Bog postoji - Strana 47
Strana 47 od 65 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 691 do 705 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #691

    Odgovor: Bog postoji

    ima shljama i olosha koji zzivi do metuzalemskog doba.
    ni bog ih neche.
    & underpaid......

  2. #692

    Odgovor: Bog postoji

    I dalje sam u ubeđenju da Bog ne postoji, samo što je u ovakvim trenucima, kada ode neko istinski vredan postojanja i življenja, lakše verovati da je nekom vrstom selekcije odabran za mesto u carstvu nebeskom nego da je eto, nepovratno nestao.

  3. #693

    Odgovor: Bog postoji

    dal je taj neko pitan zzeli li to mesto.
    ebem ga bash i u raj i u njegovo kraljevstvo.
    ima da napravim dar mar i da dignem revoluciju chim stignem "gore".
    a knjiga optuzzbi se samo deblja.
    & underpaid......

  4. #694

    Odgovor: Bog postoji

    to je BRE nehumano totalno!
    to ni najljuchi neprilatelj ne bi tako dobro radio!
    ukradesh chovechanstvu komad dushe samo da bi pokazao svoju moch.
    ukradesh detetu dugu!
    pa pokazzi se *ichko! da vidimo kakav si baja! da vidimo dal se to bash niko s tobom ne mozze meriti. budalchino impotentna i iskompleksirana!
    *erem ti se na poredak! na fotelju u koju si se uvalio! na kljuchaonicu kroz koju nas posmatrash! na sve niti koje vuchesh i sechesh!
    *erem ti se na metodologiju! na nauk! qrtz si ti od roditelja!
    & underpaid......

  5. #695

    Odgovor: Bog postoji

    to je BRE nehumano totalno!
    to ni najljuchi neprilatelj ne bi tako dobro radio!
    ukradesh chovechanstvu komad dushe samo da bi pokazao svoju moch.
    ukradesh detetu dugu!
    pa pokazzi se *ichko! da vidimo kakav si baja! da vidimo dal se to bash niko s tobom ne mozze meriti. budalchino impotentna i iskompleksirana!
    *erem ti se na poredak! na fotelju u koju si se uvalio! na kljuchaonicu kroz koju nas posmatrash! na sve niti koje vuchesh i sechesh!
    *erem ti se na metodologiju! na nauk! qrtz si ti od roditelja!
    juče 20:58
    Neverovatno...
    Nije problem u uličarskom izražavanju, već je interesantan tvoj način doživljavanja boga kao pojave. Dakle, ti prihvataš, kao i vernik, da je bog neko biće, nad-čovek koji ima svoje kraljevstvo i koji nas neprestalno posmatra, pa si razočarana trenutnim stanjem i malo ljuta na njega..

    Mi uviđamo nelogičnosti koje postoje u koncepciji boga, ali smo zbunjeni..
    Mi nasleđujemo i slepo prihvatamo koncepciju postojanja ili nepostojanja boga.
    Onda počinjemo da se pitamo zašto bog uzima, po našem subjektivnom kriterijumu, *velike ljude*, pa onda nailazimo na različite *nepravde* koje nam nisu jasne, razumljive i po koncepciji samog boga. S druge strane mi to radimo i kada doživljavamo lepe i prijatne trenutke samo što tada ne nailazimo na nerazumevanje. To tada nije važno, važno je da je nama lepo...

    Osnovno pitanje je: Ko sam ja i kako sam dospeo ovde? Koja je moja svrha postojanja?

    Ako uviđamo nelogičnosti u zvaničnom religiskom i naučnom svetu, šta nas sprečava da tragamo dalje? Zašto slepo prihvatamo jednu ili drugu stranu koncepcije boga ( vernik-ateista )...

  6. #696

    Odgovor: Bog postoji

    @VladaVasic

    ja te nishta nisam razumio....mozes li ti jasnije objasniti Njegowo monstruozno djelowanje?

  7. #697

    Odgovor: Bog postoji

    E ovako,bog se pise malim slovima jer ne postoji....'bog bogorodica i isus hrist" su izmisljena porodica debila i narod strahuje da ne vjeruje u njih iz razloga da im se nesto ne desi lose.Moj savjet vam da prestanete da vjerujete u bajke i price neukih ljudi,nego svako od nas sam sebi sebi stvara bolji zivot radom i trudom.Ja sam sebi krojim sudbunu a ne neki jado sa neba koji misli da je sve u njegovim rukama koje i nema!

  8. #698

    Odgovor: Bog postoji

    previshe je "sluchajnosti" da bi se tek tako olako negiralo postojanje neke uslovnosti.
    & underpaid......

  9. #699

    Odgovor: Bog postoji

    ...Ima i mnogo gorih stvari u životu osim ovozemaljske smrti, koja u mnogim slučajevima (pogotovo kada je neka teška bolest u pitanju) donosi olakšanje ...
    Čovek koga zadesi smrt nije povredjen...povredjeni smo mi koji ostajemo jer ne razumemo...a hvališemo se velikim, civilizacijskim i pametnim dostignućima...mi, koji sebe smatramo gospodarima svojih života, planete i svemira...

    A sve one - gore stvari - u životu, ne kreira Bog! Nego knez ovoga sveta! A vrata su mu potpuno otvorena kada Boga odbacimo, negiramo, hulimo i pljujemo...pa se desi nesreća...

    Trebalo bi jako dobro razmisliti o ovome...pre nego što se nastavi sa pljuvačinom nečega što se ne razume!

    A trebalo bi razumeti i da pljuvačinom nećete nikoga uvrediti ni povrediti, osim sami sebe...
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 08.09.2009 u 15:46 Razlog: s

  10. #700

    Odgovor: Bog postoji

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    . Sa Bogom imash cilj, a sa smrcu prelazish u novi zhivot
    ...ajde.... Jedva cekam dumrem
    neunistiva zlojebaba!

  11. #701

    Odgovor: Bog postoji

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ima shljama i olosha koji zzivi do metuzalemskog doba.
    ni bog ih neche.


    Zbog takvih koji čekaju u redu već 20-ak godina...i spora administracija u tim slučajevima skroz...počnu da se "rješavaju" mlađi nedorečeni slučajevi...da se vidi da se posao kako-tako obavlja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #702

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...Ima i mnogo gorih stvari u životu osim ovozemaljske smrti, koja u mnogim slučajevima (pogotovo kada je neka teška bolest u pitanju) donosi olakšanje ...
    Čovek koga zadesi smrt nije povredjen...povredjeni smo mi koji ostajemo jer ne razumemo...a hvališemo se velikim, civilizacijskim i pametnim dostignućima...mi, koji sebe smatramo gospodarima svojih života, planete i svemira...

    A sve one - gore stvari - u životu, ne kreira Bog! Nego knez ovoga sveta! A vrata su mu potpuno otvorena kada Boga odbacimo, negiramo, hulimo i pljujemo...pa se desi nesreća...

    Trebalo bi jako dobro razmisliti o ovome...pre nego što se nastavi sa pljuvačinom nečega što se ne razume!

    A trebalo bi razumeti i da pljuvačinom nećete nikoga uvrediti ni povrediti, osim sami sebe...
    Aham...

    Kad je dobro - stvorio Bog....
    Kad ne valja - stvorio Knez, đavo, Lucifer....
    Kad ne valja, a ne može se uperiti prs' u đavola - onda su čudni putevi gospodnji...

    Za sve spremno opravdanje...

    Ljudi se rode, žive, umru. Kraj. Ende. Konec. Samo nam neki ljudi nedostaju više, jer su nam nešto značili, nešto vredeli... Kad umre loš čovek, nije mi ga žao, ne nedostaje mi.

  13. #703

    Odgovor: Bog postoji

    Da ima Boga zar bi dozvolio
    -Toliko gladne dece u svetu
    Toliko ratova a zrtve ne mogu da se izbroje
    Toliko mladih ljudi u saobracaju izginulo
    Toliko mladih ljudi znanih i neznanih tesko bolesnih bez nade u ozdravljenje

    Sta su to neke lekcije?
    Uzima najbolje?
    Sve je covek kriv?
    Ne verujem.Jer da je pravde,da Boga ima, zar ne bi bio zalostan na suze majki koje placu za svojom tesko bolesnom decom,poginulom u ratu....osakacenom,istraumiranom...
    zasto ne uzima ubice,silovatelje,psihopate i od njih napravi auto-put do pakla.
    Koliko ih ima moze da napravi i dve duple trake.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #704

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...Ima i mnogo gorih stvari u životu osim ovozemaljske smrti, koja u mnogim slučajevima (pogotovo kada je neka teška bolest u pitanju) donosi olakšanje ...
    Čovek koga zadesi smrt nije povredjen...povredjeni smo mi koji ostajemo jer ne razumemo...a hvališemo se velikim, civilizacijskim i pametnim dostignućima...mi, koji sebe smatramo gospodarima svojih života, planete i svemira...
    Odakle ti znaš da li je nekom olakšanje to što se rastaje sa svim što je voleo?

    Da nisi umirao nekad, pa prenosiš lična iskustva?

    Odakle ti uopšte hrabrost da pišeš ovakve stvari, i to sa stoprocentnim ubeđenjem? Ti znaš? Ko si ti, da bi uopšte mogao da tvrdiš bilo šta što se umiranja tiče? Božji odašiljač? Ili ti samo blago suflira, sakriven iza oblaka?

    Svašta...

  15. #705

    Odgovor: Bog postoji

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ..mozes li objasniti Njegowo monstruozno djelowanje?
    dakle Ser Gogsy...

Strana 47 od 65 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •