Živ sam!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Tema: Živ sam!

  1. #1

    Živ sam!

    Primjetio sam da u danasnje vrijeme nekako sve brze prolijece dan, posebno ako se radi neki jednolican posao i jako je tesko izbjeci "negativnu rutinu", odn. vremenske segmente za koje uopste nemamo osjecaj da prozivljavamo u svojoj kozi. Zanima me koji su to Vasi trenuci, kada se osjetite zivim i kada se zahvalite Bogu, ocu i majci ili necemu trecem, sto ste bas u tom trenutku osjetili zahvalnos prema zivotu.
    Kod mene se ovaj osjecaj najintenzivnije pojavi kada sam medju ljudima koje volim i za koje bih svijet prevrnuo naopako, posebno ako smo negdje u prirodi i okrecemo neku klopu na rostilju.. kada hedonisem sa djevojkom..kada se igram sa gravitacijom i dizem zeljezo sa zemlje, pa poslije uzivam u umoru..kada plivam..kada procitam knjigu o kojoj nastavim da razmisljam cijeli dan..kada ispunim nesto sto obecam..kada pruzim kompliment, a on bude lijepo prihvacen..

    Spisak se nastavlja...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  2. #2

    Odgovor: Živ sam!

    Kad završim rabotu i sednem da PoPijem Pivo / ju što mi lepo onda, sve mi lepo onda. To je konstanta a ima i partituralnih (ovo sam izmislio ) hedonizama .

  3. #3

    Odgovor: Živ sam!

    kada slusam grohotan smeh svog deteta
    kada se divim prvom pupoljku ruze koju sam sama zasadila
    kada se osecam obamrlo i odjednom mi neko uzburka emocije, da sva zatreperim
    kada se probudim s osmehom na licu posle lepog sna

    .../...
    neunistiva zlojebaba!

  4. #4

    Odgovor: Živ sam!

    U pravu si kad kažeš da ne cenimo ili pak ne primećujemo život. Često sebe uhvatim kako razmišljam o toj svakodnevnici i kolotečini i priznajem da me ponekad i uplaši. Uplaši me verovatno zato što je sledeća misao nakon te :" Eto, 28 mi je godina, gde i kako mi prolazi život".
    A onda se sa druge strane osetim živom i srećna sam zbog života koji mi je podaren kada mi se dete ujutru uvuče u krevet i ljubi me po nosu da me probudi, kada se posle svake terapije osećam dobro, kada mi dragi ljudi sitnicama pokažu koliko im značim, kada me majka pomazi po kosi...
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Živ sam!

    Прођеш кроз болницу... тада знаш да си жив.
    Чујеш како ходник одлеже јауцима...знаш и тада.

    Дођеш кући загрлиш своју децу,и захвалиш Богу,што си ту са њима...и све буде кристално јасно,помислиш да си оно тамо могао бити ти...

  6. #6

    Odgovor: Živ sam!

    Mnogo losih dogadjaj se odigralo u protekloj godini.
    Ponor, koji me je vukao izbegla sam samo snagom volje.
    I ziva sam.
    A mislila sam da preziveti necu.
    I naucila sam da cenim sitnice.
    I da im se radujem.

    Ziva sam
    ...kad se budim sa osmehom
    ...kad znam da ima neko ko mi se raduje
    ...kome se radujem
    ...kad samo jedan mali gest, je dovoljan da osetim srecu.

  7. #7

    problem volje

    Ne znam kako bih tacno nazvala ovu temu,josh manje znam gde da je svrstam,al malo cas mi je palo na pamet jedno pitanje,gde vi ljudi pronalazite zivost u samim sebima ,shta vas pokrece i shta je ono shto vas navede na recenicu osecam se tako zivim ?
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  8. #8

    Odgovor: problem volje

    to "osecam se zivom" mi se desava u trenucima kad me dotakne lepota
    zaista to mislim
    kad izadjem iz pozorista totalno sludjena predstavom,ushicena u pravom smislu te reci
    muzika takodje moze da me obuzme i poplavi ,sasvim
    inspirativni ljudi koje ponekad,retko,imam prilike da upoznam
    ponekad je dovoljan intervju neki koji odgledam
    recimo,svaki intervju Jagosa Markovica je nekako umeo da me podigne
    ne mogu najjasnije da objasnim
    prosto,lepota koja me opcini,rec necija koja me dotakne...
    osecam se zivom u gradu koji vri
    volim guzvu na ulici,ljude koji zure,sudaraju se,sede u bastama,trce za autobusom
    volim tu energiju velikog grada koji nikad ne spava
    osecam da se ,malo te energije uliva i u mene
    ne volim mirne,letargicne sredine,jednolike pejzaze
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: problem volje

    trazzio sam izvore u zzivim ljudima pa mi je jetra neprijatno odreagovala na zagadjenje i naterala me da sve drajvere instaliram sama. sad sam samodovoljna. najbolji prijatelji mi zzive u kredencu i u webnom nebu a priroda, sunce, srce, krv i mishichi su dovoljni da generishem enormne kolichine energije.... i s fotoaparatom nikad nisi sam.
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: problem volje

    Izgleda je sve u oku posmatracha...zanimljivo,msm da bi zanimljivi odgovori ovde dospeli samo napred :D
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #11

    Odgovor: problem volje

    Moje funkcionisanje je najčešće (čitaj: uvek) enigma i za mene samu.
    Ja jednostavno nikada tačno ne znam šta je to što će me podići "do zvezda" .. ili me baciti u trnje, čak..ukopati "u grobnicu"
    StoPut sam bila po raznim trnovitim "grobnicama" al' ni jedna nije bila moja.. pa sam se tu vadila
    - doduše ne voljom, već prostom logikom.
    A ni za zvezde ne mogu da se požalim. Pobrala sam ih za bar dva života (one što na nebu fale evo ih kod mene )..

    i tako
    ne razmišljam baš nešto puno o tom "problemu"
    čini mi se da sam rođenjem dobila "dobar mehanizam" i moje je samo da ga povremeno "navijem".. i pustim da radi.
    On sve zna.. bolje od mene.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: problem volje

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    shta vas pokrece i shta je ono shto vas navede na recenicu osecam se tako zivim ?
    Mislim da mi je najveci pokretach - prkos...
    Aman, stalno me neshto "lomi" i spushta; "tochkovi se okrechu" brzhe kad sam gore, a mnogo sporije kad sam dole.... tada mi proradi onaj inat koji ne dozvoljava samosazhaljenje, vech baca u koshtac mentalnog onanisanja sa problemima.
    Tu negde chuchi i moj "mali" izvor snage....moj djetich! On me podseca zashto moram da se osecam zhiva, zashto moram da ostanem normalna i kad bih sve oterala u tri lepe.

    TakoC, osecam se zhivom kad u sebi kazhem:"E, @ebachesh im svima kevu.....josh ti to hochesh, mozhesh i morash"

  13. #13

    Odgovor: problem volje

    Rođen u buntovničkom kraju brzo sam naučio da sebe "vadim" golim izazovom. Uvek sebi kažem da "nešto mogu" i da ću proširiti svoje "granice" pa uz osmeh nastavim kada bi mnogi kukali .
    Srećom...bog mi dao taj dar da uvek gledam "vajdicu" iz svega što mi se desi i tako uspevam da nastavim raspoložen. Možda pomaže i to što mogu biti zadovoljan i spartanski malim...pa uvek uspem da ostvarim više ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #14

    Odgovor: problem volje

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam kako bih tacno nazvala ovu temu,josh manje znam gde da je svrstam,al malo cas mi je palo na pamet jedno pitanje,gde vi ljudi pronalazite zivost u samim sebima ,shta vas pokrece i shta je ono shto vas navede na recenicu osecam se tako zivim ?
    Izađeš na terasu
    vidiš da je kiša padala
    osetiš miris zemlje
    izmešan sa mirisom bagrema
    čuješ gukanje golubova
    i dživdžukanje vrabaca
    jasenje tiho šušti
    milovano prstima vetra
    udahneš vazduh punim plućima
    treba li ti išta više?

  15. #15

    Odgovor: problem volje

    Ja sam u nekoj vječitoj borbi..prvo sa samom sobom, onda sa okruženjem u kojem se nalazim. Imam neki feeling da iako sam rođena u malenom gradiću, da me sve to guši, osjećam se nekada kao vanzemaljac u njemu. Jbte...kako su neki ljudi spremni čitav život da žive u nekom strahu, tako im mnogo daje ovaj život....a oni se zadovoljavaju tako minimalnim, i nije to nikakva skromnost/vrlina...to je neka malograđanština...seljakluk...i što je najgore, trude se i tebe da sprcaju da budeš ljakse...da ti srežu krila, da te zatvore u neke kaveze...da crkneš.
    E pa neće tako.
    Otkud mi volja kad me već godinama...ustvari, od rođenja kad me ona babica haknula svojim odvratnim noktima ispod oka pa kad sam bila najružnija beba u porodilištu...pa kad me je četvoro čuvalo da mi se pomogne...i nabilo strah da neko stoji iznad mene i da me čuva (bojim se predatora ) ..već od tada me tjera neki maler..a ja mu prkosim...

    Teško je u današnjem svijetu...kada mito i korupcija puštaju pipke na sve strane...gdje gledaš komšiju koji radi običan posao..i do 2003. vozi oronulog yuga...a danas ima pasata, oktaviju...dva stana u Sarajevu...ogroman stan u svom gradu...i čini se da nema namjeru da stane da krade. ...stanem i zamislim se: koji je qrac tvojima bio, što su oni fini?Što su praveni? Spuštaju me takve stvari. Unazađuju...tjeraju me da ležim i protiv svoje volje u zatamnjenoj sobi i sanjam bolji svijet.

    Vraćaju me sitnice...lijep dan....sunčano vrijeme...neka tužna emisija na tv-u koja pokazuje invalide kako se bore...animal planet koji prikazuje veličanstvo životinjskog svijeta...ma onaj discovery je čudo...neka pjesma...neka glupost koju moj mozak može da proizvede i da mi vrati osmijeh na lice i sipa mi kerozin u rezervoare, da mogu da letim. U suštini, sama sam krojač svoje sreće i sama sam buntovnik koji može da je uguši. Najbolje se osjećam kada skontam da mi ne trebaju pare da budem u momentu u kojem ja želim da budem....da stojim na vrh neke zgrade u Dubaiju i posmatram kako se izgradio...da budem u Londonu i da ne marim za kišu...da stojim u Holandiji nasred poljane prepune tulipanima. Ne smatram to bijegom od stvarnosti i davanja sebi lažnog morala...jednostavno, neću da mi dane kroje brige oko plaćenih ili neplaćenih računa...ko vozi bolje, ko brže auto....ko je dao ispite u roku, ko nije...hiljadu zašto...hiljadu zato. Mogu samo da obolim...vratim se kad moram. Inače sam out there.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •