Bog postoji - Strana 43
Strana 43 od 65 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 631 do 645 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #631

    Odgovor: Bog postoji

    Bog ili ja ga zowem bradonja je uwjek s nama,i radi dobro i boj se...

  2. #632

    Odgovor: Bog postoji

    Verovao bih ja u Boga samo da je jedna crkva ili jedan pravac a ne ovako kao danas.
    Zamislite da svi verujemo u Boga i idemo u crkvu
    Ma bilo bi divno, ne bi se islo u vojsku, ne bi bilo ratova.
    I tako u beskrajno!

  3. #633

    Odgovor: Bog postoji

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Zamislite da svi verujemo u Boga i idemo u crkvu
    Ma bilo bi divno, ne bi se islo u vojsku, ne bi bilo ratova.
    Došla Crkva (i) u Vojsku - ništa ne brini. A ratova i dalje kol'ko ti srce " 'oće ".


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #634

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    nisam ništ loše mislio
    ali zar nije čudno da na ovoj temi kažeš sledeće: "jedino je u to vreme imao malo vise uslova za prikupljanje narodnog predanja...kao egipatski "princ"...i kasnije,vodja Jevreja..."

    ...Kakvo narodno predanje ... Mojsije je samo preneo/napisao ono što mu je Bog saopštio!
    Eto zašto je Biblija toliko veličanstvena knjiga. Zato jer sam Bog komunicira sa nama preko nje. . .
    malo si pogresio...Mojsije je od Boga dobio deset zapovesti,a ostalo je putesestvije i izbavljenje Jevreja iz Egipta...mislis da je Bog govorio Jevrejima da naprave zlatno tele...to pise u starom zavetu...ne to je samo predanje o istoriji Jevrejskog naroda,sa izvesnim poglavljima u kojima se pominje rec Bozija...ostalo je predanje...a bio je,Mojsije,egipatski princ...citao si valjda Sveto pismo pa to znas.

  5. #635

    Odgovor: Bog postoji

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    malo si pogresio...Mojsije je od Boga dobio deset zapovesti,a ostalo je putesestvije i izbavljenje Jevreja iz Egipta...mislis da je Bog govorio Jevrejima da naprave zlatno tele...to pise u starom zavetu...ne to je samo predanje o istoriji Jevrejskog naroda,sa izvesnim poglavljima u kojima se pominje rec Bozija...ostalo je predanje...a bio je,Mojsije,egipatski princ...citao si valjda Sveto pismo pa to znas.
    hmm...ali ajd' da vidimo to što ti zboriš :

    Stari zavet se sastoji iz 46 knjiga koje su grupisane u 5 celina: Petoknjižje (ili knjige Mojsijeve), Istorijske knjige, Psalmi, Poučne knjige i Proročke knjige.
    -Petoknjižje ili Knjige Mojsijeve čine: Knjiga postanja, Knjiga izlazaka, Levitski zakonik, Knjiga brojeva, Ponovljeni zakoni. Ovaj deo Biblije se naziva, prema temi koju obradjuje, Zakon, Tora.
    -Istorijske knjige, ima ih 16, osvetljavaju nastajanje Saveza Jahve s Izraelom .
    -Psalmi se vezuju za davidovo ime ("Psalmi Davidovi"). Ukupno ima 150 psalama.
    -Poučne (mudronosne) knjige sadrže sabrano opšte ljudsko iskustvo o prirodi ,coveku i Bogu.
    -Proročke knjige čine 4 velike knjige: Knjiga proroka Isaije, Knjiga proroka Jeremije, Knjiga proroka Jezekilja, Knjiga proroka Danila.

    Da se zadržimo na Petoknjžju ili ti Knjige Mojsijeve. Ajmo redom, U prvoj knjizi Knjiga Postanja, Mojsije svedoči kako je nastao svemir, planete, zemlja, život na njoj i na kraju sam čovek! Kako je on to mogao znati? Da nije gledao sa strane dok je Bog stvarao? Naravno da ne. Bog mu je saopštio!
    Zatim Mojsije svedoči o Adamu i Evi, o njhovom životu u Edemskom vrtu, i o njihovoj pobuni protiv Gospoda, kada su pali u greh! Otkud to Mojsije zna? Pa neko mu je rekao, a to je sam Bog!
    U drugoj knjizi: Izlazak, imamo mali milion primera kako Bog razgovara sa Mojsijem:

    2 Мој. 1:11

    -I sada evo vika sinova Izrailjevih dodje preda me, i videh muku, kojom ih muče Misirci.
    -Sada hajde da te pošaljem k Faraonu, da izvedeš narod moj, sinove Izrailjeve, iz Misira.
    -A Mojsije reče Bogu: Ko sam ja da idem k Faraonu i da izvedem sinove Izrailjeve iz Misira?
    - A Bog mu reče: Ja ču biti s tobom, i ovo neka ti bude znak da sam te ja poslao: kad izvedeš narod iz misira, služićete Bogu na ovoj gori.
    itd...itd...
    Dakle, kroz svih pet knjiga ističe se jedna rečenica : "I reče Gospod Mojsiju" . . .
    A takodje Mojsije govori o nekim stvarima koje nije mogao znati, neko je morao da mu saopšti. I on jasno kaže ko je to--> Bog

    Vidi, kada knjiga zvana Biblija ne bi prenosila direktno Božiju reč, nego tamo neka predanja nekih likova, ne bi opstala ovoliko dugo kao naj svetija knjiga ikada! Sve bi izgubilo smisao.

    Osim Mojsija Jevreje su kroz ceo Starozavetni period i drugi Sveti Proroci učili zakonu Božjem. Najpoznatiji su carevi David i Solomon, Ilija, Isaija, Jeremija, Jezekilj, Danilo, Amos, Osija, Malahija. Proroci su bili pobožni ljudi, koje je sam Bog birao, da bi preko njih javljao ljudima svoju volju. Oni su opominjali careve i narod da se poprave i pokaju za svoje grehe, i govorili im kakva će ih kazna stići ako ih ne poslušaju, činili razna čuda. Nisu se bojali da kažu istinu u oči i samim zlim carevima, kao i drugim ljudima i zbog toga su često stradali, bili gonjeni, mučeni i ubijani. Svi Proroci su predskazivali dolazak Spasitelja.
    Car David je hiljadu godina pre Hrista predskazao muke Njegove na krstu. Prorok isaija predskazuje “Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i roditi Sina, i nadenuće mu ime Emanuilo”(Isa. 7;14) (Emanuilo - s nama Bog). Jedan prorok je rekao da će Mesija biti rođen u Vitlejemu. Poslednji Prorok je bio Sveti Jovan Krstitelj ili Preteča. Naravno sve što su proroci o Hristu rekli ispunilo se. Svi su se oni trudili da olakšaju narodu život pod mnogim nedaćama, tešeći ga, održavajući u njemu veru u dolazak Spasitelja sveta. Proroci nisu mogli da sasvim promene, tj. poprave ljude, na kojima je bio praroditeljski greh. Od toga greha će ih očistiti tek Onaj kome su Proroci pripremali put, Sin Božji Isus Hristos.

  6. #636

    Odgovor: Bog postoji

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    .... kreacionisti.. To su naučnici, koji svoje tvrdnje polažu na čvrste dokaze. I kako ja znam više je u svetu naučnika-kreacionista, nego naučnika-evolucionista.
    Pride evolucionizam ima mnogo manje dokaza za svoju teoriju nego što to kreacionizam ima.
    Ne 'kačim' se na citirani post niti njegovog autora (jednog od mnogih iz tog tabora) nego ga samo koristim kao šlagvort za citiranje jučerašnje vesti:


    ''Vatikan je zvanično saopštio da je teorija evolucije saglasna sa učenjem Biblije, ali da neće biti posthumnog izvinjenja Čarlsu Darvinu zbog reakcije u katoličkoj crkvi pre 150 godina na njegovo učenje. Hrišćanske crkve dugo su bile u sukobu s Darvinovim učenjem zato što njegova teorija o nastanku protivreči kreacionizmu, odnosno doslovnom čitanju biblijskog opisa postanja prema kome je Bog tvorac sveta.

    Vatikanski ministar za kulturu Đanfranko Ravasi je rekao da Vatikan nema nameru da se izvinjava zbog ranijih negativnih stavova o Darvinovom učenju jer Darvinovu teoriju katolička crkva nikada nije osudila niti je njegovu knjigu zabranila.''

    (Vest agencije Beta preneo je radio NS 21, a video sam i na drugim medijima.)

  7. #637

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Bad Company kaže: Pogledaj poruku
    ...evo kazne biter...

    YouTube - An Atheist Meets God

    Ja taj rizik prihvatam. Ne odustajem od svojih ubedjenja.
    Sa druge strane ne mogu prihvatati verovanje u Boga i u njegove zakone a na pr. sa druge strane imati vise od jednog seksualnog kontakta u zivotu! To je po meni nemoralno i protivu Boga.

    Nije li veci greh moliti se Bogu a ziveti suprotno njegovim pravilima?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #638

    Odgovor: Bog postoji

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ja taj rizik prihvatam. Ne odustajem od svojih ubedjenja.
    Sa druge strane ne mogu prihvatati verovanje u Boga i u njegove zakone a na pr. sa druge strane imati vise od jednog seksualnog kontakta u zivotu! To je po meni nemoralno i protivu Boga.

    Nije li veci greh moliti se Bogu a ziveti suprotno njegovim pravilima?
    Po meni prihvatati svoju odgovornost,i pratiti svoja ubeđenja,jeste za svaku pohvalu .

    Ali...nije nas Bog za sve dao...Po njegovim pravilima,živi narod u manastirima,a mi smo tako daleko od toga.Bogu se treba moliti uvek.

    Nije greh moliti se Bogu,a živeti suprotno pravilima.To znači da se čovek trudi,da se ispravlja.
    Ja na te stvari ne gledam u smislu " mora se",već "trebalo bi".

    dodaću samo da klip nisam pogledala,pa se ne bi nadovezivala u tom smislu.

  9. #639

    Odgovor: Bog postoji

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    ''Vatikan je zvanično saopštio da je teorija evolucije saglasna sa učenjem Biblije, ali da neće biti posthumnog izvinjenja Čarlsu Darvinu zbog reakcije u katoličkoj crkvi pre 150 godina na njegovo učenje. Hrišćanske crkve dugo su bile u sukobu s Darvinovim učenjem zato što njegova teorija o nastanku protivreči kreacionizmu, odnosno doslovnom čitanju biblijskog opisa postanja prema kome je Bog tvorac sveta.
    Vatikan? Kakve vatikan ima veze sa kreacionizmom, verom u Boga, pravoslavljem....? hmm....

    Vatikanom i Papom upravlja jedna druga sila, sila koja je suprotna Bogu a nije mu ni do nogu! Ne želim da budem pogrešno shvaćen, kada ovo govorim ne izjednačavam katoličanstvo, hriščanstvo ili bilo koji drugi pravac veroispovesti sa vatikanom! Prosto, vatikan je institucija/država za sebe, upakovana i našminkana u hrišćanstvo ali je ustvari antihrišćanska. . .

    evo nekoliko podataka vezanih za vatikan:

    ВАТИКАН ПРИЗНАО УМЕШАНОСТ У ГЕНОЦИД

    ПИШЕ: ГРЕГ ШИМАНСКИ

    Приликом недавног саслушања у судском поступку Alperin vs Ватиканска банка, лични адвокат папе Бенедикта је признао да је Ватикан био умешан у геноцид којег је починила Хрватска за време Другог светског рата , када је убијено више од 500.000 Срба и Јевреја. Папа оправдава убијања. Узасна сведоцења о убијањима и мучењима.

    Адвокат Џонатан Леви покушава да судским путем натера Ватикан да плати репарације жртвама геноцида. Тврди да је Ватикан са Нацистичком партијом учествовао у овом страшном злочину и оптужује Ватиканску банку за послератно прање новца и профитирања од геноцида.

    Запрепашћујуће је да углавном све медијске куће ћуте о овом судском поступку који се одвија у Савезном суду у Сан Франциску. Још је страшније да је адвокат папе имао храбрости у свом новембарском наступу пред судом да тврди да је Ватикан имао право да учествује у масовним убијањима јер је то "дозвољавао међународним законом."

    Да би ствар била јаснија, јеретик према Канонском закону, је особа која није одана папи или не следи црквена учења, што у очима црквених званичника оправдава убијање невиних људи, као што је био случај са Србима и Јаврејима за време Другог светског рата.

    "Исти Канонски закон важи и данас," каже писац књиге "Ватиканске Убице", Ерик Јон Фелпс. "Ватикан оправдава убиства тиме што се ставља изнад закона и користи постојећи (Office of Inqisition) Закон о инквизицији како би уништио све оне које сматра да су неверници (јеретици) и који не указују потпуну оданост и послушност папи."

    Иако није део тужбе, видео који се недавно појавио у јавности повезује Ватикан и нацисте са ужасима којии су се догађали у логору смрти званом Јасеновац.

    Ево шта аутори видео филма кажу шта се дешавало у Јесновцу, иначе добро чуваној тајни на Западу .

    "Запад никад није признао да се у логору смрти Јасеновцу спроводила невиђена свирепост над Србима, Јеврејима и Циганима, иако се логор није налазио иза "гвоздене завесе". Разлог томе је била жеља комунистичког председника Тита да наметне идеологију "братства и јединства " у бившој Југославији, а други разлог је био што Запад није био довољно обавештен о жртвама Српског народа у борби против фашизма, укључујући и борбу против најсвирепијих Усташа (хрватских нациста), једине Хитлерове марионетске државе, која је спроводила исте расистичке законе против Јевреја, Цигана и Срба, као што је то чинила нацистичка Немачка.

    Што се тиче тужбе Алперин вс Ватикан, [адвокат] Леви сматра да је процес достигао веома деликатну тачку, због чега није желео даље да коментарише, али остаје при својој изјави коју је дао у месецу новембру:

    "У једну руку Ватикан је био брз кад је требало да оптужи Израел и Србију пре неколико година, а у другу руку у суштини подржава масакр од 500.000 људи, крађу њихове имовине и похрањивање исте у Ватиканској банци. Папа Бенедикт би требало да се забрине због тога што је у [америчком] Савезном суду пољуљан интегритет Свете столице."

    Тужба Alperin vs Ватиканска банка је поднета Савезном суду у Сан Франциску новембра 1999. године. Тужиоци су пореклом Срби, Јевреји и Украјиници који су преживели логор смрти, њихова родбина као и организације које представљају 500.000 жртава холокауста.

    Тужитељи такође траже да се изврши ревизија и врати новац државне благајне нацистичке Хрватске, који је према подацима америчког Стејт департмента бесправно пребачен у Ватиканску банку и друге банке по завршетку рата.

    Оптужени су: Ватиканска банка , Фрањевски ред и Хрватски Ослободилачки Покрет . Леви каже да су оптужени помогли да се сакрије опљачкана имовина коју је нацистичка Хрватска отела од жртава логора смрти, Срба, Јевреја, Рома и других између 1941-1945. године.

    Леви такође указује да је је тужба против Ватиканске банке осована на подацима који су забележени у књизи "Тајни рат против Јевреја", чији се коаутор Џон Лофтус појављује и као стручни сведок на страни тужилаца.

    Он каже да су аутори бестелера "Тајни рат против Јевреја" објавили још један сензационални рад "Не -Свето Тројство" у којем су обајвили запрепашћујуће податке о деловању Католичке цркве током двадесетог века.

    "Ја сам поднео још једну тужбу, Леви vs ЦИА на основу Закона о слободи информација, тражећи да се дозволи приступ досијеима америчке тајне службе, који се односе на ноторног ватиканског шпијуна, фратра Крунослава Драгановића. 2001. године, захваљујући тој тужби, омогућен нам је приступ новим подацима о Драгановићу," рекао је Леви.

    Леви, који је био неколико пута гост радио емисије "The Investigative Journal" (Истраживачки журнал), водитеља Грега Шиманског, има лиценцу (дозволу да ради као адвокат у Калифорнији и Дистрикту Колумбиа,. Заступао је организације и појединце у разним судским поступцима који су везани за холокауст и Други светски рат укључујући и оне везане за банке, осигурања и принудни рад. Леви је такође и члан Интернатионал Цриминал Бар (Међународне Кривичне Адвокатске Коморе) у Хагу.

    Greg Szumeanski (Грег Шимански) има своју радио емисију сваког дана на Генесис Цоммуницатион Нетwорк: www.genlive.com . Он је такође независан новинар који се бави истразивањем. Његови чланци могу да се нађу на интернету: www.LewisNews.com. Он такође пише и на својој интернет страници www.arcticbeacon.com .



    _________________
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 17.09.2008 u 15:32 Razlog: slovo

  10. #640

    Odgovor: Bog postoji

    To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu.[/QUOTE]




    Mislim kako je poenta u tome što ljudi ne vole sebe i ne poštuju ljudskost.Što ne priznaju istu čoveku do sebe.Kada bismo se malo više ''klanjali'' čoveku u sebi i prepoznavali takvog,istog čoveka u drugima,ne bi nam bilo potrebno verovanje u natprirodno,u silu koja će ''izgladiti'' nepravdu i ublažiti bol jer bismo to činili sami.
    Bolu i patnji smo mi uzrok,čak i kada to ne razumemo.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #641

    Odgovor: Bog postoji

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    „To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu.”
    Što se mene tiče ...
    umem ja , često iz inata ili bolje reći prkosa (bar zvuči blaže) da kažem,
    da pokažem, pa ako uspem i da dokažem ( a pritom da "slažem"),
    da sam nevernik Tomica. Zapravo - SVEvernik Perica.
    Verujem ja, oooooo.. i_te_kako verujem u natprirodno, ALI u tom verovanju od klanjanja nema ništa.
    Ni u naznakama.
    I sumnjam da na svetu (osim onih najzadrtijih realaca) postoji biće, koje negde u sebi (pliće ili dublje)...
    ne nosi, ne oseća i ne prepoznaje taj (nazovimo) osećaj.
    Bilo da se on pojavljuje u obliku divljenja, poštovanja, zamišljene podrške i pomoći, možda čak i straha,
    ili kao nešto čega se u trenucima bola odričemo.
    Tako ispada - da onaj koji se odriče - ne veruje.
    A možeš li se se odricati nečega u šta ne veruješ.
    N E _ M O Ž E Š.
    Nema logike.
    Do odricanja i tzv. neverništva se dolazi obično u trenucima velikog bola, neke strašne muke,
    nekog neprežaljenog gubitka
    ... iz ko zna kog od hiljadu tuga, patnji i stradanja - koje nas kroz život presreću
    i koje nam mnogo toga iz kofera usput otimaju - i otmu.
    Eto tako.



    PS. I mislim da MU je Marketing tj. Propagada jako ... jako loš(a).
    Njegovi propagatori, (skoro) svi ti popovi (ne retko i gabaritni "lopovi) to ne rade baš kako bi trebalo.
    Od vere prave korist, ćar, tržište, berzu, pijacu .... v a š a r .
    (znači odgovor na pitanje - krivac? ko? šta? kad? gde? kako? zašto? veruje ili ne veruje je :
    - krivac je ljudski faktor. Faktor POP.)


    REZIME :
    Ma verujem ja.
    Stvarno.
    Baš verujem.
    Iskreno.

    Ali onako kako ja hoću. A za to, kako ja hoću mi ne treba pop. Aj' Crkva ponekad i može.
    Znam ja ... "vidi" on mene gde god da sam.

    I znam još i to - da me najviše voli kad stojim uspravno. Što uspravnije ... na vrhovima prstiju...
    jer tada sam mu još bliža. I još draža.




    Kakva crna klanjanja - kakvi bakrači.TO NIKAKO !
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 18.09.2008 u 10:01

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #642

    Odgovor: Bog postoji

    Poznavala sam devojčicu,koja je svoja prva saznanja o Bogu,dobila upravo od Boga.Okolnosti pod kojima je živela,bile su teške...prepuštena sama sebi,i pored oba živa roditelja,saznala je šta je život,veoma rano...Sama je naučila Bogu da se moli,sa nekih pet godina..i da se prekrsti,al ne samo kad je muka natera,već i kad se i radovala,mada je takvih momenata bilo veoma malo.

    Zahvaljujući milosti Božijoj,odrasta u duhovno i mentalno zdravu devojku,uvek uz jednu misao koja je pratila kroz ceo život:Samo mi vera pomaže,i samo me ona spašava.

    Njeno okruženje koje nije poznavalo istinitog i jedinoga Boga,naravno,nije je ni razumelo.A i kako bi,jer ona nije poput njih hranila sebe sujetnom hranom,već verom.
    Znalo je to i da je optereti...to nerazumevanje okoline.Kada je odlazila jedne prilike u manastir Kaona,razgovarala je o tome sa jednim monahom..približno njenih godina.

    Upitala ga je na koji način treba odbraniti veru..verovanje u Boga..život u Bogu.
    On joj kratko reče,da se samo treba tajno moliti za takve ljude,sklanjati se pred njima,
    Ne pokušavati dokazivati..objašnjavati,nego samo moliti se za njih i žaliti ih.
    Na svaki pokušaj bilo kakvog objašnjenja o veri,oni će biti iziritirani..i napadati sve više.

    Zatim joj reče za jedan razgovor,koji je on slučajno ,poveo sa jednim starcem,koji je imao oko sedamdeset godina.Starac mu se obrati sledećim rečima:
    -A šta ćeš ti,tako lep i mlad u monaštvu?ovaj mu odgovori:
    -svi smo tamo gde nam je Bog uredio.
    Naravno monahu,ni na um nije palo,da se objašnjava sa čovekom,koji iza sebe ima skoro čitav jedan vek.Ne bi vredelo...jer ga ne bi razumeo,bez obzira na obrazovanje,iskustvo,godine,prosto ne bi ga razumeo...zar je dovoljno biti samo lep?

    Devojka se često prisećala tog razgovora,i usvoji ga u svom kasnijem razmišljanju,kao svoje.Kada se molila Hristu,osećala je mir..radost,čitajući pisana dela duhovnih otaca,napredovala je u veri.Kada je padala,ustajala je.Kada su joj zamerali na veri,osuđivali je kao takozvanu vernicu,tražili joj mane i grehe,niko se nije prvo setio svojih...a ona ih je sa smeškom posmatrala,moleći se za njih..tiho,u sebi....

    Što je njena molitva bila jača,njihovi pogledi,bili su blaži...

    Upoznala je ženu koja se bavila nekakvim modernim proricanjima...pokušavala je devojku da uvuče,u to...Ova je prozrela..ali je nije osudila...već se samo molila za nju,poklonivši joj svoju omiljenu knjigu.

    Moderna proročica joj je danas zahvalna,iako je izgubila,materijalna dobra i ugled u svetu,koji joj je nudio sujetu,bahatost,gordost,prevaru,licemerje,samoljub lje,korist...
    Ali je zato dobila mir,tihu radost,cilj,unutrašnju čistotu i smisao svog života.Ova joj se zahvaljivala....

    Odlazeći na molitvu i poklon moštima,jednog svetitelja...devojka plače...ne od tuge,već od radosti jer zna da Bog postoji,i na svaku hvalu upućenu njoj,odgovara sa hvala Bogu,jer je vera u njega načinila takvom.

  13. #643

    Odgovor: Bog postoji

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Mislim kako je poenta u tome što ljudi ne vole sebe i ne poštuju ljudskost.
    Ja bih, ako dozvoliš, malo korigovao komentar : "Mislim kako je poenta u tome što ljudi 'ne vole ljude oko sebe' i ne poštuju ljudskost."
    Ljudi jako jako vole sebe i svoj ovozemaljski život...kako samo trčimo kod lekara kad nas nešto zaboli ili kada smo zabrinuti za svoje zdravlje! Kako se samo ljutimo kada nas neko vredja ili grdi : "Ko je on da meni govori i pametuje? ma valjda je znam bolje..." , "Zašto mi je rekao da sam debela?" , "ko je ona da mi govori šta da radim?" itd...itd...

    Kada bismo se malo više ''klanjali'' čoveku u sebi i prepoznavali takvog,istog čoveka u drugima,ne bi nam bilo potrebno verovanje u natprirodno,u silu koja će ''izgladiti'' nepravdu i ublažiti bol jer bismo to činili sami.
    Cicha Glisha kaže:REZIME :
    Ma verujem ja.
    Stvarno.
    Baš verujem.
    Iskreno.

    Ali onako kako ja hoću. A za to, kako ja hoću mi ne treba pop. Aj' Crkva ponekad i može.
    Znam ja ... "vidi" on mene gde god da sam.
    Kao što rekoh: već se i previše klanjamo čoveku u sebi, toliko se klanjamo da smo zapostavili sve oko sebe, pa i onog Koji nas je stvorio, stavivši se na prvo mesto :"Ja" ... "Ja sam veći i važniji od svih, prvo sopstvene potrebe da namirim, pa onda svi ostali....kako kome....a na kraju, ako se setim i nadjem vremena, Bog!"...eeeee....narode moj

    Bolu i patnji smo mi uzrok,čak i kada to ne razumemo.
    Tako je!

    Chicha glisha kaže: Verujem ja, oooooo.. i_te_kako verujem u natprirodno, ALI u tom verovanju od klanjanja nema ništa.
    Ni u naznakama.
    Zavisi u šta i kako veruješ? Po našem poimanju stvari, natprirodni su i Bog a i onaj što mu nije ni do nogu: sotona! E sad, ako se neklanjaš/nepoštuješ sotonu i "crnu mačku" , uredu. A ako se neklanjaš/nepoštuješ Boga, proizilazi da se klanjaš/poštuješ sotonu i "crnu mačku koja kuca triput' u drvo da nečuje zlo." Treće nema! Nema gledanja sa strane i neutralnog terena. Prosto, stvari u životu nisu tako jednostavne...Ako ti nepoštuješ Boga koji te je stvorio i dao ti život, onda poštuješ, svesno ili ne svesno, sve što mu je suprotno. A suprotan mu je sotona ili, narodski rečeno djavo....Odaberi....
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 18.09.2008 u 21:08 Razlog: citat

  14. #644

    Odgovor: Bog postoji

    Ser Gogs
    Pogledah baš, pa videh - temu je otvorio (Ser) Hadžija.
    Ne znam što si sebe odredio za nekoga ko će nam svima držati vakelu i objašnjavati do iznemoglosti :
    da li dobro mislimo, šta je suština vere, Boga i Svetog Petra, potvrditi da smo na dobrom putu ako se razmišljanje poklopilo sa tvojim, ispravljati i iščuđavati se ako se pak ti sa nečim ili nekim ne slažeš ...


    Ja lepo rekoh, u Crkvu ne idem ili idem retko, jer ne mogu da slušam popovska trućanja i pokušaje ispiranja i centrifugiranja mozgova.
    Nemoj mi plllliz sada ti držati slovo, ni nespretno prevoditi šta ja mislim i da li dovoljno osećam ili ne,
    i jesi li me procenio kao dobrog vernika ili pasjeg nevernika.
    Ako nisam u toku, a to je na ovoj temi tvoja obaveza ili zadatak ... pardon,
    a ako si u fazonu kao ja i ostali,pusti onda da na miru kažemo : verujemo li ili ne
    - bez da nam odmah po izrečenem prirediš repliku u kojoj uz svu "paljbu" samo još nedostaje neka predhistorijska sprava za mučenje.


    Mislim ... nemam ja ništa protiv diskusije, ali mi nisi jasan sa tim tvojim stavom. Odakle to ?
    Jel' to tebi neko rekao da si baš ti u pravu ?
    Za sve to što (činjenično rečito i slikovito) misliš i govoriš ?!

    Jel ti neko reko da baš ja baš nisam baš u pravu ? Ili samo tako misliš ? Samo ti se (recimo) čini ?




    Šta je u pitanju ?

    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 18.09.2008 u 23:49

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #645

    Odgovor: Bog postoji

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ser Gogs
    Pogledah baš, pa videh - temu je otvorio (Ser) Hadžija.
    Ne znam što si sebe odredio za nekoga ko će nam svima držati vakelu i objašnjavati do iznemoglosti :
    da li dobro mislimo, šta je suština vere, Boga i Svetog Petra, potvrditi da smo na dobrom putu ako se razmišljanje poklopilo sa tvojim, ispravljati i iščuđavati se ako se pak ti sa nečim ili nekim ne slažeš ...
    Što se ljutiš?

    Zar je bitno ko je otvorio koju temu? Ne razumem! Ili možda misliš da etiketiraš ljude po nadimcima/nickovima? A ne po porukama/postovima...

    Kao prvo: Nisam sebe odredio ni za šta na ovome svetu, osim da sledim Hrista! Smatram da znam nešto više o ovoj temi od mnogih (ne svih). Kao što vidiš, a siguran sam da dobro vidiš, samo na ovoj temi "religija" i po nekoj koja je vezana pitanjem o Bogu, mogu se naći moji komentari vezani za isto. Ono što hoću da kažem je da ja ne govorim/pišem/kuckam po tastaturi, o ovoj temi na drugim temama, ne pričam o Bogu na temi čit-čat, druženje forumaša, ili muzika, ili film...itd itd....Dakle, nema ni govora da "držim vakelu" i "objašnjavam do iznemoglosti"... Iako sam spreman i do iznemoglosti da razgovaram o Isusu, Bogu....
    Večina postova koje stavim su direktni odgovori na postavljena pitanja, kao i ovo :
    Jel ti neko reko da baš ja baš nisam baš u pravu ? Ili samo tako misliš ? Samo ti se (recimo) čini ?
    Šta je u pitanju ?
    ili na namerne provokacije, da se onaj ko je stvarno zainteresovan da sazna nešto, zbuni. I to postovima takve sadržine, da ne kažem lupetanja, da se graniče sa ukusom pristojnosti i nekom dozom poštovanja, koja mora postojati na ovakvim i sličnim temama. Neću sada citirati nikoga u vezi s tim...bradonje i ostali će se već i sami prepoznati....

    primer:

    Ja lepo rekoh, u Crkvu ne idem ili idem retko, jer ne mogu da slušam popovska trućanja i pokušaje ispiranja i centrifugiranja mozgova.
    A ja ti kažem: onda nemoj!
    Zatvori se u sobu, namesti se lepo/udobno i čitaj Bibliju sama......
    Eto, ne držim ti slovo---> ali ti dajem jedan prijateljski savet, a to nije isto.

    a ako si u fazonu kao ja i ostali,pusti onda da na miru kažemo : verujemo li ili ne
    Ok...ali vi to ne govorite na miru, nego na sva zvona uz sve mikrofone i trube:
    PS. I mislim da MU je Marketing tj. Propagada jako ... jako loš(a).
    Njegovi propagatori, (skoro) svi ti popovi (ne retko i gabaritni "lopovi) to ne rade baš kako bi trebalo.
    Od vere prave korist, ćar, tržište, berzu, pijacu .... v a š a r .
    (znači odgovor na pitanje - krivac? ko? šta? kad? gde? kako? zašto? veruje ili ne veruje je :
    - krivac je ljudski faktor. Faktor POP.)
    Treba li još da citiram?
    Vidi, stvarno je interesantno kako ateisti nastupaju na ovoj temi. Nisu se potkovali nekim znanjem o istoj, a pričaju sve i svašta i ništa. Kao kada bih ja otišao da pametujem i mudrujem na temi, npr. nuklearna fizika ili tako nešto slično, ili matematika(kao što ti pomenu) a neznam ništa o vektorima, razlomcima, kvadratnim,kubnim i kojim još, korenima itd itd....ne bi imalo smisla zar ne? Ja bih na tim temam samo pitanja postavljao, da se informišem!

    Jel ti neko reko da baš ja baš nisam baš u pravu ? Ili samo tako misliš ? Samo ti se (recimo) čini ?
    Šta je u pitanju ?
    Znanje! Znanje o onome o čemu zborim....

    veliki pozdrav za tebe i nema ljutiš

Strana 43 od 65 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •