Suprugovo prezime - nadodati ili potpuno preuzeti? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Mislim da je apsolutno nebitno prezime ako brak funkcioniše.Ako postoji dete iz prethodnog braka naravno da majka treba da zadrži prezime koje dete nosi.

    Evo jedne zanimljivosti koja se desila mom suprugu.Kada sam rodila drugo dete,tačnije njegovo prvo i kad je on nazvao da pita za malu devojčicu ,sestra mu je rekla-Gospodine Marinkoviću- što nije bilo njegovo prezime već moje,koje je bilo na narukvici oko bebine rukice -imate prelepu bebu.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #32

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Ako postoji dete iz prethodnog braka naravno da majka treba da zadrži prezime koje dete nosi.
    A ako posle toga rodi jos neko dete sa nekim drugim, onda ne mora da ima isto prezime kao to dete?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #33

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Ako postoji dete iz prethodnog braka naravno da majka treba da zadrži prezime koje dete nosi.
    A ako posle toga rodi jos neko dete sa nekim drugim, onda ne mora da ima isto prezime kao to dete?
    Da,razumem o čemu govoriš.Mislim da je to malkice komplikovano rešeno u našem zakonu.Ako bi oba deteta nosila prezime koje majka nosi, jedno ne bi nosilo očevo.Zato je najbolje da majka ne menja prezime a deca da nose njeno devojačko ,ali ta priča ne pije vodu na žalost.I nije mi u opšte jasno zašto dete mora da nosi očevco prezime kad ga je rodila majka.Sve je to posledica patriarhata.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  4. #34

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodati ili potpuno preuzeti?

    i ja kad sam se porodila na narukvici je pisalo : beba P.
    i sta je bilo sigurno da sam ja rodila tu bebu
    ali mislim da to ovde nije tema
    kao sto rekoh , udala sam se sa x godina i do tada sam nosila jedno prezime i sad odjednom ( posle sto godina ) treba to prezime da menjam i da se pravim da sam gospoja ta i ta
    mislim daaaj

  5. #35

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    I nije mi u opšte jasno zašto dete mora da nosi očevco prezime kad ga je rodila majka.Sve je to posledica patriarhata.
    Ne mora da nosi ocevo prezime, nego je to uobicajena praksa.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #36

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    ok je da dete nosi ocevo prezime
    ali zasto zasto da zena ima muzevo prezime , ja sam sad kao vlasnistvo muza ili sta

  7. #37

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    ok je da dete nosi ocevo prezime
    ali zasto zasto da zena ima muzevo prezime , ja sam sad kao vlasnistvo muza ili sta

    Hahhha....izvini ,nasmejalo me je ovo.Meggy je u pravu.To je samo uobičajena praksa .Znači sve je stvar izbora.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  8. #38

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    ali zasto zasto da zena ima muzevo prezime , ja sam sad kao vlasnistvo muza ili sta
    Pa, zato zena i ima pravo da se izjasni o prezimenu Ako konta da bi volela da se preziva isto kao njen suprug i njihovo zajednicko dete, onda promeni prezime, ako smatra da to nema toliki znacaj, nece ga promeniti - prosto i jednostavno.
    Meni je ok bilo koja varijanta. Mislim da svako treba da uradi onako kako oseca i da niko nema pravo da se mesa ili komentarise bilo ciji izbor, pogotovo sto osnovu svega toga cine predrasude.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #39

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    i ja kad sam se porodila na narukvici je pisalo : beba P.
    i sta je bilo sigurno da sam ja rodila tu bebu
    ali mislim da to ovde nije tema

    Ja baš mislim da sam pogodila temu.Ispričala sam jednu anegdotu vezanu za prezime ,i to da li ga treba menjati ili zadržati svoje ili pak dodati svom njegovo.

    Ovde nije pitanje jesam li ja promenom prezimena nečije vlasništvo već šta se time menja ili ne.

    Ja mislim da se ne menja ništa sem dokumenata.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  10. #40

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodati ili potpuno preuzeti?

    apsolutno svako ima pravo da odabere
    ja sam zadrzala svoje na opste cudjenje
    i sad mozemo mi da pricamo tako do sutra i uvek ce se naci vise onih koji ce da se cude nego onih koji kazu : ok , to je tvoja stvar
    mislim , zasto je toooliko vazno da se svi isto prezivamo , mogu se ja preudati jos dva tri puta ali onda bih dobila etiketu promiskuitetne kurvetine koja radja decu svakom ko je pogleda
    i Cista iluzija , ne kapiram sta je tu smesno , to sto nisam promenila prezime ili sta

  11. #41

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodati ili potpuno preuzeti?

    kod nas su zene u drugom redu
    i to ne menjanje prezimena je samo mali , malecni bunt protiv patrijarhata
    ali
    dokle god zene kazu : ne menja se nista tu price nema
    ja jesam borac za zenska prava ( koja prava , rekli bi neki ali necu da of topikujem , nema smisla ) i stigle smo tamo gde i treba
    a to je da kad idemo na porodjaj ne znamo da li cemo doci kuci zive, kad se zaposlimo plata nam je manja i blablabla
    e tako
    ja svoje prezime ne promenih , dragi mi je tolerantan
    a za ostale ,jeste me briga ali ako one misle da je sad to nesto super - duper - ekstra - juhuhu - jeeej sto ce promeniti prezime
    blago im se

  12. #42

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodati ili potpuno preuzeti?

    i Cista iluzija , ne kapiram sta je tu smesno , to sto nisam promenila prezime ili sta
    Oprosti sa velikim O,ne bih da ulazim dalje u polemiku.Zaboravi ,može?
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #43

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Cista Iluzija , naravno da moze
    mislim , svako svoje zna
    ja prezime zadrzah , ti ne znam , ali uradila si kako si smatrala da treba
    neka smo zivi i zdravi

  14. #44

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Ja sam odlucila da promenim prezime jer mi je nekako bolje zvucalo da imamo isto prezime u porodici. Medjutim, nisam razmisljala kako ce to da utice na moju karijeru. Naime, sve naucne radove koje sam objavila su bile sa mojim devojackim prezimenom, a sad moram da koristim novo. Mozda je resenje za mene da na novim radovima samo dopisem novo prezime.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  15. #45

    Odgovor: Suprugovo prezime - nadodat ili potpuno preuzet?

    Oko dodavanja prezimena.
    Kada smo bili klinci, neki Dragan Mirković (on sluša Južni vetar ona rok) se ložio na izvesnu Draganu Gajić i rekao joj: Udaj se za mene i bićeš Dragana Mirković
    Ne znam što sam se toga setio, ali i sad se smejem kao da vidim njegovi i njenu facu
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šaljivi tekstovi preuzeti sa neta i ostale zezalice...
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 272
    Poslednja poruka: 29.03.2017, 21:38
  2. SpomenaR ( 1. ime , 2. prezime, 3. grad, ... )
    Autor Mix89 u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 08:03
  3. Pitanje i potpuno pogreshan odg. ! xD
    Autor Reita-chan u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 628
    Poslednja poruka: 21.08.2010, 01:18
  4. Robot sa potpuno ljudskim licem
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 12:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •