Dinaroidni sindrom u Vojvodini
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 79
  1. #1

    Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Seca li se neko odlicne TV drame koja je davana pre jedno 16 godina na TV Beogradu u zvala se "BALADA O STEVANU PEVCU"?

    U toj drami su se na izvanredan nacin prikazali kompleksni odnosi onih sto ih je Djokin cuveni voz doneo u 8. ofanzivi i starosedelaca u Vojvodini...

    Nesto slicno se i sada desava, sa izbeglicama iz Krajine, u ovoj 10. ili vec KO ZNA KOJOJ ofanzivi na nasu Vojvodinu...

    A ne, nemojte pogresno da me razumete, ja shvatam da su ti ljudi samo zavedene zrtve od strane Gede Gluperde&Co. i ideje o "Srbiji do Tokija".

    Kada se san nije ostvario, morali su jadni da sednu na "mechke" i traktore (Boze, sta li su u Krajini orali?) i da begaju pred povampirenim ustastvom u njihovoj hiljadugodisnje sanjanoj (i malo odvec krvozednoj) drzavi...

    Samo...Zar su morali BAS SVI da izbegnu u Vojvodinu i Beograd?

    Zar nisu mogli neki da odu u Negotin, Kragujevac, Nis, Kraljavo, Kosovsku Mitrovicu!?

    Ta valjda je i to Srbija, a ne samo Vosa!

    Nije da mi njih, stari Vojvodjani, ne volimo..

    Ne, ne...

    Samo nam je tesko da se sa njima uklopimo, zbog RAZLIKA...

    Razlika u istoriji, kulturi, obrazovanju, obicajima, navikama...

    TO JE ONO sto nas deli, a simpatije - ne!

    Bog da mi oprosti na ovom poredjenju, ali jedan Lala u svemu, pa i FIZICKI vise lici na jednog Slavonca nego na jednog, recimo Kraisnika!

    I ima jos nesto sto nama, Lalosima pada zdravo tesko: to je sto izbeglice, cim su stigle, pocele su da se ponasaju kao da su oni tu domacini, a mi gosti!

    Izgeda to je deo njihovog DINAROIDNOG MENTALITETA. (Naravno, to ne vazi za sve izbeglice, ima i onih koji su imuni na ovo mentalno oboljenje i veoma se lepo uklapaju sa nama odavde).

    Ne pricam ode o tima. Njima svaka cast i dobro dosli.

    A ostali....
    Poruku je izmenio Zlatni mis, 09.08.2006 u 19:20
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Neznam cemu sva tvoja iskompleksiranost Krajisnicima i to bas ovih dana. Covjece prvo radi ljudskosti ako ne zbog necega drugog izreci pomen za sve pale zrtve, pa onda kreni sa osudom prezivjelih. Ovih dana je godisnjica od cuvene Oluje, 11 godina, no nebi me cudilo da si birao bas ove dane da krenes sa pljuvanjem.

    Razlike ce postojati i to je manje vise razumljivo. Razlicit menatlitet, razliciti obicaji i sl. No da bi dosljaci se sto brze asimilirali u novu sredinu treba i dobra volja nove sredine. A toga izostaje i te kako.

    I reko bi jos nesto, al ne znam da mi ovde neko ne zameri, mozda moderator il njegov moderator: kad vidim neke pridoslice iz Krajine u Vojvodinu, uhvatim sebe u nastranoj i gresnoj misli da ponekad malkice i razumem Hrvate...
    Vjerovatno si setajuci forumom i vidjevsi neke moje reakcije ovim mislio na mene. To sto sam moderator ne oduzima mi pravo da iznesem i ja svoje misljenje, a isto tako me ne uzdize iznad tebe. Ja sam samo obican clan isto kao i ti
    i ovaj moderator ti nece zamjeriti nista. Naslusao sam se ja i bljuzgavijih izjava od ove tvoje i vjeruj svaka me samo jaca. Ako nas time mislis postidjeti to je samo dokaz da nikada u zivotu nisi pokusao da upoznas Srbina Krajisnika... a shodno tome to ce biti da je i glavni problem tvojih kompleksa

    Edit: sto promijeni post.. pa najsocniji dio si izostavio... de se ti priupitaj sta ti ustvari mislis o Krajiskim Srbima
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Postovani gostovani gospodine moderatoru, ja drzim da se i Vi pridrzavate onoga sto pise u zaglavlju ovih diskusija:

    Politika Razmenite mišljenja sa političkim neistomišljenicima, učestvujte u VojvodinaCafe parlamentu
    .................................................. ...............................................

    Uzdam se u Vasu DEMOKRATICNOST, jer problemi se resavaju DISKUTOVANJEM, a ne banovanjem ili cenzurom.
    Jer, kad ljudi ne mogu recima da rese problema koji POSTOJE, ostaje motka da ih resava...(A ta solucija i nije tako daleko kao sto se nekome cini...)
    ************************************************** *

    To sto se pogodilo da ja ovaj topik postavim bas u vremena neprijatnih secanja na Oluju (predpostavljam zbog ijekavskog da je i Vas oluja denela kod NAS, u Vojvodinu) je zato sto sam cuo za ovaj forum pre par dana i tada se registrovao na njega.
    Cista koincidencija, nikako zla namera.

    Inace, perfektno poznajem Kraisnike, Hercegovce i Bosance ziveo sam jako dugo sa njima u Vojvodini i Bosni, verovatno ih poznajem bolje nego Vi, jer sam sigurno striji od Vas.
    .................................................. ......................................
    " No da bi dosljaci se sto brze asimilirali u novu sredinu treba i dobra volja nove sredine."

    Meni se cini da vise fali volja DOSLJAKA da se aklimatizuju na staru sredinu...(Vi ste ociti primer svojim pisanjem. Vec ste poceli da mi delite lekcije sa pozicije sile)

    Znate li da 30% ljudi NIKAD ne moze da se navikne na promenu sredine, bez obzira kako se sredina ponasa prema njima? Poznato Vam je to? Poznato Vam je da su se nakon 2. sv. rata 30% ljudi vratilo na svoja stara ognjista jer nije moglo da se navikne na ravnicu?
    .................................................. .........................................
    "Vjerovatno si setajuci forumom i vidjevsi neke moje reakcije ovim mislio na mene."

    Ma nisam Vas do sada ni primetio, verujte mi. (Ali sad jesam!)
    I taj pasus koji ste kopirali, ja sam izbrisao, bas da neko ne bude previse povredjen. Mozda bih i ja trebao da ocvrsnem, kao Vi?
    .................................................. .............................................
    " Naslusao sam se ja i bljuzgavijih izjava od ove tvoje i vjeruj svaka me samo jaca."

    Nisu to, JARANE MOJ, nikakve bljuzgave izjave, odakle ti PRAVO da tako nesto izjavis, a jos ti je BLATO NA CIPELAMA!

    E vidis TO JE BAS ONO sto mi, stari Vojvodjani kod vas, DODJOSA ne podnosimo! Prepotenciju bez pokrica!

    I u CEMU tebe jacaju takve izjave?

    Da pobedis starosedeoce i da im se NAMETNES, jer mi smo svi BLJUZGADZIJE, AUTONOMASI i SLABICI?

    Pazi da se u tome ne poseces...Nema vise Tite...
    Poruku je izmenio Necromancer, 09.08.2006 u 21:16
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Gospodine nedinaroidni,

    Mene jako zanima kakvo bi bilo Vase misljenje da su, kojim slucajem, Vojvodjani bili prinudjeni da izbegnu bilo gde i da se oni prilagode nekom drugom mentalitetu koji karakterise sredinu u koju su dosli. Sta mislite, nedinaroidni gospodine, kad bi Vas isti ti Krajisnici gledali popreko jer ste dosli kod njih, a Vas mentalitet, zaboga, odudara od njihovog?!

    Mislim, oduvek su mi takvi samozivi ljudi poput Vas, koji gledaju samo svoje dupe, izazivali razne gastrointestinalne tegobe, ali mi ih je uvek nekako bilo zao sto ih je majka priroda nacinila takvima, te nisu u prilici da budu saosecajni, niti da se opuste i uzivaju u zivotu, bas zbog te izrazene zelje da se prikazu inferiornima u odnosu na druge i umisljenosti da su Bogom dani samo zato sto zive tamo gde zive.


    Pitam se dokle ide ljudska glupost...
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    B92: Pre tri godine u Srbiji je bilo 388 kolektivnih centara u kojima je bilo smešteno preko 25 hiljada ljudi. Sad ih je ostalo oko 120 u kojima se nalazi oko 11 hiljada izbeglih i raseljenih. Jedan od najvećih u okolini Beograda je i Kolektivni centar u Krnjači. Međutim, Kolektivni centri se polako zatvaraju. Mnogi koji su izbegli iz Hrvatske nisu ni bili u zajedničkom smeštaju, već su se tokom ovih deset godina često selili i menjali adrese.

    Ekipa B92 razgovarala je sa stanovnicima nekih kolektivnih centara, koji su izbegli u vreme "Oluje" iz Krajine.

    Ines Davidović: "Pa, u Borči baš ima onako, ima ih i iz Bosne, ima ih iz Hrvatske, ima ih i sa Kosova i svukud. Baš ima onako izbeglica dosta. Neko stoji privatno pa počne nešto, ili neko ko ima pare, ko je imao dolje pare pa doneo ili nešto prodao, on ide malo brže, ali uglavnom svi tako hoće malo placa i kućice i tako to da imaju, da imaju nešto svoje, jer valjda odavde nećemo dalje nikud."

    Danica Milašinović: "Kad smo došli ovde nismo znali kuda ćemo. Ja imam tetku u Pančevu. Tu smo bili jedno mjesec-dva dana kod tetke, posle smo otišli u Barandu, jedno mjesto, to je prema Zrenjaninu u Vojvodini. Tu smo bili godinu dana u tetkinoj kući, posle smo prešli privatno da stanujemo. Radili smo svašta, išla sam da kopam, da čistim ljudima, na primer, koji su se bavili baštovanstvom, da im pomažem, čistim luk. Muž moj, koji ništa nije radio osim što je radio u policiji, svašta je radio, to ga je natjerala muka, stvarno se i naučio svašta. Tako smo preživljavali. Na primer, predali smo par puta molbe da bi nešto dobili od Crvenoga krsta, neku pomoć, od toga ništa nismo... Ovo sve što smo stekli, stekli smo sami."

    Ines Davidović: "Bili smo u Donjem Milanovcu četiri mjeseca, od kraja avgusta do kraja decembra. Tu smo našli onda u tom selu neku kuću. Čovek nije tražio kiriju, samo da je održavamo i radimo njegovo imanje, pošto je tu bilo više vlasnika iz te kuće, jedan je bio u tom selu, jedan u Švajcarskoj, tako da niko nije vodio računa o tome. Znači, tu smo došli krajem decembra, pred samu Novu godinu. Nismo imali drva, nismo imali ništa. Nekolike prnjice, nešto smo imali svoje, to nam je to, i traktor i prikolicu. I stvarno, taj narod tamo kad smo došli, neko nam je dao drva, neko ovo-ono, tako da preguramo tu zimu."

    Danica Milašinović: "Radili smo kuću u Vojniću. Kao muž ranije će da ode u penziju, hajde pa da uradimo tamo kuću u Kordunu, u Vojniću. Tamo je muž moj rođen, a ja sam inače iz Like, Ličanka. I tu kuću smo prodali onda. Moj svekar i svekrva su se vratili i onda su oni prodali nama tu kuću, i sa tim parama smo kupili ovde plac. Ova kuća bela do prve ploče je deset godina stara, onda smo donji dio... Nije ništa bilo urađeno, to smo dogradili i ozidali novu."

    Ines Davidović: "Radili smo sve i svašta i ja i muž, i svekrva i svekar, svi, išli smo za dnevnice. Kopali smo kukuruz, na jesen smo brali, sadili smo papriku, sve šta je kome trebalo, sekli drva. Muž i svekar su nešto traktorom onako vozili. I tako smo preživljavali jedno dve godine. Kasnije su videli da nema od tog života ništa, imaš samo za hranu, nemaš ništa. Ipak si u tuđoj kući, ne možeš cijeli život tu da budeš. Onda su svekar i moj muž otišli ovdje u Borču, u podstanare. Pardon, prvo smo zaradili pare dolje u tom selu, skupili smo za plac. Kad smo skupili za plac ovdje su ga kupili, onda su oni prešli ovdje da rade kao građevinci, i malo po malo svi smo prešli tako. Pod, ploča, goli zidovi, ništa, ali samo da smo na svom."

    Marko Barić: "Stigli smo sa sretnom Olujom u Beograd. Smestili smo se kod moje sestre, u stanu od 44 kvadrata, tu smo živeli jedno devet meseci. Ja sam kasnije našao posao, radio sam na građevini. Našli smo neki stančić na Đermu iz kojeg smo morali izaći 1.11. Tad smo otišli u Inđiju kod njezinih koji su bili podstanari, bili smo jedno dva meseca tu. I ono što kažem, bog nas je pogledao pa smo preko nekih dobrih ljudi, tadašnjeg sekretara, došli ovde u Bogovođe. Ja sam počeo da radim kao domar. Malo smo se, što kažu, koliko toliko snašli."

    Jelena Barić: "Kad smo ovde došli tad su bile izbeglice iz Bosne i iz Hrvatske. Oni su iseljeni pre dve godine. Tad je bilo malo i lakše i što se tiče zime, grejanja i svega, non-stop je bilo neko kretanje tu. Sad samo ima rekreativna nastava koja ide leti i na proleće, a zima je užasna. Zimi ne može odavde da se ide dok nam vojska ne probije ovaj put, i tako. Nema autobusa, ima ujutru samo radnički i posle podne u tri sata ima, tako da nema ni do grada da se ode baš tako često."

    Marko Barić: "Na primer, Lazarevac je udaljen 16 kilometara, Vlajkovac nešto manje, slabe su komunikacije i veze. Tako da, sutra dete kad krene u Srednju školu, ne znam."
    jel na ove ljude mislis... sve sam profiter do profitera, nema sta
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Meggy kaže:
    Gospodine nedinaroidni,

    Mene jako zanima kakvo bi bilo Vase misljenje da su, kojim slucajem, Vojvodjani bili prinudjeni da izbegnu bilo gde i da se oni prilagode nekom drugom mentalitetu koji karakterise sredinu u koju su dosli. Sta mislite, nedinaroidni gospodine, kad bi Vas isti ti Krajisnici gledali popreko jer ste dosli kod njih, a Vas mentalitet, zaboga, odudara od njihovog?!

    Mislim, oduvek su mi takvi samozivi ljudi poput Vas, koji gledaju samo svoje dupe, izazivali razne gastrointestinalne tegobe, ali mi ih je uvek nekako bilo zao sto ih je majka priroda nacinila takvima, te nisu u prilici da budu saosecajni, niti da se opuste i uzivaju u zivotu, bas zbog te izrazene zelje da se prikazu inferiornima u odnosu na druge i umisljenosti da su Bogom dani samo zato sto zive tamo gde zive.

    Pitam se dokle ide ljudska glupost...
    ************************************************** ***

    Postovana g-.djice Meggy,

    Prvo, ja se uzdrzavam da Vas nazivam nickovima koji nisu Vasi, cisto iz kulturnih i kavaljerskih razloga. Ocito Vi o tome ne vodite racuna. Nije bitno, zovite me i krcag, samo me nemojte razbiti..

    Drugo, nema prostora na teritoriji Balkana koji je kroz istoriju vise stradao od Vojvodine....

    Znate onu divnu pesmu:

    "Napadali na moj salas vuci,
    Plaili ga i Nemci i Turci..."

    Pa ipak nismo begali ni u Krajinu ni u Srbiju, nego smo odlazili POD LED...
    Zato nemojte da mi filozofirate velike filozofije...Previse mojih je otislo pod led i previse ih je stradalo u teskim vremenima, a nikom se nisu nakacili na grbacu, da bi mi sad Vi delili lekcije iz nekog fals morala !

    Nisu Kraisnici dolazili da oslobadjaju Vojvodinu, vec je general Drapsin (Turinac) i Vojvodjanske brigade oslobadjale Bosnu, Krajinu, Trst...

    Znate onu staru:

    "Kad su Sremci krenuli.."?

    Gde im je tada bio Draza Mihajlovic u koga se sad kunu iz Novog Sada???

    No, necu da se svadjam sa Vama. Ne...

    Ocito je da ne razumete o cemu se radi: nisu u pitanju LICNE SIMPATIJE.

    U pitanju su KULTURNO ISTORIJSKE razlike.

    Ali, to cemo shvatiti tek kad nas osine po glavi.

    Do tada cemo GLUMITITI NAIVNOST i izvoditi LJUBAVNE PANTOMIME.



    PS. Znate li onu veliku Djokinu filozofsku misao:

    "Nisu svi ko Dostojevski.."
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Zlatni mis kaže:
    Pa ipak nismo begali ni u Krajinu ni u Srbiju, nego smo odlazili POD LED...
    Zato nemojte da mi filozofirate velike filozofije...Previse mojih je otislo pod led i previse ih je stradalo u teskim vremenima, a nikom se nisu nakacili na grbacu, da bi mi sad Vi delili lekcije iz nekog fals morala !
    Postovani gospodine,

    Ako me secanje dobro sluzi, u to vreme o kojem pricate (a tice se drugog svetskog rata), kada su Vojvodjani leteli pod led, cela tadasnja Jugoslavija je bila okupirana. Razlikovali smo se samo po tome ko nas je okupirao. I ko je tu uopste mogao da bezi kod koga kad su svi bili zahvaceni ratom, pitam ja Vas? Da li Vi uopste pravite razliku izmedju tog rata i ovog o kojem pricate u uvodnom postu? Bila bih Vam zahvalna kad biste bili ljubazni da objasnite gde su to konkretno Vojvodjani mogli da pobegnu da ne bi bili baceni pod led?

    Hvala.
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    E, da, postoji i jedan vic vezan za muke Vojvodjana u to vreme... Zali se Bosanac, kao, za vreme rata bila velika nemastina, glad, nisu imali sta, pa morali korenje da jedu... Slusa Lala, pa kaze: Jeste, jeste, secam se ja, jednom čak dve nedelje nije kvasca bilo!
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Vojvodjani su uvek sluzili samo da nekom pomazu, da nekog oslobadjaju, stite i da nekog HRANE...Od Slovenije do Kosova...

    Secate se pesme Djure Jaksica:
    "Padajte braco, plimte u krvi..." kad je trebalo pomagati Srbiji...

    Ili kada je trebalo forsirati front na Batini...Nisu dosli ni Kraisnici ni Bosanci...Tada su svi bili 6. licka koja se borila ispod Jorgan planine, ko zna gde...

    Vi mislite da bi Vojvodjane neko primio kada bi zagustilo!?

    Ja ne mislim!

    Ja mislim da bi rekli tada: "Pa oni su bogat region, neka se brane sami!"

    Iz Vojvodine su UVEK SVI VUKLI.

    Niko nikad nije dao nista!

    Ta mante se te drvene filozofije!

    I nikako da mi odgovorite na pitanje: ZASTO su sve izbeglice stigle u Vojvodinu i Beograd, a niko na Kosovo i uzu Srbiju?

    Ljudi kazu da su ISKAKALI IZ VOZA U HODU kad su hteli da ih posalju na Kosovo!

    Ali sad su OVDE, NA NETU, vrlo veliki patrioti...

    Makar sta!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Meggy kaže:
    E, da, postoji i jedan vic vezan za muke Vojvodjana u to vreme... Zali se Bosanac, kao, za vreme rata bila velika nemastina, glad, nisu imali sta, pa morali korenje da jedu... Slusa Lala, pa kaze: Jeste, jeste, secam se ja, jednom čak dve nedelje nije kvasca bilo!


    Taj vic meni i nije smesam jer su mi sva tri strica poginula u ratu sa okupatorom, otac bio tesko ranjen na Batini, a deda strasno mucen od komunista (odakle li su ti samo bili?) kao kulak...

    I oteli nam SVE, pa dali DODJOSIMA...

    I jos nisu vratili, al vratice....
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Zlatni mis kaže:
    Vojvodjani su uvek sluzili samo da nekom pomazu, da nekog oslobadjaju, stite i da nekog HRANE...Od Slovenije do Kosova...
    To je sasvim neka druga tema (vec deseta na ovoj zapocetoj) i ne vidim kakve sad to konkretno veze ima sa izbeglicama. Pa, ko drugi da ih hrani nego Vojvodina? Da niste mislili mozda da ce Crnogorci da gaje psenicu i kukuruz? Mislim, o cemu mi ovde pricamo?


    Vi mislite da bi Vojvodjane neko primio kada bi zagustilo!?

    Ja ne mislim!
    E, pa ja mislim da bi, a svako ima pravo na svoje misljenje... ili mozda mislite da svako ima pravo na Vase misljenje?


    Ja mislim da bi rekli tada: "Pa oni su bogat region, neka se brane sami!"
    I sami znate da od tog bogatog regiona vise koristi ima Beograd koji veci deo tih para uzima, a to ne znamo samo mi, vec i svi ostali.


    I nikako da mi odgovorite na pitanje: ZASTO su sve izbeglice stigle u Vojvodinu i Beograd, a niko na Kosovo i uzu Srbiju?

    Ljudi kazu da su ISKAKALI IZ VOZA U HODU kad su hteli da ih posalju na Kosovo!
    Pa, pobogu, zar ocekujete od nekog ko bezi iz jednog ratnog podrucja da drage volje ode na drugo?! Lako je druge kritikovati, a videla bih kakav biste Vi vajni patriota bili kad bi Vama gorelo pod nogama! I opet prica o dvostrukim arsinima postaje aktuelna...

    Taj vic meni i nije smesam jer su mi sva tri strica poginula u ratu sa okupatorom..
    E, isto je tako vecini tih izbeglica o kojima Vi pricate neko od rodbine poginuo i mislim da im je posle toga najmanje potrebno da im neko drzi govoranciju o tome kako se nisu prilagodili mentalitetu Vojvodjana. Tjah! Kakav sebičluk!

    I da li su te izbeglice mozda krive za to sto su vama stricevi poginuli u ratu sa okupatorom?!
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    E, isto je tako vecini tih izbeglica o kojima Vi pricate neko od rodbine poginuo i mislim da im je posle toga najmanje potrebno da im neko drzi govoranciju o tome kako se nisu prilagodili mentalitetu Vojvodjana. Tjah! Kakav sebičluk!

    I da li su te izbeglice mozda krive za to sto su vama stricevi poginuli u ratu sa okupatorom?!
    Zavrsavam pricu sa Vama po ovoj temi.
    Da vas ne bih gadno uvredio, sto mi njie cilj.
    Bolje da pricamo o sexu.
    Tu se mozda malo vise razumete.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Pa, izgleda da smo na obe teme zavrsili raspravu

    I samo jedna mala napomena: uvrede tako prepotentnih osoba me nikad nisu posebno pogadjale

    Bilo mi je drago razmenjivati misljenja sa Vama
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Drago mi je da ste razmenili mišljenja, a još draže da ste sa istom razmenom završili.

    Ukoliko neko od članova bude imao šta da probesedi vezano za temu - neka izvoli. Svi ostali unosi će biti momentalno obrisani.

    Hvala
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Ružno je i ne priliči.. Ovakav završetak "razmene" mišljenja. Ne mogu da verujem.
    Zar nismo svi isti pod kapom Nebeskom???
    To, što je neko možda snalažljiviji od mog supruga ili mene, pa lakše dolazi do novca, boća svake nedelje, lepo izgleda, možda je veći borac..
    Ne, ne.. Nije on kriv, o kakvoj krivici ovde uopšte pričamo ??
    Možda bismo trebali da naučimo neke stvari od tih ljudi (kako im je samo oni znaju), recimo da čuvamo tradiciju, da i kad nam je teško,jako teško pevamo ili se smejemo..
    Ima toliko toga..
    Lako je, tačnije najlakše kriviti nekog drugog, verovatno manje boli sopstveni neuspeh..

    Uz dužno poštovanje..
      Vrh

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stendalov sindrom
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 18:04
  2. Sindrom vođe
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 18:43
  3. Ljubav i sindrom prazne šerpe
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:25
  4. Jet Lag - Sindrom BPVZ
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 13:43
  5. Sindrom slomljenog srca nije tek metafora
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.11.2008, 00:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •