A za nju - cveće
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    A za nju - cveće

    Ženama prijaju mali znaci pažnje. Uvreženo mišljenje je da je za damu cveće najlepši znak pažnje.
    Ali ovde nije reč o njima, već o muškarcima.
    Dakle, kako stojite sa cvećem?
    Cveće kupujete za osmi mart i dok joj nosite pokušavate nekako da sakrijete šta nosite da vas ne vidi neko od prijatelja?
    Ili pak kad nešto zabrljate?
    Ili ste od onih muškaraca koji će to s ponosom i željom, bez nelagode učiniti i bez nekog velikog povoda, eto, kada vam nadoiđe ili čisto da bi videli osmeh na njenom licu?
    Birate ga tako što od cvećarke tražite "ono što se najčešće kupuje"? Ili smatrate da je crvena ruža uvek dobitna kombinacija? Ili ste naučili da na vreme istražite koji joj je omiljen cvet i samo taj forsirate?
    Ili ste možda od onih koji će krajičkom oka, na putu primetiti rascvetali jorgovan, zaustaviti se, uzbrati i iznenaditi dragu sa tim?
    I na posletku, da li je kupovanje cveća budalaština koju muškarci ipak čine ne bi li se umilili svojim damama?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: A za nju - cveće

    vidis,ja se nikad ne odluchim za cvijece uvjek je to nesto drugo...i volim biti pazlljiv prema zenama(majka,tetka drugarica djevojka...) koje volim

  3. #3

    02 Odgovor: A za nju - cveće

    Cvece uvek, cak i prilikom setnje npr. jaoj vidi ono..., a u medjuvremenu iza nje cvet je vec ubran...,i ona u mom zagrljaju...
    Sta je lepse od toga?



    Pozzz
    Choose to know!!!

  4. #4

    Odgovor: A za nju - cveće

    ukoliko je u pitanju proslava nove godine pa ljudi dodju s poklonima i buketom cvecha ili je slava pa donesu flashu vina i (ne)par veticha ili mi je rodjendan pa se tu nadje neko ko mi nije bash blizak al nema smisla da ne donese bar neshto jer zna da mi je rodjendan pa se odluchi za cvetak po preporuci prodavachice, to je sasvim prihvatljivo i razumljivo.

    ali da iznebuha dobijem cveche od mushkarca za kojeg znam da se u cveche ama ich ne kapira, mi je neprirodno i neprimereno. to bi znachilo da me taj mushkarac uopshte ne poznaje; da taj mushkarac glumata jer je prochitao u nekom bontonu da to zzene vole; da ima nekakvog putera na glavi i da bi mozzda trebalo da ga pogledan onim sumnjichavim pogledom; da je taj mushkarac latentni gej; da me mozzda zajebava ili je neki practical joke u pitanju.....

    da on ume da razume estetiku kale, da zna razliku u simbolici crvene bele ili zzute ruzze, da zna kad se kupuje bozzichna zvezda, da ume prstom da pokazze iris ili shefleru na sajmu cvecha ispred doma sindikata onomad kad je predlozzio da tuda proshetamo , pa i nekako da prihvatim cvet iz njegove ruke. znam da zna shta mi je dao i zashto.

    a ovako da dodje neko s cvetom upakovanim u blentav pogled i da s mog lica "chita" da li je dobro postupio je vishe nego komichno. takva situacija prosto impotentira mushkarca.

    onomad smo djuvegija i ja imali sezonu dobrih odnosa te se on jednom pojavio s poklonom. onako iznebuha, nichim izazvan poklon. set imbus kljucheva spakovanih kao shvajcarski nozz (swiss knife... kako se to kazze na srpskom...? ). savrshenstvo! obradovala sam se kao malo dete. znam da zna da mi trebaju, znam da on zna koliko su vazzni kad trebaju i josh sto su tako lepo sklopljeni i praktichni. pa milinica. to je poklon!
    Poruku je izmenio maski, 11.03.2010 u 09:17
    & underpaid......

  5. #5

    02 Odgovor: A za nju - cveće

    Ok je poklon i set imbusa ali je ipak cvet, CVET i ne moze nikad da se porede cvet i set imbusa! Ima mnogo razlicitih zena i muskaraca kojima ce se svideti razlicite stvari, tako se tebi i svideo set imbusa, a mojoj dragoj je mnogo draze kad dobije cvet, eto ti prvog primera razlicitosti!!.
    Ali uzmimo primer da sto muskaraca pokloni cvet svojim zenama(devojkama, simpatijama), koliko njih ce se obradovati????
    I uzmimo drugi primer da sto muskaraca pokloni ste imbusa svojim zenama( devojkama, simpatijama), koliko ce se njih obradovati?????
    Naravno da cvet koji nista ne znaci muskarcu nema nikakvo znacenje ni kod zene koja bolje cita neke znake od muskaraca!
    Tako da bez cveta koji u sebi ima mnogo ljubavi, neznosti, paznje nema nista dzaba i setova raznih i zlatnih mindjusa..., bez iskrene ljubavi NISTA!!!!!


    Pozzz
    Choose to know!!!

  6. #6

    Odgovor: A za nju - cveće

    nije set imbisa za svakoga, naravno.... ali moja rechenica to nije ni rekla. moja rechenica je rekla da je poklon koji proizilazi iz poznavanja lichnosti i potreba osobe kojoj se poklanja daaaleko bolja nego cvet koji ima univerzalno znachenje a nikakvo lichno.

    kad je moj sin imao dve godine govorio bi "lja da ti uberem cvet?" jer su ga tako uchili u shkolici. da se ljubaznost pokazuje poklanjanjem cveta. ja bi mu rekla da ne treba, neka samo pokazze koji je cvet namenio za mene da ga zapamtimo i da ga ostavimo da zzivi.

    u medjuvremenu je odlichno nauchio razliku izmedju ubijenog cveta koji ne znachi nishta i zagrljaja koji znachi sve. ima vremena kad che mi donositi cveche... da ukrasi mermernu plochu.
    & underpaid......

  7. #7

    Odgovor: A za nju - cveće

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku


    a ovako da dodje neko s cvetom upakovanim u blentav pogled i da s mog lica "chita" da li je dobro postupio je vishe nego komichno. takva situacija prosto impotentira mushkarca.
    Bolje i cvet nego 100 gr. kafe

    Nego jedna mi situacija sada pade na pamet (a bila sam nekoliko puta u istoj).
    Kako postupaju muskarci kada u neke sitne sate u nekom restoranu (ili kafani) se pojavi "cvecarka" i od stola do stola nudi buketic za damu
    Kupiti taj isti buketic (iako su svesni da je cena visa nego sto zaista vredi) i time dati do znanja da mu je stalo do dame ili ljubazno se zahvaliti rizikujuci pri tome da se dama uvredi jer eto...nije "vredna" tih par stotina dinara...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #8

    Odgovor: A za nju - cveće

    bolje 100g kafe. to je bar korisno.
    & underpaid......

  9. #9

    02 A za nju - cveće

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    bolje 100g kafe. to je bar korisno.
    Mozda tebi, moja devojka ne pije kafu!!!!
    Tako da bez CVETA nista!!!!


    P.S.Za buducu tastu i moze 100gr. kafe ali neke jeftinije!!


    Pozzz

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Kako postupaju muskarci kada u neke sitne sate u nekom restoranu (ili kafani) se pojavi "cvecarka" i od stola do stola nudi buketic za damu
    Kupiti taj isti buketic (iako su svesni da je cena visa nego sto zaista vredi) i time dati do znanja da mu je stalo do dame ili ljubazno se zahvaliti rizikujuci pri tome da se dama uvredi jer eto...nije "vredna" tih par stotina dinara...
    Bio sam jedno i u toj situaciji, naisla je cvecarka ali je nosila K*ranfile, poznajem svoju devojku i znam da ne voli k*ranfile, ljubazno sam se zahvalio cvecarki, a mojoj devojci poklonio buket ruza cim se ukazala prilika za to!

    Pozz
    Poruku je izmenio Mish, 11.03.2010 u 22:04 Razlog: uzastopne poruke
    Choose to know!!!

  10. #10

    Odgovor: A za nju - cveće

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ženama prijaju mali znaci pažnje. Uvreženo mišljenje je da je za damu cveće najlepši znak pažnje.
    Sto se mene tice, cvecare bi odavno bankrotirale.
    Volim cvece, ali kao poklon ne.
    Niti su mi moji bivsi nesto preterano kupovali cvece, jer znaju moj stav o tome.
    Mislim da muskarac kupovinom cveca igra na siguricu.
    U nedostatku ideja ili ne poznavanja.
    Cvece kao univerzalno resenje za sve
    I uglavnom cvece u onim retkim situacijama, kad mi je i kupljeno, docekano je sa grimasom na mom licu, tako da im nije padalo na pamet vise da mi ga poklanjaju.

    Za osmi mart, ne dobijam cvece.
    Osim od brata, ali to je sad vec godinamna vise nasa interna sala.

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Bolje i cvet nego 100 gr. kafe

    Nego jedna mi situacija sada pade na pamet (a bila sam nekoliko puta u istoj).
    Kako postupaju muskarci kada u neke sitne sate u nekom restoranu (ili kafani) se pojavi "cvecarka" i od stola do stola nudi buketic za damu
    Kupiti taj isti buketic (iako su svesni da je cena visa nego sto zaista vredi) i time dati do znanja da mu je stalo do dame ili ljubazno se zahvaliti rizikujuci pri tome da se dama uvredi jer eto...nije "vredna" tih par stotina dinara...


    Od tih cvecara "Kupite svojoj dami cvet, vidite kako je lep, poput nje " mi je muka.


    Moj muskarac ne moze da se nadje u takvoj situaciji, jer je ja eskiviram od stola, cim pomisli da nam pridje

  11. #11

    Odgovor: A za nju - cveće






    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #12

    Odgovor: A za nju - cveće

    ... ali zato od drugarica najopushtenije i najradije primam cveche
    to je neopterecheno dubljim znachenjem, neobojeno skrivenim zahtevima i ochekivanjima, nije skupo a lepo je, uvek je poklonjeno sa shiiirokim osmehom i ajlavju poljupcem u obraz....

    najmiliji su mi takvi drugarski gestovi.... i njima rezano cveche najradije poklanjam.... osim ako nije prigoda sa posebnim znachajem pa to bude knjiga
    & underpaid......

  13. #13

    Odgovor: A za nju - cveće

    Vrlo retko sam kupovao cveće. Jedno vreme sam stanovao blizu groblja. Tada su moja devojka i poznanice uživale u raznom cveću. Bio sam obrazac kavaljera i pažljivog momka i prijatelja. Nikada nisu provalile zašto...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: A za nju - cveće

    Najvise sam se nadobijala cveca od tate, zato i nemam neko negativno misljenje o cvecu kao poklonu.
    (Gladiole su mi omiljene).

    LM, setih se jedne anegdote...
    Sedim kod strine, i ne secam se zasto smo o cvecu razgovarale (), ali ja njoj kazem kako sam chitala, da ako muskarac pokloni cvece zeni - mora da je nesto zgresio!!!
    Nema da fali (koincidencija), ulazi stric i nosi buket cveca (mimo osmog marta).....konto nase price, u zezanju, ona krene:
    - "A, sta li si to zgresio, m?
    A stric "nasedne":
    - Ali slucajno sam ih sreo.....otisli smo samo na jedno pice"

    e, jbg.

  15. #15

    Odgovor: A za nju - cveće

    A za nju ne samo za nju nego za sve dame ja sam uvek tu kao brat,prijatelj,drug,svaler,dzentlmen.
    Ne samo cvece nego treba pokloniti paznju,poklon,osecanja bila ona na ovaj ili onaj nacin.
    Zato se Becar ne brine za devojke i za uzvracenu ljubav.
    Da hvalim se i treba da se hvalim ako to ne radimo mi muskarci,pa one onda nas ne treba ni da pogledaju jer bi tad bili najveci idioti.
    Ima nekih kojima devojke ni pogled ne uzvrate ima ih i ovde pa onda oni preziru navodno zene i njihovo ponasanje.
    Kada stavite drugari malo prst na celo i razmislite sta vam Becar kaze,shvatice te poentu.
    To je dobro i za vas i za njih.Upamtite to

    Cvece cvecu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •