Da se ne zovem ovako...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Da se ne zovem ovako...

    Palo mi na pamet danas dok sam pricala sa kevom kako sam trebala da se zovem da sam ispala decacic umesto devojcice.

    Da li znate da li su vasi roditelji imali jos imena kao opciju pored tog koje nosite? I da li vam je ikada palo na pamet da svoje ime menjate u neko drugo?

    Posto su bili ubedjeni da cu biti musko, jedino ime koje je bilo u opticaju je Dimitrije, sto se extra poklopilo sa tim sto sam rodjena na Mitrovdan. Ali, posto sam ih zajebala i ispala zensko, na brzinu i u duhu tog dana, trebala sam biti Mitra. Na kraju je kuma predlozila moje ime, pa sam ostala Teodora.

    Kao detetu, mnogo mi je smetalo moje ime zato sto je.. neobicno, redje I onda sam htela da budem Jelene i Milice i Ljiljane, posto su to najcesca imena i htela sam da budem deo mase. Sad volim sto sam posebna na taj nacin i ne bi mi palo na pamet da ga menjam
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #2

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Da su moji bili zatucaniji, ko što srećom nisu, zvala bih se Dobrinka, po baki. Baka je i predložila ovo koje sada imam. Nije baš neko, ali u poređenju s Dobrinkom je bingo.

    (Izvini, baba... )
    Vrag odneo šnalu...

  3. #3

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Ufff.

    Moji roditelji su imali dogovor u vezi davanja imena detetu pre nego što su saznali kog sam pola. Po tom dogovoru, ženskom detetu bi ime birao moj otac, dok bi mama bila zadužena za imenovanje muškog deteta.

    Po mom rođenju, otac je ispoštovao dogovor i prepustio lepšoj polovini izbor mog imena. Inače, da se on pitao, moje ime bi bilo ili Aleksandar ili Tomislav. Tako sam, između tri loša imena, ipak izvukao premiju u vidu najmanje lošeg.

    Padale su mi povremeno na pamet ideje o promeni imena, ali su te faze brzo popuštale. Ostajem ono što jesam, Miroslav.

  4. #4

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    ima jedna lepa anegdota a nije vezana za moje ime.

    moj kum drale se rodio u sarajevu kao sin prvenac jedinac dosta starijih roditelja. njegov je otac uvek ganj'o karijeru a mama ima cherku iz prvog braka dvadeset godina stariju od draleta.
    i, tako, kad se drale rodio, nakon nedelju dana mama mira poshalje tata iliju u opshtinu da dete upishe u matichnu knjigu rodjenih i donese krshtenicu. vech je mama mira smislila da joj se sin zove drashko. ode tata ilija i vracha se s krshtenicom. na njoj pishe MIROSLAV!

    mama mira u shoku. oche glavu da mu pojede. tata ilija ima logiku - s poslom che se uskoro seliti za beograd i mora dete d'ima neko tipichno srpsko ime da ne bi imo problema

    i tako preko dvaes godina kasnije na venchanju pita matichar djuvegiju i mene kako nam se kum zove a mi ne'amo pojma. drale je, bez obzira shta pishe u krshtenici uvek bio, i za mama miru, a i za sve ostale - drashko.

    moja mama je volela da budem olga al baba nije dala jer je bila neka olga fataljist u varoshi pa eto... nisam olga.
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    mama kazze .... neka se zove po moJoJ baki .... MariJa .....
    tata kazze .... a neeee .... shto bash po tvoJoJ .... shto ne po moJoJ ... Leposava ....
    dodje qm i kazze .... ae mUrsh .... Milica i shlus !

    odlichno sam proshla


    zanimljivo iz kraJa moJe maJke (maCedoniJa) ....
    chim se dete rodi .... pravac crkva .... ne vazzno koJe doba dana ili noci ....
    prvi chovek na koga naidjesh .... qm tvome detetu ....

  6. #6

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku

    Kao detetu, mnogo mi je smetalo moje ime zato sto je.. neobicno, redje I onda sam htela da budem Jelene i Milice i Ljiljane, posto su to najcesca imena i htela sam da budem deo mase. Sad volim sto sam posebna na taj nacin i ne bi mi palo na pamet da ga menjam
    Sta bi tek rekla da se zoves kao ja
    Inace ja sam rekorder u bezimenjashtvu.
    Da sam bila musko bilo bi lako...isto bih bila Димитрий...
    E za devojcicu je bilo malo teze...dva meseca su trazili "posebno" ime za mene..
    Mama je htela po baki (Anna) ali baka nije htela jer je imala 7 operacija pa eto da ne povucem tim imenom i losu karmu
    Onda, posto mi je druga baka Marija...bilo i to ime u opticaju ali...kako nadimak od Marije je Masha otpalo, jer se u to vreme Masha u Rusiji smatralo "seljacko"
    Onda su usledile kombinacije..Marijana i Ana Marija (da obe bake budu zadovoljne)
    Kada su izasli iz "rodbinskog shora" usledila imena...Marina (ali avaj tih godina, a radi popularne pesme, pljuni...pogodices u Marinu), Zaklina (odakle im to ime palo na pametI ) i jos po koja...
    Onda je baka, a ljubitelj Petrarke, predlozila Laura i tako ja konacno prestala da budem Beba (kako su me tih meseci zvali) i konacno dobila ime
    Ali ga nisam volela. Uvek sam bila jedina. Nikada nisam imala nadimak
    A posto sam imala cudno i prezime (kod Grka ide promena prezimena za zene sa A ili I na kraju) koje se zavrsavalo na I...prvi put kada sam otisla sa decom na zimovanje...gledaju oni...aha..ova sa ovim cudnim imenom i prezimenom mora da je nji'ova i cusnu me u sobu sa siptarskom i turskom decom
    Kasnije sam zavolela svoje ime bas zato sto je nesvakidasnje
    Poruku je izmenio leptirić, 22.02.2010 u 10:33 Razlog: r
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    mojoj majci su htjeli da daju ime Kamenka hahaahah..đed čitao neki roman i bila neka partizanka Kamenka, a on tu noc malo više popio, a kako je bio vojno lice to je baš motivno doživio..navrzle uspomene ahahahah..Inače, rođena je krajem maja, a te godine baš tog dana je padao snijeg u Sarajevu (tamo je rođena), pa joj dadoše ime kijamet Fata iliti Snežana
    i mojoj kumi (doduše ona je islamske vjeroispovijesti) su htjeli da daju ime Šerbetka - što u prevodu na našem znači nešto tipa Slađana eheheheh..sva sreća pa joj je majka bila dovoljno drčna i izgurala na svoje da se zove Denisa...
    Pročitah nedje kako je voditelj i bivši učesnik 'Velikog brata' Maca dao svom sinu ime Lav, pa su ga pitali zbog čega baš to ime, a on u svom stilu odgovorio da kad bude bio sa curama mnogo moćno ce da zvuči kad mu u naletu strasti kažu :'To, Lave'

    inače, ne želim da zvučim bljutavo, ali obožavam moje ime, a i grupa Alisa ima jednu prelijepu pjesmu o istom, a nije 'Sanja'
    Sviđa mi se i Ena..tako ću kćerku sigurno nazvati..Haustor je krivac
    mada, bih voljela da se zovem i Stefanija..zvuči gordo, stameno i odlučno...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #8

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Ja sam ovo negdje odgovarala...ali ajde još jednom.

    Da sam bila muško, a mamu je presijecalo po babskim znakovima, da ću da biDnem ...mislim, prvih 7-8 godina sam se i ponašala kao dječak ...elem, trebala sam se zvati Dragan. ...mada, nije bilo isključeno da ću se zvati Kamenko, po pokojnom djedu. Srećom te je tata bio trezven, i odmah odbio tu želju moje mame da me nazove po dejki.
    Eh...pošto mi se sestra zove Maja...a tata, perfekcionista kakav je bio, odmah je rekao da će moje ime nositi 4 slova, da nemam nadimke...pa su par dana piskarali, ovo..ono, i po maminoj priči, sasvim slučajno se od kombinacije imena pojavilo moje ime - Nela.
    Sad nešto kontam...nikada muslimansko ime nije ni bilo u kombinaciji...

    Nisam se nikada bunila na svoje ime, bila sam prva u svom gradu koja se zvala tako...eee, nije to mala stvar. Kasnije su neke djevojčice dobile ime po meni.

    Da kojim slučajem hoću da mijenjam ime..to bi bilo opet nešto kratko i nadila bih sebi ime ili Ines ili Hana (ne Haaaana ) ...

    Dobro je kako je moglo biti...srećom da nisam Dragana...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Treće dete -"Šta nas snađe..?!?!??!!" ....ni razmišljali nisu da se rodim a kamoli kako ću se zvati. Tata nekako izmolio mamu da ostanem. Zadužio komšinicu da mu javi odma' ako mama krene kod Dr. ( komšnica će morati da pričuva ovo dvoje za "to vreme") da tata doleti kući i spasi "šta se spasiti može"..
    I tako ja ostala , i dobila ime izvedeno od tatinog imena. Ustvari njegov nadimak-moje ime. Bila sam njegova miljenica, na rukama me noćima nosao, i sa mnom se ponosio.
    Na kraju balade mami ispadoh najkorisnija kad je otac umro, te je mnogo puta rekla "A htela sam te u kantu.."
    Jako volim moje ime- Ponosna sam na njega i nikad ne bi volela da se zovem drugačije. To onda ne bi bila JA.

  10. #10

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    S obzirom da sam rodjejna sedamdesetih, nije moglo da me snadje nista drugo osim neceg vezanog za braCvo i jedinstvo, radne akcije, ljubav sa bracom Rusima.. Itd.
    Letnje sam diJete, a prvo crveno slovo iza moga rodjenja je Vidovdan pa Ivanjdan pa Ilindan.. (ql bi bilo zvati se ilijana ) To ipak ni u kom slucaju ne bi bile opcije, slabo se zavirivalo u crkveni kalendar tijeh godina.. A sva deca moga dede po majcinoj strani (5 komada) su dobili imena po najblizem svecu..

    Vecina devojcica moje generacije se zovu Svetlana, Snezana, Natasa, Tamara..
    Chale je presudio i to mi je sto mi je.. Navikla sam se.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #11

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    ...i meni se cini da sam negde o ovome pisala...

    Nisam dugo volela svoje ime, verovatno sto kao dete zelite da se "stapate s' gomilom", a ne da strcite (makar i zbog imena)...
    Kamen mi je sa srca pao, kada mi je najmladja tetka rekla da su mi bila namenjena:"Juliska ili Marishka", i da ih je ona nagovorila da bude "moderno ime"....... eeeeee....... od tada ljubim svoje krasno ime!

    No, kada smo cekali prinovu (i nismo znali kojeg ce biti pola), dogovor izmedju dragog i mene je bio: ako bude musko, zvace se po svekru (rech je o njihovoj porodicnoj tradiciji da se ta dva imena stalno smenjuju........iako se to meni nije dopadalo), a ako bude zensko: ime dajem ja!
    Elem, da je kojim slucajem bilo zensko, zvala bi se Teodora............... ali nije

  12. #12

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Treće dete -"Šta nas snađe..?!?!??!!" ....ni razmišljali nisu da se rodim a kamoli kako ću se zvati. Tata nekako izmolio mamu da ostanem. Zadužio komšinicu da mu javi odma' ako mama krene kod Dr. ( komšnica će morati da pričuva ovo dvoje za "to vreme") da tata doleti kući i spasi "šta se spasiti može"..
    I tako ja ostala , i dobila ime izvedeno od tatinog imena. Ustvari njegov nadimak-moje ime. Bila sam njegova miljenica, na rukama me noćima nosao, i sa mnom se ponosio.
    Na kraju balade mami ispadoh najkorisnija kad je otac umro, te je mnogo puta rekla "A htela sam te u kantu.."
    Jako volim moje ime- Ponosna sam na njega i nikad ne bi volela da se zovem drugačije. To onda ne bi bila JA.
    Pa kako se zoves ?
    neunistiva zlojebaba!

  13. #13

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    E da...setila se josh jedno ime koje je bilo u opticaJu ...
    Julija ili izvorni oblik...Djulijeta

    Sto nisam pa da tragaM za mojim Romeom
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #14

    Odgovor: Da se ne zovem ovako...

    Oko davanja imena mojoj sestri moji roditelji nisu imali problema. Biće Vanja u svakom slučaju. I tako je i bilo.
    E oko mene su se već teže dogovorili. Ćale je hteo da budem Aleksandra, pa da to skrati na Saška (to mi se sviđalo neko vrme ali kao ime, a ne nadimak), a keva nije htela nešto što je bilo tako često. Kumovi su imali neke svoje ideje, al se mojoj kevi nisu svideli predlozi pa se nisu ni računali. I mama mi izabrala ime. Bila sam jedina u čitavoj generaciji i u osnovnoj i u srednjoj školi. I jako volim svoje ime.
    A da sam bila muško bila bih Vojkan (o užasa), srećom nisam.
    Baj d vej, Ja sam Katarina
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

Slične teme

  1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59
  2. Need For Speed Pro Streed Ovako Los?!!!
    Autor Fraga u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.07.2009, 01:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •