Stižu 3ds Max 9 i Maya 8
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Autodesk je demonstrirao dolazeću verziju 3ds Max 9 i Maya 8 programa.
    Obe aplikacije će podržavati 64-bitni Windows OS, a Maya 8 će podržavati 64-bitni Linux. Pored toga, obe aplikacije sada uključuju mental ray 3.5 rendering jezgro. Maya 8 uključuje multithreading koji povećava performanse na multiprocesorskim i sistemima sa više jezgara. Takođe podržava high dynamic range i 32-bitni floating-point-images (JPEG slike su 24-bitne sa 8 bitova za svaki kolorni kanal).
    3ds Max 9 će biti dostupan u oktobru 2006. godine i koštaće 3500 dolara. Upgrade sa prethodne verzije će koštati 800 dolara. Maya 8 će se pojaviti u avgustu po ceni od 2000 dolara, dok će cena upgrade-a biti od 900 do 1250 dolara.

    Izvor: IT Svet

    Evo srece za dizajnere i modelere (kaze se valda tako , mislim na one koji se bave modeliranjem).

    Jel ima vas koji jedva cekate da vidite ove nove verzije programa na delu?


    Za vas koji ste nestrpljivi evo minimum sistem requirements za 3ds max 9

    * Intel® EM64T, AMD Athlon® 64 or higher, AMD Opteron® processor
    * 1 GB RAM (4 GB recommended)
    * 500 MB swap space (2 GB recommended)
    * Hardware-accelerated OpenGL® and Direct3D supported
    * Microsoft Windows-compliant pointing device (optimized for Microsoft IntelliMouse)
    * DVD-ROM drive


    A sta kazete na cene? Cini mi se da su ovo najskuplji softvare-i na trzistu. A Autodesk sada poseduje oba najskuplja sofware-a.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Citat goldie kaže:
    A sta kazete na cene? Cini mi se da su ovo najskuplji softvare-i na trzistu. A Autodesk sada poseduje oba najskuplja sofware-a.
    Hmm..Houdini kosta u proseku nesto preko 17.000$ pa ti vidi...

    A ako je cena problem, Blender je mama..

    http://www.blender.org
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    hardware: ready!
    money: no problem! (there is always TORRENT)
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Ne samo da stizu, nego stigli, instalirani, i mogu reci da sam odusevljen brzinom rada.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    A sta kazete na cene? Cini mi se da su ovo najskuplji softvare-i na trzistu. A Autodesk sada poseduje oba najskuplja sofware-a.
    [/SIZE]
    Hm, jeste da je izmonopolisano, ali bolje autodesk nego neko drugi. Maks je sjajan alat, ali je nepotrebno zakomplikovan u nekim stavrima.

    Cesto se desava da ako nepodesite pod object properties, pod modify i u rendering settings odgovarajuce opcije, nema zeljenog rezultata. A to su 3 razlicita mesta sto trazi preteranu koncentraciju za obicne stvari.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Da, ali zamisli samo na koliko su opcija spustili definisanje "realnog" sveta ili bolje simulaciju realnog sveta, na "samo" tri panela
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Hm, jeste da je izmonopolisano, ali bolje autodesk nego neko drugi. Maks je sjajan alat, ali je nepotrebno zakomplikovan u nekim stavrima.

    Cesto se desava da ako nepodesite pod object properties, pod modify i u rendering settings odgovarajuce opcije, nema zeljenog rezultata. A to su 3 razlicita mesta sto trazi preteranu koncentraciju za obicne stvari.

    ? Definishi? Zar kvalitetan render ne podrazumeva uvek podeshavanje miliona opcija? Zato se ne sluzzimo Bryceom..


    Daj neki primer mozda te nisam razumeo..

    Da, ali zamisli samo na koliko su opcija spustili definisanje "realnog" sveta ili bolje simulaciju realnog sveta, na "samo" tri panela
    Pa mozda i srecom Ovako mozz da se sigrash sa reaktorom kolko hocesh inache bi bio bash glavobolja. Kvalitetan i profesionalan 3D nikad nece biti jednostavan.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 20.11.2006 u 13:33
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Aj sad da ne citiram obojicu

    !!! Ne govorim o animaciji. Niti o modelovanju. Meni MAX sluzi za prezentaciju tj. za staticne slike enterijera/eksterijera.

    Naravno da treba milion opcija..... ali je presudna vestina.
    Ne smeta broj opcija, vec organizacija panela. U ostalom, covek se na sve to navikne.
    Ipak, ako postoji vise objekata/svetlosnih izvora imam potrebu za jednim objedinjenim panelom koji kontrolise koji objekti/svetla u sceni prave, a koji primaju osvetljenje i dali je to sve dopusteno u render opcijama. Tu bi se videli prioriteti i multiplpieri na jednom mestu + nebih morao da selektujem grupu i li objekat da bih menjao ili proveravao.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    za to imash orion plug-in ... mislim da se tako zove, on ima gomilu panela koji rade na taj princip, a ako radis staticne slike, mozes preci na MODO, extremno je lak, moze cak i da se nameste kontrole da budu kao u max-u. I renderer mu je prilicno dobar. Podrzava GI i ima extra dobar raspored panela. Tj. ti mozes da ih konfigurises kako hoces.
    Neznam, ali ja sam se navikao na maxovo okruzenje, i vrlo brzo dolazim do odredjenih elemenata sa layerima i hide/unhide opcijama. A svetla radim u instance varijanti, tako da od lupam 20 spotlights samo jednu konfigurises, a ostale se same menjaju.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Videcu za plugin (zanimljivo), ali ko zna sta moze da zatreba... pa ipak nebih menjao originalni softver zbog pojednostavljivanja.

    Ljudi zato uglavnom pocinju sa Rhinoceros-om i Cinema4D.... da nekazem SketchUp-om

    Ja radim AutoCAD, pa prebacim u MAX gde doradim po potrebi i renderujem.
    Bili su kompatibilni i pre transfera ovih firmi.

    Ovih dana sam malo cacakao Vray (nisam ranije) imas li kakvih iskustava???
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ovih dana sam malo cacakao Vray (nisam ranije) imas li kakvih iskustava???

    Otvorena je nova tema o rendererima na forumu Softver.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Aj sad da ne citiram obojicu


    Ipak, ako postoji vise objekata/svetlosnih izvora imam potrebu za jednim objedinjenim panelom koji kontrolise koji objekti/svetla u sceni prave, a koji primaju osvetljenje i dali je to sve dopusteno u render opcijama. Tu bi se videli prioriteti i multiplpieri na jednom mestu + nebih morao da selektujem grupu i li objekat da bih menjao ili proveravao.
    da to jeste krsh kod maksa, za razliku od maje koja ima atribute spread editor..

    A ko zna mozda u sledecem broju..
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Rado bih probao Maju
    No, sve to zahteva vremena... pa ipak bolje utvrditi max... pa kad budem u civilnoj eto mene na Maji.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Par puta sam radio nesto u maya-i, ali nista konkretno, tako da neznam ni njene prednosti ni mane. Ali mislim da je max konfigurabilniji zbog maxscripta, mada nisam josh nista pisao, ali dosta plug-inova postoje koji su pisani u istom. Pa zato sam max i nije nesto obilan stvarima kao spread editor, ali ima ORIONFlame (da se ispravim) i slicne dodatke, koji ga cine tim sto jeste.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Stižu 3ds Max 9 i Maya 8

    Slazem se.....
    Najvise komercijalnih stvari se radi za MAX.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •