U nedelju 7.2.2010. u Nyonu održava se ždreb za kvalifikacijske skupine za EURO 2012.g. U Ukrajini i Poljskoj. Sve 53 europske reprezentacije podeljene su u 6 jakosnih skupina po rankingu svojih reprezentacija. Prva jakosna skupina: Španjolska,Njemačka, Nizozemska,Italija,Englenska, Hrvatska,Portugal, Francunska i Rusija. Druga jakosna grupa: Grčka,Češka,Švedska,Švicarska,Srbija,Turska,Danska ,Slovačka i Rumunjska. Treča jakosna grupa: Izrael,Bugarska,Finska,Norveška,Republika Irska,Austrija i BIH. Četvrta jakosna grupa: Slovenija,Latvija,MAđarska,Litva,Bjelorusija, Belgija,Wales, Makedonija,Cipar. Peta jakosna grupa: Crna Gora,Albanija,Estonija,Gruzija,Moldavija, Island,Armenija,Kazahstan i Lihenstajn. Šesta jakosna grupa:Azerbejdžan,Luksemburg, Malta,Farski Otoci,Andora,San Marino. Već samim pogledom na ove jakosne skupine vidi se da je moguča tzv. jugoslavenska grupa jer moguče je da čak 5 od 6 jugoslavenskih republika igra u istoj grupi kvalifikacijskog ciklusa za Euro 2012. u Ukrajini i Poljskoj. Naravno šanse su minimalne da se baš tako pomešaju kuglice i donesu jugoslavensku grupu , ali barem možemo maštati o tome. Što mislite da li je poželjno da dobijemo jugoslavensku grupu? Hrvatska i Srbija imaju največe šanse da se plasiraju na EURO 2012 U Ukrajini i Poljskoj jer su u najboljem položaju pri ždrebu jer su u prve dve jakosne grupe. Po meni najlakša grupa za Hrvatsku : Hrvatska,Slovačka,Sjeverna Irska,Wales, Lihenstajn i San Marino. Po meni najlakša grupa za Srbiju: Rusija,Srbija,Austrija,Latvija, Island,Andora. Po meni najlakša grupa za BIH: Nizozemska,Švicarska,BIH,Cipar, Estonija, Farski Otoci. To je moje mišljenje . Ako netko ima drugačije mišljenje neka da svoj komentar i želje skupina kakve želi za kvalifikacije za EURO 2012.U Ukrajini i Poljskoj. Nakon obavljenog ždreba u nedelju dat ču komentar izvučenih skupina za sve jugoslavenske reprezentacije. Sad komentirajte.