Bog postoji - Strana 14
Strana 14 od 65 PrvaPrva ... 412131415162464 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #196

    Odgovor: Bog postoji

    U opštem i totalnom napadu pameti i pametovanja, pojedici pokušavaju svoj nihilizam da umetnu i nama vernicima, najlakša odbrana od toga je: prekrstiti se i iskreno se pomoliti za njih, a i za sebe!
    In vinas veritas

  2. #197

    Odgovor: Bog postoji

    Srednjovjekovne raspre o egzistenciji Boga su okoncane tako sto se zakljucilo kako bi Bog mogao da bude bilo sta, i kako bi isto tako moglo biti da ga nije, pa je usljedio period nauke/znanosti i naucno/znanstvenog principa. To je ta prekretnica sa kojom ogromna vecina covjecanstva nije upoznata, pa je i dalje u stanju da vjeruje u izjave koje nemaju nikakav argument, da ne kazem dokaz, sebi u prilog. Iznositi jednu izjavu ili tvrdnju u javnost, a za koju se nema valjana argumentacija, to je vise nego smijesno u odredjenom krugu inteligentnijih ljudi. Ali je plodonosno u sirem krugu neinteligentnijih ljudi, koji nisu upoznati sa gornjim desavanjima. Plodonosno, jer rijesava egzistencijalna pitanja svojih tvoraca, te oni egzistiraju a da ne privredjuju. Sto bi se reklo, 'leba bez motike'

    Gospodine Morrib, 'Bog postoji', to je samo jedna izjava, jedna tvrdnja, a u prilog kojoj nije iznesen ni jedan jedini valjani argument, od njenog postanka pa do dan danas. Od volje vam, molite se vi koliko zelite i kako zelite, ali to nece promijeniti nista u vezi sa gornjom izjavom, kako je dakle izjava 'bog postoji' samo jedna izjava u prilog kojoj nije do dana danasnjega iznesen ni jedan jedini valjani argument.

    Pa hajdete, dajte nam ovdje barem jedan argument u prilog gornjoj tvrdnji. Ne mora biti vas. Evo, pozovite se na Tomu Akvinskog, jer on slovi kao covjek koji je iznio dokaze u prilog egzistencije Boga. Slovi kao takav, kazem

  3. #198

    Odgovor: Bog postoji

    Verovanje u Boga nije filozovska rasprav, tipa hoću-neću, to dokazivanje se može primeniti na mnoge druge stvari i pojave. Osećaj, vere, osećaj Boga je u srcu vernika, a oni koji neveruju, nažalost su uskraćeni za taj osećaj, kao ljudi kojima je oštećeno čulo mirisa i neosećaju ništa. Mislim da sam bio jasan, kad počneš da veruješ tada ćeš i spoznati Boga.
    In vinas veritas

  4. #199

    Odgovor: Bog postoji

    Ali ako vas preplavi nekakav divan osjecaj, gospodine Morrib, vi i dalje ne mozete da znate kako je to od Boga, vec mozete samo da vjerujete kako jeste od Boga. Pa ako vjerujete da je od Boga, a ne znate da jeste, onda bi moglo da bude kako to nije od Boga. Jel?

    Pa ako je to tako, a pokazuje se da jeste, moglo bi biti da je u takvom jednom divnom trenutku to djavo obuzeo covjeka, pa zavodi, jer on, pu-pu-pu, sto bi vjernici rekli, nikada ne spava.

    Pride tomu, posto vjerujete da je to 'tako i tako', znaci da ne znate kako uistinu i jeste, pa je vasa tvrdnja kako je to bog, e u istoj vrednosnoj ravni kao i tvrdnja da je to djavo, ili tvrdnja kako je to baba-roga, ili tvrdnja kako je to bilo sta, nesto okruglo na cose, ili bilo koja druga tvrdnja, npr., kako je to ustvari 'mali mrav'

  5. #200

    Odgovor: Bog postoji

    Aloo malocas prodjoh pored groba svoga oca...

    Ne postoji drugi Bog za mene do njega,tripovao sam da sedi pored mene i da pricamo pola sata,nisam zaplakao godinama...ako otac mi je,neka Nikola moj nema drugog Boga nego do mene,jer moj je meni jedini ON koji postoji na ovom i onom svetu........pustite me filozofije vise i ovo je kraj moje price na ovoj temi..

    Gde je moj OTAC otisao i njegov gde je,tamo cu i ja,mozda ne bas kada ja budem hteo,ali tamo gde oni su ,tamo cu i ja.....KRAJ

  6. #201

    Odgovor: Bog postoji

    Sem konstatacije mjesta ocevog groba, sve ostale informacije koje ste iznijeli gore, neprovjerene su i neprovjerljive, gospodine Neron. Vi mozete da vjerujete kako je to tako, ali ne mozete da znate da jeste tako. Pa kada ne mozete da znate da je tako, vec samo mozete da vjerujete kako jeste, onda bi mogli biti da nije tako. Jel?

    Naravno, ova nasa realnost je nebrojeno mnogo puta pokazala kako je pogubno po covjeka, i ne samo po covjeka, ne raspolagati sa tacnim informacijama, vec se rukovoditi pogresnim ili neprovjerenim ili neprovjerljivim informacijama u konkretnom slucaju. To je aksiom koji nije potrebno posebno argumentovati. Iz toga slijedi da je izvor koji emituje pogresne informacije izvor zla u odredjenom slucaju, kao i u svim odredjenim slucajevima. Kao i onaj izvor koji emituje neprovjerene i neprovjerljive informacije, pa zahtijeva da ih se bezpogovorno slijedi.

    Zahtijevati od covjeka da se vjeruje u neprovjerenu i neprovjerljivu informaciju, koja bi stoga mogla i da bude netacna, ne moze se biti zao vise od toga, mislim. Kako?

  7. #202

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Vi mozete da vjerujete kako je to tako, ali ne mozete da znate da jeste tako.
    Poštovani gospodine pinokio, i ostala gospodo, ovom vašom rečenicom bih samo da nas sve podsetim o čemu mi ovde zapravo razgovaramo.
    Religija nije nauka, da jeste ne bismo mi ovde pričali o postojanju Boga. Ovde se radi o tome neko vidi i oseća Boga time što veruje u istog ili mu je dokazano kroz neke, možda indirektne situacije, ne razgovorom i rukovanjem sa bradatim mudracem, da Bog postoji, takav kakvim ga taj neko vidi. O znanjima, dozvolite mi da se izjasnim, ne možemo ovde da govorimo, jer ovo nije egzaktna nauka, niti je nauka uopšte, kao što već jednom rekoh. Mislim da je uredu ako neko svoje verovanje objašnjava, i čak možda brani, time što kaže da je on to nešto lično osetio ili time što kaže da se on u toj veri bolje oseća. Mi nismo ovde da sudimo da li taj neko radi pravu stvar ili ne.
    Nadam se da se svi zajedno ovde razumemo.
    Poruku je izmenio euridika, 17.12.2007 u 15:55 Razlog: slovo
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #203

    Odgovor: Bog postoji

    Naravno da se razumijemo, postovana Euridika. Eto, sada iskreno zalim sto sam se ukljucivao u polemiku, jer sam i pretpostavljao kako cete se jednom pojaviti sa gornjom izjavom sa sasvim jasnim implikacijama. Naravno, bio sam naivan pa dosao u situaciju da me neargumentovano korigujete. No, necu opet doci u takvu simptuaciju

    Vozdra!

  9. #204
    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku




    U prilog tomu da Bog postoji, niste ponudili ni jedan jedincijati valjani argument, sem nekolicine floskula, a koje, kao takve, ne nastupaju nicemu u prilog, sem pokusaju da se ubjedjuju neuki ljudi. Hajdete, dajte nam vas najvaljaniji argument u prilog tomu da Bog postoji, pa da ga malo propustimo kroz sake
    Izvinjavam se sto ste ovako dugo cekali na moj odgovor. U vasu pamet ja ne sumnjam(niti je ispitujem jer me ne zanima) ali se bojim da niste hteli da pazljivo procitate ono sto sam napisala.
    Prvo moram reci da Isusove reci za mene nisu nikakve floskule i da me takav stav prema istim vredja.
    Drugo, ne znam kako ste to primetili da ja ubedjujem ljude, naprotiv, nisam ni pokusala da bilo koga ubedjujem. Da sam na primer vas licno htela da ubedim u nesto, posto ste vi prilicno gordi, verovatno prouzrokovano velikim znanjem, ja bih se naoruzala 'ovim i onim' dokazom, pa vam sve to lepo izlozila. Ja sam rekla svoje misljenje i ono sto sam sazrevajuci kao vernik naucila, da ne mozes nikome pribliziti Boga dokle taj sam to ne pozeli i sam ne podje ka istom. To sto se Vi zarobljeni dokazima, ne moze spreciti moj duh da se vine u visine, niti moj spoznanje moze uzdrmati vasu potrebu za egzaktnim dokazima. Duboko uverena u ovo sto sam rekla ja nemam nikakvu nameru da uzalud trosim svoje dragoceno vreme prepucavajuci se sa Vama, i praveci ovde nekakav 'veciti derbi'. To sto kod vas moj stav izaziva revolt, pa sam do sada vec dobila gomilu epiteta poput 'slaba, ne upucena, priprosta i ne obrazovana', mene na protiv ne tangiraju, jer sam ja svoju gordost odbacila i ne sepurim se zbog onoga sto sam naucila, zavrsila i radim, jer moj posao je sredstvo upotrebljeno u svrhu boljeg zivota i nije sastavni deo mene. Ja sam licnost, koja moze citirati nekog velikana, ali ne robujem 'njihovim zakljuccima' o bilo cemu. Neka je sto Darvina iznelo sto dokaza da je nastao od majmuna, ja i dalje imam pravo da verujem i budem duboko uverena u svoj sud o tome, da je mene stvorio Bog, i pri tome nemam nikakvu obavezu da Vama dokazem da sam u pravu kako ste bi mi vi ..sta..dozvolili da nastavim da verujem?!

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Ali, gospodine Neron, ako bi postojao, a ne postoji ni jedan valjan argument da postoji, ni jedan jedincijati, kako bi vi mogli znati da nam je okrenuo ledja? Kako bi mogli znati da li uopste ima ledja? Ili je mozda bezledj?

    'Bog postoji' - to je samo jedna tvrdnja, jedna izjava, a kojoj u prilog nije iznesen ni jedan jedincijati valjan argument od njenog postanka
    Mozda bi ste Vi mogli da nam pojasnite neke stvari, zaista. Recimo, meni nikada nije bilo jasno kako se neka nauka moze bazirati i izvoditi se dokazi iz nekih 'postulata' koji jesu ocigledni, ali u to doba(kada su se koristili kao predpostavke pa iz njih izvodjeni dokazi) bili ne dokazivi. Jos dok sam ja bila u skoli, a to nije bilo pre sto godina, niko nam nije ponudio definiciju za energiju, vreme i prostor. Pa kako ja mogu biti sigurna da vreme postoji? I kako odgovoriti detetu na pitanje "sta je to vreme"?
    Poruku je izmenio euridika, 17.12.2007 u 16:21 Razlog: uzastopne poruke

  10. #205
    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ne secham se da je Isus bio nadmen, niti da se postavljao prema nevernicima i sumnjichavima kao prema nekome ko nije vredan njegove blizine chak je najveche greshnike imao u svom okruzzenju, i po prichi priblizzio ih svom putu... i nije ih smatrao svinjama... (podseti me u kom je delu novog zaveta to rekao ?) . Na protiv.

    Pre che biti da su se tako ponashali fariseji.

    U pravu si, ali ja nisam Isus, vec covek sa svim svojim vrlinama i manama. Jesam nadmena kada me vredjaju, i gorda i trudim se svim silama da se izborim sa tim.




    Svako ima pravo da sumnja i kritichki razmishlja. Ako je neko to pravo odbacio radi vere, pa i to je njegovo pravo. Ali, kada javno iznosi svoje misljenje ono je podlozzno kritici i preispitivanju. U suprotonom, forum bi se zvao www.krshteni.com i pristup bi imali samo probrani.

    Hvala na ovom pojasnjenju, sada sam sigurna da nakon ovog odgovora necu posecivati ovaj forum, jer me ovakve diskusije ne zanimaju.


    Ima jedna stvar u vezi boga u koju nebih zadirao. Razumem da neko utehu pronalazi u verovanju. Tezzak je zivot da bi se svario onako kako to svet bez boga nudi. Muka i beznadje mogu od svakoga da naprave vernika.
    Mogu da razumem i da kada izgubi nekog, vernik prihvata da je taj neko otishao na bolje mesto, to je misao koja zzivot i smrt chine manje hladnim i besmislenim... Iako je ta pricha o raju ... potpuno zasnovana na zzeljama i prichama... Teshko je o nekome koga vishe nema medju nama razmisljati kao nestalom, ugashenom....

    Mogu da razumem i nekoga kome je to poslednja nada, kada svi drugi izgledi ischile da veruje na onaj nachin koji mu je dostupan. Ne mogu nikome da oduzimam nadu.

    Onda ne znam kako bi razumeo mene. Ja sam zdrava, normalna, mnogi kazu lepa, uspesna i jos uvek nisam izgubila nikog' svog....lazem, bila sam izgubila dusu, ali sam je hvala Bogu povratila. Izvinite sto nemam opipljiv dokaz za ovo sto sam rekla!!!!!

    Nije to licemerno sa moje strane, jer sam vech vishe puta napisao, da nije nemoguche da iza svega ovoga shto predstavlja nauchni pogled na svet postoji razum koji je sve zapocheo.
    Pa taj razum ili energija ili materija ili licnost...od koje je sve nastalo valjda zaslusuje da ima svoje postovaoce?!

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Srednjovjekovne raspre o egzistenciji Boga su okoncane tako sto se zakljucilo kako bi Bog mogao da bude bilo sta, i kako bi isto tako moglo biti da ga nije, pa je usljedio period nauke/znanosti i naucno/znanstvenog principa.

    zakljucilo se!!!! kako bi bog mogao biti...
    valjan dokaz- skidam kapu


    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    To je ta prekretnica sa kojom ogromna vecina covjecanstva nije upoznata, pa je i dalje u stanju da vjeruje u izjave koje nemaju nikakav argument, da ne kazem dokaz, sebi u prilog. Iznositi jednu izjavu ili tvrdnju u javnost, a za koju se nema valjana argumentacija, to je vise nego smijesno u odredjenom krugu inteligentnijih ljudi. Ali je plodonosno u sirem krugu neinteligentnijih ljudi, koji nisu upoznati sa gornjim desavanjima.

    do sada ste pisali dvosmisleno, pa vam nisam mogla reci ovo sto cu reci sada- ovo je vredjanje gospodine pinokio! jos vam moram reci da vam sva vasa inteligencija nije dovoljna kada se usudjujete doneti takav zakljucak-ja,npr., imam iq 134, sto nikako ne znaci neinteligentan! mada, sada cete verovatno izneti tvrdnju da sam ne obrazovana, a kada bi vam i to opovrgla, da sam jadno zensko...

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Plodonosno, jer rijesava egzistencijalna pitanja svojih tvoraca, te oni egzistiraju a da ne privredjuju. Sto bi se reklo, 'leba bez motike'
    To vas muci? pa zasto, vama niko nista ne trazi?!


    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Gospodine Morrib, 'Bog postoji', to je samo jedna izjava, jedna tvrdnja, a u prilog kojoj nije iznesen ni jedan jedini valjani argument, od njenog postanka pa do dan danas. Od volje vam, molite se vi koliko zelite i kako zelite, ali to nece promijeniti nista u vezi sa gornjom izjavom, kako je dakle izjava 'bog postoji' samo jedna izjava u prilog kojoj nije do dana danasnjega iznesen ni jedan jedini valjani argument.
    Gospodine Pinokio, 'Bog ne postoji' to je samo jedna opovrgnuta izjava, tvrdnja, a koju su pokusali mnogi da dokazu, pa nekako nisu nasli toliko uverljive dokaze za sve nas. Sreca pa vas ima par inteligentnih, koji ne dele nasu zabludu...a ja cu se ipak pomoliti za Vas.

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Sem konstatacije mjesta ocevog groba, sve ostale informacije koje ste iznijeli gore, neprovjerene su i neprovjerljive, gospodine Neron. Vi mozete da vjerujete kako je to tako, ali ne mozete da znate da jeste tako. Pa kada ne mozete da znate da je tako, vec samo mozete da vjerujete kako jeste, onda bi mogli biti da nije tako. Jel?
    Moze da veruje, jer mu zato ne treba vasa dozvola! Samo da napomenem da smo i mi imali filosofiju u skoli i znamo da neko misli da,recimo, dok ne vidis bas svaku ribu na ovom svetu, ne smes tvrditi da sve imaju skrge. E vidite, mi sve smemo, ne sputavaju nas misljenja filosofa i drugih.

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Zahtijevati od covjeka da se vjeruje u neprovjerenu i neprovjerljivu informaciju, koja bi stoga mogla i da bude netacna, ne moze se biti zao vise od toga, mislim. Kako?
    Ko od vas bilo sta zahteva?
    Poruku je izmenio euridika, 17.12.2007 u 17:36 Razlog: uzastopne poruke,velika slova i pogrešno citiranje poruke

  11. #206

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Gospodine Pinokio, 'Bog ne postoji' to je samo jedna opovrgnuta izjava, tvrdnja, a koju su pokusali mnogi da dokazu, pa nekako nisu nasli toliko uverljive dokaze za sve nas. Sreca pa vas ima par inteligentnih, koji ne dele nasu zabludu...a ja cu se ipak pomoliti za Vas.
    Ne verujem da je iko pokusao dokazivanje necijeg nepostojanja.
    Sa naucne strane to je nonsens, nauka ne moze da dokaze nepostojanje bilo cega.
    Stav nauke je jasan dokazuje ono sto se moze dokazati. Iz ovoga logicno sledi da ono sto se ne moze dokazati, ne sme se nikada smatrati postojecim.
    Nauka nikada nije dokazivala nepostojanje Boga, a ni pokusala da pokaze postojanje istog jer po nasem znanju ne postoji nijedna definicija, nijedan naucni eksperiment, nijedna metoda koja bi mogla (moze) pod svim mogucim datim uslovima dati uvek isti rezulat: Bog postoji!
    Kada bi takva metoda postojala, kada bi jedna naucno prihvatljiva metoda pri istim uslovima uvek dala isti dokaz, nauka bi istog trena pokazala postojanje Boga!

    Naravno nauka ne (moze da) dokazuje ni druge pojmove o kojima ne postoji striktan i neiskljucivi dokazni materijal, na pr:
    -vanzemaljci postoje
    -astrologija je nauka
    -Milosevic je najbolji srpski politicar
    -homeopatija je delotvorna
    -duhovi postoje
    -krugovi u zitu su posledica delovanja strane inteligencije
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #207

    Odgovor: Bog postoji

    Bog, temelj svih vera, postoji.
    Zasto? - Zato jer postoji vera.

    A u stvari je u pitanju nesto sasvim drugo. - Zadovoljstvo

    Svi mi bitisemo zarad zadovoljstava.
    Za vernika je jedno od najvecih zadovoljstava vera, a za onog koji nije vernik - zadovoljstvo je u nekim drugim stvarima.
    O ukusima ne treba raspravljati, pa tako je apsurdno i raspravljati o postojanju Boga.
    To bi isto bilo kao i naucno dokazivati da su plavuse lepse od crnki.
    Na nasim prostorima hiljade godina su ljudi verovali da Bog postoji, a tek dolaskom Komunista na vlast "naucno" su dokazali da Bog ne postoji (gde moze biti neko veci, bolji i.... od Tita). Primecujem da jos uvek ima dosta Titovcica.
    Osporavati nekome zadovoljstvo u veri je ravno zlocinu.

    Ko razume shvatice.....
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  13. #208

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Na nasim prostorima hiljade godina su ljudi verovali da Bog postoji, a tek dolaskom Komunista na vlast "naucno" su dokazali da Bog ne postoji (gde moze biti neko veci, bolji i.... od Tita). Primecujem da jos uvek ima dosta Titovcica.
    Osporavati nekome zadovoljstvo u veri je ravno zlocinu.
    Da, da opet pricam sa aspekta nauke, ljudi oduvek veruju u Boga.
    Znamo i kako je doslo do tog verovanja, nije tema razgovora.

    Interesantno je stav komunizma prema Bogu.
    Komunizam je kao ideja tezila totalnoj ``vladavini`` ``radnicke klase``.
    Komunizam (komunisti) nisu dokazivali nepostojanje Boga. Oni su jednostavno pobili tezu o postojanju. (pobijanje znaci da je zabranjen svaki protivargument)
    I na kraju ispade da su oni koji su za sebe tvrdili da su apsolutni materijalisti i da je idealizam los, ustvari bili najveci idealisti (i da je idealizam los??).

    Da, nepravda je nekome osporavati veru, i Bozlju, kao i ma koju drugu veru.
    Jedino ne mogu da prihvatim da se takav zlocin kaznjava na nekim mestima u svetu smrcu.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #209

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Izvinjavam se sto ste ovako dugo cekali na moj odgovor.
    Nista nista. Kada nadjete za shodno - pucajte

    Prvo moram reci da Isusove reci za mene nisu nikakve floskule i da me takav stav prema istim vredja.
    Nebitno je ko je izjavio, vec sta je izjavio. To je sasvim jasno. Ili mozda nije? Stoga, o cemu vi uopste pricate?

    Drugo, ne znam kako ste to primetili da ja ubedjujem ljude, naprotiv, nisam ni pokusala da bilo koga ubedjujem. Da sam na primer vas licno htela da ubedim u nesto, posto ste vi prilicno gordi, verovatno prouzrokovano velikim znanjem, ja bih se naoruzala 'ovim i onim' dokazom, pa vam sve to lepo izlozila.
    Ubijedjivati, to znaci iznositi tvrdnje koje su neprovjerene i neprovjerljive, pa ih neargumentovano proglasavati istinitima. To je osnov svih vasih postova ovdje. Ako tvrdite da to nije tako, onda iznesite jedan jedini valjan argument u prilog tvrdnji da bog postoji.

    Ja sam rekla svoje misljenje i ono sto sam sazrevajuci kao vernik naucila, da ne mozes nikome pribliziti Boga dokle taj sam to ne pozeli i sam ne podje ka istom.
    Argumentujte malo gornju izjavu. Valjano, ako je to moguce. Jer to je isto kao da tvrdite kako jedan covjek nikada nece shvatiti jednu opaku bolest, a dok se ne zarazi istom, pa mu predlazete da se zarazi da bi shvatio.

    To sto se Vi zarobljeni dokazima, ne moze spreciti moj duh da se vine u visine,
    A ja sam mislio da se to vine u dubine, a ne u visine. Pa da li je u dubine ili visine? Argumentujte nam to malo. Valjano, ako je moguce.

    niti moj spoznanje moze uzdrmati vasu potrebu za egzaktnim dokazima.
    Koja vasa spoznaja, kada vjerujete? Da ste spoznali, onda ne biste vise vjerovali. Jel? Vjerujete jer ne znate.

    Duboko uverena u ovo sto sam rekla
    Evo vidite, vi ste uvjereni u nesto, a to znaci nemate spoznaju o istom. Vjerujete jer ne znate.

    ja nemam nikakvu nameru da uzalud trosim svoje dragoceno vreme prepucavajuci se sa Vama, i praveci ovde nekakav 'veciti derbi'.
    Pa nemojte onda. Ko vas tera.

    To sto kod vas moj stav izaziva revolt, pa sam do sada vec dobila gomilu epiteta poput 'slaba, ne upucena, priprosta i ne obrazovana', mene na protiv ne tangiraju, jer sam ja svoju gordost odbacila i ne sepurim se zbog onoga sto sam naucila, zavrsila i radim, jer moj posao je sredstvo upotrebljeno u svrhu boljeg zivota i nije sastavni deo mene.
    Vase izjave su takvog kvaliteta, a ne vi. Stoga je to, jer vase izjave ne prati valjana argumentacija. Dakle, vi ste mozda cvrsti, stameni, elokventni itd., ali se isto ne bi moglo reci za vase tvrdnje.

    Ja sam licnost, koja moze citirati nekog velikana, ali ne robujem 'njihovim zakljuccima' o bilo cemu.
    Pa cekajte, da li ste vi tvorac izjave kako bog postoji, ili je neko drugi tvorac te izjave. Ako vi niste tvorac te izjave, a nekriticki se slazete sa njom, onda neminovno slijedi da robujete izjavi jednog, kao sto kazete, velikana.

    Neka je sto Darvina iznelo sto dokaza da je nastao od majmuna,
    U sumi je bio Jova,
    tamo je bazao, sarlabazao,
    a kad se vratio svima je kazao:

    Videh ljudi sto vukova,
    zubi strasni, oci sjaju,
    pa urlaju, zavijaju...

    ja i dalje imam pravo da verujem i budem duboko uverena u svoj sud o tome, da je mene stvorio Bog
    Naravno, niko vam ne spori pravo da vjerujete. No, ovdje valjda polemisemo. A ako polemisemo, onda je sasvim jasno da vjerujete zato sto ne znate, jer kada biste znali ne biste vjerovali. Jel?

    , i pri tome nemam nikakvu obavezu da Vama dokazem da sam u pravu kako ste bi mi vi ..sta..dozvolili da nastavim da verujem?!
    Evo, ja vam dozvoljavam da verujete, to nije sporno. I dozvoljavam vam da nemate obavezu da mi dokazujete. I dozvoljavam vam sve sto pozelite. Bas sve. No, ako polemisemo, ja cu vas uputiti na to kako vasoj tvrdnji nedostaju valjani argumenti. Et'.



    Mozda bi ste Vi mogli da nam pojasnite neke stvari, zaista.
    Rado, ako budem umio.

    Recimo, meni nikada nije bilo jasno kako se neka nauka moze bazirati i izvoditi se dokazi iz nekih 'postulata' koji jesu ocigledni, ali u to doba(kada su se koristili kao predpostavke pa iz njih izvodjeni dokazi) bili ne dokazivi.
    Npr.

    Jos dok sam ja bila u skoli, a to nije bilo pre sto godina, niko nam nije ponudio definiciju za energiju, vreme i prostor.
    Pa, zamislite, eto, sta sve nauka/znanost ne umije da definise, a vi umijete da definisete boga, odnosno da se slazete sa vec ponudjenom definicijom istog. Alal vera! Iz toga slijedi da bi vi meni mogli da pojasnjavate, a ne ja vama. Jel?

    Pa kako ja mogu biti sigurna da vreme postoji? I kako odgovoriti detetu na pitanje "sta je to vreme"?
    A sigurni ste da bog postoji? Ne, vi u stvari vjerujete da bog postoji, a tvrdite da ste sigurni.
    Poruku je izmenio pinokio, 18.12.2007 u 11:48 Razlog: teh.greska

  15. #210

    Odgovor: Bog postoji

    Ako se par puta ponovi da verovati u Boga, nije filozofska rasprava, već je to osećanje srce i duše, i da je to istina koja se nedokazuje, nemogu da verujem da neko nemože da to razume, nemogu da verujem da to neko nemože da čuje, ali mogu da verujem i verujem da to pojedini neće da čuju. Širenje zapadnog nihilizma, po sitemu Bog je mrtav, ubiti Boga i Bog nepostoji, je tipično prepoznatljiv stil zaljubljenika i propagatora tog Ničeovskog učenja. To je i jedino objašnjenje ovog "nerazumevanja". Za svaku moju napisanu reč postoji kačenje, ali startne reči sve kazuju.
    In vinas veritas

Strana 14 od 65 PrvaPrva ... 412131415162464 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •