Smrtna kazna? - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 106
  1. #16

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Pokupih ovaj slučaj sa teme o beogradskom nekrofilu:

    Najmonstruozniji slučaj nekrofilije u Srbiji zabeležen je u selu Parcani kod Ralje 2001. Višestruki povratnik Goran Ilić (35) je 4. aprila presreo Dušicu Ilić (16) po povratku iz škole i ubio je udarcima kamenom u glavu, a potom i silovao. Ilić je još kao maloletnik zbog više krađa poslat u kruševački popravni dom. Na jednom od dopusta, 19. septembra 1984., u avalskom izletištu Šuplja stena, mučki je ubio i dva puta silovao Zoru Radojčić (35). Zbog ovog dela osuđen je na 15 godina robije, da bi potom u zatvoru u Zabeli ubio zatvorenika, kad mu je kazna preinačena u 20 godina. Posle izlaska iz zatvora, septembra 2000. posle samo pola godine počinio je novi zločin.
    E, za ovakve bih uvela smrtnu kaznu.

  2. #17

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Smrtna kazna ? Ne... Mozda mucenje za zlocine kao sto je navela @Lady S...

    Hamurabi je rekao: "Oko za oko, zub za zub." Hrist je rekao:"Ako vas neko udari u jedan obraz, okrenite mu drugi."... Birajte koga slusati... Jedini Bog moze da sudi i osudjuje ljude, mi smo toga nedostojni, tako da NE smrtnim kaznama.

  3. #18

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Definitivno sam ZA,za sve one već gore navedene,da se ne ponavljam,naročito za one koji su na bilo koji način povredili decu
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #19

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Kada su u pitanju silovatelji i pedofili onda - ZA, bez razmisljanja. Jedino u cemu bih se dvoumila je oko metode smrtne kazne... Da li bi to bilo kao u antickoj Kini gdje su osudjeni na smrt bivali rastrzani od strane 4-5 konja, ili pak kao u starom Rimu gdje su na osudjenike pustali krvolocne pse ili lavove...
    Ako bi bila dobre volje mozda bih primjenila i neke malo novije od tih metoda, kao npr. spaljivanje, odrubljenje glave, nabijanje na kolac i sl.

    Smrtno bih kaznila i ubice, ali u slucaju da su izvrsili planirano ubistvo i u kojem je zrtva prije smrti na bilo koji nacin bila mucena... Plin bi za njih bio dovoljan.


  5. #20

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Definitivno ZA!
    Niko nema pravo da nekom oduzme zivot,a sto se tice pedofila,nekrofila i ostalih bolesnika,njima bi bilo malo i smrtna kazna!

  6. #21

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Uvek sam se dvoumio oko toga... I na kraju nisam toliki altruista, a buduchi da se i ne izjashnjavam kao vernik, nije ni licemerno ako kazzem da nisam za ubijanje ljudi po svaku cenu te da je dozzivotna robija uvek bolja opcija, ali da neki sluchajevi svakako zasluzzuju smrtnu kaznu. Masovne, vishestruke ubice zatvorski povratnici i posebno svirepe ubice dece ne predstavljaju nikakvu korist drzavi time shto ce sedeti u zatvoru i biti teret i troshak, a pri tom taj nivo i nachin zzivota posle izvesnog vremena postaje norma tako da i nema neki rehabilitujuci karakter...

    Zlo protiv zla, mozda to i jeste to, ali drushtvo ponekad mora da ima chvrste poluge odbrane od ovakvih smetnji, vise kroz psiholoshko dejstvo samog china smakuca na eventualne buduce izvrshioce, nego kroz samo uklanjanje jednog zlochinca..

  7. #22

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Ja nisam za smrtnu kaznu. To po meni i nije kazna.
    Mozda totalna izolacija u ocajnim uslovima...pa neka lupa glavom u zid i prizeljkuje svoju smrt kao olaksanje.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #23

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ja nisam za smrtnu kaznu. To po meni i nije kazna.
    Mozda totalna izolacija u ocajnim uslovima...pa neka lupa glavom u zid i prizeljkuje svoju smrt kao olaksanje.
    slazem se sa gore navedenim... treba ih ostaviti da zive, ali da kazne budu primerene zlocinu...
    za ove sto siluju - kastracija bez razmisljanja (i bez anestezije)!

  9. #24

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Ja sam ZA smrtnu kaznu.
    Jel ako je pocinio zlocin taj ce opet to da uradi...
    A za one koji diraju decu....uvela bih posebnu kaznu....molili bi za SMRT.
    To je moje misljenje kao majke dve devojcice...

  10. #25

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Doti kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam ZA smrtnu kaznu.
    Jel ako je pocinio zlocin taj ce opet to da uradi...
    A za one koji diraju decu....uvela bih posebnu kaznu....molili bi za SMRT.
    To je moje misljenje kao majke dve devojcice...
    Nije to bas tako,onda bi i mi bili isti kao oni

  11. #26

    Odgovor: Smrtna kazna?

    misljenja su podeljena to je normalno, ali mi sada mozemo samo diskutovati o tome . ja sam za onu kaznu koju bi im umesto sudije odredila porodica zrtve. porodica koja je ozaloscena u bilo kom smislu bi po meni bila najpravedniji sud.a i u tom slucaju nebi ste mogli potplatiti porotu ili sudiju , pa da okrivljeni bude na slobodi.vredi razmisliti za buducnost.

  12. #27

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Nije to bas tako,onda bi i mi bili isti kao oni
    Pa nije bas tacno , jer on nije imao RAZLOG da dira tu decu ili osobu, ali MI imamo razlog da ga osudimo.

  13. #28

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Naravno da treba da bude osudjen,ali zlostavljati-to je onda isto sto je i on radio!

  14. #29

    Odgovor: Smrtna kazna?

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da treba da bude osudjen,ali zlostavljati-to je onda isto sto je i on radio!
    A zasto da ne oseti na svojoj kozi sta je radio svojim zrtvama, ?
    Smrt ne boli ona je samo trenutak kada prelazis negde drugde gde je mracno, umiranje je bolno.....

  15. #30

    Odgovor: Smrtna kazna?

    SMRTNA KAZNA!za nekog je to idealno resenje za svoj promaseni zivot ,opet za
    druge breme koje ce nositi celog zivota ako donesu pogresnu procenu.
    Smrtna kazna je za pojedince i njihova dela blagodet,i zato ih treba "odrzavati"
    u zivotu sto duze u sto okrutnijim uslovima kako bi pisali molbu NE ZA POMILOVANJE nego za smrtnu kaznu!!

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kazna...nagrada
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 10:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •