Dame se ne pitaju za godine
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Dame se ne pitaju za godine

    Čemu ova famozna, toliko puta izgovorena rečenica?
    Zašto neke žene kriju godine?
    Da li ih se stide?
    Da li je to neki strah od starosti, od pristizanja maldjih, lepših?
    Ili je to samo pitanje samopouzdanja?

    Lično do sada nisam imala problem sa tim, mada se već može reći da imam neke godine, pa mi verovatno zbog toga nikada nije bilo jasno zašto ih mnoge žene kriju..
    Na poslu imam par koleginica koje bi mogle da ubiju ako ih slučajno neko priupita za godine, a među njima je i jedna koja još nema ni trideset..

    Dame se ne pitaju za godine..
    Da li to znači da one druge koje ne kriju godine nisu dame?
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #2

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    prvo - dama nema od francuske revolucije naovamo. tako smo se dogovorili onomad na ustavotvornoj skupshili kad smo odbacili monarhiju i prestali da se hranimo srebrnim escajgom te nam ni kozza vishe nije plava.

    dalje, zzenska osoba od chetrespet leta mozze izgledati ka da joj je trieS i samim tim biti zanimljiva muzzjacima od 27 do 47, shto je, morate priznati, zavidan dijapazon ... eh, sad, ukoliko bi dotichni muzzjaci znali da joj je 45 dijapazon bi je verovatno znachajno smanjio al to ni po jada koliko bi se konkurencija nasladjivala i likovala

    tako da.... ko bi i dalje da pluta po genetichkom bazenu mora strogo da vodi rachuna o svojim adutima

    ja imam 39 do avgusta
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Ja i kada kazem svoje godine...ne veruju mi...sta im ja mogu
    Neretko mi zatraze i licnu kartu da se uvere da ne lazem...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #4

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    mislim, to je toliko postalo zabrinjavajuće, da neke čak ne dozvoljavaju da ih zoveš babom, a imaju unuče...
    ili ono čuveno ' a što misliš koliko imam godina, koliko bi mi dao/la?'...gdje se tako ljigavo provjerava tuđi utisak o osobi koja treba da da odgovor..pa se obično obraduje ili ucrnjači kad dobije 'cifru'

    potvrđujem da je strah od starenja kod žena izraženiji nego kod muškaraca, djelimično i zbog biologije jer žena je 'limitirana' što se tiče radjanja. - nažalost, kao što vidite ovo je svijet muškaraca, a on itekako zna da bude surov...

    a onda, s druge strane isto jedan od čestih slučajeva 'zaboravnosti' kad su godine u pitanju je kad su žene ajd da kažem u nekim 'kritičnim godinama' (recimo od 35-te , pa naviše) kada trebaju da postignu nešto što se od njih očekuje ( tipa udaja, đeca, karijera...) a nijesu to postigle, vrlo često umiju da izbjegnu glasno izgovoranje cifre godina koje nose...Tada se brane onom gore pomenutom "dame se ne pitaju za godine" ili prećutkuju dok ih ne saćeraju uz zid...ne razumijem zašto..

    Mene su uvijek oduševljavale žene koje nasmijane i ponosne nose svojih 40, 50, 60...godina, a nikad necu razumjeti one koje na to odgovaraju "Dame se ne pitaju za godine'. ili se samo smješkaju kad ih neko pita za iste - vješto kamufliraju...
    Starost je ono što nas sve čeka i nešto što je neizbježno, pa, pobogu zašto bi se onda toga stiđele?
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #5

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Neće niti meni nikada biti jasno čemu žene kriju godine? Znači, modi i njihovim inovacijama te primjedbama društva nisu samo podložne mlade i neiskusne djevojčice već i žene u godinama?

    Samo osoba sigurna u sebe neće kriti godine jer shvaća da one nisu njezina mana već prednost.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Prije možda, mjesec dana...dok sam ispijala kaficu u ugodnom društvu, za stolom dijagonalno od nas sjedile su dvije gospođe. Jedna mlađa, druga doobro starija. Kad kažem dobro starija, pa staračke pjege, i uopšteno izgled kože dovodi do zaključka da ima preko 70 godina...ništa drugo ne upućuje na to...obučena je preedobro, ima držanje na zavidnom nivou, jedna prava dama...i dolazila sam u napast da joj priđem i kažem "svaka čast" ...s druge strane, prije par dana sjedim na drugoj lokaciji, prilaze dvije djevojke i sjedaju sto do mene...jedna od njih ima nekih 22-25 godina, i brat bratu 130 kg. Džaba joj tih malo godinica, upropastila je sebi život, zdravlje...sve...

    Šta sam htjela da kažem...ah da...mislim da uopšte nije bitno koliko žena ima godina, i svaka koja ih krije, po meni nije baš načisto sa samom sobom.

    Bitan je dojam...kakav ostavljaš. Susretala sam toliko bezličnih žena, da me lično nije ni zanimalo koliko godina one imaju..
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #7

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Dame se ne pitaju za godine. One se, eventualno, pitaju za našto drugo, ali na diskretan i poseban način...

    Ne znam. Mislim to sa godinama. Meni je to nevažno, pa mi ne smeta ako neka pripadnica lepšeg pola pokušava i da sakrije te godine. Važno je ne biti nekulturan prema njoj zbog toga...

  8. #8

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Čemu ova famozna, toliko puta izgovorena rečenica?
    Da budem iskrena, nemam pojma. Verovatno je i potekla od dama kojima su godine bile problem pa su je uvele kao obrazac ponašanja

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Zašto neke žene kriju godine?
    Zato što se ne osećaju dobro u svojoj koži. Zato što se možda plaše neuspeha na mnogim polima ukoliko nekom priznaju koliko su zaista stare.

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Da li ih se stide?
    Verovatno ima i toga, ali zašto se stideti od nečega na šta apsolutno nikako ne možeš da utičeš?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Da li je to neki strah od starosti, od pristizanja maldjih, lepših?
    Starosti se svi mi pomalo plašimo jer u principu ne znamo šta nas čeka, pa će to pre biti strah od nepoznatog. A mlađih i lepših ima na svakom koraku, i uveh će ih i biti, so what...

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Ili je to samo pitanje samopouzdanja?
    i to je jedan od razloga zbog kojeg pojedine žene ne otkrivaju datum rođenja.


    Nikad nisam krila godine niti imam nameru da to radim. Ja se sa svojih 28 odlično osećam i nema šanse da da bi se menjala sa nekom koja ima 18. Mojih 28 je ostavilo poneki trag na licu, telu,...ali svaki od njih nešto znači i deo je mene.

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Dame se ne pitaju za godine..
    Da li to znači da one druge koje ne kriju godine nisu dame?
    Može da bude nikad nisam ni bila dama u pravom smislu te reči a nemam nameru ni sada da se učim tome.
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Nikad nisam krila svoje godine a i cemu?
    Meni to kao neko femkanje,prenemaganje.

    Mislim da je mnogo vaznije kako nosim svoje godine.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #10

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Nisu mi jasne te dame sto kriju godine,ko da su zmije..
    Sta ima da ih krijem..kazem ..pa kome odgovara.
    Za nekoga koka a nekome pile..

    Moje je da odaberem sta cu da bidnem.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 03.04.2012 u 13:24 Razlog: dodatak
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #11

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Dama se u mojim godinama ne pita za godine. One mlađe, iz čisto praktičnih razloga, davno već zaobilazim. Dama se, eventualno pita, da li je singl, ili, ponekad, ako je odgovor odričan, u kakvoj joj je kondiciji gospodin suprug...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Dama se, eventualno pita, da li je singl, ili, ponekad, ako je odgovor odričan, u kakvoj joj je kondiciji gospodin suprug...
    Ta koja divani o kondiciji supruga i nije neka dama. Pitala se ili ne pitala za godine.
    A ni Žentlmen onaj koji to priupita.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Nije me pitao za godine, pitala sam ja njega i shvatila da nemam sanse (14 godina sam starija od njega)!
    Nije me pitao za godine, sama sam mu rekla koliko sam stara!
    Nije me pitao za godine, pitao me je da se udam za njega. Da! Da! Udajem se u pedesetoj!
    neunistiva zlojebaba!

  14. #14

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Nije me pitao za godine, pitala sam ja njega i shvatila da nemam sanse (14 godina sam starija od njega)!
    Nije me pitao za godine, sama sam mu rekla koliko sam stara!
    Nije me pitao za godine, pitao me je da se udam za njega. Da! Da! Udajem se u pedesetoj!
    Jeeeeeeeeeee
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  15. #15

    Odgovor: Dame se ne pitaju za godine

    Ne poznajem ni jednu ženu koja se vređa na to pitanje (možda je to moja sreća), ali znam one koje tu temu koriste za početak žensko-muških igrica. On kao izokola pita za godine, ona mu odgovori da se dama ne pita za godine, ali nastavlja sa pitanjem "Koliko bi mi dali?"... Oni iskusniji muškarci odgovore umanjujući od sopstvene procene bar pet godina (što damama prija, pa se raspilave, pa se raskokodaču te to ponavljaju drugaricama naredna dva meseca). Bila sam prisutna i kada muško zataji, pa joj nakalemi dodatnu godinu ili pet. E, to je scena. Dama ostane razvaljenih čeljusti, zmijskog pogleda, duboko uvređena. Jadničak koji je napravio tu grešku dobija epitet seljačine i primitivca i tu se svaka igra završava.

    Ne krijem godine. Ne vređam se na to pitanje. Ne igram igrice, ne pogađam ničije godine niti neko pogađa moje. Ali, dobro, ja nisam dama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Žene pitaju, muškarci odgovaraju
    Autor Buba Erdeljan u forumu Muška kafana
    Odgovora: 344
    Poslednja poruka: 07.05.2015, 23:46
  2. Muškarci pitaju, žene odgovaraju!
    Autor ZOE u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 16.08.2012, 01:21
  3. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.07.2012, 13:11
  4. Dame Pitaju,Skidatch_Mraka Odgovara...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 25.06.2011, 09:26
  5. Šta nas sve pitaju u formularu za vizu?
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.03.2008, 02:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •