Bog postoji - Strana 15
Strana 15 od 65 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 225 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #211

    Odgovor: Bog postoji

    ...poklon broj 2...


    "Nisam institucionalno religiozna, zato sto su te religiozne institucije u smislu bitisanja krojene ljudskom rukom, vodjene ljudskom rukom, shvacene ljudskom pamecu, izmanipulisane...i podlezu ljudskim slabostima.

    I kad sve saberes i oduzmes pri samom vrhu - em dirnes u TABU, em ugnjuris u profitnu organizaciju...na tome se sve zavrsava.

    ALI...

    ...naucila sam da postujem tradiciju...
    ...naucila sam da je smestim tamo gde joj je mesto...
    ...naucila sam da jedno apriori ne iskljucuje drugo...ne uvek..

    Nikada ideja o necemu nije bila kriva za realizovanu varijantu necega, nego oni koji su je po svojim (ljudskim i nesavrsenim) premisama realizovali...

    Mogla biH ja sada rat i mir, ali...ispisali ste ga vec uglavnom na prethodnim stranicama...
    Mogla biH i neka naucno-filozofska izlaganja koja po definiciji ne priznaju Boga - ne MOGU da ga priznaju u formi u kojoj se servira - ali...who knows really?

    Ne znam ni ja, ali mi preostaje da verujem ili ne verujem u NJEGA - i ne moram da se pridrzavam nekih serviranih pravila "verovanja", ne moram da se slazem sa tumacenjem tamo nekih starih, novih i skrivenih zaveta&jevandJelja, ne moram da praktikujem "verovanje" kako neko smatra da se "praktikuje", i ne moram da zivim skladno nekim pravilima. Nisam sigurna cak ni da je ON dostupan kroz "davanje i zrtvovanje", vise mi se svidja ideja da je u MENI, u svakome...kao hologram.

    Da, verujem u Boga. Verujem da postoji neka visa sahovska tabla. Verujem da se smeje i place...i da mi je ispred nosa kada nosim pogresne cvikere. Verujem da je uvek tu...na domak, ali nedodirljiv.
    Pravda-nepravda, dobro-zlo, sve sam to JA, sve je to ON, sve smo to MI. Truth is not out there...da citiram nekoga.

    I verovacu u njega dok god verujem u ljude.
    Dok verujem u sebe i sebi.
    Dok verujem zbog vere.

    triViALna "
    Poruku je izmenio Mish, 27.12.2007 u 18:37 Razlog: bold

  2. #212

    Odgovor: Bog postoji

    Mislim ipak da se to svodi na isto. Sustinski isto. Jer je i individualna vjera sustinski ista sa kolektivnom vjerom. Ne znati istinu, pa individualno vjerovati u nju, potpuno individualno, sto znaci da niko drugi ne vjeruje na takav nacin; ili ne znati istinu, pa masovno vjerovati u nju, sto znaci da mnogo individua vjeruje na isti nacin, to je sustinski jedna te ista zabluda. Masovno vjerovali, ili individualno vjerovali, vjerujemo jer ne znamo. Kada bismo znali, ne bismo vise vjerovali.

    Htjeti vjerovati, znaci ne htjeti znati. Htjeti znati, znaci ne htjeti vise vjerovati.

  3. #213

    Odgovor: Bog postoji

    Верујем у Бога и Бог постоји!
    Absolute

  4. #214

    03 Odgovor: Bog postoji

    Voleo bih da ga upoznam...

    Do tada ne verujem,posto od vere u sebe i svoje najmilije ne mogu da stignem da verujem i u neznance...

    A ne branim nikom da veruju...samo da se ne deru usput,jer sto vise eksponiras svoju veru sve je simptomaticnija istina koja se krije iza reci...

    I da verujem istinski nikada ne bih na temama apsolvirao pomenutu veru ili kao dobosar oglasavao ulicom isto,jer onda bi se postavilo pitanje zasto to radim ? Da bi me Bog cuo ? Pa on ne slusa ni vece smrtnike od mene,pa cemu onda... Bojim se da bi me zatvorili negde na ispitivanje i analiziranje mentalnih kapaciteta kojima raspolazem...

  5. #215

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HITMEN kaže: Pogledaj poruku
    Верујем у Бога и Бог постоји!
    I ja verujem da kad se bolduje da Bog postoji on sigurno postoji. I oni koji nisu ništa boldovali će ga jednoga dana gledati izdaleka, dok će ovi drugi koji bold koriste sedeti sa njegove desne strane. Ako neko upotrebi ovde i veći font, možda mu sedne i na krkače Šta htedoh reććććććć... ako može bez celih boldovanih postova, lepše je
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #216

    Odgovor: Bog postoji

    Nemam komentar squaw.I nemam nista protiv toga sto nekome smeta sto sam ja malo vise religiozan!Jer to tek mozes saznas kad osjetis kako je kad ti neko rusi odno sto je tvoje,u sta verujes.A za bol sam zeleo da istaknem to sto sam reko,nisam mislio nista lose! Uglavnom,ne volim kad mi neko nesta prebacuje sto se religije tice.
    Absolute

  7. #217

    04 Odgovor: Bog postoji

    Opet si na putu da budes gresnik vise nego vernik...

    Voli bliznjeg svog,pa i ako te gadja fert gredicama...

    Zar bi ja sad ateista trebao da mrzim tebe tolikog vernika...

    Veruj u Boga,a ako ne mozes i pored toga da nadjes svoj mir,ja imam par predloga u vidu hemijskih preparata ili narodski opijata,ali za one sa vecim budzetom,pa mozda mogu da ti pokazem kako to izgleda ne verovati,a upoznati ga...i preci u one koji bi samo da veruju u Veru,a moze i neka sa drugim imenom...

    Ako si malo vise religiozan trebalo bi da ukapiras da ima i malo manje religioznih,pa time i sa tolikom verom pravis neku vrstu disfunkcije pomenute vere kojom se povodis...

  8. #218

    Odgovor: Bog postoji

    Nemam komentar squaw.I nemam nista protiv toga sto nekome smeta sto sam ja malo vise religiozan!Jer to tek mozes saznas kad osjetis kako je kad ti neko rusi odno sto je tvoje,u sta verujes.A za bol sam zeleo da istaknem to sto sam reko,nisam mislio nista lose! Uglavnom,ne volim kad mi neko nesta prebacuje sto se religije tice.
    Ne, meni uopšte ne smeta što si ti religiozan. I ne rušim ti sneška. Samo kažem, eto to možeš i običnim fontom napisati. Pokušala da budem duhovita. Nije mi uspelo, jbga, dešava se. Nisi ti nešto specijalno opomenut, već svi članovi koji bold, boju, caps lock i font 36 koriste tamo gde nema mesta tome. A već si bio opomenut u pp, right? Nema to veze niti sa tobom, niti sa ovom temom, niti ja mislim nešto loše. Ja se nadam da smo se sad razumeli
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #219

    Odgovor: Bog postoji

    Razumeli smo se!Veliko izvinjenje dugujem svima,pa.... Izvinjavam se zbog greski i ako je bilo kakvih reci koje nisam trebo da kazem!
    Absolute

  10. #220

    Odgovor: Bog postoji

    Peta bozja zapovest: Ne ubij!
    A tebi nick HITMAN (ubica) razmisli malo

  11. #221

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HITMEN kaže: Pogledaj poruku
    Верујем у Бога
    Ako vjerujete, to znaci da ne znate, jer kada biste znali ne biste vise vjerovali. Vjerujete jer ne znate.

    и Бог постоји!
    Vasa izjava da vjerujete da Bog postoji znaci da ne znate da li postoji ili ne postoji. Vjerujete da postoji, znaci ne znate da li postoji ili ne postoji. Vjerujete = ne znate

    Dakle, ako vjerujete da Bog postoji, onda nikako ne mozete tvrditi kako i postoji, jer vi ne mozete znati da li postoji ili ne postoji ako samo vjerujete da postoji
    Poruku je izmenio pinokio, 28.12.2007 u 22:32 Razlog: bold

  12. #222

    Odgovor: Bog postoji

    Postojao ili ne...

    To nas ne sprecava da i dalje budemo ljudi...Lava kada bi pitali ne mozete dobiti odgovor,ne razumemo jezik zivotinja...

    Sto vise verujes,na sve veca iskusenja te stavlja...sto on ako postoji sto zivot..

    Verujete ili u Boga ili u sebe...sami provalite sta vam se vise isplati...

  13. #223

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Ako vjerujete, to znaci da ne znate, jer kada biste znali ne biste vise vjerovali. Vjerujete jer ne znate.

    Vasa izjava da vjerujete da Bog postoji znaci da ne znate da li postoji ili ne postoji. Vjerujete da postoji, znaci ne znate da li postoji ili ne postoji. Vjerujete = ne znate

    Dakle, ako vjerujete da Bog postoji, onda nikako ne mozete tvrditi kako i postoji, jer vi ne mozete znati da li postoji ili ne postoji ako samo vjerujete da postoji
    Ne poznavanje reci verovati dovodi naseg Pinokia da nam pretrpava ovu temu jednim te istim postovima. Igra recima, po mom misljenju uopste ne pripada ovom delu foruma nego npr. Filozofiji.

    Na pitanje Da li Bog postoji, dobicete po recima iste ali u sustini vrlo razlicite odgovore.
    Vernik bi odgovorioDa, ja verujem da Bog postoji,
    a novopeceni "vernik" (posetilac crkve) bi odgovorio Ma, da verujem da postoji.
    Novopeceni vernici veruju da Bog postoji isto toliko koliko veruju i da ce sutra padati sneg ili da ce Zvezda pobediti Partizan.

    Od II sv. rata pa na ovamo u nas recnik se odomacila rec verujem za pojam kada u nesto niste cvrsto ubedjeni, nego imate indicije (ili bar zelju) da je to tako. Tako je nastala i izvedenica verovatno.
    Bogatstvo naseg jezika je i u tome sto za istu rec postoji mnogo znacenja i nacina koristenja (npr. kosa).

    Stoga smatram za vrlo neumesne visestruke istovetne postove koji i nemaju bas neki narociti smisao u ovom delu foruma.

    Jednostavno receno, smaras brate sa tom tvojom filozofijom. Dosta je bilo Komunisticke ideologije i uskracivanje prava ljudima koji su vernici. Dosta je bilo omalovazanja i izvrtanja pojmova.
    Ako ti ne verujes u Boga, to je tvoje opredeljenje. Nisi jedini. Samo treba da imas bar malo tolerancije prema onima koji su vernici. Koliko sam primetio, nijedan vernik nije nazvao one koji nisu vernici "nevernicima". Sta imas da kazes za tu rec? Kako bi se osecao kada bi te vernici poceli zvati nevernik.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #224

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ne poznavanje reci verovati dovodi naseg Pinokia da nam pretrpava ovu temu jednim te istim postovima.
    Da? Smatrate da zatrpavam temu istovjetnim postovima, a vi ste svakim sljedecim postom potpuno novi? No, vi niste iznijeli ni jedan valjan argument u prilog toj tvrdnji, pa je veoma vjerovatno da ista nije tacna.

    Igra recima, po mom misljenju uopste ne pripada ovom delu foruma nego npr. Filozofiji.
    Veoma je to jednostavno. Iznesite valjan argument u prilog tomu da Bog postoji, i smjesta cu se sloziti sa vama. Dakle, valjana argumentacija je po srijedi, i nista drugo. A vi uvijek zanemarujete valjanu argumentaciju, upravo kao u dolecitiranom:


    Na pitanje Da li Bog postoji, dobicete po recima iste ali u sustini vrlo razlicite odgovore.
    Vernik bi odgovorioDa, ja verujem da Bog postoji,
    a novopeceni "vernik" (posetilac crkve) bi odgovorio Ma, da verujem da postoji.
    Novopeceni vernici veruju da Bog postoji isto toliko koliko veruju i da ce sutra padati sneg ili da ce Zvezda pobediti Partizan.
    jer ja zaista ne uspijevam da shvatim sta ste ovdje namjeravali da kazete?

    Od II sv. rata pa na ovamo u nas recnik se odomacila rec verujem za pojam kada u nesto niste cvrsto ubedjeni, nego imate indicije (ili bar zelju) da je to tako. Tako je nastala i izvedenica verovatno.
    Bogatstvo naseg jezika je i u tome sto za istu rec postoji mnogo znacenja i nacina koristenja (npr. kosa).
    Pojam vjerovati je od II Sv. rata? Ajte molim vas! I povlacite paralelu sa pojmom kosa?

    Kada covjek ne zna, ostaje mu samo da vjeruje. A insistirati na vjeri znaci svjesno sprecavati spoznaju. Koji argument mozete navesti u neprilog tomu, to je pitanje, a pustite prazne price, kao u donjem citatu:

    Stoga smatram za vrlo neumesne visestruke istovetne postove koji i nemaju bas neki narociti smisao u ovom delu foruma.
    Vi i dalje dakle ne iznosite ni jedan valjani argument u prilog svojoj tvrdnji, a i dalje ostajete pri istoj. Koji argument iznosite dakle u prilog svojoj tvrdnji da se ja samo ponavljam, a da ste vi svakim sljedecim postom sasvim novi covjek? Jel?

    Jednostavno receno, smaras brate sa tom tvojom filozofijom.
    Pokusavam da pronadjem valjanu argumentaciju u prilog svojoj tvrdnji, i time smaram? A vi ne smarate nezainteresovani za valjanu argumentaciju? Pa, mis'im, baki!

    Dosta je bilo Komunisticke ideologije i uskracivanje prava ljudima koji su vernici. Dosta je bilo omalovazanja i izvrtanja pojmova.
    Upravo. A da bismo skoncali sa tim, potrebno je da nudimo valjanu argumentaciju u prilog svojim tvrdnjama, sto kod vas, cini mi se, izostaje. Jel?


    Ako ti ne verujes u Boga, to je tvoje opredeljenje. Nisi jedini. Samo treba da imas bar malo tolerancije prema onima koji su vernici. Koliko sam primetio, nijedan vernik nije nazvao one koji nisu vernici "nevernicima". Sta imas da kazes za tu rec? Kako bi se osecao kada bi te vernici poceli zvati nevernik.
    Argumenti brate, argumenti. Tolerancija valjanih argumenata, to je put iz prazne price, a sve ostalo je prazna prica.

  15. #225

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Vasa izjava da vjerujete da Bog postoji znaci da ne znate da li postoji ili ne postoji. Vjerujete da postoji, znaci ne znate da li postoji ili ne postoji. Vjerujete = ne znate
    Izvini ali citirati necije tekstove recenicu po recenicu je izvlacenje iz konteksta i mislim da je malo neukusno...
    Zasto ne napises sam celu tezu, citat cemo te rado!

    Naravno, mozes napadati neku tezu ali zasto teziti dokazivanju da je tudje misljenje potpuno bezvredno? ... ... ...

    Verujete = ne znate

    Vidi ovako:
    Verujem u svoju intuiciju da poznajem ljude i mogu osetiti kakvi su...
    Verujem, a ne znam. Ipak moj model radi, na piramidi ljudske hiherarhije sam stekao mesto koje zelim...
    Sta je problem u verovanju?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 15 od 65 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •