Najčudniji cvet na svetu
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Najčudniji cvet na svetu

    Video sam najredje orihideje, nalepse bromelije, gomilu najrazlicitijeg tropskog cveca koje na svetu postoji.

    Bez preterivanja...

    Ali, kao sto je FLOR DE JADE, NIKAD nisam video!

    To je nesto FASCINANTNO!

    Cvet je veliki skoro pola metra i FLUORESCIRA, kombinacijom zelene i plave boje (na zalost, na slici se ne vidi dobro).

    Biljka je vrlo retka:




    Poruku je izmenio Lady S, 11.08.2006 u 02:38

  2. #2

    Odgovor: Najcudniji cvet na svetu

    Lep cvetak.

    A gde to raste? Gde si video? Kakve uslove trazi? Jel moze to u Srbiji?

  3. #3

    Odgovor: Najcudniji cvet na svetu

    Citat goldie kaže:
    Lep cvetak.

    A gde to raste? Gde si video? Kakve uslove trazi? Jel moze to u Srbiji?
    Na zalost Goldi, ne moze da raste u Srbiji...

    To je jedna biljka povijusa (lijana) koja raste samo u tropskom pojasu.

    Ja sam je imao ovde, kod moje kuce.

    Bio sam stvarno odusevljen sa njome..Nekada sam mogao satima da je gledam...

    Imao sam i fantasticnu kolekciju od 300 vrsta bromelija!

    U basti mi je i u podne vladao skoro polumrak usled velikog drveca i kolicine tropskog cveca.

    Zaista!

  4. #4

    Odgovor: Najcudniji cvet na svetu

    Sve biljke iz porodice bromelia imaju predivne cvjetove, samo kazu da ih je tesko odrzavati. Ne u smislu da ostanu zive vec upravo da cvjetaju. Vecina njih cvjeta jednom posle cega navodno gube na snazi i zivosti, ali iza sebe ostavljaju mladice. Naravno ovo je vezano za kucni uzgoj, vjerovatno je drugacije u prirodnom stanistu.
    Poruku je izmenio Cecara, 12.02.2015 u 08:53
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Najcudniji cvet na svetu

    Na slici ti je jedna GUZMANIA spp. iz roda Bromeliaceae.
    Veoma je cesta u tropskom pojasu. Raste kao poluparazitna biljka na visokim stablima u dzungli.
    Ima ih mnogo vrsta i veoma su dekorativne.

  6. #6

    Odgovor: Najcudniji cvet na svetu

    Ovde kod mene (u suptropskoj juznoj Kini) nema tog cveta, mada mislim da sam za njihovu Novu godinu u Vijetnamu video to, ali ne u toj petrolejskoj varijanti, nego u ovoj plameno-narandzastoj (to je valjda plod, caura, mahuna -- sta li -- pise "cabinhos")

    Ali mozda je bilo nesto drugo, isto tako grozdasto i rogato. Tamo sam bio kratko i upijao sam sve oko sebe, arhitekturu, hramove, trgovine, guzvu... nisam bas posebnu paznju obracao samo na cvece -- a ovde (kod kuce) u Kini to je drugacije; tu zapazam sitnice...

    Mada ovde ima nesto sto se jede, ukusa kao vodeni kesten (water chestnut), i slicno ovako je kvrgavo, ali crno i sjajno, izgleda gotovo kao nekakva minijatura para bivoljih rogova ili neka cudna buba. Mozda je to nesto srodno ovoj leguminozi?

    A ovakvo svetloplavo-svetlozeleno sasvim sigurno nisam ovde video, cak ni u botanickoj basti koja je prilicno velika.
    Poruku je izmenio Cecara, 12.02.2015 u 08:53

  7. #7

    Najveci cvet na svetu!

    Pod drvećem u močvarnim predelima Malajskog poluostrva raste biljka raflezija koja ima najveći cvet na svetu. Raflezija živi u zajednici sa isto tako džinovkom amorfafalom. Ova dva tropska cveta su ogromna jako neprijatnog mirisa. Najčešće su crveni, žuti ili ljubičasti. Raflezija je teška 8 do 14 kilograma sa cvetovima 1,5 metara u prečniku. Živi parazitski na korenu drveća. To je biljka bez lista.
    Amorfafala, naprotiv, procveta pre nego što se pojave njeni ogromni, veoma lepi listovi. Njen cvet tuče sve rekorde u visini, jer sradišnim kapastim delom dostigne i više od dva metra.



    neunistiva zlojebaba!

  8. #8

    Odgovor: Najveci cvet na svetu!

    Šta vredi, kad je smrdljevak...

    Valjda je zato i opstala u ovom surovom svetu, braneći se od ljudi i drugih životinja ... ...tim neprijatnim mirisom...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  9. #9

    Odgovor: Najveci cvet na svetu!

    ....da!!! Izgleda velicanstveno, ali ne da smrdiiiiiiiii.... nego stipa za oci
    neunistiva zlojebaba!

Slične teme

  1. Vaš omiljeni cvet?
    Autor SQUAW u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 23.06.2013, 13:04
  2. Cvet kompjutera
    Autor Kunic u forumu Softver
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 31.01.2010, 20:09
  3. Najčudniji naslov knjige...
    Autor diktatorka u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.11.2009, 20:59
  4. Cvet
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.04.2007, 15:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •