Prezasticivanje dece
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Prezasticivanje dece

    Cesto cujemo recenice tipa....Nemoj ti to mama ce uraditi....Ti to ne znas mama ce to....Samo ti uci mama ce sve spremiti....cesto mislimo da to radimo iz ljubavi ali greska....s vremenom od deteta cemo napraviti malog parazita u kuci koji ocekuje da ga svi sluze i da sve dobije na gotovo....i onda se cudimo zasto sa 16 ili 17 godina nece nista da uradi i pospremi i za sebe,spava do 12 u podne i ocekuje kao car da ga svi sluze.....Zato podelimo obaveze u kuci sa decom dok su jos mala,naucimo ih da rade i da samo kroz rad covek postoji i da je lakse kada svi imaju odgovornosti i obaveze u kuci jer ce tada od njih biti kreativni ljudi sa idejama u zivotu a ne pasivni paraziti koji ce cekati da u zivotu sve drugi rade za njih.....Prezasticivanjem dece radimo lose i za njih i za nas...i njima i nama bit ce lakse ako napravimo plan i raspored obaveza u kuci....neka i ne urade to dobro ali to je njihov rad koji se treba pohvaliti.....Sta mislite o tome i imate li neke primere u porodici u vezi ove teme....

  2. #2

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    moj nona ima tretman ko kralj milanche kad je bio mali.
    ali ume da spremi poparicu i przzenice i palachinke i da ispeche sebi belo meso i pomfrit, i da skuva i chaj i kafu i da ispeche kukiZe. krevet raspremamo na smenu. ne voli da usisava a ja ne volim da peglam. svako ima pravo da neshto ne voli. kupatilo obavezno opere jednom on jednom ja. dobar je nona. ljubav. rekla sam mu da nema shanse da chu da dozvolim da se ozzeni jer mu treba neko da mu skuva opere ili opegla. sve che to umeti sam. nek se ozzeni zbog redovnog zzestokog seha
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ... rekla sam mu da nema shanse da chu da dozvolim da se ozzeni jer mu treba neko da mu skuva opere ili opegla. sve che to umeti sam. nek se ozzeni zbog redovnog zzestokog seha
    Jesi li mu i to rekla ili samo misliš o tome?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    Citat artistry kaže: Pogledaj poruku
    Zato podelimo obaveze u kuci sa decom dok su jos mala,naucimo ih da rade i da samo kroz rad covek postoji i da je lakse kada svi imaju odgovornosti i obaveze u kuci jer ce tada od njih biti kreativni ljudi sa idejama u zivotu a ne pasivni paraziti koji ce cekati da u zivotu sve drugi rade za njih.....Sta mislite o tome i imate li neke primere u porodici u vezi ove teme....
    Bravo! Ma majke same od muške dece prave idiote. A posle se čudimo. U stvari, grešim. Verovatno se takve majke uopšte ne čude što nijedna snajka nije dobra. I, ups, isto je i sa ženskom decom.
    Detetu već sa četiri godine treba dozvoliti da radi kućne poslove. Kažem dozvoliti, jer dete to želi. Za njega je to tada samo igra i tako treba da bude. Ono oponaša majku i radi ono što mu ona savetuje. To je ili - vidiš to ovako sklopiš i staviš u svoj ormarić ili - nemoj,majka će. Šta dete može da radi u toj dobi? Može da spremi svoj krevet, da spremi stvari koje će obući, da ih skloni sa kreveta, poda ili fotelje.
    A posle sve ide po (radnoj) navici. Tako savetuju psiholozi i ja im verujem. Znam da se navike teško menjaju, čak i one dobre.

    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #5

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Jesi li mu i to rekla ili samo misliš o tome?

    reko sam mu. al ko da sam prichala kineski. kad za koju godinu dodje s pitanjem da mu objasnim shta sam time tela rech' ja chu mu potanko objasniti
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    "....za sve treba da zahvalim mami. da nije nje ne bih stigao dovde. uradila je sve za mene.", kazze mali billy

    & underpaid......

  7. #7

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    Citat artistry kaže: Pogledaj poruku
    Cesto cujemo recenice tipa....Nemoj ti to mama ce uraditi....Ti to ne znas mama ce to....Samo ti uci mama ce sve spremiti....cesto mislimo da to radimo iz ljubavi ali greska....s vremenom od deteta cemo napraviti malog parazita u kuci koji ocekuje da ga svi sluze i da sve dobije na gotovo....i onda se cudimo zasto sa 16 ili 17 godina nece nista da uradi i pospremi i za sebe,spava do 12 u podne i ocekuje kao car da ga svi sluze...
    Ne bih da zalazim u vrlo bitan detalj autora ove teme,koliko dece ima i kog su pola,ali bas sam radoznala.
    Kao majka dva muska deteta ( 11 i 10 godina),mogu ti reci da si u velikoj zabludi i da se ne mogu sloziti ni sa jednim tvojim (gore citiranim) slovom.
    Moji sinovi su zasticeni,malo je reci,ko beli medvedi,sve im serviram na tacnu,ali...!!!
    -znaju da to radim iz ljubavi,ne iz obaveze
    -znaju da sklone sve za sobom
    -znaju da ugreju sebi rucak kad sam na poslu
    -znaju da srede svoju sobu kao kutiju sibica
    -znaju svako jutro da mora krevet da raspreme
    -znaju da obrisu kupatilo za sobom posle tusiranja

    Dakle sve je stvar vaspitanja i onog sto decu naucimo.Mogu ja da im "pirim u 'ladnu corbu" ali nikada nece biti paraziti jer su od malih nogu nauceni redu i disciplini.
    Dete moze postati lencuga ako nauci od majke ili oca da ne mora za sobom da sklanja,ako navikne da je sudopera uvek puna,kupatilo puno dlaka,i da ne nabrajam sta sve.Dajte primer detetu,neka nauci kako kuca treba da izgleda u svako doba i necete imati tih "parazitskih" problema,bez obzira koliko ga posle mazili i prezasticivali.

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    Bravo! Ma majke same od muške dece prave idiote. A posle se čudimo.
    Da,majke koje nisu bas slika i prilika "primera" kojim dete treba da se posluzi.

    Vaspitajmo decu kako treba i nece biti problema.Sigurna sam u jedno:

    Ne postoji lose dete,nego samo losa majka!
    Poruku je izmenio BoginjaMarija, 27.02.2010 u 22:21 Razlog: slovce
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  8. #8

    Odgovor: Prezasticivanje dece

    Verovatno se nismo razumele Marija.....cim tvoja deca sve to rade vi ste ih dobro vaspitali i niste ih stitili od toga....ja o tome i pricam....pricam o mnogim majkama koje znam i koje stite decu od bilo kakve aktivnosti i rada u kuci.....da ih vi niste tome naucili i da im ste to branili nebi to oni sada radili......ja upravo i govorim da je to problem jer se deca ne uce radnim navikama.....cestitam vama jer ste vi to uspeli sa svojom decom.....obracala sam se majkama koje to ne cine.....slazem se sa vama da roditelj treba da daje primer deci ali ja znam porodice gde je sve cisto u kuci i uredno ali deca su navikla da sve uradi mama i oni to nece raditi jer im majka to nije dozvolila niti ih je ucila tome od malih nogu......neka deca uce iz primera a neka deca ce to primeniti tek onda ako ih roditelj podstakne i dozvoli im da to rade sami....ja inace imam dvoje dece devojcica 10 godina i sin 7 sa kojima nemam problema jer sam uspela od malih nogu da ih vaspitam i da znaju za svoje odgovornosti u kuci i poslove koje oni mogu odraditi sami ali sam skoro bila na predavanju Milice Novkovic koja je autor knjige Porodicni bukvar koja je pricala o tome pa sam htela neke stvari podeliti sa roditeljima sa ovog foruma i mozda postaci pojedine roditelje da razmisle o tome.....to mi je bila namera i zao mi je ako se nismo razumeli.....
    Poruku je izmenio artistry, 01.03.2010 u 09:52

Slične teme

  1. Usvajanje dece
    Autor Kunic u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 23:06
  2. Imunitet kod dece
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 10:33
  3. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  4. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  5. Stres kod dece
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 23:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •