Mobilni telefon za slepe.
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    07 Mobilni telefon za slepe.

    Samsung je na Industrial Design Excellence Awards (IDEA) dobio zlatnu medalju za Touch Messenger.
    Proizvod je namenjen slanju i čitanju poruka za slepe i slabovidne osobe putem brailovog pisma.
    Tastatura je prilagođena brailovom pismu, a ispod nje se nalazi ekran na kojemu se poruke mogu čitati, odnosno osećati.
    Ako Messenger uđe u proizvodnju oko 180 miliona slepih širom sveta će dobiti mogućnost slanja i primanja tekstualnih poruka.





    Izvor: BUG

    Mobilni telefon je SMS porukama puno pomogao gluvim i nagluvim osobama. Poruke su im omogucile konstantnu komunikaciju medjusobno kada se nalaze na razlicitim lokacijama. Sms poruke omogucuju komunikaciju izmedju gluvih ljudi i ljudi koji ne znaju jezik gluvonemih. Mobilni telefoni su veliki korak u napretku ljudske civilizacije samim tim sto pomazu i ljudima sa hendikepom.

    Evo Samsung je napravio odlican telefon sada i za slepe ljude. Slepi ljudi su mogli da koriste mobilni za razgovor ali su im poruke bile nedostupne.

    Pored mobilnih telefona, znam da se razvija i softver koji ce omoguciti ljudima sa invaliditetom da koriste racunar. A i razvija se hardver koji ce se koristiti (neki se vec koristi) kao zamena za tastaturu i mis i na taj nacin ljudima postaje dostupan i internet.

    Kako se vi odnosite prema ljudima sa hendikepom? Da li imate prijatelja koji ima neki hendikep?

  2. #2

    Odgovor: Mobilni telefon za slepe.

    Google je u probni rad pustio verziju svog pretraživača za slijepe i slabovidne osobe.
    Googleov istraživač, T. V. Raman, koji je i sam slijep, bio je svjestan ogromnog problema prilikom razvoja ovog pretraživača.
    Zato ona nije koncipirana da daje informacije glasovnim putem, već je rješenje u prioritetima početnih linkova.
    Kao i kod običnog Googlea, najkorisniji linkovi su izlistani među prvima, dok je ovdje slučaj da pretraživač, osim po važnosti informacije sortira i prema izgledu stranice.
    To znači da će stranice čistog dizajna, preglednog teksta i velikog kontrasta biti među prvima, tako da slijepi i slabovidni pomoću softvera za sintetizovanje glasa ili nekom drugom specijalizovanom tehnologijom lakše mogu doći do željenih informacija.



    Izvor: BUG

    Ovaj tekst nije u duhu mobilnih telefona ali je u duhu prethodnog posta. Evo i google stoji na strani slepih i slabovidih.


    Da imate dovoljno novca i da mozete da sponzorisete neke projekte, da li bi to bili projekti za slabovide, gluvoneme i invalidne osobe?

  3. #3

    Odgovor: Mobilni telefon za slepe.

    Naravno da bih pomogla. I pomagala sam. Trebala sam da čitam neke knjige i pravim tonske zapise za Savez slepih, al' nisam... ne znam da kažem pravilno Č DŽ Š i Ž

    I naravno da podržavam svaki korak napred u vezi ove teme. Ali dajte ljudi za početak, pre tih haj tek fazona, izdubite tih par tačkica Brajovog pisma na kutijama za lekove, da ljudi znaju šta piju... svaka čast izuzecima... (mislim da je Gelusil-Lac, Moje Apoteke)...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Mobilni telefon za slepe.

    Citat SQUAW kaže:
    I naravno da podržavam svaki korak napred u vezi ove teme. Ali dajte ljudi za početak, pre tih haj tek fazona, izdubite tih par tačkica Brajovog pisma na kutijama za lekove, da ljudi znaju šta piju... svaka čast izuzecima... (mislim da je Gelusil-Lac, Moje Apoteke)...
    I na novcanicama! Da znaju ljudi koliko placaju i sta im vracaju za kusur. Nisu sve novcanice iste velicine, ali neke jesu, a i sitnina je problem. Bas je juce bio prilog u vezi toga u nekoj emisiji, mozda i u Dnevniku, nesto se ne secam , al je bitna poenta. Postoje i sad neke oznake ali usled habanja se brisu. Iz Centralne banke garantuju da ce sledece stampanje novcanica sadrzati neku oznaku za raspoznavanje od strane slepih!
    Sve to pozdravljam!
    Poruku je izmenio bebagm, 18.08.2006 u 14:16
    Trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija!!!

Slične teme

  1. Koji mobilni telefon imate?
    Autor Necromancer u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 257
    Poslednja poruka: 19.07.2015, 18:57
  2. trebam software za mobilni telefon
    Autor DobrySchweik u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.09.2009, 20:32
  3. Mobilni telefon za pušače
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 13:02
  4. Mobilni telefon koji detektuje pokrete
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.04.2007, 16:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •