Vizuelna ubistva Novog Sada
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Vizuelna ubistva Novog Sada

    Šta vam se ne sviđa u Novom Sadu od građevina ili čak čitavih delova grada?

    Započeću niz sa najnovijom sramotom, a to je hotel Matijević iliti hotel Centar. Džinovski radijator

    Ne mogu da zaobiđem ni ono čudo preko puta Futoške pijace sa onim staklenikom na vrhu. Na Pariski magazin sam oguglao, ali i dalje strašno bode oči kada se vidi između kakvih zgrada je uglavljen....

    O Podbari ne vredi govoriti... Nestaje najstariji deo grada.

    A tek planovi za Jevrejsku...
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Na zalost, ovde se ima sta pisati.

    Kad sam videla tu Matijevicevu zgradu, pomislih: ne daj Boze da se nesto unutra zapali. Ja bih se unutra osecala kao u kavezu. I zaista, ljudi su sokirani tom zgradom, zasenila je sve arhitektonske bisere do sad.

    Evo prosetajmo ulicom Pap Pavla. Zgrade kao kockice: crvene, kanta plave, zelene.... a kad stignemo do Bulevara, usta nam se otvore pred prizorom: sunce nam zakloni nova Aleksandrova zgrada. Staklena. Skoro pa crna.

    Pa zatim, tu je ona zgradurina na novom Bulevaru Evrope, ona Zonedova raketa, takodje sa staklenikom na vrhu.

    Krenimo zatim Grbavicom: ni drveta ni travke, a leti kad upece, kao u rerni. O sarenilu i neukusu i da ne govorimo.

    I tako smo stigli do toga da nema vise drvoreda, igralista i lepih fasada na koje smo bili ponosni. A sto je najtuznije, nema nazad. Rusiti ih nece. Nama ostaje samo da se pitamo: dokle?
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #3

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    ja bi voleo kad bi vi stavili slike pa da znam o chemu se radi pa da mogu i ja da uchestvujem u prichi .....

    eto.....
    & underpaid......

  4. #4

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada



    Ovo je ta Matijeviceva zgrada, potrudicu se da nadjem jos neke.

    uzeto sa NoviSadslike
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  5. #5

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ja bi voleo kad bi vi stavili slike pa da znam o chemu se radi pa da mogu i ja da uchestvujem u prichi .....
    eto.....
    Priznajem da mi se gadi da mi mnogi od prizora prođu kroz objektiv, pa ih ja ni nemam na slikama. Verovatno će tako i ostati.

    Da ne budemo cepidlake pa da gledamo Novi Sad samo u užem smislu. Dočarajte sebi prizor prilaska gradu kroz Veternik, od Rumenke, preko Paragova...

    A ne zaboravimo bilborde, reklame, 'toteme'. Ne samo vizuelni već i mentalni zločini! Istina, to fizički može lako biti uklonjeno, ali duh kreatora tih prizora će sigurno nadživeti, ko zna gde će se iznova pojavljivati.

  6. #6

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Dočarajte sebi prizor prilaska gradu kroz Veternik, od Rumenke, preko Paragova...
    Kakav prilaz gradu, takav i centar. Dno dna šta su napravili od ovog grada. Lego zgradice u svim bojama duge koje se ruše same od sebe posle samo par meseci postojanja, bez ijednog drveta ili parkinga, o dečijim igralištima da ne pričam, a među Lego zgradama crkve u vizantijskom stilu. Do pre par godina su se na prste mogle prebrojati takve crkve u celoj Vojvodini i baš se lepo uklapaju u sveopšti kič od stakla i metala.
    Poruku je izmenio Morpheus, 05.03.2010 u 18:51 Razlog: Obrisan neprikladan komentar

  7. #7

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Tamo na klisi...odma iza shkole koja se u normalna vremena zvala "Djura Jakshich"...
    eee tamo sam ja nekada u bari vatao zhabe. Za kilo zhaba sam u otkupnoj stanici na
    slanoj bari dobijao 2500 starih dinara. Za klinca od 10 godina to je bio dobar dzeparac ako
    ulovi 3-4 kile na dan. U toj bari je bilo ponekad i divljih pataka, gnjuraca, davzhdenjaka...
    a ja i moja bracha smo donosili meleze iz rita i manjove sa kanala pa ih pushtali u baru.
    Mislili smo namnozhiche se pa chemo mochi da pecamo
    Tamo gde je sada fudbalski teren, tamo sam krao kukuruze. Jednom su me dobro istabali
    ali sam sledeche veche opet ishao da kradem.
    Tamo gde je sada ona gedzava crkva...nedovrshena...nakaradna, tamo smo se nochu
    skupljali, lozhili vatru, palili palacke da nas odbrane od komaraca.
    Iza stare shkole su bili chardaci sa kukuruzom gde smo uvek vodili velike bitke
    "gadjanja shapurikama" mi klisani protiv bosanaca
    Iza chardaka je bio fudbalski teren "Borca" malko dzombast i ofucan, ali nash.
    A iza Borca su bile njive i vinogradi gde smo se jurcali poni-bajsovima, gadjali prachkama vrane
    i krali sezonsko voche.
    Sad su tamo hiljade izbeglica sagradile neukusne kuche na sprat i parkirale polovne audije.
    O mom najdrazhem mestu iz detinjstva...predivnom ritu iza klise...nechu ni da pishem.
    Boli me srce za tim mestom.
    Sada je tamo smrdljiva pivara koja pushta govna u kanale gde smo pecali zlatne barske
    karashe, debele crvenperke, bucmaste meleze i sharene morake.
    Razumem ja da je pivo potrebnije ovom narodu nego bilo shta drugo...ali ipak mi zhao.

    Neka...za svetlu buduchnost se moraju prineti poneke zhrtve.

  8. #8

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Dočarajte sebi prizor prilaska gradu kroz Veternik, od Rumenke, preko Paragova...
    Stigose nam od kojekude razni ratni profiteri, pa sagradise svoje hacijende da nam ruze grad.

  9. #9

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    "Grad nam se opasno suzio, šireći se..
    Vizionari sa arhitektonskim diplomama, demoliravši centar, sad vrebaju po periferiji kao šinteri, tražeći mesta na kojima bi se igrali svojim betonskim kockama. Gde samo smestiti sve Seljake koji bi da postanu Građani za hiljadu maraka po metru-kvadratnom? Na svakoj narednoj panoramskoj razglednici izostane poneki stogodišnji detalj, proređuju se krovovi oko Riblje Pijace i Almaške Crkve, i ako stvarno ima zainteresovanih da nas bombarduju, kako tvrde ovdašnji Gebelsi, savetujem im da požure...Inače će ovi, Takozvani Naši, sve sami porušiti..."
    Dj.Balasevic

    Sta reci a da se ne ponavljamo
    U drugim zemljama, da ne kazem na zapadu, se trude da, ako vec ne ostave originalne fasade zgrada(a unutar njih zidaju nove objekte), onda bar da nove zgrade grade u stilu postojecih. Kod nas valjda sve mora obrnuto
    O parkovima, igralistima ili bar zelenim povrsinama ne vredi pricu ni pocinjati, jer ne bi imala kraja...
    Buducnosti evo nas
    Lako cu,ako je do mene.........

  10. #10

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Radijator,sanatorijum iliti Matijevic mnooogo je ruzan hotel,a pored toga Limanski park koji vise nije divlji kao sto je bio,vec je fensi ne znam ni kako bi to nazvala.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #11

    Vizuelna ubistva Novog Sada

    Poruku je izmenio Meggy, 17.10.2012 u 07:51 Razlog: reklama
    Dodji janje kad se žito žanje




  12. #12

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Uružavanje Novog Sada se nastavlja, aktuelna tema je Radnička ulica, kao i urbanistički plan po kojem su stare kuće iz predratnog vremena predviđene za rušenje, a pored toga još više boli to što su povađene granitne kocke koje su dugo vremena bile simbol te lepe ulice, a koje predpostavlja se više neće tu biti stavljane već će čitava ulica biti asfaltirana, o starom dimnjaku koji je srušen da i ne pričam. Moje mišljenje je kada bi Novi Sad vodili Novosađani a ne ljudi koji su došli sa strane on bi mogao da sačuva svoja stara zdanja koliko toliko, ovako rušiti stare zgrade i kuće te nemati nikakav plan za njinu zaštitu te na njinim mestima graditi ovakve nakazne zgrade je zločin(kao što je stara stilska kuća kod SNP i parkinga koja je već dosta uništena i oskrnavljena i mnoge druge slične)

  13. #13

    Odgovor: Vizuelna ubistva Novog Sada

    Dobro ljudi, ali šta se dešava sa Radničkim Univerzitetom
    Ja prosto ne mogu da poverujem da za sve ove godine, a mislim da je sada više od deset, nisu našli načina da ga ikako doteraju u bar pređašnje stanje.
    A najveća ironija je zgrada pored, skoro pa zalepljena za njega, od, čini mi se, razvojne banke koja (kako sam čula) je na ivici propasti (banka, ne zgrada...ona i dalje šljašti)
    Nadalje...ne baš o vizuelnom...već pre svega o funkcionalnom...sinoć uđoh u Apolo centar (išla da kupim Božen rukavicu), pa tamo je plač Majke Božije
    Kao da je bomba pala...slično je i u Pariskom, spens je funkcionalan samo u centralnom delu dok po obodima jad i pustoš, u Lupus nisam ušla ima godina...
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Izgradnja Novog Sada
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 11.03.2015, 21:48
  2. Stare mape Novog Sada
    Autor vesna petrovic u forumu Online savetnik
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.07.2011, 11:48
  3. Budućnost Novog Sada
    Autor dean u forumu Novi Sad
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.07.2008, 23:26
  4. Proslavljena Slava Novog Sada
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.11.2007, 18:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •