Bog postoji - Strana 50
Strana 50 od 65 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 736 do 750 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #736

    Odgovor: Bog postoji

    Necu da obrazlazem i elaboriram. Verujem u Boga i vremenom sam naucila da moju veru ne zelim da dovodim u pitanje. Negde sam rekla da vera jeste nesto sto svako od nas ima u sebi. Vera, nada, kako god. Ne preispitujem njegove postupke, ali niti sam tolika vernica da time mogu da se pohvalim. Nikakva sam vernica. Ne postujem obicaje, tradicije, ne postim.. jedino sto postujem su krsna slava, Bozic i Uskrs a u crkvu idem samo za Badnje vece i vencanja. Niti sam nesto preterano ponizna, nit' se nesto preterano pridrzavam zapovesti..
    Ne verujem da postoji nesto kad umres, sem zemlje koja te prekriva. Ustvari, nisam sigurna. Suvise sam materijalna da sebi dozvolim da verujem da nesto postoji. Tako isto verujem da smo postali od majmuna jbg. Ali, lepo je znati da nesto postoji posle.
    Meni je vera uteha. Ne bavim se pitanjima zasto je ovako i zasto je onako.
    I neka me sako ponaosob baci u top, ali zaista verujem da su cudni putevi Gospodnji. Ne preispitujem nicije odluke, zasto bih njegove?
    ne vidim čemu ogorčenje na boga ako neko ne veruje u njega. Zašto se ljutiti na nešto što ne postoji?

    Odnos prema bogu je stvar verovanja.
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #737

    Odgovor: Bog postoji

    Hristos je u najgorim mukama rekao " Boze, oprosti im, ne znaju da grese"...
    Nece zameriti pojedinima koji ocigledno ne znaju da grese.......ne po pitanju vere samo, po pitanju mnogo cega...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  3. #738

    Odgovor: Bog postoji

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  4. #739

    Odgovor: Bog postoji

    hvala uki. autor obrasca je morph.


    povodom onoga odnos prema bogu je stvar verovanja.....

    ako ovim treba da se istakne slepo beskompromisno verovanje bez analize, razumevanja (tematike i postupaka), ondaK mi inteligenciju nije trebalo davati. nije bilo potrebe menjati ona tri posto dnk u majmuna da bi se stvorio chovek.

    i koliko sam primetila dear gospod ne gradi odnos poverenja sa svojom decom no ih drzzi pod kontrolom strahom od kazne. neke tamo ultra mega vechne kazne.
    & underpaid......

  5. #740

    Odgovor: Bog postoji

    Samo osobe bez karaktera ili sa slabim karakterom, mogu tvrditi i stalno ponavljati da Bog ne postoji!
    Zašto?
    Pa zato jer su takve osobe nemoćne da bilo šta promene na sebi, i u svom životu!((ovo će oni uvek negirati, s pričom kako su zadovoljne i ne žele ništa menjati - a to je laž))!
    To su većinom nezadovoljne i nesrećne osobe...A onda im je "nepostojeći" Bog, jel...kriv za sve...
    Dok oni, (uglevnom do kraja ovozemaljskog, kratkog i privremenog života) ostaju u neznanju i totalnom mraku...verujući i dalje da su nastali od majmuna i iz ničega, i da je ništavilo njihova krajnja destinacija....
    A onda sledi bolno otrežnjenje...

    Osobe koje znaju da Bog postoji, jačaju svoj karakter iz dana u dan...kako bi mogli i ispoštovati ono što im Bog (za njihovo dobro) govori!
    Oni Bogu ne postavljaju pitanja -> zašto su se rodili sa plavim ili crnim očima, zašto su se rodili u Srbiji a ne u Americi, zašto ih je devojka ostavila, zašto je neko lep a neko ružan, zašto je neko materijalno bogat a neko siroma' , zašto neko umire u 100toj a neko u 10toj....
    A ne postavljaju takva pitanja jer znaju da Bog prvenstveno gleda na ljudski DUH, a ne na materijalno TELO!
    Jer, Bog telo može da stvori ponovo, kao što će ga i stvoriti na VASKRSENJU!
    U telu nije ništa zapisano! U DUHU jeste!
    U ljudskom duhu je sve zapisano o nama, kakvi smo bili i šta smo radili dok smo boravili u raspadljivom telu!
    Osobe koje znaju da Bog postoji, i koje se trude ispoštovati Reč Božiju, takodje znaju da iz smrti prelaze u jedan NOVI, DRUGAČIJI, i nezamislivo BOLJI život! A u tom drugom životu - Haim - oni će videti nevidjeno, čuti nečuveno i doživeti nedoživljeno...

  6. #741

    Odgovor: Bog postoji

    Osobe koje znaju da Bog postoji, jačaju svoj karakter iz dana u dan
    Karakter jacaju oni koji "zive" zivot. Bez obzira na nacin...
    Ostatak posta ne vredi truda.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  7. #742

    Odgovor: Bog postoji

    Ne znam postoji li. Lepše i lakše je verovati da postoji. Ne znam ni da li verujem da postoji. Ponekad, nadam se.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Samo osobe bez karaktera ili sa slabim karakterom, mogu tvrditi i stalno ponavljati da Bog ne postoji!
    Zašto?
    Pa zato jer su takve osobe nemoćne da bilo šta promene na sebi, i u svom životu!((ovo će oni uvek negirati, s pričom kako su zadovoljne i ne žele ništa menjati - a to je laž))!
    To su većinom nezadovoljne i nesrećne osobe...A onda im je "nepostojeći" Bog, jel...kriv za sve...
    Dok oni, (uglevnom do kraja ovozemaljskog, kratkog i privremenog života) ostaju u neznanju i totalnom mraku...verujući i dalje da su nastali od majmuna i iz ničega, i da je ništavilo njihova krajnja destinacija....
    A onda sledi bolno otrežnjenje...
    Samo osobe bez skrupula mogu ovako nebiranim rečima okarakterisati svoje neistomišljenike.
    I tema nije kakvi su neverujući, već da li postoji Bog.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Osobe koje znaju da Bog postoji, i koje se trude ispoštovati Reč Božiju, takodje znaju da iz smrti prelaze u jedan NOVI, DRUGAČIJI, i nezamislivo BOLJI život! A u tom drugom životu - Haim - oni će videti nevidjeno, čuti nečuveno i doživeti nedoživljeno...
    Da li je prvi navedeni citati u skladu sa Rečju Božijom?
    A i rekla bih da vernici veruju da će iz smrti preći u jedan novi, drugačiji i nezamislivo bolji život.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #743

    Odgovor: Bog postoji

    I Bog je resenje za sve probleme.
    "Zvucis" kao reklama za deterDZent...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #744

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Samo osobe bez karaktera ili sa slabim karakterom, mogu tvrditi i stalno ponavljati da Bog ne postoji!
    Zašto?
    Pa zato jer su takve osobe nemoćne da bilo šta promene na sebi, i u svom životu!((ovo će oni uvek negirati, s pričom kako su zadovoljne i ne žele ništa menjati - a to je laž))!
    To su većinom nezadovoljne i nesrećne osobe...A onda im je "nepostojeći" Bog, jel...kriv za sve...
    Dok oni, (uglevnom do kraja ovozemaljskog, kratkog i privremenog života) ostaju u neznanju i totalnom mraku...verujući i dalje da su nastali od majmuna i iz ničega, i da je ništavilo njihova krajnja destinacija....
    A onda sledi bolno otrežnjenje...

    #ser_gogsy

    Govorim ovom prilikom o sopstvenom životu-ja nemam utočište u verovanju u boga,ja moram da se sama,sopstvenim snagama izborim sa onim što me muči,plaši,boli.Ne čekam da mi pomogne neka sila izvan mog razuma,života i postojanja.Ne čekam da mi reši probleme ista sila koju nazivaju bogom.Ne verujem da postoji i sama stojim na vetrometini.
    Kada činim dobro to činim jer je dobrota potrebna ljudima,jer je to,kako je rekao Dostojevski ''lepota koja e spasiti svet'',a ne zato da bi mi se to vratilo na onom svetu kroz otplaninu glavnice sa sve kamatama u raju.

    Kada bih imala sla karakter ne bih mogla da preživim ni jedan tren u ovom svetu,a da se ne uhvatim za verovanje-jer,vidite,nije samo verovanje ono što nekoga jača,ono je i zaklon mnogim kukavicama.

    Da li bog postoji?To će biti večno pitanje jer ne postoje dokazi ni za jednu od dve,moguće tvrdnje.Postoji samo način posmatranja tog pitanja i on određuje naše opredeljenje.Iz tog opredeljenja proizilaze mnoga druga pitanja i potraga za njihovim odgovorima.
    Poruku je izmenio Aiko, 17.09.2009 u 18:16 Razlog: citat
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  10. #745

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Karakter jacaju oni koji "zive" zivot. Bez obzira na nacin...
    Ostatak posta ne vredi truda.

    Ispario je ...
    Pa ću ukratko->

    Svi "žive" život!
    I alkoholičar živi i provodi se..
    I narkoman živi...
    I kurvar živi...

    Sve karakter do karaktera...

  11. #746

    Odgovor: Bog postoji

    Pa od Boga je...

    Postoje profesionalci koji se bave tim stvarima.
    Zovu se lekari.
    Od bapskih lekova priznajem samo vrucu rakiju...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  12. #747

    Odgovor: Bog postoji

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    #ser_gogsy

    Govorim ovom prilikom o sopstvenom životu-ja nemam utočište u verovanju u boga,ja moram da se sama,sopstvenim snagama izborim sa onim što me muči,plaši,boli.
    Upravo Bog to i želi-> Da se ti, i svi ostali, sami bore za sebe, i tako ojačavaju/izgradjuju karakter...A samo tada, sa jakim karakterom može Moralni Zakon biti ispoštovan!
    Ne može osoba bez karaktera da ispoštuje npr. Božiju zapovest-> "Ne laži" , ili-> "Ne čini preljube" , ili-> "Ne kradi" ili-> "ne zavidi" ...itd....
    Osobe sa slabim karakterom se ne mogu odupreti ovim porocima....Ali osobe sa izgradjenim karakterom nemaju nikakav problem sa tim!

    Da li ti je sad jasno?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada činim dobro to činim jer je dobrota potrebna ljudima,jer je to,kako je rekao Dostojevski ''lepota koja e spasiti svet'',a ne zato da bi mi se to vratilo na onom svetu kroz otplaninu glavnice sa sve kamatama u raju.
    Bog je rekao-> "...A kad činiš dobro, levica tvoja da ne zna šta čini desnica...." A danas mnogi ljude čine "dobro" kako bi se uzdigli pred drugim ljudima...da ih drugi ljudi veličaju, tapšu po ramenu i prave od njih male bogove...

    Jel uvidjaš ogromnu razliku?
    Jok?
    Polako ima vremena...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Kada bih imala sla karakter ne bih mogla da preživim ni jedan tren u ovom svetu,a da se ne uhvatim za verovanje
    To koliki je tvoj karakter videćeš i sama, kad dodje pravo iskušenje i test...kao što rekoh, još si mlada...ima vremena....

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    jer,vidite,nije samo verovanje ono što nekoga jača,ono je i zaklon mnogim kukavicama.
    Jeste, zaklon mnogim vernicima pod znacima navodnika...Jer ti "vernici" veru i Boga prilagodjavaju sebi i svojim potrebama, umesto da se oni, svom Bogu Stvoritelju, prilagodjavaju...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Da li bog postoji?To će biti večno pitanje jer ne postoje dokazi ni za jednu od dve,moguće tvrdnje
    Svako ko veruje da NEŠTO može da nastane iz NIČEGA, taj se grdno vara...da ne kažem: "voli maštu, SciFi, beskrajno filozofiranje i bežanje u isto....

    Bog postoji....jer ti postojiš....
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 17.09.2009 u 03:39 Razlog: zarez

  13. #748

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Freddy kaže:
    da...eto kako je opasna gravitacija koja moze da promjeni citav oblik bilo cega na zemlji(naravno i ljudi)..chak bi milijarde ljudi to ubilo..a zamisli tek sudar neutronskih zvijezda koje konstantno 'pleshu' po svemiru,ako bi se sudarile,naprosto nas ne bi bilo,sekundarno! eto kako nas zivotti zavise od milosti svemira,koji jedva i da poznajemo!
    e ok..uzmimo u obzir da je ovo chinjenica..e sad,dje je tu Bog..pa On postoji?jel? kako ce 'On da dozvoli' da mu tek tako 'kucu srushe'? hm....ser gogsy

  14. #749

  15. #750

    Odgovor: Bog postoji

    Šta su palestinci rekli u sebi kada su videli dugu?
    I tako u beskrajno!

Strana 50 od 65 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •