1) Ivan Andrejev 4:6, 6:2, 7:6, 6:0
    Radživ Ram Stefan Kubek 6:4, 3:6, 7:5, 1:6, 3:6
    Lukap Kubot Miša Zverev 6:3, 6:3, 6:3
    Daniel Kelerer Antonio Veić 4:6, 6:3, 7:6, 1:6, 4:6
    Žo Vilfred Conga (10) Sergej Stahovski 6:3, 6:4, 6:4
    Mark Žiskel Simone Boleli 7:6, 7:6, 6:3
    Simon Greul Tomi Has (1 7:6, 4:6, 2:6, 1:6
    Marsel Granoljers Robin Soderling ( 5:7, 2:6, 6:4, 6:4, 6:2
    Ivan Dodig Huan Karlos Ferero 2:6, 1:6, 6:4, 6:1, 6:1
    Huan Monako Ernests Gulbis 6:3, 7:6, 6:1
    Frederiko Žil David Ferer 0:6, 0:6, 0:2 (predaja)
    Paolo Lorenci Markos Bagdatis 2:6, 4:6, 4:6
    Karlos Moja Ilja Marčenko 6:7, 5:7, 3:6
    Huan Ignasio Čela Viktor Hanesku 4:6, 3:6, 6:7
    Marinko Matošević Marko Kjudineli 6:7, 6:7,
    Martin Vasaljo Argueljo Mikael Ljodra 3:6, 5:7, 4:6
    Alehandro Falja Markos Daniel 7:5, 6:3, 6:1
    Benjamin Beker Grega Zemlja 7:6, 7:5, 7:5
    Nikolas Almagro Ksavijer Malise
    Oskar Ernandez Albert Montanjes 6:7, 2:2 (predaja)
    Fabio Fonjini Tejlor Dent 1:6, 3:6, 3:6
    Kristof Vliegen Nihael Berer 1:6, 2:6, 1:6
    Jan Hajek Robi Đinepri 7:6, 7:5, 6:1
    Stefon Rober Potito Staraće 6:3, 7:6, 7:6
    Olivije Rohus Donald Jang 6:1, 5:7, 2:6, 4:6
    Denis Istomin Žeremi Šardi6:2, 6:2, 6:0
    Lejton Hjuit Rikardo Hocevar 6:1, 6:2, 6:3
    Mihail Južnji Rišar Gaske
    Novak Đoković - Daniel Himeno-Traver 7:5 6:3 6:2
    Rajan Herison - Janko Tipsarević 2:6 4:6 6:7
    Viktor Troicki - Nikolas Lapenti 4:6 6:3 6:1 6:3

    ***

    Žene, dan II - Serena ekspres


    U prvom mečevima drugog dana ženskog turnira na Austrelijen openu eliminisane su još dve nositeljke, Rezano i Cibulkova, dok je perfektna bila Serena Vilijams.

    Prva favoritkinja 'Ozi opena' ekspresno je savladala Poljakinju Ursulu Radvansku sa 6:2, 6:1, dok je francuskinja Rezano izgubila od ruskinje Ekaterine Makarove sa 6:2, 6:3. Najubedljivija bila je Sandra Zahlavova kojoj je Koko Vandevege uzela samo jedan gem (6:0, 6:1). Samanta Stosur je imala samo malih problema sa 19-godišnjom Ksijun Han (2:1).


    Plasman u drugu rundu prvog gren slema sezone ostvarile su i Nađa Petorova koja je sa 6:3, 6:4 eliminisala Edinu Galovic te Marion Bartoli koja je nadigrala Rosanu De Los Rios 6:4, 6:1. Dominika Cibulkova dugo se mučila protiv Vanje King i na kraju eliminisana. Izgubila je prvi set, jedva dobila drugi, a u trećem je imala 5:3. Međutim, 20-godišnja Amerikanka Vanja King ipak je uspela da ostvari svoj najbolji rezultat u Melburnu i plasira se u drugu rundu.

    Venus Vilijams takođe je bila sigurna protiv Lusi Safarove, savladavši je u dva seta sa 6:2, 6:2. Interesantan meč viđen je između Aliz Korne i Frančeske Skjavone. Francuskinja je prvi set dobila sa ubedljivih 6:0, naredni je izgubila sa 7:5, a u trećem, odlučujućem, Italijanka je bila više nego sigurna - 6:0.

    Aravane Rezai (26) Sania Mirza 6:4, 6:2
    Koko Vandevege Sandra Zahlavova 0:6, 1:6
    Edina Galovic Nađa Petrova (19) 3:6, 4:6
    Klara Zakopalova Sara Erani 2:6, 6:7
    Olga Govorcova Anželik Kerber 3:6, 3:6
    Patrisija Majr Keti OBrajen 3:6, 3:6
    Rosana De Los Rios Marion Bartoli (11) 4:6, 1:6
    Šenaj Peri - Ana Ivanović 2:6 3:6
    Viržin Rezano (1 Ekaterina Makarova 2:6, 3:6
    Ksijun Han Samanta Stosur (13) 1:6, 6:3, 2:6
    Juliana Fedak Polona Hercog 4:6, 0:6
    Serena Vilijams (1) Ursula Radvanska 6:2, 6:1
    Sesil Karatančeva Tamarin Tanasugarn 1:6, 6:7
    Vanja King Dominika Cibulkova (23) 6:3, 6:7, 7:5
    Barbora Zahlavova Stricova Regina Kulikova 7:6, 6:7, 6:3
    Jelena Janković - Monika Nikulesku 6:4 6:0
    Sorana Kristea Olivia Rogovska 6:3, 2:6, 6:2
    Ajumi Morita Karla Suarez-Navaro (32) 5:7, 4:6
    Anastasija Jakimova Kejsi Delakua 2:6, 6:3, 4:6
    Ana-Lena Grenfeld Roberta Vinci 5:7, 4:6
    Ketrin Verle Alona Bondarenko (31) 2:6, 2:6
    Jung-Jan Čen Kaia Kanepi 6:7, 2:6
    Kristina Baros Akgul Amanmuradova 6:0, 7:6
    Anabel Medina Gariges (25) Karolina Šprem 3:6, 2:6
    Petra Kvitova Žil Krajbas 6:1, 7:5
    Renata Voracova Andrea Petković 2:6, 4:6
    Lusi Safarova Venus Vilijams (6) 2:6, 2:6
    Zuzana Kucova Žizela Dulko 0:6, 7:5, 5:7
    Agnješka Radvanska (10) Tatjana Malek 6:1, 6:0
    Melani Udin Alja Kudriavceva 6:2, 5:7, 5:7
    Sabine Lisicki (21) Petra Martić 6:1, 6:4
    Aranča Para Santonja Sibil Bamer 3:6, 2:6
    Aliz Korne Frančeska Skjavone (17) 6:0, 5:7, 0:6
    Varvara Lepčenko Alberta Brianti 0:6, 6:3, 1:6
    Žuli Koin Alisia Molik
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Jutros sam odgledala od tenisa šta sam mogla dok nije bilo vreme za posao i prilično sam zadovoljna kako je sve ispalo. Drago mi je zbog naših tenisera, žao mi je što Andrejev nije imao petlje da zakuva u trećem setu, ko zna šta bi Federer onda uradio i kako bi igrao... Njihov meč sam jedini odgledala ceo, a ostalo sam sve prebacivala sa kanala na kanal da vidim dokle su stigli...

    A što se tiče jučerašnjih ispada navijača, mene jedino ''malo'' iritiraju navijači od Bagdatisa koji već godinama dolaze na njegove mečeve i uvek imaju osmišljenu celu koreografiju i pesme i prilično remete onaj mir i atmosferu koja vlada na ostalim mečevima... Ono što se dešava van terena sa navijačima, toga je uvek bilo sa našima i biće, jednostavno - takvi smo
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Roditelji nisu savršeni - sasvim otvoreno
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 09:58
  2. E-Tvrdjava Festival 2010 - 31-08/04-09-2010 Nis
    Autor e-tvrdjava u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.09.2010, 00:26
  3. Održan žreb za Svetsko prvenstvo 2010.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 19:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •