Bog postoji - Strana 23
Strana 23 od 65 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 345 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #331

    Odgovor: Bog postoji

    ps. i na kraju bih postavio pitanje : Da li je Patrijarh Pavle "šljam koji je uzeo lovu" ?

    - ja mislim da nije...........a vi ?
    Partrijarh Pavle, sija....mnogi ljudi ga već vide kao sveca,i sigurna sam da će kad za to bude vreme biti ubrojan među Pravoslavne svetitelje.

    On živi svetim životom....

  2. #332

    Odgovor: Bog postoji

    @ser_gogsy
    Svojim komentarima nisam mislio da "napadnem"
    nikog, pogotovo ne dobre ljude koje tamo sluze,
    a ima ih i dobrih, a ima i raznih drugih...

    @Apolonija
    uglavnom se slazem, crkva je ljudska tvorevina,
    a ne bozja. A ljudi su skloni svemu i svacemu,
    a pogotovo zloupotrebi polozaja, manipulisanju itd.

    Ali ne bih da generalizujem. Naravno da ima tamo
    i dobrih ljudi, koji stvar no veruju u nesto "dobro", itd.
    ... a ima i "sljama koji je uzeo lovu", pedofila, prevaranata.
    Ne mislim samo na nasu crkvu, nego generalno, worldwide.

    @Pinokio
    Hm, da, moze i tako da se gleda...
    ali ima i onih koji su svesni toga, pa i dalje traze sebe
    u nekoj religiji.

    ...mislim, neka svako veruje u ono sto zeli.
    Meni ne smeta, dok god to mene ne ugrozava.
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  3. #333

    Odgovor: Bog postoji

    Samo da postavim jedno pitanje za tebe ser_gogsy.

    Gde u bibliji, ili bilo kom apokrifu, piše da ljudi treba da prave velelepne hramove, i da nisu vernici ako se ne krste, i da moraju da prisustvuju liturgiji, i da se pričešćivaju da bi ušli u raj? Gde? Samo mi to reci.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  4. #334

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Samo da postavim jedno pitanje za tebe ser_gogsy.

    Gde u bibliji, ili bilo kom apokrifu, piše da ljudi treba da prave velelepne hramove, i da nisu vernici ako se ne krste, i da moraju da prisustvuju liturgiji, i da se pričešćivaju da bi ušli u raj? Gde? Samo mi to reci.
    Sa čim ti tačno povezuješ ovo tvoje pitanje. Da li je neko od nas rekao da si vernik samo ako gradiš velelpne hramove i samo ako se krstiš naočigled miliona gledalaca? Da li Bog postoji samo ako je smešten u udobnoj i toploj milionskoj građevini?

    Ja sam vas sve zamolila da ne izvrćete ono što su drugi rekli. Ništa ne dobijamo time što možda pokažemo da smo u stanju našim rezonovanjem da pobedimo nečiju veru. Molim vas da se držite teme.
    Veliko vam hvala.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #335

    Odgovor: Bog postoji

    Ne izvrćem ništa. Ovo što sam rekao, zasniva se isključivo na onome što sam učio iz veronauke. Učili smo da, ako ne idemo redovno u crkvu, i ne prisustvujemo liturgiji, i ne pričešćujemo, mi nismo pravi hrišćani. I to ja citiram moju profesoricu veronauke, koja je završila bogosloviju. Ništa drugo. Odatle i moje pitanje. Gde to piše u bibliji?
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  6. #336

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Ne izvrćem ništa. Ovo što sam rekao, zasniva se isključivo na onome što sam učio iz veronauke. Učili smo da, ako ne idemo redovno u crkvu, i ne prisustvujemo liturgiji, i ne pričešćujemo, mi nismo pravi hrišćani. I to ja citiram moju profesoricu veronauke, koja je završila bogosloviju. Ništa drugo. Odatle i moje pitanje. Gde to piše u bibliji?
    Možda tvoja profecorica i nije baš najbolji pedagog, ali se verovatno trudi na sve načine da decu i omladinu prikloni veri i približi bogu..... Njene metode u ovom stadijumu edukovanja tvojih vršnjaka, bi se mogle uporediti sa metodama roditelja kada svoju decu vaspitavaju u stilu : "ako ne budeš bio dobar, Deda Mraz ti ove godine neče doneti poklone" ili "ako budeš bio dobar i poslušan dobičeš čokoladu".....Malo banalizujem stvari da bi shvatio o čemu se radi.....jednostavno, tvoja profesorica na taj način želi da vas dovede u klupe, gde bi se nastavilo dalje učenje u pravom smeru.....

    po luki : "tajna večera"

    - Tada uze hleb, zahvali bogu, izlomi ga i dade njima govoreći : ovo je moje telo koje se daje za vas; ovo činite za moj spomen.
    A isto tako i čašu posle večere govoreči : ova čaša je novi savez mojom krvlju koja se proliva za vas . . . .

  7. #337

    Odgovor: Bog postoji

    I dalje mi niko ne odgovara na pitanje koje sam postavio. Vi ste svi ovde kao Koštunica : govorite mnogo, a ne kažete ništa. Vrdate. Migoljite se kao jegulje(bez uvrede).

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    po luki : "tajna večera"

    - Tada uze hleb, zahvali bogu, izlomi ga i dade njima govoreći : ovo je moje telo koje se daje za vas; ovo činite za moj spomen.
    A isto tako i čašu posle večere govoreči : ova čaša je novi savez mojom krvlju koja se proliva za vas . . . .
    Znam ovo, i ne shvatam svrhu ovog citata iz jevanđela po Luki, u ovom postu.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Možda tvoja profecorica i nije baš najbolji pedagog, ali se verovatno trudi na sve načine da decu i omladinu prikloni veri i približi bogu..... Njene metode u ovom stadijumu edukovanja tvojih vršnjaka, bi se mogle uporediti sa metodama roditelja kada svoju decu vaspitavaju u stilu : "ako ne budeš bio dobar, Deda Mraz ti ove godine neče doneti poklone" ili "ako budeš bio dobar i poslušan dobičeš čokoladu".....Malo banalizujem stvari da bi shvatio o čemu se radi.....jednostavno, tvoja profesorica na taj način želi da vas dovede u klupe, gde bi se nastavilo dalje učenje u pravom smeru.....
    Moguće. Ali većina takozvanih ‚‚Vernika‚‚ iz razreda, uopšte i ne sluša šta ona priča, a ja, ateista, slušam pomno. Ovi ostali se busaju u grudi, kao, mi smo kršteni, mi smo srbi, i pokazuju tri prsta. Oni su svi daleko od vere, kao ja od kupovine jahte, i sumljam da će ih išta staviti na pravi put, jer oni misle da su već na pravom putu. Ne mislim samo na religiozni, već i životni put. I verujem da ona to jasno vidi (stalno ih izbacuje s časa zbog takvih gestova ). I ona zaista nije najbolji pedagog. Tu si u pravu. Žena jeste obrazovana, al' nije stvorena za posao koji radi.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  8. #338

    Odgovor: Bog postoji

    I dalje mi niko ne odgovara na pitanje koje sam postavio. Vi ste svi ovde kao Koštunica : govorite mnogo, a ne kažete ništa. Vrdate. Migoljite se kao jegulje(bez uvrede).
    Pa kad se uzme u obzir tvoj antiprotivan stav,sumnjam da će iko želeti da ti i odgovori na tvoje pitanje.Lično se ne vređam,takođe uzimajući u obzir tvoje predstavljanje na temi novi članovi.

    Podnaslov foruma religija ti možda može dati odgovor:-Pažljivo poslušajte svoje srce,i pronaći ćete Boga u sebi...,kad to kažem mislim na sva pitanja koja bi postavio,a do mnogih odgovora se dolazi i smirenjem...

    svako dobro

  9. #339

    Odgovor: Bog postoji

    U osnovnoj sam se mnogo nervirao, za razne sitnice. Svakodnevna zabacva mojih ‚‚drugara‚‚ iz razeda, je bilo da me nerviraju, toliko da zaplačem. I jednog dana, ja sam samo odlučio da to više ne želim, i svojom voljom, sam uspeo da se obuzdam, i da smirim svoj temperament. Nije mi trebao bog za to. Samo moja volja, i vera u sebe.

    Smirenje o kom ti pričaš je verovatno ono o čemu sam učio na veronauci. Da se ne pogordimo, i da ne mislimo da smo bolji od drugih, i od boga. Ja ne mislim da sam bolji od drugih, a gord nisam. A ne mogu da mislim da sam bolji od boga, zato što ne verujem u njega.

    I opet, niko nije odgovorio na moje prvobitno pitanje, iako sam ga dvaput postavio. Mislim da je to zaista tipično eskiviranje bilo koje religije, i vernika da odgovore na pitanja, na koja nemaju odgovor koji njima odgovara.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  10. #340

    Odgovor: Bog postoji

    Citat MaNemoj kaže: Pogledaj poruku
    @Pinokio
    Hm, da, moze i tako da se gleda...
    ali ima i onih koji su svesni toga, pa i dalje traze sebe
    u nekoj religiji.
    Sve informacije u vezi sa egzistencijom boga su neprovjerene i neprovjerljive, sto znaci da mi nemamo ni jedan jedincijati dokaz u prilog egzistencije boga, a nemamo ni jedan jedini valjani argument u prilog istom, jer koji god argument da povucemo u prilog egzistencije boga, mi ni na koji nacin ne mozemo znati da to nije privid. Evo, sve ako bi se sada i pojavio bog, pa rekao 'ja sam bog', kako bismo mi mogli znati da to nije samo privid, da to nije mozda djavo koji nas je opcinio, ili bilo sta drugo itd. Hocu reci, koji bi to bio neoborivi argument ili dokaz da je nesto bog itd.? Evo, ja bih mogao da vjerujem kako je bog vjeverica koja igra sambu ili rumbu, i kako nas je ona stvorila igrajuci sambu i rumbu, i kako se sa bogom moze biti jedino igrajuci sambu i rumbu, pa niko ne bi mogao da mi dokaze kako to nije tako itd. Stoga bi, mislim, inteligentan covjek, po ugledu na nauku/znanost, odustao od trazenja odgovora na neprovjerena i neprovjerljiva pitanja; od uzimanja u obzir zakljucaka izvedenih iz neprovjerenih i neprovjerljivih informacija itd.; a ako 'ne bi odustao od istog', onda bi samo hinio kako nije odustao. I The Gunslinger ovdje fino pokazuje kako se izbjegavaju odgovori na konkretna nezgodna pitanja, pa se nastavlja sa nekakvim neodgovarajucim citatima i tome slicno, a kao da se nista nije desilo. Dakle, na osnovu gornjeg, mogli bismo reci da pronalazimo masu valjanih argumenata u prilog tezi da odredjenu religiju ne znaima da li bog zaista egzistira, vec je zanima da pod odredjenom tezom okupi ljude u jednu odredjenu masu, a na osnovu cega ce rijesavati svoja odredjena egzistencijalna pitanja. Dakle, da zakljucim u vezi sa tim, mi nikako ne mozemo znati da bog egzistira, niti se teza o egzistenciji boga priblizava odgovoru, vec vjecno ostaje neprovjerna i neprovjerljiva informacija, a pouzdano znamo da na takvoj neprovjerenoj i neprovjerljivoj tezi odredjene skupine ljudi rijesavaju svoja odredjena egzistencijalna pitanja. Naravno, pronaci ces i mnogo inteligentnih ljudi koji su svjesni gornjeg, pa i dalje, necu reci vjeruju, vec daju izjave da vjeruju, jer su se egzistencijalno pronasli u religiji. Naravno, individua koja odluci da zavrsi skolu i postane svestenik, sasvim je svjesna da ce imati stalne prihode, da nece raditi fizicke poslove, da ce rijesiti stambeno pitanje, da nece imati vojnu obavezu i ostale trivijalnosti o kojima sanjaju milioni ljudi na zemlji. Pronaci ces isto tako i inteligentne ljude koji tvrde da vjeruju, jer ne zele da daju izjave kojima bi ugrozili vlastitu egzistenciju. Sta briga jednog naucnika koji je sanjao da dobije stan od 200 kvadrata u Njujorku, pa ga i dobio, e da se kaci sa svestenikom, a koji nije ni najmanje bezopasan. Fino izjavi da vjeruje, i mirna bosna. Zar da rizikuje, pa i najmanje, ostvareni san?

    ...mislim, neka svako veruje u ono sto zeli.
    Slazem se. A slazem se i da ne vjeruje ni u sta ako ne zeli. Kako god. Od volje mu. Ali nisam sigoran kako ce se odredjena masovno prihvacena religija sloziti sa istim, iako ce mozda tvrditi da se slaze.

    Meni ne smeta, dok god to mene ne ugrozava.
    Da. Ako si hriscanin gdje su vecina hriscani, pa tvrdis da vjerujes, neces se pronaci ugrozenim. No, ako si isti taj medju istim tima, pa tvrdis da ne vjerujes, mozda ce doci do nesuglasica, i sire. A ako si hriscanin medj islamskom vecinom, ili pripadnik islama medj hriscanskom vecinom itd., stvari ce postati komplikovanije. Veoma. Mislim da ces morati da pripazis da ne pricas tacno ono sto osjecas ili mislis

  11. #341

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    I opet, niko nije odgovorio na moje prvobitno pitanje, iako sam ga dvaput postavio. Mislim da je to zaista tipično eskiviranje bilo koje religije, i vernika da odgovore na pitanja, na koja nemaju odgovor koji njima odgovara.
    Evo ja ću da probam da ti odgovrim kao jedinka koja razmišlja svojom glavom i veruje, dobrim delom, samo u ono što može da se dokaže. Kada ću verovati u nešto što možda ne može da se dokaže biram potpuno samostalno, pošto sam slobodan čovek, i imam pravo izbora. Znači ako se jednog jutra probudim i rešim da verujem da slon leti, onda će tog dana slonovi da lete jer ja to tako hoću.

    Ja ne znam da li je tvoja priča o učiteljici istinita pošto ja nemam nikakvih dokaza o tome, imam samo tvoju reč, a reč nije dokaz, pa pošto nemam nikakvih dokaza o tome, a rešila sam da mi u ovom slučaju trebaju dokazi, ja ne želim da dalje nastavljam priču o nesavesnoj učiteljici/nastavnici, pa samim tim ne želim da odgovram na pitanje gde se u Bibliji nalazi šta. Drugi razlog zašto ne želim da odgovaram gde se u kojoj knjizi nalazi šta jeste taj što vidim da si ti jedan pametan mladić i da ćeš sve ono što te zanima sam pročitati u izvorima kojima veruješ, a zašto im veruješ, gde su dokazi adekvatnosti izvora koje ti koristiš za informisanje i učenje to je već previše široko za ovu temu, a bojim se i za čitav forum, onda moramo da uđemo u svaki milimetar svake teorije, hipoteze, iznesemo dokaze i tek onda krenemo dalje u razgovor, a to bi mogolo da potraje čitavu večnost, koju mi ovde nemamo, a i da je imamo treba je trošiti i na neke druge životne aktivnosti.

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Sve informacije u vezi sa egzistencijom boga su neprovjerene i neprovjerljive, sto znaci da mi nemamo ni jedan jedincijati dokaz u prilog egzistencije boga, a nemamo ni jedan jedini valjani argument u prilog istom, jer koji god argument da povucemo u prilog egzistencije boga, mi ni na koji nacin ne mozemo znati da to nije privid.
    Ja verujem u ljudsku dobrotu gospodine pinokio i ničim njeno postojanje ne mogu dokazati, nikakvnim aparatom znanosti, sve manje sam u stanju da je dokažem, ali nastavljam da verujem u nju. Zovite me neinteligentnom i kakogod želite ja nastavljam da verujem i na svaki vaš post u kome tražite dokaze o nečemu u šta se veruje odgovraću na ovaj način i uvek ću da odgovram, kao što vi uvek tražite dokaze.

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    ... Stoga bi, mislim, inteligentan covjek, po ugledu na nauku/znanost, odustao od trazenja odgovora na neprovjerena i neprovjerljiva pitanja; od uzimanja u obzir zakljucaka izvedenih iz neprovjerenih i neprovjerljivih informacija itd.; a ako 'ne bi odustao od istog', onda bi samo hinio kako nije odustao.
    Da li vi ovde sve vernike proglašavate neinteligentnim ljudima? Recite to otvoreno ako tako mislite. Ako tako mislite, moje skromno mišljenje da dajete sebi za pravo veliku stvar da sudite o inteligenciji velikog broja ljudi.


    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, na osnovu gornjeg, mogli bismo reci da pronalazimo masu valjanih argumenata u prilog tezi da odredjenu religiju ne znaima da li bog zaista egzistira, vec je zanima da pod odredjenom tezom okupi ljude u jednu odredjenu masu, a na osnovu cega ce rijesavati svoja odredjena egzistencijalna pitanja.
    Mi ovde govorimo o tome da li verujemo u Boga ili ne i šta je za nas Bog, ne o crkvama, ne institucijama, o duši, o unutarnjem svetu pričamo, postoje teme gde se govori o crkvi(ma), rado bih videla/pročitala vaš stav o tome.

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Pronaci ces isto tako i inteligentne ljude koji tvrde da vjeruju, jer ne zele da daju izjave kojima bi ugrozili vlastitu egzistenciju.
    Sta briga jednog naucnika koji je sanjao da dobije stan od 200 kvadrata u Njujorku, pa ga i dobio, e da se kaci sa svestenikom, a koji nije ni najmanje bezopasan. Fino izjavi da vjeruje, i mirna bosna. Zar da rizikuje, pa i najmanje, ostvareni san? .
    Ovo je veoma lično tumačenje stanja stvari, bez ikakvih dokaza o tezi koju iznosite.
    Poruku je izmenio euridika, 15.03.2008 u 00:12 Razlog: zaboravila slovo
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #342

    Odgovor: Bog postoji

    Veverica...rumba...samba...
    Dobar primer.


    Da. Ako si hriscanin gdje su vecina hriscani, pa tvrdis da vjerujes, neces se pronaci ugrozenim. No, ako si isti taj medju istim tima, pa tvrdis da ne vjerujes, mozda ce doci do nesuglasica, i sire. A ako si hriscanin medj islamskom vecinom, ili pripadnik islama medj hriscanskom vecinom itd., stvari ce postati komplikovanije. Veoma. Mislim da ces morati da pripazis da ne pricas tacno ono sto osjecas ili mislis.
    Da. Ja sam se našao ugroženim, i pod pretnjama batinama, zato što sam izjavio da ne verujem u boga. I to od strane takozvanih vernika koji se busaju u grudi, viču ‚‚Mi smo srbi! Mi smo kršteni!‚‚ i pokazuju tri prsta, a ič pojma nemaju o hrišćanstvu. I što je najgore, mnogo je takvih u današnje vreme.


    Samo još jednu stvar da kažem, na koju mi je Pinokio slučajno skrenuo pažnju. Ne može svako da veruje u šta hoće. Ako neki tip odluči da veruje da mora ubiti petsto ljudi bombom da bi udovoljio bogu to nije u redu. Možda banalizujem, ali hoću da kažem da nisu samo crkve te koje iskorišćavaju ljude. One to rade na globalnom nivou, pa se to i ne primećuje toliko. Sekte, koje izvrću crkvenu religiju to rade na lokalnom nivou, i zaista povređuju ljude. Dakle, ne može svako da veruje u šta hoće. Religije štetne po ljudsko mentalno, i fizičko zdravlje bi trebalo zabraniti, kao i one destruktivne po okolinu.


    Ja verujem u ljudsku dobrotu gospodine pinokio i ničim njeno postojanje ne mogu dokazati, nikakvnim aparatom znanosti, sve manje sam u stanju da je dokažem, ali nastavljam da verujem u nju. Zovite me neinteligentnom i kakogod želite ja nastavljam da verujem i na svaki vaš post u kome tražite dokaze o nečemu u šta se veruje odgovraću na ovaj način i uvek ću da odgovram, kao što vi uvek tražite dokaze.
    Ovde si možda u pravu.

    Da li vi ovde sve vernike proglašavate neinteligentnim ljudima? Recite to otvoreno ako tako mislite. Ako tako mislite, moje skromno mišljenje da dajete sebi za pravo veliku stvar da sudite o inteligenciji velikog broja ljudi.
    I ovde bih morao da se složim s tobom.

    Evo ja ću da probam da ti odgovrim kao jedinka koja razmišlja svojom glavom i veruje, dobrim delom, samo u ono što može da se dokaže. Kada ću verovati u nešto što možda ne može da se dokaže biram potpuno samostalno, pošto sam slobodan čovek, i imam pravo izbora. Znači ako se jednog jutra probudim i rešim da verujem da slon leti, onda će tog dana slonovi da lete jer ja to tako hoću.
    Euridika.... nisi odgovorila na moje pitanje. Pogledaj bolje. Pitao sam ovo:

    Gde u bibliji, ili bilo kom apokrifu, piše da ljudi treba da prave velelepne hramove, i da nisu vernici ako se ne krste, i da moraju da prisustvuju liturgiji, i da se pričešćivaju da bi ušli u raj? Gde? Samo mi to reci.
    Eskiviranje..... slonovi lete....baci jednog sa zgrade.....pa će leteti....jedno dve sekunde....
    Poruku je izmenio The Gunslinger, 15.03.2008 u 00:14 Razlog: kasnim!
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #343

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    hmm....između ostalog, a i zbog toga su se mnogi odvojili od katoličke i pravoslavne crkve : protestanti, metodisti, subotari, jehovini svedoci.... itd.
    Mene su roditelji još kao klinca vodili u evandjelističku crkvu koja izmiruje katoličanstvo i pravoslavlje.....Mala skromna crkva , koja se nije bavila materijalnim i u koju su svi dobrodošli bez obzira na nacionalnost i veroispovest......U nekom periodu crkva se skoro bila raspala zbog slabog materijalnog stanja !
    Dakle, nemojmo generalizovati stvari i stavljati sve u isti koš . . . ..svako neka nađe u svom zdravom razumu šta mu odgovara i šta smatra da je ispravno

    ps. i na kraju bih postavio pitanje : Da li je Patrijarh Pavle "šljam koji je uzeo lovu" ?

    - ja mislim da nije...........a vi ?

    Rekla sam uvek čast izuzecima
    Znam da nita ne znam...

  14. #344

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Eskiviranje..... slonovi lete....baci jednog sa zgrade.....pa će leteti....jedno dve sekunde....
    Leteće onoliko i koliko ja želim i ja verujem da će oni da lete, tačka, nemam dokaze ali verujem, tačka.

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Euridika.... nisi odgovorila na moje pitanje. Pogledaj bolje. Pitao sam ovo:
    Jesam odgovorila veoma jasno zašto neću da odgovaram na tvoje pitanje, sa kojim smo, nadam se ovde završili. Ako mi jasno, veoma eksplicitno postaviš pitanje, ali da ga ne povežeš sa tvojom učiteljicom veronauke, možda ću se pozabaviti time da razmislim o tome, ako ne, onda je to samo ljudski faktor, a kao ljudi slabi smo i grešni i tačka od mene i od svih nas nadam se na temu gde se u Bibliji nalazi šta, pošto i za to imamo odvojenu temu na forumu.

    Hvala na razumevanju.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #345

    Odgovor: Bog postoji

    the Gunslingeru----> Ja stvarno ne znam šta ti ustvari želiš da dokažeš !? Ti si mlad momak i život je pred tobom, iskustvo će doći sa godinama....a ponekad jednostavno moraš verovati starijim (iskusnijim) i dobronamernim osobama kada ti nešto sugerišu i savetuju te u najboljoj nameri.....
    Rekao si da ti moj citat iz Novog Zaveta nije odgovorio na tvoje postavljeno pitanje : gde u bibliji piše to , to i to....izmedju ostalog si pomenuo i pričešče !!! Da li ti uopšte znaš šta je pričešče i na koji način se izvodi ??? odnosno, kako izgleda taj mali simbolični ritual ??? Ja bi' rekao da ne znaš......

    Citat:The Gunslinger kaže:
    Ne izvrćem ništa. Ovo što sam rekao, zasniva se isključivo na onome što sam učio iz veronauke. Učili smo da, ako ne idemo redovno u crkvu, i ne prisustvujemo liturgiji, i ne pričešćujemo, mi nismo pravi hrišćani. I to ja citiram moju profesoricu veronauke, koja je završila bogosloviju. Ništa drugo. Odatle i moje pitanje. Gde to piše u bibliji?


    dakle, ponoviću još jedanput citat iz Novog Zaveta :

    po luki : "tajna večera"

    - Tada uze hleb, zahvali bogu, izlomi ga i dade njima govoreći : ovo je moje telo koje se daje za vas; ovo činite za moj spomen.
    A isto tako i čašu posle večere govoreči : ova čaša je novi savez mojom krvlju koja se proliva za vas. . . .

    Tvoja profesorica je ustvari htela da kaže : "ako se ne ponašate u skladu sa Hristovim učenjem i ne sledite njegov put, koji nas jedini vodi ka Bogu, niste pravi Hriščani. . . . .

    I još bi samo dodao nešto na vaše komentare o tome kako su "nevernici ugroženi od takozvanih vernika", pa morate, kao da se krijete... itd.
    ....Ali zaboravljate šta su vernici sve doživljavali i preživljavali za vreme komunizma i titoizma !!! Mnogi su ostajali bez posla ili mogučnosti napredovanja u društvu, kada se saznajalo da idu u crkvu i da su vernici. . .


    Kao što Euridika reče, nadam se da smo sada završili sa ovim poz..... i svako dobro želim

Strana 23 od 65 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •