Omiljeni motiv u umetnosti
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Omiljeni motiv u umetnosti

    Postoje neki motivi, koji mi odmah privuku pažnju dok nešto čitam, posmatram sliku, fotografiju, skulpturu...

    Recimo, uvek me privuku uši i šake, kad je ljudsko telo u pitanju. I strašno me nervira što se mnogi vajari nisu bavili ušima, nego se od kose vidi samo resica... Da sam ja vajar, verovatno bih se samo ušima i bavila...
    Možda je i Van Gog imao slične tripove, pa je odsekao svoje da ga bolje prouči...

    Iz nepoznatih razloga mene oduševljavaju kandelaberi, posebno na fotografijama. Juče sam se baš obradovala ovoj, koju je postavila Lilith_021:



    Dakle, koji motivi vam najpre skrenu pažnju? Postoje li neki za kojima namerno tragate u književnosti, slikarstvu ili nekoj drugoj umetnosti?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Omiljeni motiv u umetnosti

    Mene u slikarstvu (kao i u životu) na ljudskom telu (..licu) impresioniraju pre svega oči. Zatim usta, ruke .. pa redom.
    Tako otprilike ispada, da je sasvim logično što mi (kada je arhitektura u pitanju) pažnju skreću pre svega prozori. Bogato dekorisani.
    Zatim portali, rozete i izobilje fragmenata od raznih materijala.
    Sve u svemu,
    rašire mi se zenice pri svakom pogledu na takve fasade, "opterećene" čipkom urađenom u betonu, gvoždu, drvetu...








    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #3

    Odgovor: Omiljeni motiv u umetnosti

    Svakako žena. U vizuelnim umetnostima volim znalački urađen akt. Recimo na način koji je to radio Ežen Delakroa. Posebno impresionira svojevrsna i gotovo životinjski zdrava i čulna putenost koja izbija iz nagih lepotica viđenih romantičarskim okom poznatog Francuza.

    Poruku je izmenio memento, 09.08.2010 u 17:13
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Omiljeni motiv u umetnosti

    Oci zato sto verujem da su ogledalo duse i uvek me fasciniraju,bez obrizra kakve su,samo ako se dobro zagledam.



    I nebo to je nesto sto me ostavlja bez texta.



    Pogledajte tu lepotu!
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #5

    Odgovor: Omiljeni motiv u umetnosti

    Izabelitta@

    . Da sam ja vajar, verovatno bih se samo ušima i bavila...
    Možda je i Van Gog imao slične tripove, pa je odsekao svoje da ga bolje prouči.
    Nije ..Van Gog ih je odsekao jer je bio tezak dusevni bolesnik...

    Motivi u umetnosti...toliko ih ima..ali za mene je posebno fascinantno''oslobadjanje figure iz mermera '' u kojem je zarobljena...proces klesanja statue..recimo Mikelandjelo...koji je jasno video pojedine znake zivota u samom mermeru...-koleno ili lakat kako se probijaju ka povrsini...
    Poruku je izmenio dankaBg, 10.08.2010 u 00:28
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #6

    Odgovor: Omiljeni motiv u umetnosti



    Slika prirode i akt.

    Najveca vlast je vladati sobom.

Slične teme

  1. Vesti i zanimljivosti iz sveta umetnosti
    Autor maqa u forumu Umetnost
    Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 25.11.2010, 17:34
  2. Petrovaradin - bastion umetnosti i kulture
    Autor CHichaGlisha u forumu Umetnost
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 15:11
  3. Žargon umetnosti preslikava život
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.03.2008, 10:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •