Kako rešiti pitanje penzionera u prosveti
Čovek bi pomislio da je Kolektivni ugovor koji su prosvetari osnovnih škola potpisali sa vladom a koji doslovno glasi:
Члан 26.
Послодавац је дужан да исплати запосленом отпремнину при престанку радног односа ради коришћења права на пензију, у висини од три плате запосленог у моменту исплате, с тим да тако исплаћена отпремнина не може бити нижа од три просечне плате по запосленом код послодавца у моменту исплате, односно три просечне зараде по запосленом исплаћене у Републици Србији према последњем објављеном податку републичког органа надлежног за послове статистике, ако је то за запосленог повољније.

garancija za spokojan i miran odlazak u penziju kad čovek odradi svoj radni vek.

Međutim, ko ovaj član ozbiljno shvati grdno će pogrešiti.
Zašto?
Iz škole u Bečeju 01.09.2009. u penziju, sarkazam bi bio da kažem mirovinu, otišle su sa napunjenih 60 godina i punim radnim vekom dve nastavnice matematike.Od njih dve jedna je čekajući otpremninu preminula u noći 3.na 4. februar a sahranjena je 5. februara.Za drugu videćemo, jer sve je u rukama Ministarstva prosvete a ne gospoda Boga kako su ove koleginice mislile.Mislimo da ovo nije slučajno već da je samo sastavni deo rešenja pitanja penzionera koje naravno nigde nećemo pročitati a to je da ih zemlja pokrije i Bog uzme u carstvo nebesko a da se ovo carstvo demokratsko rastereti suvišnog tereta na budžetu jer evo danas je 17.02.2010.a od otpremninre ni abera. Možda će na ovaj način poslanici zaista uskoro i moći da odu u penziju posle dva mandata provedenih u restoranu Skupštine i prebrojavajući broj cipela koje imaju.Dakle to je rešenje bar kad je država u pitanju jer kako objasniti da ta ista država apsolutno precizno i na vreme traži poštovanje obaveze da se isplati otpremnina u penziju od privatnika i da ih ganja da to moraju poštovati.Zato privatni sektore, ugledaj se na državu i trošak manje.Zato mislim da je pametnije da mi Školskoj upravi u Novom Sadu umesto molbi da poštuje Vladu i ne šaljemo urgente već samo umrilice na kojima dopisati da je uz porodicu duboko ožalošćeno i Ministarstvo prosvete Srbije
a svu krivicu prebaciti na MMF jer mi kmetovi pojma nemamo šta taj MMF od nas traži.
Učenici pokojne nastavnice