Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 90
  1. #1

    Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Malopre videh to pitanje na B92...na prvu loptu, pomislio sam: da, bez problema.

    Pa sam josh malo razmislio. Pa sam se pokolebao. Pa mi je pred ochima zaigrala slika divne, chiste i tihe romske dechice, njihov uredan stil zivota, nesklonost ka pozajmljivanju tudjih stvari i slichno.

    Najiskrenije: ne, ne bih voleo da mi budu komshije, ako vec mogu da biram.


    Vi?

  2. #2

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    nikad,pi...nikad..onaj smrad..uh..alergican sam na tu njihowu nekakwu apu !

  3. #3

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    ...naravno...poznajem mnoge bledolike koji su veci cigani i pogani u dushi od samih Roma...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    U kraju u kom sam odrasla i u kom i danas živim ima par ulica sa popriličnim brojem Roma. Ti ljudi su oduvek bili deo mog sveta iako smo suštinski bili odgajani u porodicama različitog socijalnog i finansijskog statusa. Sa njima sam išla u školu, bila u istom društvu.
    Smatram da predrasude koje ljudi imaju o njima su posledica nepoznavanja njih (ili nedovoljnog poznavanja). Naravno da nisu opravdana.
    Ne jednom sam se upitala da li bih i ja u njihovim uslovima življenja bila takav entuzijasta, borac, ...
    Ne bih podržala izgradnju romskog naselja. Ne bih jer ove ljude volim i cenim, i ne smatram da ih treba staviti u okvire "naselja". To mi nekako liči na getoizaciju, a samim tim i na neku vrstu diskriminacije.
    Ono što smatram da jeste potrebno to je podržati njihovo potpuno uključenje u društvo. I izgraditi im bolja mesta za život, ali ne u getoima, nego svuda.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    U kraju u kom sam odrasla i u kom i danas živim ima par ulica sa popriličnim brojem Roma. Ti ljudi su oduvek bili deo mog sveta iako smo suštinski bili odgajani u porodicama različitog socijalnog i finansijskog statusa. Sa njima sam išla u školu, bila u istom društvu.
    Smatram da predrasude koje ljudi imaju o njima su posledica nepoznavanja njih (ili nedovoljnog poznavanja). Naravno da nisu opravdana.
    Ne jednom sam se upitala da li bih i ja u njihovim uslovima življenja bila takav entuzijasta, borac, ...
    Ne bih podržala izgradnju romskog naselja. Ne bih jer ove ljude volim i cenim, i ne smatram da ih treba staviti u okvire "naselja". To mi nekako liči na getoizaciju, a samim tim i na neku vrstu diskriminacije.
    Ono što smatram da jeste potrebno to je podržati njihovo potpuno uključenje u društvo. I izgraditi im bolja mesta za život, ali ne u getoima, nego svuda.
    sawrsen post...jes da se ne slazem,jer romi nazalost ne drze do sebe..pa mi smeta njihowa blizina..mada ima roma i romkinja koji se trude da budu dio normalnog ziwota,da budu dio ciwilizacije...mozda se slika o njima i promjeni..
    ali sawseno receno

  6. #6

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    @egzotic
    Nije stvar u tome kako je rečeno. Lepih i zvučnih parola ima i može biti, stvar je njihove operacionalizacije.
    Očigledno, barem po delu odgovora do sada datih, ovo društvo je daleko od operacionalizacije.
    Sem stava da Romi moraju da se trude da se uključe u društvo, potreban je i stav da ostalo stanovništvo mora da se trudi da ih prihvati.
    Koliko ja vidim, slabo je ovde prihvatanja.
    Da li vi stvarno mislite da ljudsko biće zaslužuje da živi u kartonskim kutijama?
    Da li vi stvarno mislite da određena populacija zaslužuje da mu životni vek traje duplo kraćeg od ostalog dela populacije?
    Samo da ne bi živeo u vašoj okolini? Da vam je možda ne zagađuju?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    ne

  8. #8

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    sawrsen post...jes da se ne slazem,jer romi nazalost ne drze do sebe..pa mi smeta njihowa blizina..mada ima roma i romkinja koji se trude da budu dio normalnog ziwota,da budu dio ciwilizacije...mozda se slika o njima i promjeni..
    ali sawseno receno
    ne drže do sebe? kako da drže do sebe tako marginalizovani? ima roma i romkinja koji su doktori nauka, a romska kultura je i te kako deo civilizacije... ostali su doktori nauka iz preživljavanja... kakav survivor, njima bi to došlo kao lagnica od godišnjeg odmora... treba im dati šansu da se osete delom društva, da osete njegove dobrobiti... mi smo takvi da nam uvek neko smeta... još ako se i malo razlikuje, eto zgode... romi, kinezi, crnci, čak su nam svojevremeno i grčki studenti išli na jetru... i potpuno se slažem sa mišicom... krenulo je sa romskim naseljem, a šta je sledeće? srpsko? mađarsko? ili hercegovačko?...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    @egzotic
    Nije stvar u tome kako je rečeno. Lepih i zvučnih parola ima i može biti, stvar je njihove operacionalizacije.
    Očigledno, barem po delu odgovora do sada datih, ovo društvo je daleko od operacionalizacije.
    Sem stava da Romi moraju da se trude da se uključe u društvo, potreban je i stav da ostalo stanovništvo mora da se trudi da ih prihvati.
    Koliko ja vidim, slabo je ovde prihvatanja.
    Da li vi stvarno mislite da ljudsko biće zaslužuje da živi u kartonskim kutijama?
    Da li vi stvarno mislite da određena populacija zaslužuje da mu životni vek traje duplo kraćeg od ostalog dela populacije?
    Samo da ne bi živeo u vašoj okolini? Da vam je možda ne zagađuju?
    narawno da ne treba da ziwe tamo dje ziwe,ali oni imaju drugaciji koncept ziwota i drugaciji pogled na swijet,koji je totalno suprotan nekim ciwilizacijskim normama..ali glawni problem je sto oni ne zele da se uklope u te neke normalne ziwotne tokowe,a ta njihowa specificnost(nehigijena) je toliko extremna,da time umanjuje njihowu integraciju u sawremeno drustwo..

  10. #10

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Sem stava da Romi moraju da se trude da se uključe u društvo, potreban je i stav da ostalo stanovništvo mora da se trudi da ih prihvati.
    Koliko ja vidim, slabo je ovde prihvatanja.
    Da li vi stvarno mislite da ljudsko biće zaslužuje da živi u kartonskim kutijama?
    Da li vi stvarno mislite da određena populacija zaslužuje da mu životni vek traje duplo kraćeg od ostalog dela populacije?
    Samo da ne bi živeo u vašoj okolini? Da vam je možda ne zagađuju?
    Teraš mi suze u oke..kladim se da je tvoje srculence,veće od tebe same

    Ni jedno biće ne zaslužuje,da živi u takvim uslovima...a pošto živi,samim tim mu se skraćuje,i životna dob,nažalost.

    Meni ne bi smetali...zaista.Ima ih u mom naselju,ne previše...ali,lično ne osećam se ugroženo,čak iako mi je jednom prilikom klopma proletela pored glave...Ima jedan klinac,kojem uvek tutnem neku siću...više mi i ne traži,navikao je,jedne prilike bio je u malo starijem i meni nepoznatom društvu,kako su me sreli,tražili su mi novac..nisam imala za sve...kako sam pošla dalje svojim putem,jedan od njih je uradio,već šta je uradio..a moj mali komšija se svim silama trudio da me odbrani...iako je "njihova banda"

  11. #11

    14 Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?



    Žao mi je što su pre nekih mesec ili dva, iseljeni stanari - Romi,
    koji su živeli u zgradi, koja je pedestak metara udaljena od moje.

    Razlog - nelegalno useljavanje

    Koliko je bilo nelegalnih useljavanja, na tako poželjnoj lokciji tipa:
    Bežanijska Kosa, aliiiiiiii to su bili mangupi, bliski vlastima,
    judima koji žive sa ''druge strane''...
    Eno ih, žive i dalje, šire poslovne prostore i za bolE ih...
    Nemam ništa protiv - njihovo umeće, snalažljivost, kako god.


    podržala bih.
    Baš zato što sam imala iskustvo sa romskim komšilukom.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Rom k'o Rom, covek je zar ne? To sto se oni ponasaju tako kako se ponasaju mozemo da okrivimo nase "cisto" drustvo
    imam par Cigana u komsiluku, ali ovde kod mene ima poseban deo sela, Novo selo, i njega nasanjuju mahom Cigani i osobe koje uglavnom nemaju normalne uslove za zivot.. ali se eto, svaka cast, aktiv Radikalne stranke (nije reklama) pobrinuo donkle za decicu i napravio im je zabavni parkic sa ljuljaskama, klackalicama, toboganima i lepo e uradjeno bas
    moje prve komsije su Cigani i kad se moja komsinica porodila, bila sam medju prvima koja je otisla i odnela povojnicu za dete
    generalna slika koja postoji o Ciganima je daleko od one koja se servira ne kazem, ima onih koji nece da se skoluju, koji bi da zive samo od socijalne pomoci i koji smatraju da je lakse poslati ubogo i slinavo dete da prosi na ulicu, nego se pomeriti i nesto povodom svoje bede uraditi.. ne kazem, ima ih i takvih, ali pobogu, nisu to samo Cigani takvi moja skolska drugarica je ovih dana upisala drugu godinu studija.. a otac joj npr. nije dao da se skoluje jer je mislio da treba da se uda.. ona to nije zelela, isterala je po svome, i sad se skoluje, zeli da od nje bude nesto jednog dana
    tako da, ne, nemam nista protiv toga da zivim u naselju Roma..
    uzmimo ovako.. da je ovakav standard na kojem ja zivim (a to nije nista posebno, prosek srpska familija), i njima bi zivot bio donekle olaksan i lep, kao sto je meni
    a druga situacija je da ja zivim u nekom kartonskom naselju.. pa opet smo na istom, njih bih posmatrala kao svoje najblize komsije i bio bi nam zivot isti, usran i jeben

    tako da, ne, zaista nemam nista protiv.
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #13

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Da, zašto ne?
    Ne robujem stereotipima ružni/prljavi/zli..žive duše ko i svi ostali
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    narawno da ne treba da ziwe tamo dje ziwe,ali oni imaju drugaciji koncept ziwota i drugaciji pogled na swijet,koji je totalno suprotan nekim ciwilizacijskim normama..ali glawni problem je sto oni ne zele da se uklope u te neke normalne ziwotne tokowe,a ta njihowa specificnost(nehigijena) je toliko extremna,da time umanjuje njihowu integraciju u sawremeno drustwo..
    isahara owo za tebe,totalno nema weze kako ti kazes sa stereotipom..pogresno si zakljucila!

  15. #15

    Odgovor: Da li biste podrzali izgradnju romskog naselja u vashem komshiluku?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    isahara owo za tebe,totalno nema weze kako ti kazes sa stereotipom..pogresno si zakljucila!
    Razumela Isahara
    Moje sestre dečko je rom, extremno pedantan i uredan kao i svo njegovo društvo. Studira i prati sve tokove , od muzičkih i filmskih pa do kulinarskih - sjajno kuva..elem, nisu svi isti..
    civilizacijske norme su za mene stepen ljudskosti i humanosti (dodje mu na isto), nikako tehnološki napredak
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  2. Istorija naselja u Banatu
    Autor itebejac u forumu Banat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.06.2013, 22:05
  3. Darwin od danas i na vashem forumu
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 18:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •