Bog postoji - Strana 10
Strana 10 od 65 PrvaPrva ... 891011122060 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #136

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa ukljuchi ga. Ova tema bi i onako mogla da se prekrsti u - logiku za malu decu ... Od njega sigurno ne bih ochekivao da zna neshto vishe nego shto se uchi na veronauci, ali ima ljudi sa kojima bi mogao lepo da razmenjuje mishljenje ovde
    Pomaze Bog,kad sam spomenula da bi se mnogi postideli,kad bi se moj osmogodisnji sin ukljucio da polemise na ovu temu,bila sam ozbiljna bas zbog toga sto bi se iznenadili sta na ovu temu ima da kaze dete od osam godina...a ne kao neki hlebcicii primecujem da se od ove teme pravi lakrdija,tako da kad bolje razmislim,zaista ne bi dopustila da mi hlebcic zbunjuje dete.Svako dobro

  2. #137

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pomaze Bog,kad sam spomenula da bi se mnogi postideli,kad bi se moj osmogodisnji sin ukljucio da polemise na ovu temu,bila sam ozbiljna bas zbog toga sto bi se iznenadili sta na ovu temu ima da kaze dete od osam godina...a ne kao neki hlebcicii primecujem da se od ove teme pravi lakrdija,tako da kad bolje razmislim,zaista ne bi dopustila da mi hlebcic zbunjuje dete.Svako dobro
    Bog ti pomogo Uchlani dete u neku biblioteku bolje nego da ga bilo ko zbunjuje Tema je lakrdija od onog mometa kad je otvorena.

    Bushmane u africi nishta ne zbunjuje, sve znaju i sve se uklapa.

    I deca ne sluzze da se od njih pravi zabava za prijatelje.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.11.2007 u 23:37

  3. #138

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ma ne treba nashiroko Najbolje sazzeto i artikulisano. Potreban mi je odgovor samo radi novog pitanja.

    Znachi stvorio je zzivi svet da bi choveku dao uslove za zzivot i okruzzenje?....
    Kada bi ste znali objasniti pojam Bog-a onda bi i ova polemika bila suvisna.

    Bibliju su pisali mnogo,mnogo davno. Na koji nacin dati odgovor "zasto" ljudima koji nisu u stanju da poimaju velicinu svog kontinenta na kojem zive, a kamoli velicinu planete, sistema, sazvezdja, galaksije.... ako ne na nacin koji je napisan u Bibliji.
    Tu je napisano kako, a "zasto je to uradio", najbolje pitajte njega.
    Sada, kada je nauka toliko napredovala, trebalo bi malo i prepraviti Bibliju (to je vec radjeno). Tada kada je napisana, ona je davala sve odgovore svim ljudima, a vidimo da su se vec pojavili neki kojima to nije dovoljno. Oni bi hteli da znaju "zasto".
    Zato, imam predlog da svi koji znaju neki odgovor na neko pitanje koje nije obuhvaceno Biblijom, da napisu, postave ovde na forum, a posle ce se vec neko naci da to leksicki obradi i umetne u Bibliju.

    P.S. Ja imam objasnjenje kako je stvorio "zenu" ali ne smem da napisem jer ce se zenski deo populacije naljutiti na mene.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #139

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Bog ti pomogo Uchlani dete u neku biblioteku bolje nego da ga bilo ko zbunjuje Tema je lakrdija od onog mometa kad je otvorena.

    Bushmane u africi nishta ne zbunjuje, sve znaju i sve se uklapa.

    I deca ne sluzze da se od njih pravi zabava za prijatelje.
    Apsolutno se slazem sa tobom,oko lakrdije,ali ne zato sto je otvorena tema,nego zbog toga sto ti od nje to pravis.O Africi,Busmanima i bubicama...krajnje neozbiljno.Moj sin cita literaturu za koju ti mozda nisi ni cuo,rekoh ti da bi te postideo sto se tice ove teme,za koju kazes da je lakrdija,pa se pitam da li ti je bas toliko zabavno da provociras"polemiku"...pa ti predlazem da otvoris novu temu o bubicama,a ljude koji ovu temu shvataju ozbiljno pustis da razmenjuju svoja misljenja bez "provokacija" i nametanja

  5. #140

    Odgovor: Bog postoji

    Na neka pitanja mislim da sam odgovorio, i meni je kristalno jasno sve u vezi vere i Gospoda Boga.
    Zagovornici dijalektičkog materijalizma će i dalje beskonačno postavljati zašto?
    Ja na beskonačna zašto nemam potrebu da odgovaram, jer doikazivati istinu samu po sebi je glupo jer je istina.
    -Neznam gde je lakrdija; dali u pitanjima ili odgovorima?
    _Dete treba upisati u biblioteku neka uzima i čita knjige, saznaće mnoge dobre i loše stvari i samo na taj način moći će da dobro unapredi u još bolje dobro!
    - Dali je biblija lakrdija, ili priča za malu decu, pa onome ko neveruje niko silom nemože usaditi da veruje u biblisko kazivanje!

    -I početak biblije, ili neistine u njoj; zašto se za toliko hiljada godina iz mrtvih materija i stvari nestvori nešto živo kroz evoluciju, a imalo je dosta vremena i uslova zar ne?
    In vinas veritas

  6. #141

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Kada bi ste znali objasniti pojam Bog-a onda bi i ova polemika bila suvisna.

    Bibliju su pisali mnogo,mnogo davno. Na koji nacin dati odgovor "zasto" ljudima koji nisu u stanju da poimaju velicinu svog kontinenta na kojem zive, a kamoli velicinu planete, sistema, sazvezdja, galaksije.... ako ne na nacin koji je napisan u Bibliji.
    Tu je napisano kako, a "zasto je to uradio", najbolje pitajte njega.
    Sada, kada je nauka toliko napredovala, trebalo bi malo i prepraviti Bibliju (to je vec radjeno). Tada kada je napisana, ona je davala sve odgovore svim ljudima, a vidimo da su se vec pojavili neki kojima to nije dovoljno. Oni bi hteli da znaju "zasto".
    Zato, imam predlog da svi koji znaju neki odgovor na neko pitanje koje nije obuhvaceno Biblijom, da napisu, postave ovde na forum, a posle ce se vec neko naci da to leksicki obradi i umetne u Bibliju.

    P.S. Ja imam objasnjenje kako je stvorio "zenu" ali ne smem da napisem jer ce se zenski deo populacije naljutiti na mene.

    Pero_M, ma kako tebi izglealo ali i ja ti kazzem isto. Biblija je skup pricha kojima je tadashnjem chiveku ( od pre 2000 godina) na zgodan nachin objashnjeno ono shto je zzeleo da zna. Znachi prilagodjeno ondashnjim shvatanjima, vidjenjima i nastojanjima. Ako je bog stvorio zemlju, stvorio ju je onako kako se to danas otkriva nauchnim putem.

    Chovek je stvoren evolucijom na je mogao indirektno sasvim uticati i bog. Bog je mogao na neki nepoznat nachin uticati da dodje do velikog praska. Mogao je. Potpuno je sa nekog logichkog stanovishta sve jedno da li je kosmos nastao nechijom voljom ili sluchajno, ali je nastao kako je nastao i tragovi na osnovu kojih se dolazi do ideje o tome kako se to desilo nalaze se u fizici, kretanju nebeskih tela pa, hemiji, matematici i svim prirodnim naukama. Naravno da nemozzesh tome uchiti prostu raju pre 2000 godina. Mozze bog da da inspiraciju nekom filozofu i misliocu da sazna delich istine ali za prostu raju trebaju prostije priche.

    Sve jedno, 2000 godina kasnije, kada bi trebalo da smo ipak taj nivo prevazishli, zanemarivanje nauke je samo gubitak za jedno moderno drushtvo i svakog pojedinca.

    -I početak biblije, ili neistine u njoj; zašto se za toliko hiljada godina iz mrtvih materija i stvari nestvori nešto živo kroz evoluciju, a imalo je dosta vremena i uslova zar ne?
    Vech sam govorio o nepobitnim istinama na koja se ne postavljaju potpitanja. Tamo gde ona prolaze uvek je bilo pogodno tle za dogmatska uchenja, apsolutistichke rezzime i zadrtost sa kojime oni uvek i uvek zzive u simbiozi.

    Tvoje pitanje koje si postavio govori samo o tome da bash nishta nisi prochitao o onome o chemu ja pricham.

    O kojoj nezzivoj materiji ti ovde prichash? O tastaturi na tvom stolu? O gomili shljunka u avliji?
    Da li znate shta su organski molekuli? Ako prichash o nekim organskim molekulima na stolu ili dvorishtu, o kom "dovoljnom vremenu" onda govorish? O 10 sati sedenja za kompom, 10 godina penzije, 500 godina pod Turcima, 2000 godina hrischanstva?

    Milijarda godina je godovo nepojmljivo dugachak period. 4.5 milijardi godina josh duzzi. Najstariji fosilni ostaci mikroba stari su 3.5 milijardi godina, shto se inache nepobitno utvrdjuje odgovarajuchim merenjima. 3.5 milijardi godina zemlja je izgledala potpuno drugachije. Okeani koji su se vech formirali, a u kojima je nastao zzivot, bili su dovoljno ispunjeni organskim molekulima. Organskih jedinjenja inache ima puno u kosmosu ali su zza zzivot potrebni odredjeni uslovi kakvih nema svaka planeta. Ne kazzzem, da nije potreban i bozzji pucanj prstima, mozzda elektricitet, da nije potrebna klica zzivota koju che neko ili neshto poslati recimo kometom na planetu koja ima uslove. U svakom sluchaju zzivot je nastao u morima odakle je EVOLUIRAO shodno zakonima prirode u oblike kakvi danas postoje.

    Okeani odavno nisu ono shto su bili tada, organske molekule u izvornom obliku potroshili su izvorni mikroorganizmi koji su istovremeno promenilli hemiju okeana... Okeani i uslovi kakvi su vladali pre 4 milijarde godina vishe ne postoje. Sa druge strane, tamo gde ima uslova da zzivot evoluira iz organskih molekula on to i dalje radi. Kako bilo ko mozze da dokazze drugachije?
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 30.11.2007 u 00:53

  7. #142

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pero_M, ma kako tebi izglealo ali i ja ti kazzem isto. Biblija je skup pricha kojima je tadashnjem chiveku ( od pre 2000 godina) na zgodan nachin objashnjeno ono shto je zzeleo da zna. Znachi prilagodjeno ondashnjim shvatanjima, vidjenjima i nastojanjima. Ako je bog stvorio zemlju, stvorio ju je onako kako se to danas otkriva nauchnim putem.
    ....
    Bog - je sve. Ukupna energije svega sto znamo je Bog. To je poenta.
    Sve sto se desi, na neki nacin, je uzrokovano nekom energijom, a ta energia je takodje Bog. Samim tim, sve sto se desilo i sto ce se desiti je u nadleznosti neke energije tj. Bog-a.
    Tehnicki gledano.
    Sve je energija (Nikola Tesla)
    Bog = Energija, Energija = Bog

    P.S. Mislim da je nakon ovoga sve doslo na svoje mesto. I vuk sit i ovce na broju. Svi vernici su u pravu, a takodje i HlebMaster. Jedino ne znam gde je otisao cobanin?
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  8. #143

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Bog - je sve. Ukupna energije svega sto znamo je Bog. To je poenta.
    Sve sto se desi, na neki nacin, je uzrokovano nekom energijom, a ta energia je takodje Bog. Samim tim, sve sto se desilo i sto ce se desiti je u nadleznosti neke energije tj. Bog-a.
    Tehnicki gledano.
    Sve je energija (Nikola Tesla)
    Bog = Energija, Energija = Bog
    P.S. Mislim da je nakon ovoga sve doslo na svoje mesto. I vuk sit i ovce na broju. Svi vernici su u pravu, a takodje i HlebMaster. Jedino ne znam gde je otisao cobanin?
    bojim se da su nam svi chobani rahmetli odavno

    Ove insinuacije sa ovcama na broju chu shvatiti samo kao paralelu sa hrishcanskim dobrim pastirom i njegovim stadom

    Kako god, da, sve je energija. Razlika izmedju dva hemijska elementa je uvek samo u kolichini energije. Fascinantno zar ne?

  9. #144

  10. #145

    Odgovor: Bog postoji

    U Svetom Pismu piše da je Bog stvorio čoveka,
    Jedna druga tvrdnja je da je čovek nastao evolucijom!
    Moram da opet pojednostavim, kako dosad nijedan naučnik nije uspeo da iz mrtve materije proizvede život koji bi kasnije evoluirao u viši oblik, pa i u čoveka,
    odatle mi sve dalje diskusije deluju kao izbegavanje!
    In vinas veritas

  11. #146

    Odgovor: Bog postoji

    morrib kaže:
    U Svetom Pismu piše da je Bog stvorio čoveka,
    Jedna druga tvrdnja je da je čovek nastao evolucijom!
    Moram da opet pojednostavim, kako dosad nijedan naučnik nije uspeo da iz mrtve materije proizvede život koji bi kasnije evoluirao u viši oblik, pa i u čoveka,
    odatle mi sve dalje diskusije deluju kao izbegavanje!
    Evo ja chu da nacrtam Ni jedan nauchnik nije imao okean i 1 milijardu godina vremena da bi dobio samoumnozavajuchi molekul i josh 3.5 da od toga postane neshto nalik choveku.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno se slazem sa tobom,oko lakrdije,ali ne zato sto je otvorena tema,nego zbog toga sto ti od nje to pravis.O Africi,Busmanima i bubicama...krajnje neozbiljno.Moj sin cita literaturu za koju ti mozda nisi ni cuo,rekoh ti da bi te postideo sto se tice ove teme,za koju kazes da je lakrdija,pa se pitam da li ti je bas toliko zabavno da provociras"polemiku"...pa ti predlazem da otvoris novu temu o bubicama,a ljude koji ovu temu shvataju ozbiljno pustis da razmenjuju svoja misljenja bez "provokacija" i nametanja
    Ovo sam prevideo

    Bushmani nisu neozbiljni i oni su bozzija kreacija ako je sve tako. Afrika i bubice takodje. Prichamo o stvarima koje se tichu svega toga. Svaka chast tvom sinu, siguran sam da zna biblijske priche u prste, zato i kazzem da je to materija za malu decu. NAravno da mi je zabavno da otvaram i provociram polemiku oko tabu tema i vishih istina.

    Chinjenica da su bushmani sigurni u ono shto znaju i shto su mozzda najsrechniji narod na svetu ne govori o tome da su oni blizu bilo kakvih saznanja o zzivom svetu i stvarnosti koji bi uopshte mogli biti uzeti u obzir. U njihove drushtvene nauke i mudrosti ne ulazim.
    To se odnosi i na samouverenost onih koji prihvataju bibliju zdravo za gotovo, kako chitajuchi bibliju tako i gledajuchi slikovnice sa biblijskim temama.

    Temu o bubicama i svemu shto sam pomenuo ovde sam pokrenuo odavno ili ja ili neko drugi. Ali te i ostale nauchne teme, u glavnom se zaobilaze. I ok je shto je zaobilaze oni koji ne zzele da skontaju shta tamo pishe. Ali, buduchi da me zanima i teologija gvirnem i ovde da vidim da li che neko neshto prosvetljujuche napisati, a sve se svede na sprdnju sa Darvinom.. poshto su za njega u glavnom svi chuli. Kaako li su to samo odvojene bube od boga to mi nikada neche biti jasno. Bog stvorio prirodu a sad nishta nema veze sa njim? Osim ako nije krava ili pas ili tako neka choveku potrebna bicha?


    Ako su tvoji smajliji i podrugljivi pristup razgovoru sa mnom dodavali na ozbiljnosti teme, onda mi je zzao shto u ovom tvom zadnjem postu nema smajlija i hlepchicha.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 30.11.2007 u 01:31

  12. #147

    Odgovor: Bog postoji

    hlebcicu,ma da nema tebe na ovoj temi mi nista o Bogu ne bi znali,i evo ti koji smajlic da ti ne bude zao

  13. #148

    Odgovor: Bog postoji

    Chini mi se da tema polako prerasta u medjusobno sprdanje chlanova?

    'lebac je postavio prilichan broj konkretnih pitanja, pa hajde da chujemo i neki odgovor? Ili su dogovori na sva pitanje "bog je tako hteo"? Zashto se svi boje diskusije, pa netjemo se pobiti oko razlichitih mishljenja...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  14. #149

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Chini mi se da tema polako prerasta u medjusobno sprdanje chlanova?

    'lebac je postavio prilichan broj konkretnih pitanja, pa hajde da chujemo i neki odgovor? Ili su dogovori na sva pitanje "bog je tako hteo"? Zashto se svi boje diskusije, pa netjemo se pobiti oko razlichitih mishljenja...
    Oni koji veruju i imaju pravo i ispravno tumačenje vere, ne razmišljaju na taj način. Moji pokušaji da odgovorim na neke teze dijaletičkog materijalizma nisu sprdanje, već jedan ozbiljan, a na nivou mog znanja i shvatanja dokaz za postojanje onoga u šta ja verujem. Pre bih rekao da je ovakav komentar jedna neozbiljna i površna kvalifikacija koja pokazuje da se nije ozbiljno ušlo u temu, a da se postavi tek neki komentar koji je najpre sprdnja na sve napisano!
    In vinas veritas

  15. #150

    Odgovor: Bog postoji

    A zashto ste se vi nashli prozvani u celoj prichi? Kad vetj treba da imenujem, pochelo je da mi se chini da prepiska izmedju duga12 i HLEBmaster-a, postaje na neki nachin sprdanje...

    Hajde da se vratimo na temu?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Strana 10 od 65 PrvaPrva ... 891011122060 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •