Put, kojim se redje ide ...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Put, kojim se redje ide ...

    Ostati ili otici,uraditi ili ne uraditi, vecita dilema.

    Da li vam se ikada desilo da ste trebali da odaberete jedan put ,ali vi niste, vec ste odabrali drugi put?


    Kada ste krenuli tim drugim putem, prepreke su se pocele javljati jedna za drugom, dok niste poceli da razmisljate zasto se ovo desava.
    Pretumbavajuci misli, shvatite da ste mozda trebali odabrati ipak onaj drugi, tezi put.
    Jer na tom putu ste ustvari i trebali da budete.

    Da li je put bio pun tolikih prepreka da bi mi shvatili da je taj put ,cisto gubljenje vremena,mozda pogresan izbor
    i da smo ipak trebali krenuti drugim putem?

    Da li nedostatak prepreka znaci da smo odabrali pravi put?
    Birate li sigurne staze, ili idete putem, kojim se redje ide?

  2. #2

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Interesantno pitanje. Bilo je u mom životu prilika u kojima sam birao put kojim ću krenuti. Bile su to mahom sudbonosne odluke koje su pretile da u potpunosti izmene moj način života i razmišljanja, mene kao indviduu. I činile su to.

    Nekako sam uvek birao onaj put koji je sa sobom nosio veće probleme i opasnosti. I pored toga sam danas siguran da je to bio pravi put. Jer, što sam više prepreka trebao preskočiti na tom putu, to sam ih lakše rešavao. Naučivši se na prethodnim greškama i uspesima, usponima i padovima, lakše sam pronalazio izlaz iz problema koji su me zadesili.

    Nije nedostatak prepreka znak da smo na pravom putu. Taj put jeste lakši da njime hodamo, ali nas ne uči ničemu, ne oplemenjuje nas, već nas slabi, unazađuje.

    Naravno, sve prekretnice u našim životima ne zavise samo od nas i naših izbora, već i od niza drugih faktora, ali one odlučujuće stvari su ipak u našim rukama. Snagom volje i racinalnošću, svaki put možemo pretvoriti u onaj pravi.

    Μορφεύς

  3. #3

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Pocela sam da pisem o svojim putevima, teskim, naravno, pa obrisala..svakom je svoj najtezi i najtrnovitiji..
    Bitno da se stigne do cilja, a kojim putem, manje vazno..ili bolje reci, ko se kako snadje..
    Neko sve postigne koristeci druge, neko sve zeli da uradi potpuno sam, neko ide linijom manjeg otpora, neko glavom kroz zid..a ima i onih koji se usput i izgube..

    Odluke donosim uglavnom brzo i ne razmisljam posle da li sam mogla drugacije, lakse, bolje, ne analiziram postupke..cak iako ne stignem do cilja..nekako mi je to gubljenje vremena..

    I da, bitno da putevi postoje..gadno je samo kad su svi zatvoreni..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Složiću se sa Aiko, bitno je da putevi koji vode do cilja postoje i da su nam dostupni. A ako postoje, nikad ne postoji samo jedan.
    Ne znam kako ih biram. Biram ih tako da budu moji, da me niko na putu ne nosi na leđima nego da sama koračam. Biram one kojima ću hodati po zemlji ili po oblacima, odbacujem da hodam po drugim ljudima.
    A izbor između dva moja puta?
    Ma, svesna sam, šta god da odaberem, u određenom momentu ću se pokajati i pomisliti da je onaj odbačeni možda ipak bio bolji. No, kada se prepešačiš, više i nije bitno da li si trebao tim ili nekim drugim. Bitno je da si stigao gde si želeo.

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Da li nedostatak prepreka znaci da smo odabrali pravi put?
    Birate li sigurne staze, ili idete putem, kojim se redje ide?
    Ne verujem u potpuno sigurne staze. A neodstatak prepreka mi je obično pokazatelj da se tek vrtim u krug po poznatom kao magare, da je energije sve manje i manje, a cilj sve dalji i dalji.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    mnogo je puteva u zivotu, i mnogo se puta pitamo kojim krenuti, i mnogo puta napravimo gresku, bez sanse za kajanje, bez sanse za povratak.
    Ispred svih zivotnih puteva, vrata su zatvorena, i samo ih mi mozemo otvoriti, ali dok to ne ucinimo, ne znamo tajne koje stoje iza tih zatvorenih vrata, i ne znamo koliko ce u nama biti snage, volje, izdrzljivosti, nade, da bi krceci trnje, koje nemilosrdno bode stigli na drugu stranu obale.... ne znamo koliko ce biti dugacak taj most, uzan, trosan, klimav, nepredvidiv...

  6. #6

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    znate kako,
    ako treba da sidjem s avale pa mogu da biram il po zaledjenom asfaltu u magli dok sneg pada; il kroz zzbunje, shumu i shiprazzjue u magli dok sneg pada, biram ovaj asfalt.
    znam kud idem, znam da chu i jednim i drugim da stignem na isto mesto, znam da mi je ladno i pishki mi se i nisam voljna da se smaram.

    a ako treba da biram dal da jedem kocku shechera iz tudjeg dlana al da budem vezana na kratko il da jedem s mene pa na ushtap al da mi shiroko polje, biram ovo potonje.

    ako treba da biram dal da ronim il lezzim na plazzi, biram da ronim.

    ako treba da biram dal da lunjam savanom sam il da mi drushtvo pravi chopor hijena, biram da budem sam...

    ... i tako....
    & underpaid......

  7. #7

    01 Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Jako zanimljiva tema i svaka cast onome ko se setio da je pokrene.
    Put,kojim se redje ide... je po mom misljenju uvek tezi put,kako bih rekao njegov uvod i razrada su tesiki,mucni i trnoviti ali bi zakljucak tog put trebao da bude tj da donese mir,blagostanje,slobodu i lagodan zivot.Ali mnogi ljudi nisu spremni i nemaju hrabrosti da zrtvuju jedan deo svog zivota zarad visih ciljeva...I svi bi mi da idemo laksim putem,i vecina krene njim ali se na kraju (zakljucku) ispostavi da je taj laksi put ustvari tezi...Lepo je rekao jednom jedan mudrac:Kloni se kao kuge svakih kola koja te zaustave da ti ponude kratak put do bogastva,slave i moci!!!Tako da kod lakseg puta uvod i razrada su lepi i bezbrizni i sa manje velikih prepreka ali je zakljucak katastorofalan!!!Tako da ja biram put kojim se redje ide tj tezi put jer znam da se vredi zrtvovati zarad vsih ciljeva i znam da je to pravi put.

  8. #8

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Moji putevi su uglavnom bili trnoviti.
    Od kad znam za sebe uvek sam isla onim redjim, neraskrcenim ,sama, krceci ispred sebe stazu, ponekad da se jedva provucem kroz nju, usput trpeci,nemilosrdno udaranje granja na svakom koraku.
    I pitam se sad posle izvesnog vremena, zar sam uvek morala ici tezim putem?
    Zasto jednostavno nisam koristila neke precice, mozda dovoljno neispitane i zabacene, ali sigurnije.
    Gde nije bilo vetrova i svih onih padanja.
    I znate sta?
    Onda to ne bi bila ja.
    I ne bih bila zadovoljna sobom.
    Napesacila sam se, mnogo puta zalutala i izgubila putokaze.
    Posvadjala se sa kompasom, uplasena od vremena, koje prolazi, ne pitajuci te hoces li i mozes li.
    Ali eto uspevala sam do sad.
    I kalila se.
    I da mogu da vratim vreme, opet bih izabrala iste puteve, jer u zivotu nista nije slucajno, pa ni put , koji biramo.

  9. #9

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Ceo moj život putujem jednim jedinim putem. Ne znam ko mi ga je tu, i baš takvog postavio, ali nigde nije bilo nekih raskrisnica i poprečnih uličica. Idem tim putem već doooooooosta dugo...Dobro, bilo je u par navrata nekih ogromnih stena koje su se od nekud odronile i nekako nezgodno poprečile...pa mi je trebalo vremena da ih sklonim sa puta...Neko mi je na tom putu iskopao i par rupa na sred srede, pa sam provela neko vreme gradeći prelaz preko tih rupa, samo zato što se nije moglo skrenuti-jednostavno nije bilo gde. Naučila sam da idem ovim putem...nije on tako loš...E sad, ponekad mi žao što su me moji saputnici napustili, ali verovatno svako na kraj svog puta mora stići sam...pa mi se ponekad učini da sam već prešla pola...a onda opet neka krivina i kraja ni na vidiku...

  10. #10

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Par puta sam bio u takvim situacijama kada sam morao da donesem odluku,da prelomim,izaberem put,onaj najbolji za mene.Sa ove tacke gledista,mislim da bih odabrao iste te puteve,koji su,ispostavilo se,bili tezi,neki neuspesni.Problem su putokazi koje cesto nisam bio spreman da prepoznam,kada se nadjem na nekom bitnom vremenskom raskrscu,kada sam morao doneti odluku,ukljuciti zmigavac i skrenuti
    Mozda je bolje produziti punim gasom pravo,ne razmisljati puno,brzo odluciti,pa gde vas put odvede...ali puteva ima mnogo,a ima i stranputica.
    Koji je nas?Kako ga prepoznati?
    Odluka se mora doneti,ma kakva ona bila jer se vozovi vremena na tim stanicama kratko zadrzavaju a pitanje je kada ce se nas voz ponovo zaustaviti na putu koji vodi od sna do jave.

    PANTA REI

  11. #11

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    - kad idem na posao npr.idem jednom ulicom a vraćam se drugom... pa neka je i malo dalje.
    tako uvijek doživim nešto novo... ne samo nova lica-ljude,nego i novo drveće,ptice,zgrade...

  12. #12

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Uvek....glavom kroz zid ako treba, pa gde god se zavrsio....
    Ne podnosim kukavice...
    Sto bi rekli- ko ce sa mnom nek ide za mnom!!!

  13. #13

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Citat malena80 kaže: Pogledaj poruku
    Uvek....glavom kroz zid ako treba, pa gde god se zavrsio....
    Ne podnosim kukavice...
    Sto bi rekli- ko ce sa mnom nek ide za mnom!!!
    ah mladost....
    ...
    nisi naisla na zid koji bi te polupao......sreca....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ah mladost....
    ...
    nisi naisla na zid koji bi te polupao......sreca....
    jesam...al se uvek nekako sastavim..i trenutno se sastavljam
    al ne odustajem

  15. #15

    Odgovor: Put, kojim se redje ide ...

    samo mladost moze da smatra "glavom kroz zid" ocaravajucim i hrabrim... iskustvo te u zivotu nauci da nije nuzno lupati glavu...ako pazljivo posmatras,zapazices da uvek postoje neka vratanca kroz koje se moze komotno uci...

    licno...davno sam prestala da dajem izjave u stilu Supermena....
    iako drugi smatraju da hodam putem kojim se redje ide ( recimo da sam donekle izbegla miran gradjanski zivot ) ja ne smatram svoj izbor ni narocito pametnim ni narocito hrabrim....uvek postoji neko ko vas moze nadmasiti u svemu i baciti koplje bar za jednu duzinu vise..vise me je u zivotu nosio impuls i strah (kako god zvucalo kao paradoks) nego hrabrost i svesno izdvajanje od drugih...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kojim bi stihom opisali danasnji dan?
    Autor coolgirl u forumu Muzika
    Odgovora: 521
    Poslednja poruka: 10.02.2016, 21:12
  2. Tipovi muškaraca po nadimku kojim vam tepaju
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 22.05.2011, 13:29
  3. Filmski lik sa kojim biste voleli da popricate...
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 28.03.2011, 00:41
  4. Put kojim nismo pošli
    Autor Mish u forumu Filozofija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.08.2010, 21:43
  5. Kojim propisom je regulisano...
    Autor AdrijanKronauer u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.05.2010, 14:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •