Dinaroidni sindrom u Vojvodini - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 79
  1. #16

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Lady S kaže:
    Drago mi je da ste razmenili mišljenja, a još draže da ste sa istom razmenom završili.

    Ukoliko neko od članova bude imao šta da probesedi vezano za temu - neka izvoli. Svi ostali unosi će biti momentalno obrisani.

    Hvala
    Postovana Administratorko,

    "Vojvodina nije geografski pojam, to je nacin zivota!"

    Ta parola mi se dopada: Zdravo, puno, mlogo, jako....

    Bojim se da cemo morati da menjamo taj nas nacin zivota pod uticajem pridoslih faktora....

    Kanda su se i ovde infiltrirali, pa hoce da nas, stare Vojvodjane, ISTISNU i odavde, ko sto im je stari obicaj da rade svud i na svakom mestu, di god stignu...(Probajte da tu svoju divnu frazu postavite na Politici u Serbian cafeu, al poneste kisobran, kad pocne njihovo pljuvanje u horu..Tek da SHVATITE o KOM nacinu zivota i mentalitetu se radi i sta oni ZAISTA misle o nama)


    (Ne brisite, u vezi je teme! )
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    nemam puno vremena da kazem sta bi eventualno sve mogla da kazem na ovu temu..samo umesto sto ljudi pljuju jedni po drugima, po svojim korenima (ne bitno sto su ti koreni na razlicitim geografskim podrucjima) i po precima, trebali bi da malo promisle mozgom i da vise shvate da treba da se ujedinjujemo protiv onih koji nam zapravo "zlo" zele.. odnosno onih koji su nam vec nanjeli sve tegobe poslednjih 15/ak godina.. a ne da se prepucavamo izmedju sebe.. pa celi Balkan, pa i sire, vuche iste korene, a ljudi se prepucavaju oko nebitnih stvari.. idi molim tee kao da je bitno jesi iz Gornjeg Sela ili si iz Donjeg Sela
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Uvijek i uvijek sam bio protiv bilo kakve generalizacije, tj. protiv priljepljivanja karakteristika pojedinaca na cijele grupe. Mislim da problem i nije toliko izrazen na samoj relaciji "domaci-dodjosi" koliko na relaciji "bolesnimozak-bolesnimozak"...

    11 godina je proslo od kako je onaj nesrecni konvoj napustio Knin i krenuo u beznadje spasavajuci goli zivot. Pogledajte djecu od 11 godina, vec su krenula u 5 razred i vec imaju neki svoj stav i pojam o svijetu oko njih. Oni ne poznaju Knin i ljepote Dinare. Za njih je njihov svijet tu u Novom Sadu, Beogradu, Nisu i ko zna gdje sve ne. Oni se ne uklapaju, oni se ne prilagodjavaju... oni su rodjeni tu, oni tu odrastaju a pored njih i njihovi stari nemaju mnogo izbora vec uklopiti se u sredinu. Da ide tesko, ide. Da treba vremena, treba. I uparvo je vrijeme to koje ce dovesti stvari na svoje mjesto. No i pored toga masa njih bi i htjela da se vrati u svoju Krajinu ali nekim zakonima u Hrvatskoj je to totalno onemoguceno. Znam dosta njih koji cekaju na povrat imovine vec dugo. A za to vrijeme zar je za ocekivati da si stalno u kolektivnom centru, neciji podstanar. Zar nije nehumano zavidjeti nekome jer se skucio, nasao posao i pokusava da normalno zivi.
    Povratnicke price su tema za sebe, ohrabrujuce do bola.

    Ja nisam iz Kninske Krajine vec iz Bosanske, ali sudbina mi je ista sudbini tih ljudi. Nisam dosao u Vojvodinu niti gdje u Srbiju, niti me je ko donio. Ostao sam u svojoj Krajini i prilagodio se novoj sredini. Kad sa 10 godina napustis rodjenu kucu u 25oj, koliko je meni sad, vise je se i ne sjecas. Tuzno ali istinito. U tebi zivi neki zal ni sam ne znas za cim. Zal za minulim vremenima i nesrecnom sudbinom koja nas zadesila. No kad ukljucis malo realnost u sve to u tebi zavlada strah. Strah za potomstvom, jer ne zelis da sutra tvoje potomstvo prolazi kroz isti pakao kroz koji si prosao ti. Ne zelis da sutra tvoja djeca budu na marginama osude i odbacivanja od sredine u kojoj si se, najmanje svojom voljom, nasao. Ne zelis da sutra tamo neki bolesni mozgovi Milosevica, Izetbegovica i Tudjmana vodjeni ko zna cijom rukom kroje crnu kapu tvom potomstvu. Zarad njih sam se odrekao rodne grude, zarad njih trpim ovo sto trpim i zarad njih cu i opstati i izdrzati.

    Znam da bodu oci nabudzeni kreteni ali pogldejate malo oko sebe. Mozda negdje i vidite samohranu majku koja zivi u nedovrsenoj kuci. Njen svijet nije ni tu niti vise tamo. Nju ne zanima jel je okolina cijeni i prihvata. Ona ce sve to da proguta i pretrpi zarad svoje djece. Ona nece pokusati da promjeni nista, vjerujte, samo ce gledati kako da djetetu kupi igracku i izmami mu osmijeh. Takvih je vecina, ali vecina pred kojom se zatvaraju oci, vecina koju niko ne prihvata, vecina koju niko ne razumije... a to boli, neopisivo boli.

    Hvala svim ljudima sirom Srbije i Vojvodine koji su pokazali iole razumjevanja onda kad nam je bilo najpotrebnije. Bez njih i njihove pomoci sigurno bi bilo jos teze prebroditi sve ove godine borbe za goli zivot. Izvinjenje svima onima kojima se ikada ucinilo da mi pokusavamo oteti vase ili vas promjeniti. Mozda vicemo kad telefoniramo, mozda vas oslovljavamo sa ti, ali to smo sto smo. Ponekad smo se i suprtostvaili vasem misljenju, ali zaboga i mi smo ljudi. Mozda smo okarakterisani kao gradjani 5og ili 10og reda ali i kao takvi imamo pravo da iznesemo svoj stav.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Ja ljudi, zaista, nit' volim politiku nit' sam iz Vojvodine al' ovo brate moram da prokomentarisem.

    Citat ne znam kako vise da ga nazovem kaže:
    Samo...Zar su morali BAS SVI da izbegnu u Vojvodinu i Beograd?
    Jedna informacija za tebe. Kraljevo je primilo 30.000 izbeglica sa svih strana, tako da nemoj da baljezgas da su dosli samo u BG i Vojvodinu ( zaista ne znma koliko ih tamo ima ).

    kad vidim neke pridoslice iz Krajine u Vojvodinu, uhvatim sebe u nastranoj i gresnoj misli da ponekad malkice i razumem Hrvate..
    RAZUMES HRVATE????!!!! Da li si ti choece gledao snimak na RTS-u na kome "Crne mambe" KRVNICKI ubijaju neduzne, nenaoruzane civile.

    Komadant: Ubij, Ubij!!!
    Izvrsitelj:

    I ti to razumes?!
    Poruku je izmenio vlado, 10.08.2006 u 15:17
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Sve pokushavam da se suzdrzhim od pisanja na ovu temu, ali ne mogu, moram da dodam i ja mojih 5 para...

    Ekstrema je uvek bilo, i na jednoj, i na drugoj strani... Swba je lepo napisaom da manjina kretena, jako bode ochi... Jedna od najloshijih ljudskih karakteristika, je shto preuranjeno donosi zakljuchke, i sklona je etiketiranju grupe, na osnovu pojedinaca... Razumem i stav Zlatnog misa, samo sto su njegova vidjenja stvari ekstremna, shto nije Vojvodjanski...

    Uhvatim i ja sebe nekad da psujem po dodjoshima, i sve to, ali ima Djole pesmu i za to, a zove se Dodjoshka, i jedan stih, koji kazhe, "Zumbuli su zumbuli, a ruzha je ruzha, pa da na kraj sveta iznikne"...

    Naravno da je 80% izbeglica na ivici egzistencije, i da se gleda samo da skrpi kraj sa krajem, nahrani dete, obuche ga, i poshalje u shkolu... Ipak, problem lezhi u onih 20% najglasnijih, koji su onaj pravi shljam, i uklapaju se sa svim ostalim shljamom iz sveta... Oni su ti koji pokushavaju da nash nachin zhivota pretvore u nachin zhivota koji njima odgovara, ne oni neduzhni ljudi koji su proterani...

    Sa stavom da malkice i razumesh Hrvate, se duboko ne slazhem, jer je vrlo ruzhno retji tako neshto... Jesmo naopak narod, i radimo uvek na sopstvenu shtetu, ali majku mu... Pa shta imaju neduzhni ljudi sa tim, shto se par kretena napilo, i reshilo da pravi velike srbije i velike hrvatske... 98% ljudi se tu nashlo sluchajno, i sasvim je neduzhno... Predlozhio bih ljudima da prochitaju knjigu Nenada Chanka, "Ratovi Dolaze", koju je napisao '93 godine mislim, kada se vratio sa ratishta... To shto je on tada napisao, se deshava do dan danas... Malo je jezivo... Odlutah ja od teme...

    NIJE Vojvodjanski biti ekstremista, i MRZETI sve koji su razlichiti... Vojvodjanski je VOLETI sve zhive ljude oko sebe, i pomotji im koliko god se mozhe... Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... Ne uvek, ali u vetjini sluchajeva... Nikad sila nije nishta postizala, samo dodje do ekstremnije reakcije sa druge strane, pa onda u krug... I dokle?

    Balkan je tema o kojoj mozhe da se divani godinama, a da se tek zagrebe povrshina, ali poenta je, da se manemo glupih i ispraznih pricha, i da gledamo malo kako da nam bude bolje... Bavimo se dogmatskim temama, koje sluzhe za zaludjivanje mase, i za skretanjem pazhnje sa pravih problema...

    Jeste najvetji procenat izbeglica u Vojvodini i Beogradu, chitava sela su nastajala po Vojvodini, ali shta sad mi treba da uradimo? Da se spushtamo na nivo onih koji su ih oterali iz njihovih kutja, i zbog kojih su doshli ovde? Ne... Treba da im nekako pomognemo, da stanu na svoje noge, ako hotje da se vrate, da im pomognemo, ako hotje da ostanu, da im pomognemo... Uvek je lakshe sa nekim lepo razgovarati... Ako se stalno pljujemo, netjemo mi daleko dogurati...

    Tako da, dame i gospodo, porazmisliti o frazi "Vojvodina je nachin zhivota", dobro porazmisliti, i obuzdati strasti...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Galahad kaže:
    Naravno da je 80% izbeglica na ivici egzistencije, i da se gleda samo da skrpi kraj sa krajem, nahrani dete, obuche ga, i poshalje u shkolu... Ipak, problem lezhi u onih 20% najglasnijih, koji su onaj pravi shljam, i uklapaju se sa svim ostalim shljamom iz sveta... Oni su ti koji pokushavaju da nash nachin zhivota pretvore u nachin zhivota koji njima odgovara, ne oni neduzhni ljudi koji su proterani...
    Upravo zbog ovih koji upadaju u oči, koji na sve načine pokušavaju da promene moj način života, moju rodnu grudu, i sama sam neretko sklona etiketiranju svih "dođoša". Znam kakvu nepravdu ovim etiketiranjem nanosim poštenim izbeglicama koji se samo bore za svoju egzistenciju, ali jednostavno budem isprovocirana šljamom i polusvetom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Naravno, i ja sam chesto uhvatim sebe da to pomislim... Tuzhno je shta je par, par... Izopachenih degenerika, uradilo sa nama svima... Pokushavam na sve nachine da obuzdavam sopstvene strasti, i da ne pljujem po svima, generalizovano, vetj da opljujem samo te pojedince...

    Mozhda ovo odskache od teme malo, ali je i vezano za nju... Ako nije vezano, izvinjavam se, i zamolio bih nekog od moderatora da obrishe ovaj deo posta... Nedavno sam imao priliku, da mi jedan od onih pripadnika 20% shljama, uputi jedan divan kompliment: "Ako ti se ne svidja, vrati se odakle si doshao"... Na ovo sam je sa samo nasmejao, vishe zbog sebe, nego zbog njega, jer ne zhelim da gubim zhivce na kretene... Kreten je naravno posle seo u svoj novi Mercedes, i otishao... I opet Djole: "Nisam ja doshao, di da se vratjam, tu je sjahao, moj askurdjel..."

    Tih 20% treba lepo u apsanu, da tucaju kamen, jer niko od njih nije chist, i svi su one najobichnije ratne profiterchine i kriminalchine...

    Opet sam se iznervirao ... Bozhe, kako politika NIJE Vojvodjanski...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Da, upravu ste Najgore je to sto se taj sljam odomacio, pa smo jos i mi stranci u svojoj rodjenoj zemlji

    I uvek taj sljam ima prednost. Uvek neke donacije, trte mrte.... Ok je da se donacija daje onima kojima je ona zaista potrebna, a ne da te pare trosi neki bilmez na "mecku" C klase i stan od par totina kvadrata
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat vlado kaže:
    Ja ljudi, zaista, nit' volim politiku nit' sam iz Vojvodine al' ovo brate moram da prokomentarisem.



    Jedna informacija za tebe. Kraljevo je primilo 30.000 izbeglica sa svih strana, tako da nemoj da baljezgas da su dosli samo u BG i Vojvodinu ( zaista ne znma koliko ih tamo ima ).



    RAZUMES HRVATE????!!!! Da li si ti choece gledao snimak na RTS-u na kome "Crne mambe" KRVNICKI ubijaju neduzne, nenaoruzane civile.

    Komadant: Ubij, Ubij!!!
    Izvrsitelj:

    I ti to razumes?!
    *************************************************
    Dragi Vlado, deckicu moj mali....Tebi je tek 13 godina, a ja sam imao skoro 30 kad je umro Tito!

    Kako ti i ja mozemo RAVNOPRAVNO razgovarati ovde o politici?

    I uvek od sada, pre nego sto pocnemo da nesto diskutujemo, ti i ja, moracemo da se dogovorimo jednu stvar: HOCEMO LI DA PRICAMO KAKO JESTE ILI KAKO BI VOLELI DA JESTE! (Ta dva se jako razlikuju!)
    .................................................. ............................................

    Naravno, ti si mlad pa se ne secas kada su Hrvati, uoci proglasenja njihovog "tisucljecnog sna" nudili Krajini SVE VRSTE AUTONOMIJE koje na svetu postoje, samo da izaberu koju zele...

    Ti se ne secas kako su Kninjani sa opstinske zgrade skidali hrvatsku zastavu I GAZILI JE U BLATU! A TV Beograd je to tako lepo pokazao...(Zamisli samo da to ISTO urade Madjari u, recimo, Subotici sa srpskom zastavom!?)

    Niti se secas kada je stigla hrvatska policija da upozori na ponasanje srpsku nejac (citaj izgrednike), a "nejac" odgovorila haubicama...

    Ti se ne secas KOLONA TENKOVA I armije koji su iz Beograda kretali za Hrvatsku....A TV sve prenosila...Sta ti mislis, da li jos postoji taj snimak?

    Ne secas se ni kada su Arkanovi kriminalci upali u Bjeljinu i pobili sve vidjenije muslimane, i posle "isfabrikovali" pricu kako je sukob poceo zbog ubistva nekog budibog kojeg starog svata...

    Ti si mlad, pa to ne pamtis, tada jos nisi bio ni rodjen, ali ima i onih koji duze pamte od tebe...

    A ima i starijih od mene koji ne pamte...

    Jer, Vlado moj, zapamti ovo: "Nema veceg slepca od onog koji NECE da vidi.."

    I jos nesto: da neki ne menjaju smisao onog sto sam rekao - da razumem Hrvate: ja ne razumem hrvatsku krvolocnost u proustastvo (naravno, kod jednog dela nacije!) vec ih razumem u tom smislu da nisu podnosili DOMINANTNI MENTALITET jednog dela Krajinaca zbog cijih je PRIVILEGIJA u Hrvatskoj sve i otpocelo...
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Dianaroidni sindrom u Vojvodini

    Jeste najvetji procenat izbeglica u Vojvodini i Beogradu, chitava sela su nastajala po Vojvodini, ali shta sad mi treba da uradimo? Da se spushtamo na nivo onih koji su ih oterali iz njihovih kutja, i zbog kojih su doshli ovde? Ne... Treba da im nekako pomognemo, da stanu na svoje noge, ako hotje da se vrate, da im pomognemo, ako hotje da ostanu, da im pomognemo... Uvek je lakshe sa nekim lepo razgovarati... Ako se stalno pljujemo, netjemo mi daleko dogurati...
    ************************************************** ***
    Vidi ovako Galahad,

    Hrvatska je omogucila svim izbeglicama da se vracaju svojim kucama...Mnogi su se vec vratili...Vise im ne preti nikakva opasnost...(Ta 11 posto od svih turista iz Srbije letuje ovog leta na hrvatskom primorju!).

    Treba doneti Zakon da se vrate svojim kucama svi koji su dosli posle 1992. u Vojvodinu. I da im se za nekretnine isplati pravicna nadoknada.

    Ne treba ih terati, treba ih STIMULISATI na povratak!

    (Zar ne trazimo ISTI TAKAV Zakon na Kosovu?).

    Da li bi ti voleo da ti se neki usele u tvoj stan (kad mu u jednom momentu zapreti opasnost) i nece vise nikad da izadje? I jos da pocne da te uci kako treba da radis!
    Da li bi i tada rekao: "Treba da im pomognemo da se nekako snadju i ostanu u mom stanu!?"

    To ti je isto to.
      Vrh

  11. #26

    13 Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Alo, bre, mišu, (da l' si zlatan ili (more likely) beo (od praha možebiti) to će utvrde nadležni organi vlasti ), puška te ub'la, pa jeR ti stvarno misliš da smo mi ovde na bunikama odrastali i da možeš svima da nam soliš pamet samo zato što si, po nekoj svojoj, iskrivljenoj računici, ćopavog Zagorca ispratio sa "skoro" 30 godina

    Mala digresija iz naše novije historije: Najveći mašin-bravar naših naroda i narodnosti je, kol'ko me sećanje služi a služi me, ljubičice krenuo da miriše odozdole 1980. godine. S obzirom da se ti ovde izjašnjavaš kao isluženi 39-godac, to me navodi na zaključak da si začet negde tokom 1967. godine, dakle na vrhuncu hipi-pokreta, međ' decom cveća , što je, izgleda, presudno uticalo na tvoj mentalni sklop (doduše, sudeći po ovde ispoljenoj sklonosti da sa svima zapodevaš kavgu, rekao bih da nisi pazio na času kada su ti roditelji pričali o "pis brader" filosofiji).
    DakleM, po svim priznatim pravilima opšte algebre, ispada da si se ti, u vreme smrti narečenog Al Kaponeta, takoreći tek ispilio (teško da se 13 može, primenom bilo koje metode zaokruživanja, navući na "skoro" 30 ) i da, kako izgleda, nisi ni izbliza bio u stanju da shvatiš kakve je dalekosežne posledice odlazak Velikog Majstora balkanske lože imao na naknadna politička zbivanja "na ovim prostorima".

    Elem, sad nešto gledam koji deo tvojih skarednih postova da ovde citiram i, veruj mi, nikako ne mogu da se odlučim koji od njih predstavlja veću laž i baljezgariju, čije bi me kopiranje ovde učinilo grešnim i pred Bogom i pred narodom!
    Kažeš da "nema većeg slepca od onog koji NEĆE da vidi", a tebi su, izgleda, sva čula potpuno otupela od kolumbijskog (ili u kom se već brlogu stvarno nalaziš) praha. Missim da bi ovde bilo sasvim bespredmetno komentarisati tvrdnje (kojih bi se i Sanader postideo) da Srbima u Hrvatskoj ne preti više nikakva opasnost, da je 11% srpskih turista letovalo u Dalmaciji (ne misliš li da bi to ovde trebalo potkrepiti nekom zvaničnom statistikom), a naročito one sumanute komparacije tipa "Zamisli samo da to ISTO urade Madjari u, recimo, Subotici sa srpskom zastavom!?"

    Samo pileći (ili mišiji) mozak može da poveruje u tezu o dobrim i uljudnim hrvatskim policajcima koji na kolenima mole krajiške kabadahije da ispoštuju novu vlast i ustašku zastavu, jer će im, tobože, biti pružena puna autonomija, a ovi im, kao, odgovaraju haubicama.

    Vidim ja da si ti zadojen na HTV-u, džaba se kriješ iza Eskobarove zastave.

    Znaju ovde svi da Krajišnici tada nisu imali ni Jeremijinog topa, a kamoli haubice, da su iz Beograda tenkovi kretali ka Sloveniji (i da su ispraćeni krajnje kosmopolitskim porukama tipa "Jebaćemo Tajči" ), a ne ka Hrvatskoj, i to pod isključivom komandom je-ne-a, u kojoj su tada ključna mesta još uvek zauzimali hrvatski kadrovi! I ti si ovde našao za shodno da nekoga prozivaš za kratko pamćenje! Srbi su u Hrvatskoj, to zna i malo dete, bili svoji na svome još od pamtiveka, a to što ti ovde laprdaš je ista ona Tuđmanova, proustaška parola da "Krajišnici mogu iz Hrvatske poneti samo blato koje su doneli na svojim opancima".

    Ali, vrhunac svega je teza da je raspad bivše SFRJ nastao zbog toga što, tobože, europski nastrojeni Kroati "nisu podnosili DOMINANTNI MENTALITET jednog dela Krajinaca zbog cijih je PRIVILEGIJA u Hrvatskoj sve i otpocelo..."

    Od srca ti preporučujem da ovakve teze ubuduće pokušaš da plasiraš na zvaničnom web sajtu Nataše Kandić, na GaySerbia ili na LesboCroatia, jer smo te ovde svi odreda prozreli k'o zlu paru, da ne kažem kunu!

    Što se mene tiče, možeš da nastaviš da ga duvaš. Ja na tvoje buduće provokacije nećem da odgovaram, a slično ću posavetovati i stanovite juniore, koji su još uvek naivni i detinje nevini jer ne znaju kakav sve šljam pliva i po ovim virtualnim vodama.

    Over and out!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Gospodine Gogothegreat, nemam ni ja nameru da se raspravljam sa velikim patriJotima vaseg kalibra. Da to zelim, mogao bih otici na Serbian cafe, tamo su svi slicni kao vi...Neotesani, primitivni, prosti, glupi....

    Ovde pise da se DISKUTUJE (a ne vredja!) sa neistomisljenicima...

    Ocito ne razumete rec "diskusija" kao sto je ne razume ni jedan radikal.(Zahvaljujuci tom i takvom mentalitetu Srbija je kao Nokia - svaki dan sve manja i manja!)

    A i matematika Vam nije bas jaca strana.

    Pokusajte jos jednom, mozda cete biti inteligentniji.
    Poruku je izmenio Zlatni mis, 10.08.2006 u 18:51
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Oooops, izgleda da sam, potpuno obnevidevši od buljenja u ovu đavolsku spravu, broj poruka pročitao kao broj godina!

    Daklem, izvinjavam se gorepomenutom Kolumbijcu što sam mu, usled krajnje nepažnje, otfikario petnaestak godina! Sav preostali sadržaj mog prethodnog posta ostaje na snazi.

    Toliiiko godina, a takvo neznanje i zadojenost mržnjom prema svemu što je autentično srpsko - onda me i ne čudi što je, poput nekih još starijih mu istomišljenika, zapalio baš u Južnu Ameriku!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Toliiiko godina, a takvo neznanje i zadojenost mržnjom prema svemu što je autentično srpsko - onda me i ne čudi što je, poput nekih još starijih mu istomišljenika, zapalio baš u Južnu Ameriku!
    ***********************************************
    Ni po jada da ste Vi samo u matematici pogresili!
    Samo, to ste uvideli, jer su brojevi u pitanju, a druge greske se teze uvidjaju...

    I nije mi jasno odakle ste samo zakljucili da se sa mrznjom odnosim prema SVEMU STO JE AUTENTICNO SRPSKO?

    Sta to znaci AUTENTICNO SRPSKO???

    Sta je NEAUTENTICNO SRPSKO?

    De, prekopirajte mi to molim Vas, da se sam uverim, ili cu jos pomisliti da lazete, a iskusni ste forumas!

    I, NEMA SMISLA na Forumu Vojvodina, koja je KONGLOMERAT nacija isticati toliko rec SRPSKO...

    Vojvodina JESTE i TREBA da ostane deo Srbije, ali stalno isticanje "autenticnog srpskog" je bas kontraproduktivno! Eh, kad bi Vi to mogli da shvatite!
      Vrh

  15. #30

    10 Odgovor: Dinaroidni sindrom u Vojvodini

    Citat Galahad kaže:
    Naravno, i ja sam chesto uhvatim sebe da to pomislim... Tuzhno je shta je par, par... Izopachenih degenerika, uradilo sa nama svima... Pokushavam na sve nachine da obuzdavam sopstvene strasti, i da ne pljujem po svima, generalizovano, vetj da opljujem samo te pojedince...
    Naravno! Treba hladne glave prebaciti koju bilmezima; mozda se nekada nesto i upeca za njihov pileci mozak, mada cisto sumljam.
    A u toj grupi nedotesanih posebno su mi omiljeni oni sto svoju argumentaciju potkrepljuju godinama i toboznim porijeklom Ja ih nazivam "ja pa ja seronje"... zato ljudi moji chill out
    Sve mi se nesto cini da bi' se u potpunosti uklopio u vojvodjanski mentalitet. (bice da sam neki izrod, cuj pitomi Krajisnik, dje to ima ) ... ko zna, mozda za sledecu zivotnu destinaciju odaberem upravo jedan od vojvodjanskih gradova
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stendalov sindrom
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 17:04
  2. Sindrom vođe
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 17:43
  3. Ljubav i sindrom prazne šerpe
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 14:25
  4. Jet Lag - Sindrom BPVZ
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 12:43
  5. Sindrom slomljenog srca nije tek metafora
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 23:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •