Sam svoj majstor ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Sam svoj majstor ?

    Volite li da budete sam svoj majstor ili pak to uvek prepustate nekom drugom a za sebe zadrzavate samo ono zadovoljstvo da okrenem kljuc i stisnem gas?

    Ja licno mnogo volim da uprljam ruke na svojoj "masini" i da mu stalno nesto namestam
    A vi ?
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #2

    11 Odgovor: Sam svoj majstor ?

    ja svoja kola jos nemam, ali znam da zamjenim svijecice i gume...mislim da je to sa moje strane dovoljno...par puta mi se desilo kad sam se vozila sa drugaricom da nam u nekoj vukojebini pukne guma, a nigdje nikoga da ti stane, tako je to moje "znanje " dobro doslo. jedino jos da naucim da mijenjam ulje, i sto se mene i kola tice, dovoljno je...
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Uuu majstorija, na domacim kolima, pa jel ima ista sladje. Ima ona pesma od Hladnog piva - 101, to je prava stvar za sve vozace zastave.
    Znaci, sa bratom, kad god imam vremena i kad me pozove, rasturimo Yugica za pola sata, a onda ga sklapamo bar ceo dan . Na prethodnim kolima sam se bas zezao, znao sam onog malog golfa u sraf, nazalost ode u plamenu. Sada vozam auto kom je tek istekla garancija, ceprkam i po njemu, ali bez laptopa i kablova slabo sta se moze stvarno uraditi
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  4. #4

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Da znas to bas nervira kod ovih novih makina...... bez laptopa,kablova i odgovarajuceg programa ne mozes bas mnogo da uradis
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #5

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Sve i da me interesuje (a i ne interesuje me preterano ), ne mogu nista da cackam na kolima, sem ako nesto na brzinu treba da se sjebe ... e, to bi mi sigurno islo od ruke Mada, posto ovaj moj ne prestaje da drvi o kolima i popravkama na istim, ne bi me cudilo da posle nekog vremena naucim i generalku da uradim na ovoj mojoj kršini

    Ne, price o popravkama, rezervnim delovima i svemu sto ide s tim u paketu me neopisivo smaraju Dakle, u mom slucaju, kljuc i gas
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Nekad bilo! Kad god bi nesto zakrcalo na mom fordicu prvo bi mu ja uspostavljao dijagnozu, koliko uspjesnu
    A sad otvorim haubu, izbecim oci na onu plastiku od koje ne vidis nista i zatvorim ... mada (kucam u drvo) jos uvijek nisam imao nikakvih problema a i garancija je na snazi tako da ne prljam ruke.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    rastavit cu ti i sastavit opet dobar dio kompjutera, printera i tome slicnih naprava, ali o autima pojma nemam niti me zanima.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  8. #8

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Hmmm, uvek kazem da vozacu zastave(u mom slucaju yuga) treba diploma automehanicara jer uvek ima nesto da se cacka pa sam u skladu sa tim naucio dosta stvari oko redovnog odrzavanja znaci ono da zamenim ulje, filtere, svecice i jos dosta sitnih popravki.
    Iskreno volim da se umastim do laktova i za mene nema boljeg osecaja nego kad znam da sam nesto sam odradio oko kola i da to sljaka savrseno!

  9. #9

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    volim i ja da čačkam, mada opet uvalim da drugari to odrade jel se profesionalno time bave pa će bolje,ali znam grejače, svećice i ostalo
    klinka se klinkom izbija

  10. #10

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Samo redovan servis i to baš zbog ovoga:
    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    kod ovih novih makina...... bez laptopa,kablova i odgovarajuceg programa ne mozes bas mnogo da uradis
    I redovno ga održavam i nema glavobolje



  11. #11

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Čeprkala sam ja sa tatom uvijek oko auta...sjećam se kad sam bila manja...on mijenjao auspuh, i kao neki šarafčići zahtjevaju sitnije ruke...elem...ajde ti ćero oblači mantil i pod auto. I držim ja i stežem i jedva dišem pod autom, a on samo na onu jednu stranu podginut. Baš cool. Drugo prilikom sam držala mjenjač...jer je tata htio da mijenja lamelu sam...pa nije znao da vrati...pa razne gluposti.

    Sklona sam istim majstorijama...samo što o autima relativno malo znam, ali ulje, svjećice, filtere, točak i tečnosti mijenjam kao velika.

    Jedino mrzim kad trebam natjerati auto na tehničkom na onaj kanal. Kanal ne volem.

    Palo mi na um da sam odmalena odmaščivala i zamašćivala svašta...više sam prala ruke nitro razređivačem nego vodom.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #12

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Sun, sećam se i ja dogodovština sa mojim ocem Čovek je sve radio sam osim generalke na zastavinom Unu i na starom fiat 1300. E to su bili automobili Zdanje što sam radio sa njim je bilo farbanje Una, koji je još malo pa za rashodovati. Međutim novi automobil, otvoriš poklopac i vidiš samo plastiku, elektronike glava da te zaboli. Agregat onako fino spakovan, ništa ja tu ne b' dir'o...



  13. #13

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Jbg...ja sam uvek voleo da sam neke stvari uradim jer sam se lično uverio da mnogi "majstori" veze nemaju i rade ofrlje.
    Nema većeg zadovoljstva nego sam podesiti mašinicu da radi "kao sat" .
    Kad god mogu da ukradem vreme...volim da "čačkam"..pa bilo to po autu, skuteru...etc.
    Mada...ima istine da novija auta možeš da gledaš ako nemaš programe za podešavanja i dijagnostiku. Ipak...ima i nekih stvarčica koje su i dalje "manuelne" tako da ostaje zadovoljstvo .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #14

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    kad god sam kuci, stalno nesto s ocem "poslujem", posto moj brat nezainteresovan...
    zato sebi ustedim dosta novca, jer ne moram za sve da zovem majstora
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Sam svoj majstor ?

    Od kad znam za sebe radionica moga oca je vecito otvorena.
    Uvek je nesto majstorisao oko kola i kad je trebalo i kad ne.
    A ja ... ja sam uvek bila segrt u prolazu, kad mu zatreba neki kljuc, neko ko ce samo da stiska kocnicu ili drzi haubu.
    Sad je brat nastavio njegovim putem, pa neretko kad dodjem mrtva umorna sa posla,posteno ne udjem u kuci, cujem kako dreci da pogledam da li ima gresaka na vratima oko farbanja,da prenesem sa njim tek ofarbane haube ili da glumim dodavaca alatki nad kanalom dok on majstorise.
    I mada su oni uvek nesto majstorisali, ja sam uvek zadnja dolazila na red, kada je trebalo nesto raditi oko mog auta.
    Sacekaj, vidis da imam posla
    Na te njihove reci sam ludela, pa sam krala znanje, polako.
    Sad znam ponesto, ako mi se desi neki kvar na putu da mogu da se snadjem.

    Proletos sam sama opravila svoju vespu i osposobila je za voznju
    Bice od mene majstor nekad

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volite li svoj posao?
    Autor kristina-cica u forumu Posao
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 03.02.2015, 08:11
  2. Sam...i svoj
    Autor jovuk u forumu Ljubav
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.05.2011, 21:19
  3. Napravi svoj svet
    Autor Vlada Vasic u forumu Filozofija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 14.09.2009, 22:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •