Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010 - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 59
  1. #31

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Novak lako do četvrtfinala

    Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan Opena pošto je savladao Poljaka Lukaša Kubota sa 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 7:5.

    Đoković je lako eliminisao Kubota, posle samo jednog sata i 54 minuta igre. Protivnik srpskog tenisera u borbi za polufinale biće Francuz Žo-Vilfred Conga, koji je bio bolji od Nikolasa Almagra iz Španije posle velike borbe u pet setova, sa 6:3, 6:4, 4:6, 6:7 (6:, 9:7.


    Srpski teniser je još jednom odigrao perfektan meč i ponovio dominntnu igru iz trećeg kola i duela sa Uzbekistancem Denisom Istominom.

    Đoković do prve brejk lopte u duelu sa Kubotom dolazi u četvrtom gemu prvog seta, kada njegov protivnik pod pritiskom pravi duplu servis grešku, a Novak stiže do prednosti od 3:1. Nakon toga, Novak bez većih problema osvaja i naredna dva gema i posle 25 minuta igre stiže do prve set lopte. Poljak je uspeo u dva navrata da se odbrani , ali je najbolji srpski teniser bio neumoljiv kod treće set lopte i posle samo 28 minuta igre osvaja prvi set rezultatom 6:1.

    Novak u drugom setu nastavlja sa sigurnom igrom, koja je u ključnim trenucima donosila brejk prilike. Prvi brejk u nastavku meča treći nosilac u Melburnu pravi u petom gemu kada stiže do prednosti od 3:2. Kubot nakon toga ponovo pravi pad u igri, pa Đoković još jednom uspeva da mu oduzme servis i nakon osvojenih pet vezanih gemova stiže do prednosti od 2:0 u setovima.

    Đoković je imao malih problema u trećem setu, pošto je nakon odličnog početka i brejka u petom gemu za 3:2, doživeo manji pad u igri i dozvolio Kubotu da već u narednom gemu uzvrati brejkom, što Poljak nije propustio. On je iskoristio drugu brejk loptu i izjednačio na 3:3. Nakon toga Đoković je zaigrao nešto opuštenije, ali je u 11. gemu, u trenucima kada se lomio treći set, ponovo uspeo da oduzme servis svom protivniku i dođe do prednosti od 6:5. Đoković u narednom gemu koristi drugu meč loptu i posle samo jednog sata i 54 minuta, sasvim zasluženo, stiže do plasmana u četvrtfinale.

    Apsolutnu dominaciju Đokovića potvrđuje i podatak da je srpski teniser u duelu protiv Kubota imao 98 poena, dok je Poljak osvojio samo 58.

    ***

    Poraz Zimonjića i Kirilenko u miksu

    Srpski teniser Nenad Zimonjić i Ruskinja Marija Kirilenko završili su takmičenje u miks dublu na Australian Openu u prvom kolu.

    Zimonjić i Kirilenko su poraženi od američko-belgijske kombinacije Rakel Kops-Džons i Dika Normana sa 3:0, po setovima 6:3, 3:6, 11:9. Srpsko-ruski par je u trećem setu imao dve meč lopte, ali ih nisu iskoristili, dok su njihovi protivnici odmah uzvratili i izborili plasman u drugo kolo na prvom Gren slem turniru sezone.


    Učešće na turniru u Melburnu, ipak, nije završeno za Zimonjića, pošto je u paru sa Kanađaninom Danijelom Nestorom izborio plasman u četvrtfinale. Srpsko-kanadska kombinacija će se u borbi za polufinale sastati sa Izraelcem Džonatanom Erlihom i Arnoom Klemonom iz Francuske. Taj meč na programu je u noći između utorka i srede po srednjeevropskom vremenu.

    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Gledala sam danas meč Tsonga vs. Almagro. Kakvi poeni, kakav meč...šteta što je samo jedan mogao da prođe.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Ja navijala za Almagra, bas bas. Doduse, navijala sam samo pred kraj cetvrtog i pocetak petog, pa kad videh koliko je sati, vratila se u krevet.
    Sad, Novak na Congu, prvi ozbiljniji njegov mec na ovom turniru, posto je imao zreb, laganica. Iako je danas igra koju je prikazao protiv Kubota bila zaista odlicna u svim aspektima, mora da drzi fokus, da mu koncentracija ne pada, jer Conga mu nece prastati kao dosadasnji protivnici. Eto, uskurcio se i Kjudineli pa mu onako kljakav uzeo set.
    Idemo Nole
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Marin Čilić: "Iskoristio sam svoju šansu"



    Hrvatski teniser Marin Čilić napravio je najveći uspeh u svojoj karijeri plasmanom u polufinale Otvorenog prvenstva Australije. Čilić je do plasmana među četiri najbolja došao pobedom nad Endijem Rodikom u iscrpljujućem meču posle pet setova, koji je trajao gotovo četiri sata.

    Tvoje prvo Gren Slem polufinale? Kako si stigao tamo, šta je bilo ključno?

    Danas nije bilo lako. Bio sam pomalo umoran od prethodnih mečeva. Prvi set mi je oduzeo puno energije pošto u pitanju nije bila samo fizička borba već i mentalna, borba da se dobije prvi set, da se dobije prednost. Tako da mi je to bilo najvažnije da uradim. Onda mi je meč postajao nešto lakši, osećao sam se malo bolje. Ipak, on je počeo prilično dobro da igra na početku trećeg seta, bio sam pod velikim pritiskom. Onda sam se malo izgubio. Nije bilo lako vratiti se, imao sam problema sa servisom. Nisam imao dovoljno dobar prvi servis, morao sam puno da radim za svaki poen. Bilo je teško pošto je on igrao sve bolje i bliže osnovnoj liniji, pa sam bio prinuđen da dosta trčim. Nije bilo lako prihvatiti to. U petom setu, stvari su se okrenule u moju korist, kada sam sačuvao tri brejka u prvom gemu. To mi je stvarno donelo olakšanje. Počeo sam da igram samo poen za poen, u nadi da ću dobiti svoju šansu, što se i desilo .


    B92




    U svakom slučaju znam za koga navijam u polufinalu Murray - Čilić!
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    E sad, kalkulacije.
    Danasnjim Nadalovim porazom Novak je drugi na ATP listi a moze da bude prvi ako osvoji turnir a Fed izgubi od Davidenka sutra.
    Marej moze da bude drugi na ATP listi ako osvoji turnir, a Nole izgubi od Conge sutra i onda Nole ostaje treci.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Mislim da niko ne treba sad da razbija glavu tim kalkukacijama, i komentator me poprilično smara kad počne s tim. Biće sve jasno u ponedjeljak.


    Ja mislim da će Nole da bude world no. 2
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Uvek je ako ovaj ono ili onaj ono......ma ne treba lupati glavu....ovaj Rodik mi toliko ide na zivce.......Nole samo da ostane smiren i fokusiran i dobija Congu garant
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Donekle sam udronjana od tog meca, jer sam sve njihove prethodne gledala, ali me tesi sledece:

    - svaku pobedu koju je odneo Novak igrali su na otvorenom, dok je Conga pobedjivao samo na turnirima koji su igrani u dvorani
    - igraju na turniru gde je Novak prvi put pobedio i dosao do GS titule
    - Novak je odmorniji od Conge

    E sad, apropo toga, plasi me taj mec jer je Conga uvek extra motivisan kad igra protiv Novaka. Novak mora da zadrzi fokus na igri, na servisu posebno, jer Congin bum-tras tenis uspeva kad mu ulaze agresivne lopte.
    Idemo Nole
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Znas sta ja sve nekako mislim da je Nole to vec prelomio u svojoj glavi......zna se koliko dugo nije mogao da ga pobedi , cim je to uradio sve je postalo lakse, mentalno se opustio a to je vrlo bitno........zna li se kad u koliko sati se igra mec?
    Napred Nole
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Jesam li ja dobro čula 20.30h po našem vremenu?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Po nasem vremenu, sutra oko 9-10 izjutra igraju.
    Trudim se da budem optimista, ali necu da trcim pred rudu. Prvo skoci pa reci Hop

    Suncokretava, ne moze u to vreme da se igra, onda je kod njih pola 7 ujutru
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    OndaK je 8.30h ..ništa mi ne govori, danas sam

    Reče čovjek uveče, po našem vremenu...ono što je ustvari mislio je...uveče u Australiji, pola 9 po našem vremenu. Udarni termin, centralni teren.

    Oproosti.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Znaci kod njih ce biti vece, odlicno i to je jedna olaksavajuca okolnost

    Sun izgleda da ti je danas dan "D"....(salim se)
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Ma nista, oprosteno ti je

    Pise na zvanicnom sajtu da pocinje u 19:30. Po nasem vremenu, to je 9:30 po nasem.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Otvoreno prvenstvo Australije - AO 2010

    Poraz Đokovića od Conge

    Srpski teniser Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu Australijan Opena od Francuza Žoa Vilfreda Conge sa 3:2 - po setovima 7:6, 6:7, 1:6, 6:3, 6:1.

    Francuz je prvi set rešio u svoju korist posle taj-brejka (10:. U drugom je viđen sličan scenario. Srpski igrač je dugo imao brejk prednosti i kada je trebalo da ga realizuje usledila je serija loših servisa koja je Congu vratila u igru. U taj-brejku opet povratak i na kraju slavlje (7:5).


    Tek treći set donosi pravu napadačku igru Đokovića sa osnovne linije i brza realizacija za 37 minuta (6:1). U četvrtom stvari su se okrenule i Francuz je slavio sa 6:3. Ni u petom setu Đoković nije uspeo da se izbori sa stomačnim problemima koji su ga mučili tokom čitavog četvrtog seta, pa je Francuz slavio sa 6:1.

    U prvom setu Đoković je vodio sa 5:3 i imao servis i set loptu, koju nije iskoristio. U tom devetom gemu prvog seta napravio je čak šest neiznuđenih grešaka, od kojih su dve bile duple servis.

    Taj-brejk prvog seta je bio poput tobogana, sa brojnim usponima i padovima, ali je na kraju Conga bio staloženiji i smireniji. Francuz je poveo sa 2:0, da bi Đoković vezao četiri poena. Conga je izjednačio i onda ključni mini-brejk napravio u 17. poenu, da bi servisom stigao do prvog seta koji je trajao čak 68 minuta.

    Drugi set se nije previše razlikovao od prvog, ali je trajao manje za 11 minuta. Opet je Novak vodio i dugo držao brejk-prednosti, ali je zbog svojih grešaka vratio Congu u igru. Od 4:4 nije bilo brejkova, ali ih je bilo mnogo u taj-brejku. Đoković je poveo sa 3:0, pa je Conga vezao četiri poena i napravio grešku za 4:4. Đoković je u ovom periodu igre realizovao jedinu set loptu pri rezultatu 6:5, a na servis Conge.

    U trećem setu videli smo pravog Novaka Đokovića. Gotovo bez greške odigrao je 37 minuta najboljeg mogućeg tenisa i zasluženo u ovom delu igre počistio sa terena Francuza. Đokoviću je sve polazilo od ruke, loptice je slao po uglovima i linijama kao rukom, a na sve to se i Conga nadovezao sa velikim brojem grešaka u ovoj deonici.

    Četvrti set nije počeo najbolje po Đokovića. Zbog stomačnih problema, koji su postajali sve intenzivniji morao je da zatraži medicinski tajm-aut i ode do toaleta. Francuz je vrlo lagano i brzo stigao do prednosti od 5:0, ali se Đoković probudio i doneo nadu kada je vezao tri gema, pre nego što je Conga servisom stigao do izjednačenja u setovima 6:3.

    Conga je do ovog duela vodio sa 4:2, a ovo je bila repriza finala iz 2008. godine kada je Đoković slavio i osvojio, do sada jedini, gren slem u karijeri.

    Protivnik Francuza u polufinalu biće Švajcarac Rodžer Federer.


    ***


    Ziki i Nestor kroz dramu do prolaza

    Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u polufinale Australijan opena u konkurenciji parova.

    Oni su pobedili Izraelca Jonatana Erliha i Arnoa Klemona iz Francuske sa 6:4, 1:6, 7:6 (8-6), a uspeli su da spasu i jednu meč loptu. U polufinalu srpsko-kanadska kombinacija igraće sa boljima iz okršaja Ivom Karlovićem i Dušanom Vemićem.


    Zimonjić i Nestor su u ranoj fazi prvog seta napravili brejk, što se na kraju ispostavilo dovoljnim za vođstvo u setovima. Nastavak je doneo potpuno drugačiju priču, pošto su Klemon i Erlih ubedljivo dobili drugi set i izjednačili.

    U odlučujućem setu francusko-izraelski par bio je nadomak trijumfa jer je vodio sa 5:3 i imao veliku šansu da eliminiše druge nosioce. Ipak, Zimonjić i Nestor su uhvatili poslednji voz, vratili brejk, a nedugo zatim ušlo se u taj brejk.

    U dodatnom gemu prvi mini-brejk napravili su Zimonjić i Nestor u sedmom poenu za 4-3, ali rivali momentalno uzvraćaju. Erlih i Klemon su poveli sa 6-5, ali su drugi nosioci zatim osvojili tri poena u nizu i iskoristivši prvu meč loptu došli su do pobede.


    ***


    Vemić i Karlović u polufinalu


    Srpski teniser Dušan Vemić i njegov partner Ivo Karlović iz Hrvatske plasirali su se u polufinale Australijan opena u takmičenju dublova.



    Njih dvojica pobedili su treće nosioce Čeha Lukaša Dlouhog i Indijca Leandera Paesa sa 6:3, 6:4. Posle devetih nosilaca Kasa i Normana, petih Kubota i Maraha, Vemić i Karlović napravili su još jedno iznenađenje i u polufinalu će igrati sa drugim nosiocima Zimonjićem i Nestorom.



    Srpsko-hrvatski par je u oba seta na isti način došao do trijumfa brejk bi napravili već u prvom servis-gemu rivala, a zatim bi pokušavali da sačuvaju svoj servis. Oba puta su uspeli u tome i zasluženo su se plasirali među četiri najbolja para na Ozi openu.

    Vemiću je ovo drugo polufinale na Gren slem turnirima, pošto je prethodno sa Brunom Soarešom igrao 2008. u istoj fazi na Rolan Garosu. Iste sezone sa istim partnerom Vemić je došao i do četvrtfinala US opena.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Roditelji nisu savršeni - sasvim otvoreno
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 09:58
  2. E-Tvrdjava Festival 2010 - 31-08/04-09-2010 Nis
    Autor e-tvrdjava u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.09.2010, 00:26
  3. Održan žreb za Svetsko prvenstvo 2010.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 19:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •