Kućna apoteka - must have
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Kućna apoteka - must have

    Što bi svaka kućna apoteka trebala imati?


    Kućna apoteka:


    Da biste bili pravilno pripremljeni za nezgode ili uobičajne bolesti trebali bi u kućnoj apoteci imati:

    -za posjekline (zavoje, gaze, ljepljivu vrpcu, antiseptik)

    -za opekline ( led, gaza, sprej za otekline, antiseptička krema)

    -za bolove i vrućicu (aspirin, andol, acetaminofen za djecu, toplomjer)

    -za ozljede oka (povezi i zavoji za oko, tekučina za ispiranje)

    -za iščašenja, uganuća i prijelome (led, elastični zavoj, trokutasti zavoj za mobilizaciju ruke)

    -za ugrize i ubode insekata (pinceta za uklanjanje žalaca i hidrokortizonska krema protiv svrbeža.)

    -za otrovanje (sirup ipekakuane za izazivanje povraćanja- prije korištenja posavjetovat se sa liječnikom)

    -za opću zaštitu (toplomjer, oštre škare, vata, rupčići, dezinfekcijski sapun ili rupčići, rukavice, priručnik prve pomoći)

    Izvor: ekoplanet.hr

    Bojim se da sam totalno nemarna što se tiče održavanja kućne apoteke.

    Što li ja sve u njoj imam?

    - sirup Lupocet za malenu
    - tablete Panadol za odrasle
    - tablete Voltaren i Neofen
    - tablete Dramina
    - flasteri
    - krema za ječmenac za malenu (jbg..)
    - vata
    - toplomjer

    Eto, u biti je vrlo oskudno ali kada nismo dosad trebali nešto posebno pa niti sam znala što bi kućna apoteka sve trebala sadržavati..


    Kakva je Vaša kućna apoteka?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    Danas sam svratila u apoteku i kupila par stvarcica, tek da nam se nadje.....inace retko sta imam, dok ne zatreba.
    LM, kupih andol, cafetin i C vitamin.

    Jedino bez cega nikad nisam, to je pumpica za sina (pancevacka boljka), i kapi za nos.


    ps. ranije sam uvek imala jod za ciscenje rana.

  3. #3

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    Nasa kucna apoteka uglavnom ima samo Brufene, Bensedine, Buskopan i C vitamin Desi se da se opskrbimo, pa se pronadje i Andol ili Aspirin, poneke kreme za otoke i caletovu reumu, ali kad je frka, kupi se Paracetamol i jos C vitamina. Ono, kod nas se sve leci Brufenom i Bendzosima. Zato se i volimo toliko
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    Prvo, u mojoj apoteci moraju da budu lekovi za visok krvni pritisak, koje inace svakodnevno uzimam!
    Zatim desavaju se opekotine i posekotine, za koje je obezbedjena krema za opekotine, zavoj, hanzaplast!
    Naravno nesto protiv glavobolje (brufen ili tome sl.).
    Termometar i neki aspirin za spustanje povisene temperature.
    Protiv zeludacne kiseline, neke tablete sto se sisaju!

    Ne mogu niceg drugog da se setim.... a da! Rivotril (kad uzdrma zivac)
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    Imam toplomer
    Jedno vreme sam non stop merila temperaturu...nisam se odvajala od njega
    Ono sto uvek imam je Olynth sprej za nos.
    Flastere...trenutno sam ih potrosila, ali imam onaj u spreju (nevidljivi).
    Brufene...za glavu, za temperaturu za...
    Makmiror (za sve ginekoloske probleme...strava lek)....
    Prospan sirup za decu.

    E sada, posle moje poslednje boljke sa alergijom i temperaturom...imam i...
    Bronal
    Sandoz Ca
    Aspirin plus C
    Eferalgan

    Volim sto vecinu "bolesti" umem sama da izlecim
    A i koji ce mi moj apoteka kada imam apoteku prekoputa...pa sta mi treba...samo skoknem...
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    Dok smo bili u punom sastavu, mogla sam apoteku da prenesem u stan...kad bih se ja razboljela, nema ni paracetamola na vidiku. Sve pokljukali ukućani.
    Sad kad smo mama i ja same, ista je stvar, dakle...ona je krkala i onda.

    Elem, kad se kupuju lijekovi, a kupuju se mjesečno...ja uzmem tablu Paracetamola...uzmem 2-3 brufena, uzmem 2-3 Lekotama (u slučaju da trebam da putujem) ...jer sam dugo kupovala Rodavan za put pa se komiram...nisam dobra dan-dva poslije...imam tablu Ranisana iiiiii u posljednje vrijeme krknem Himekromon pa imam i tablu toga. Kofadon nosim, ali za druge, jer meni ostavlja neki ukus u ustima...

    Moram da krijem tablete ...inače ih ne bih našla kad mi trebaju.

    Ostane u kućnoj apoteci sve nabrojano uduplano...toplomjer, flasteri..neke pumpice za desni na bazi propolisa, i mamini lijekovi za alergiju, neki Flonidan.
    Prestale smo da se liječimo antibioticima na svoju ruku, a meni Brufen nekako odagna sve boli i smakne temperaturu, dakle...glasam za Brufen.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #7

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    nimulid i to je to. nosim ga u torbi. nishta mi vishe ne treba.
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Kućna apoteka - must have

    Moja kućna apoteka je vezana za dečije potrebe; od toplomera i flastera, preko alkohola, hidrogena 3%, pa do sirupa za temperaturu (Brufen), kašalj (beli slez i jagorčevina, Prospan) i naravno razne kremice kojima nas je tetka opskrbila Pantenol i razna čudesa na kojima sam napisala za šta su - za pišu, alergiju i osip, ožiljke, inhalaciju i za celo telo....
    Muž i ja retko bolujemo, pa sem univerzalnog Analgina za naše glavobolje ništa drugo i ne koristimo...

    Malo mi je bzvz praviti zalihe lekova kada danas većina apoteka radi do kasno u noć, a u mom komšiluku imam i apoteku koja radi 24h.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •