Bog postoji - Strana 63
Strana 63 od 65 PrvaPrva ... 13536162636465 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 931 do 945 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #931

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Mishab kaže: Pogledaj poruku
    Ako tebi tvoj otac kaze da ne cinis zlo, a to prezres savet svoga oca i ucinis zlo, ko je kriv, da li tvoj otac ili ti?

    Možda smatraš da je otac pogrešio što je dozvolio iskušenja?

    Da li ti možeš da ceniš ljubav svoje supruge, ako ona nikada nije imala iskušenje da te prevari i da pođe sa drugom osobom?
    .

    Kada zbog nekog zlocina izadjes na sud, da li ti pomaze pozivanje na Boga da je Bog stvorio zlo?

    Šta ti misliš lično za sebe? Da li ćeš za svoje grehe u dan suda moći da okriviš Boga zato što nisi sposoban da se odupre grešnim iskušenjima, ili ćeš ipak priznati da si mogao da se odupreš, ali nisi hteo?
    1.Naravno da smatram da je moj otac pogresio, jer da je bar pet minuta godisnje razgovarao samnom nebi bio takav kakav jesam.
    2. Ne, bog nije stvorio nista, to je previse tuzna bajka sa smesnim zavrsetkom.
    3.Ja za sebe mislim da sam budalasti debil bez imalo pameti u glavi koga boli uvo kako ce da zivi, sta ce biti sutra ili za pet minuta, zivim da prozivim i sve sto mi se lepo desi za mene je to nesto najlepse.
    4.Ne mogu da okrivim nekog ko ne postoji, jer ja niti razgovaram sa vazduhom i nebom niti mogu da ga krivim za bilo sta, to bi vec bilo malo zabrinavajuce..ipak se oslanjam na razgovor sa zivim ljudima, starijim i mladjim pa sam pronadjem odgovore na razna pitanja, i tako resim mnoge probleme.

    Ne trazim dokaz da postoji nesto sto znam da ne postoji.

  2. #932

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    1.Naravno da smatram da je moj otac pogresio, jer da je bar pet minuta godisnje razgovarao samnom nebi bio takav kakav jesam.
    Otac je učinio svoje, ali ne može da umesto tebe misli i odlučuje, jer je došlo vreme da ti odrasteš i da sam odrediš svoj put.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    2. Ne, bog nije stvorio nista, to je previse tuzna bajka sa smesnim zavrsetkom.
    Evolucionizam je smešna bajka koja će biti sa ružnim završetkom.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    3.Ja za sebe mislim da sam budalasti debil bez imalo pameti u glavi koga boli uvo kako ce da zivi, sta ce biti sutra ili za pet minuta, zivim da prozivim i sve sto mi se lepo desi za mene je to nesto najlepse.
    Imaš slobodu hoćeš li da slušaš razum ili svoje lažne bogove koji te vode kako im dune.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    4.Ne mogu da okrivim nekog ko ne postoji, jer ja niti razgovaram sa vazduhom i nebom niti mogu da ga krivim za bilo sta, to bi vec bilo malo zabrinavajuce..
    Ograničavaš sebe čulima, pa ne veruješ u Boga jer ga ne vidiš. Ipak, Bog nam je dao razum da možemo da verujemo u i ono što prevazilazi naše čulno iskustvo.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    ipak se oslanjam na razgovor sa zivim ljudima, starijim i mladjim pa sam pronadjem odgovore na razna pitanja, i tako resim mnoge probleme.
    Kako ćeš rešiti bez Boga problem koji si mi otkrio u svom prethodnom pasusu kada si govorio o sebi kao budalastom debilu? Koja ljubav će tebi dati snagu da se okreneš životu i da živi za njegove potrebe? Koja sila će tebe rasteretiti od ugađanja unutrašnjim neugasivim potrebama?

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Ne trazim dokaz da postoji nesto sto znam da ne postoji.
    Tvoje uverenje je za tebe tvoj bog kome neprikosnoveno i slepo veruješ. Moj Bog me ipak poziva da razumem temelje mog odnosa sa Njime, pa moja vera u Njega nije tako slepa nego razumna.

  3. #933

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Mishab kaže: Pogledaj poruku
    Ograničavaš sebe čulima, pa ne veruješ u Boga jer ga ne vidiš. Ipak, Bog nam je dao razum da možemo da verujemo u i ono što prevazilazi naše čulno iskustvo.
    Kako ćeš rešiti bez Boga problem koji si mi otkrio u svom prethodnom pasusu kada si govorio o sebi kao budalastom debilu?
    Ja nemam potrebu da se oslanjam na neko sedmo chulo koje ne osecam, nemam razloga da trazim nesto sto ne osecam, nemam svoje bogove kako si naveo, ne verujem u bilo sta sto zovu bog ili bilo kakvog duha ili sta vec, charobnjaka, neznam silu sa likom choveka ili obrnuto...jednostavno mi je sasvim dovoljno da zivim samo sa svojim chulima kojima verujem.

    Tako sto ja imam pravo da pricam o sebi sta god pozelim, a ceo zivot vec resavam probleme bez tog nevidljivog cike pa cu tako i ostatak zivota..
    Ja samo verujem u zivot pre smrti, ne znam sta je tu toliko chudno..
    Zamisli se malo bolje kako zvuchi sama rechenica ''zivot POSLE smrti''...

  4. #934

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Ja nemam potrebu da se oslanjam na neko sedmo chulo koje ne osecam, nemam razloga da trazim nesto sto ne osecam,
    Muva je ograničena svojim čulima i zato veruje samo u ono što vidi. Čovek je pak obdaren razumom koji mu pruža slobodu da veruje i u ono što ne vidi i čuva ga od toga da ne bude prevaren onim što vidi. Razum nas uzdiže iznad ograničenosti čulima. Razumom čovek može da veruje u Boga.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    nemam svoje bogove kako si naveo,
    Za svakoga je bog ono u šta se on uzda da može da mu reši svoje probleme i da mu otkrije istinu o nečemu. Kako ti možeš znati da pravi i svemogući Bog ne postoji? Da nisi nikakav vernik bio bi rezervisan po tom pitanju, ali kako već veruješ samom sebi slepo, ti ne postavljaš pitanje i pokazuješ da u sebi vidiš sveznajućeš boga. Zatim, sve ono u šta se uzdaš treažeći sreću i misleći da može da te zadovolji jeste tvoj lažni bog. To mogu da budu užici ovoga sveta, hrana, sex, novac, itd. A da su lažni bogovi dokaz je što ne mogu da te zadovolje, već pružaju samo OSEĆANJE užitka kojim jedino možeš da ugušiš svest p unutrašnjem problemu, nezadovoljstvu nastalom zbog odvojenosti od pravog Boga. Da ti tvoji bogovi mogu da te učine srećnim, ti bi onda svojim životom tu sreću otkrivao, davao i delio sa drugima, ali kako je još uvek i stalno tražiš. time otkrivaš da te tvoji bogovi nisu zadovoljili.

    Oni koji traže sreću na izvoru ovoga sveta piće samo da bi ponovo ožedneli: "Zašto trošite novce svoje na ono sto nije hrana, i trud svoj na ono što ne siti?" (Isaija 55,2) Ali oni koji piju od Gospoda, neće ožedneti doveka: "A koji pije od vode koju ću mu ja dati neće ožedneti doveka; nego voda što ću mu ja dati biće u njemu izvor vode koja teče u život večni." (Jovan 4,14)

    Ova shema pokazuje da čovek koji je u biti zaista zadovoljen (ako je zaista ispunjen i srećan), mora imati radikalnu reformu motiva ponašanja u skladu sa Deset zapovesti:



    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Tako sto ja imam pravo da pricam o sebi sta god pozelim, a ceo zivot vec resavam probleme bez tog nevidljivog cike pa cu tako i ostatak zivota..
    Ne možeš sam bez Boga da svoje srce oslobodiš od greha (sebičnosti, mržnje...) već si prinuđen da u različitim situacijama suzbijaš ispoljavanje onoga što jesi, da ne bi ispoljavanjem otišao u zatvor ilj duševnu bolnicu. Dakle, bez Boga čovek može samo da bude dobar licemer u reformi ponašanja, ali nije sposoban da promeni svoje srce, i da ostvari u njemu pravu ljubav prema prijatelju, devojci, porodici, radu, itd. Bez Boga ne možeš zrelo reagovati na stres, već će stres rezultovati izražavanjem tvog unutrašnjeg nezadovoljstav kroz destrukciju, nezadovoljstva zbog odvojenosti od pravog Boga.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Ja samo verujem u zivot pre smrti, ne znam sta je tu toliko chudno.. Zamisli se malo bolje kako zvuchi sama rechenica ''zivot POSLE smrti''...
    Ja verujem u vasrksenje umrlih prilikom Drugog Hristovog dolaska, a ne u život duše u međuvremenu (posle smrti):

    "Oživeće mrtvi tvoji, i moje će mrtvo telo ustati. Probudite se i pevajte koji stanujete u prahu; jer je tvoja rosa rosa na travi, i zemlja će izmetnuti mrtvace." (Isaija 26,19)

    "I poznaćete da sam ja Gospod, kad otvorim grobove vaše i izvedem vas iz grobova vaših, narode moj. I metnuću duh svoj u vas da oživite." (Jezekilj 37,13-14)

    "Nego kad činiš gozbu, zovi siromahe, kljaste, hrome, slepce: I blago će ti biti što ti oni ne mogu vratiti; nego će ti se vratiti o vaskrsenju pravednih." (Luka 14,13-14)

    "Jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božjega, i izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda." (Jovan 5,28-29)

  5. #935

    Odgovor: Religija i nauka

    Lepo je to sto ti mislis da znas ko sam ja i sta sa ja samo zato sto ne verujem u boga, ovde samo par ljudi zna kako ja ramisljam, a to su ljudi sa kojima sam pricao u chetiri oka..
    One kopirane stranice mozes da posaljes u zonu sumraka jer meni ne znache nista..
    Ne zivim po shablonu i sam kreiram svoj zivot kako ja to zelim, i ono sto ja ISKRENO zelim to i ostvarim, podpuno sam..
    Suditi o ljudima i govoriti im da su licemeri a ne poznavti ih lichno je najveca glupost, i bedni pokusaj da se privuce paznja ili nakupi malo reputacije..sve je to ok, ali o meni licno ne mozes znati apsolutno nista, chak nije ni tema za to.

    Objasni mi kakve veze ima nauka i religija jedno sa drugim?
    To bi bilo na ovu temu, mene licno samo zaobidji.
    Ili ako bash ima izrazitu zelju da me bolje upoznas to mozes uraditi na odgovarajucim temama za te stvari.
    Poruku je izmenio Mrak, 27.10.2010 u 14:40

  6. #936

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Lepo je to sto ti mislis da znas ko sam ja i sta sa ja samo zato sto ne verujem u boga, ovde samo par ljudi zna kako ja ramisljam, a to su ljudi sa kojima sam pricao u chetiri oka..
    Nisam ja govorio o tome šta ti misliš, već kako funkcionišeš bez Boga, jer ako čežnje srca nisu zadovoljene u Bogu, onda ćeš pokušavati da ih sam zadovoljiš bez Boga, nema neke filozofije, i tada ćeš zloupotrebljavati ono što bez Boga imaš na raspolaganju, tražićeš sreću u čulima, umnim predstavama o svojoj vrednosti i u emocijama. Tu uopšte nije važno da je te ja dobro poznajem. To je stvar čiste logike, što se jasno vidi na ovoj shemi koju ću po tvojoj preporuci staviti na zonu sumraka.

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Objasni mi kakve veze ima nauka i religija jedno sa drugim?
    To bi bilo na ovu temu, mene licno samo zaobidji.
    Nauka se bavi zakonitostima prirodnih zakona, a religija smislom svega što postoji pod suncem, pa i poreklom i smislom prirodnih zakona.

  7. #937

    Odgovor: Bog postoji

    Mishab...Nisam ja govorio o tome šta ti misliš, već kako funkcionišeš bez Boga, jer ako čežnje srca nisu zadovoljene u Bogu, onda ćeš pokušavati da ih sam zadovoljiš bez Boga,
    Ti mora da si neki rođak, po babine linije, onom našem drugaru Ser_gogsy-ju
    Čovek se naljutio jer su ga opet opomenuli. Ali on je Hrišćanin pa će da oprosti...

    A... da te pitam ja nešto...A šta funkcioniše bez tvorca( boga )? Zar on nije sveprisutan?

    Mishab...Nauka se bavi zakonitostima prirodnih zakona, a religija smislom svega što postoji pod suncem, pa i poreklom i smislom prirodnih zakona
    Ko je ti prirodne zakone poznaješ iz tvoje religije a da se tiču čovekove duše?

    jel ove...
    Ja verujem u vasrksenje umrlih prilikom Drugog Hristovog dolaska, a ne u život duše u međuvremenu (posle smrti):
    Tvoje pravo da veruješ, ali ako već govoriš o tome treba da znaš razliku između verovanja i zakona...

  8. #938

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ti mora da si neki rođak, po babine linije, onom našem drugaru Ser_gogsy-ju
    Ne, nije po babinoj, dedinoj, niti po podgojeno debelog bude liniji...nego po liniji -> RAZUMA! Ko nema razuma (izbegava da ga aktivira), taj do Boga ne može stići...
    I sve koji imaju razum a koji nam je od Boga dat, smatram svojim rodjacima/braćom !

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Čovek se naljutio jer su ga opet opomenuli. Ali on je Hrišćanin pa će da oprosti...
    Ko se naljutio?
    Ko je koga opomenuo?
    Ma kanda si opet meditirao previše, ili si preterao sa seansama vraćanja u prošle živote....

    Istina je da previše vremena(dragocenog) trošim na tebe i tvoj bud(al)izam...

  9. #939

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I sve koji imaju razum a koji nam je od Boga dat, smatram svojim rodjacima/braćom
    Pa znas kako, trebalo bi da smo svi braca i sestre po Adamu i Evi..
    Samo sto to vidim ne umes da objasnis jer je previse bolesno.

  10. #940

    Odgovor: Religija i nauka

    Znachi da religija jedinu osnovu sto ima su knjige koje je pisao ko zna ko?
    Samo to mogu shvatiti iz svega sto si pisao do sada, stalno spomines bibliju i sveto pismo i to ti je jedina osnova za sve sto pises na ove teme, procitao si je valjda par hiljada puta i onda na svako pitanje samo prepricas odgovarajuci deo te knjige..
    A siguran sam da se nikada nisi zapitao da li je sve to sto je napisano tachno, da li je taj sto je to pisao bio dobar ili lish covek, zbog cega je pisano..koliko god mislis da ja provociram toliko verujes knjigama..koje nisu ni malo charobne.
    Na pitanje sta ja kao ateista trazim ovde odgovor je jednostavan. Branim misljenje ateista, ljudi zdravog razuma i ljudi koji misle svojom glavom.

  11. #941

    Odgovor: Bog postoji

    Ser...I sve koji imaju razum a koji nam je od Boga dat, smatram svojim rodjacima/braćom !
    A mi ostali koji nemamo razum, od boga dat, za šta nas smatraš?
    Nego, da li postoji i razum koji nije od boga?
    Ti da nešto razumeš, shvatio bi da su Buda i Hrist iz iste čaše pili...

    Mrak...Pa znas kako, trebalo bi da smo svi braca i sestre po Adamu i Evi..
    Samo sto to vidim ne umes da objasnis jer je previse bolesno.


    Ser...Ko se naljutio?
    Ko je koga opomenuo?
    Ma kanda si opet meditirao previše, ili si preterao sa seansama vraćanja u prošle živote.
    E, moj gogsy, kada god hoću da te vidim na forumu, ja to mogu.....
    Zato što znam kako tvoj razum funkcioniše...

  12. #942

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A mi ostali koji nemamo razum, od boga dat, za šta nas smatraš?
    E, vi koji nemate razum (imate, ali nećete da ga aktivirate, nego se uljuljkavate u koncept "lezi lebo da te jedem" i "nek nas reka nosi...u nirvane...ili kanalizacione otvore..." ) vas smatram za šogore po Paja Patak i Miki Maus liniji



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Nego, da li postoji i razum koji nije od boga?
    Ne postoji.
    Postoje samo oni koji ga KORISTE, i oni koji ga NE KORISTE!
    Shvataš?
    Njet?

    Aj počni da ga koristiš pa će ti sve biti mnogo mnogo jasnije...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ti da nešto razumeš, shvatio bi da su Buda i Hrist iz iste čaše pili...
    Haha hah haa haaaaaaaaa aaaaaaaa khkjhzaruupskrrrkkkkkkkk



    Hrist je iz svoje čaše pio pre nego što je i Budin čukunčukunčukunčukun pradeda bio uopšte u planu da se rodi...
    Vladane polupani lončići Vasiću

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    E, moj gogsy, kada god hoću da te vidim na forumu, ja to mogu.....
    Da, primetih da me pratiš u stopu... Hmm, da nisi ti slučajno od onih ? hm? Sa parade iza zgrade?



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zato što znam kako tvoj razum funkcioniše...
    Stvarno?

    Daj pliz nauči me pa da i ja saznam kako to moj razum funkcionira

    (Sad će Paja Patak da uči Diznija kako se crta...)


  13. #943

  14. #944

    Odgovor: Bog postoji

    la Papun....Zeitgeist..
    Da..ZG ima korisnih informacija, ali na žalost, već danas je New Age pokret preuzet od strane Vatikana ( centar svetske religijske moći ) i po starom dobrom receptu odvešće vodenicu na drugu stranu i preuzeće kontrolu nad svim članovima..
    Tako je stvoreno Hrišćanstvo, tako su stvorili Islam...itd..

    U svakom slučaju dobro objašnjen koncept vernika i pojma boga u onom obliku kakvog ga vernici zamišljaju..Drugim rečima, stavlja se do znanja da ovo što se predstavlja u javnosti, kroz religijske institucije, nije ni blizu boga..

    E sad, najgora moguća opcija je da neko pomisli: Ne ja nisam takav, ja imam poseban odnos prema bogu, za mene je to potpuno drugačije..
    Naravno da nije drugačije, to je siguran znak da ste zaraženi....!!!!!!!

    Ser...E, vi koji nemate razum (imate, ali nećete da ga aktivirate, nego se uljuljkavate u koncept "lezi lebo da te jedem" i "nek nas reka nosi...u nirvane...ili kanalizacione otvore..." ) vas smatram za šogore po Paja Patak i Miki Maus liniji
    Ono što ti trebaš da shvatiš, a shvatićeš jednog dana, da je pojam boga vezan za tvoj-moj opstanak života za i posle fizičke smrti..( znači večnost ). Kada tu dodamo ulje na vatru, poput naših porodica, taj osećaj se višestruko uvećava. Mi sada želimo da spasemo i naše porodice, prijatelje...itd Iz tog razloga smo vezani za određenu religiju uz pomoć koje očekujemo ( verujemo ) spasenje. Za spasenje smo spremni da uradimo sve ono što spasilac kaže...

    Ali, ako imamo dva, tri... spasioca na jednom mestu, onda se oni ne trpe i svaka strana želi da zaštiti svog spasioca jer veruju da je njihova sadašnjost i večnost ugrožena...

    U takvoj igri neznanja, koja se veoma vešto krije od ljudi, mi imamo rat i razaranje.
    Samo zato što mene neko smatra za ovakvog ili onakvog...
    Mi smo samo ljudska bića....doduše izmanipulisana..

    Ser...Hrist je iz svoje čaše pio pre nego što je i Budin čukunčukunčukunčukun pradeda bio uopšte u planu da se rodi...
    Jednoga dana shvatićeš da je Isus bio čovek, isto kao Buda i mnogi drugi danas, koji su spoznali ljudskost-boga u sebi. Kroz vekove su nam na to skretali pažnju, ali se uvek nalazila suprotna strana koja je takve pokušaje preusmeravala na svoje koloseke..
    Tako da nije važno ko je kad pio i sa kim, već šta su govorili...A suština im je ista..


    P:S Zašto ne objasniš Mrak-u kako je Bog stvorio Adama i Evu, i kako su se oni dalje razmnožavali..???

  15. #945

    Odgovor: Bog postoji

    Za sve zainteresovane odličan online pretraživač Biblije ->

    Pretrazivac Biblije

Strana 63 od 65 PrvaPrva ... 13536162636465 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •