Lepa si lepa... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Lepota koju dankaBg navodi kao uzročnik nesrećnog i ispraznog života jeste ona vrsta fizičke obdarenosti,fizičkih karakteristika koje ljudi upotrebljavaju zarad sebičnih ciljeva.Kakvi ljudi takav i odnos prema sopstvenom izgledu.U svemu tome veliku ulogu igra i odnos okoline prema osobi obdarenoj lepotom i porodično vaspitanje.

    Osoba sa dovoljno samopoštovanja nikada neće zloupotrebiti sopstveni izgled.Sa druge strane postoje i ljudi koji i nisu toliko lepi,ali ono što na sebi ''imaju'' umeju uz kombinaciju drskosti i odsustva morala da plasiraju na jedan sasvim delotvoran način u trenucima kada žele da ''lepotom'' pridobiju nekoga,ili nešto za sebe.

    Prema tome,lepota nije ni dar,ni prokletstvo.

    Lepota je izbor.Izbor u smislu da jedan čovek može sam,pod uslovom da je zreo i da se ne oslanja na površnost( koja mu uvek laska) odabrati jednu od mnogobrojnih lepota ,a da se prema onoj prepoznatoj u boji njegovih očiju i sl.može odnositi pomalo sa distance,bez laskanja samom sebi,bez podilaženja sopstvenom egu.

    Postoje ljudi koji ne obraćaju pažnju na svoje fizičke atribute,ali zato umeju da prepoznaju onu lepotu koja će ''spasiti svet'',kao što je pisao Dostojevski' i da njome učine ovaj svet barem za jednu jedinu ''jedinicu'' sreće srećnijim i lepšim.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #17

    Odgovor: Lepa si lepa...

    - žena je lijepa onoliko koliko je neko voli.

  3. #18

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Lepota je uvek cudesno iznenadjenje,umetnost prirode i njen dar...
    ....Rekla je DankaBg kad je još pre dve godine postavila ovu temu...

    Ja u nekoliko zadnjih postova razmišljam o lepoti .Tako se potrefilo ili možda i nije.Možda je to baš tema koja me ovih dana često posećuje u mislima.

    Pa šta još da kažem ..sem da je citat koji sam navela fenomenalan i tačan i da je ta rečenica ostavila najjači utisak na mene od svega što sam do sad pročitala o ovoj temi.

    Sem što je lepota dar ,mislim da je lepota i umeće.Fizička lepota dobija se nasledjem,a kompletna lepota je umeće življenja.Znate koliko sam puta videla debelu ženu koja je obučena kao vitka žena i to joj tako dobro stoji.Lepota je kompletnost,negovanje duha i tela.Lepota je kad stanem ispred ogledala i nasmejem se sebi jer mi se dopada ono što vidim ,izraz lica pre svega.

    Takodje mislim da lepota ne mora da se ugasi s godinama,naprotiv,neki ljudi bolje izgledaju posle svoje 40-te ili čak 50-te,npr.Aleksandrar Berček,Dragan Nikolić,Šon Koneri,Jelena Žigon...ima još mnogo njih koji spadaju u ovu grupu.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 13:04
  2. Lepa žena?
    Autor kohili u forumu Muška kafana
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 13.12.2014, 19:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •