Strah od starosti?? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 59 od ukupno 59
  1. #46

    Odgovor: Strah od starosti??

    Zanimljiva mi je ova tema.Baš sam pre nekoliko dana razmišljala o tome.Nisam opterećena starenjem kao neke žene u mojim godinama.Još uvek ne koristim za lice ništa sem mlake obične vode jer sam igrom slučaja alergična na hemijske preparate.Jedno jutro brišući lice posle jutarnje toalete primetila sam nekoliko malih bora oko očiju.Bilo mi je to zanimljivo.Nasmejala sam se svom odrazu u ogledalu i rekla:-Šta je matora,počela si da se bečiš pred ogledalom?-

    To jutro uz kafu malo sam razmišljala o starenju,u opšte o starosti.

    Pa ne mora ona da bude uvek tužna i teška,tešila sam sebe.A opet,ko zna kako se oseća čovek ili žena kad dodje u te pozne godine kad su sve funkcije usporene,kad nam je hladno i u proleće i kad nas se sete uglavnom samo za neke praznike,godišnjice.

    Treba razumeti starost i naučiti živeti starost .To sam zaključila.Ne plašim se te fine stare gospodje.Zar bakice ne bude nežna osećanja u ljudima?
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #47

    Odgovor: Strah od starosti??

    - ne,ne bojim se starosti...bojim se ne/moći ... pa da me ne daj Bože smjeste u starački dom !!!

  3. #48

    Odgovor: Strah od starosti??

    Citat riki45 kaže: Pogledaj poruku
    - ne,ne bojim se starosti...bojim se ne/moći ... pa da me ne daj Bože smjeste u starački dom !!!
    Meni staracki zvuci super,masa ljudi tvojih godina,pa imas o cemu i da pricas,a usput merkas mlade bolnicarke,plus ne smaras sve oko sebe.

    Sto se teme tice,ko ce to da doceka...imam masu precih stvari oko kojih tupim vijuge

  4. #49

    Odgovor: Strah od starosti??

    Ne bojim se starosti, radujem se, naprotiv.
    Jedva čekam da mi se pojave pege na rukama, da počnem da zaboravljam, da ne mogu da se setim ni svog imena.
    Sjajno, unapred se radujem što ću ostariti i prolupati.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #50

    Odgovor: Strah od starosti??

    Nemam takve haludže u glavi. Ne plašim se starosti. Čak štaviše, radujem joj se i iskreno se nadam da ću je dočekati.

    Kako je bratov sinak krenuo...postoji velika verovatnoća da će moj deda doživeti titulu čukundeda. A i dalje mi je kao dečkić. Svaki dan vozi bicikl, još uvek je dovoljno jak i snažan da ide na njivu, šeta, čita knjige, redovno posećuje seoske udovice i nosi im bombonjere, uvek miriši na sapun, igra karte, putuje, obilazi manastire po Srbiji...ma, pun je života. Ponekad mi se čini da ima bolji društveni život od mene.
    Plače jedino kad sedi pored babinog groba i moli Boga samo da ne doživi da neko od dece ode pre njega.

    Moji kažu da sam ista na dedu...da u meni teče Todorova krv. Well, we will see.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #51

    Odgovor: Strah od starosti??

    Nemam strah i kao sto rece _baba_ u prethodnom postu,nadam se da cu je docekati.Setih se novinarke i scenariste Nore Ephron,gde u jednoj svojoj zbirci ( Vrat je prava tuzibaba) ,kaze za zene,koliko god je zena uspesna,zadovoljna,voljena,pazena...ne moze pobeci strahu od starenja.
    Ne slazem se...svako zivotno doba nosi svoje i vrline i mane
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  7. #52

    Odgovor: Strah od starosti??

    Raduje me mogućnost da ću doživeti starost.



  8. #53

    Odgovor: Strah od starosti??

    Bojim se starosti, bojim se nemoći i mogućnosti da zavisim od drugih.
    Starost u našoj (ne)kulturi je teška i nepoželjna. O njoj se ne govori i nepoželjno je prikazivati jer se naša realnost svodi na telesnost. A starost tela podrazumeva i propadanje.
    Misao o starosti čini podnošljivom finansijska izvesnost. Starost i siromaštvo su jezivi.
    Da ne budem shvaćena pogrešno (ne zato što mi je važno šta ko misli o meni, nego zato što me mrzi da polemišem), ja se ne grozim starosti, meni nije ružna i odbojna, jednostavno, bojim se da ću zavisiti od tuđe pomoći i biti drugima na teretu.
    Radije bi se ubila.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #54

    Odgovor: Strah od starosti??

    Ni slucajno....Dalmatinci su kao vino, sto stariji to bolji... kada tome dodas masline i zene...... radujem se svakoj nadolazecoj godini
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  10. #55

    Odgovor: Strah od starosti??

    Citat jamiroyu kaže: Pogledaj poruku
    Ni slucajno....Dalmatinci su kao vino, sto stariji to bolji... kada tome dodas masline i zene...... radujem se svakoj nadolazecoj godini

    bogme,to za Dalmatince je tacno...nepravda,pa to ti je....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #56

    Odgovor: Strah od starosti??

    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Raduje me mogućnost da ću doživeti starost.
    Pa lepo,ja nemam strah sve sam već napismeno ostavila kako gde i zašto tako,da me ,,,,kad starost dosegne vrhunac.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  12. #57

    Odgovor: Strah od starosti??

    Strah od starosti je odsustvo zadovoljstva u sadašnjosti.

  13. #58

    Odgovor: Strah od starosti??

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Strah od starosti je odsustvo zadovoljstva u sadašnjosti.
    ...tacno...jedan moj prijatelj,iako ima savrsen brak,posao i hobije,nezadovoljan je jer ne moze vise da trpa mlade ribe i svestan je da stari...predlozio sam mu da se okrene profesionalkama......
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #59

    Odgovor: Strah od starosti??

    Sve je podlozno promeni.Bog nas je stvorio da hodamo uspravno i eto srece da i u starosti to cinimo. Bojati se starosti je samo strah iz sujete...pa zar nam svako vreme koje upravo sada kvrcamo nije zlatno???Manite se strahova i zivite svoje zivotice "laste minute"
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od ljubavi
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.06.2011, 22:01
  3. Strah od zubara
    Autor _baba_ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 22.07.2009, 13:31
  4. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 16:23
  5. Godine starosti - uslov za posao
    Autor jeti u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.11.2008, 18:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •