Bog postoji - Strana 8
Strana 8 od 65 PrvaPrva ... 6789101858 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #106

    Odgovor: Bog postoji

    Nije to zhelja da se drugima dokazhe nepostojanje, ili dokazhe postojanje, vetj samom sebi... A odakle svim vernicima ta zhelja da nama ateistima dokazuju da su ipak oni u pravu? Ja lichno i nemam neku zhelju da dokazujem drugima da bog postoji ili ne... Ja to zbog sebe radim, a shto se drugih tiche, mogu slobodno da mi se pridruzhe... Meni interesuje da li on postoji ili ne... Ali ne bazirano na rekla-kazala (rek'o mi Djura da je chuo kako je Pera u poverenju rekao Slavici da je Steva chuo boga), vetj na nekim konkretnim opipljivim dokazima...

    'lebac lepo reche... Na zachetku, hrishtjanstvo je iznedrilo novi nivo svesti, civilizovanosti, praktichno novu vrstu ljudi... A opet, posle odredjenog vremena, postala je glavna kochnica i anti-teg svemu drugachijem... Meni moj zdrav razum ne dozvoljava da bez pogovora verujem u neshto, dok se sam ne uverim da je tako, ili nije tako...

    Onima koji slepo veruju, dzhaba i svi dokazi i sve, oni tje i dalje slepo da veruju... Da li je uzrok strah od promene, genetski usadjeno osetjanje (bilo do strane prirode, ili od boga), ili neshto tretje, ne znam...

    Bibliju moram priznati da nisam pazhljivo chitao, ali sam prochitao... Prilichno konfuzna knjiga, koja je imala jako velikih problema da mi odrzhi pazhnju... Kontradikcije na svakom koraku... Moj um funkcionishe na taj nachin, da jednostavno imam problem sa kontradiktornim podacima, koji se svuda pojavljuju... Jednostavno pochinjem da gubim odrednicu, i pokushavam da utvrdim koja je tvrdnja tachna: da je drvo stvoreno pre choveka, ili chovek pre drveta... Naravno, u svetim knjigama nemam na osnovu chega da utvrdim shta je doshlo pre... Gledano sa strane nauke, logichnije mi deluje da su nastale prvo manje slozhene vrste, pa kasnije sve slozhenije i slozhenije... Amebe, bichari, trepljari i shta ja znam kakvi sve organizmi... Koji su milionima godina evoluirali u neshto naprednije... Zashto je tako teshko poverovati da su sva zhiva bitja na planeti zemlji, imala istog pretka? Svi smo sastavljeni od tjelija, je l' tako? Sve tjelije su iste, je l' tako? Samo tvore razlichite organe, koji funkcionishu na razlichite nachine, i obavljaju razlichite funkcije...

    Ne znam shto bih uchio kravu da govori? Krava je evoluirala u odredjenu vrstu, koja nema sposobnost artikulisanog govora, koji mi razumemo... Pa ipak, krave ispushtaju neke zvukem zar ne? Krava kravu razume, chini mi se... Psi isto, kao i machke...

    Slazhem se da je chovek zhivotinja sa najvishim nivoom svesti, i kao takav, nichim izazvano, "vladar" planete... Sva zhiva bitja imaju DNK u svom sastavu, koja odredjuje kako tje izgledati i funkcionisati, sve do najsitnijeg detalja... Shvatam ja sve napade na Darvinovu teoriju... Ali to je ipak samo teorija, nishta vishe, nishta manje... Sa napretkom nauke, ta teorija tje mozhda pasti u vodu... Ali ta teorija tje podstatji dalje istrazhivanje ko smo, shta smo, zashto smo, i to je njena najvetja korist...

    Mozhda i nismo svi postali od jednog istog pretka, mozhda je sav zhivot na zemlji nastao iz par ralzichitih vrsta, od kojih su neke mutirale, i mutacijama evoluirale, itd, itd...

    Pa uporedite petjinskog choveka, sa danashnjim chovekom... Chist primer evolucije, ne samo svesti, vetj i fizichke pojave... Kako objasniti to? Da li smo ista vrsta? Ili je mozhda petjinski chovek evoluirao iz neke vrste primata, a danashnji chovek je eto, izrastao iz kupusa?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  2. #107
    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Izbor je tvoj. Samo me zanima dali ta biblija, koju sam malo i ja citao, soli pamet?
    Na to pismo je tesko reci "ne, nije tako", jer svako, ali svako moze da je interpretira i prepoznaje u svom zivotu.
    Zamisli, mozes da se pronadjes u bibliji?! Zar to nije zanimljivo? Nabroj mi jos po neku knjigu u kojoj svi mozemo da se nadjemo, a da je pisana pre 2000 godina!!!!
    Ti si kao oni da Discovery-ja sto bi voleli da opovrgnu bibliju, pa kazu "ne moze biti istinito, jer je sve suvise savrseno". SUVISE SAVRSENO, kakav izraz! Eto, smeta im sto je Bog savrsen. Oni bi valjda voleli da dokazu da su sami sebe stvorili, a ne ide im od ruke od Hristosa na ovamo!

    Galahade, Galahade...ko da slusam sebe od pre par godina kako pokusavam da objasnim jednom monahu da je Crvenkapica realnija od Biblije! Pazi, nije meni tesko da prihvatim da smo svi nastali od amebe. Ja sam tako ucena i verovala sam u to, ali dokazi su rekli nesto drugo.
    E sad' ako predpostavimo da je Bog stvoritelj, visi um, dalek i nedokuciv, koji sve zna i moze, onda ne bi trebalo da nas buni ono sto kazu svestenici kada je citanje Biblije u pitanju. A kazu: "Sve cete razumeti onda kada vam to bude koristilo". Ali, ja kao neko ko ima 'veoma dobar' IQ kazem: "oni to meni, haha. Trice i kucine se meni ne prodaju, ocu bre dokaz".
    Kada sam pre par meseci otvorila Bibliju i krenula da citam jedan deo, desilo mi se to nesto, pocela sam da placem covece, koliko me je dirnula prica koju sam vec puno puta procitala, ali ne i razumela onako kako sam je tada dozivela. Zbog tog' i slicnih dogadjaja, shvatila sam da sam do tada malo trazila od Boga,i to sve u okvirima ljudskog, ali da on moze i mnogo vise, sve ono sto je nama ne- zamislivo! A zasto se do tog saznanja i uopste odnosa ne dolazi ranije, takodje je vrlo interesantno. Da je malo drugacije, covek kao vernik ne bi mogao ostati razuman, normalan, vec bi bio sastavljen od fanatika, vraceva, ....
    Poruku je izmenio Aiko, 19.09.2010 u 17:41

  3. #108

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    E sad' ako predpostavimo da je Bog stvoritelj, visi um, dalek i nedokuciv, koji sve zna i moze, onda ne bi trebalo da nas buni ono sto kazu svestenici kada je citanje Biblije u pitanju. A kazu: "Sve cete razumeti onda kada vam to bude koristilo". Ali, ja kao neko ko ima 'veoma dobar' IQ kazem: "oni to meni, haha. Trice i kucine se meni ne prodaju, ocu bre dokaz".
    To je upravo to... Pretpostavka... Ja ne pretpostavljam... Za mene neshto ili jeste, ili nije... Ako nije ovako, onda je onako, dok ne dokazhem suprotno... Ne postoji ni jedan dokaz koji bi mi konkretno dokazao da je bog stvoritelj i da je svemotjan... Zashto se nije javio ljudima ranije? shto tek pre 2000 godina? Shto se sad ne pojavi? Objashnjenja "zato shto on tako zheli" nisu objashnjenja, vetj dogma...

    Hajde da pretpostavimo da on postoji... I ja sad reshim da se pomolim njemu... Ili josh bolje, neko ko je pravi, istinski vernik... Molimo se za recimo gladnu decu u Etiopiji... Da ne budu vishe gladni, bolesni, i da ne umiru... Da zhive normalno... Bog je svemogutj... Da li tje uslishiti nashe molbe? Ako hotje, zashto je chekao da ga molimo? A ako netje, zashto netje?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  4. #109

    Odgovor: Bog postoji

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Ma ljudi, nemojmo biti smesni.
    Slazzem se.

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Kakva ne-civilizovana drustva? Zasta su oni dokaz?
    Artikulishi pitanje, molio bih.



    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Pa uzmi bilo koga od njih i posveti mu vreme...za godinu dana ce ti, umesto "ubicu te", izbaciti odgovarajuci eufemizam! I sta smo dokazali? Mozes li ti, evo dajem ti 20 godina, da naucis kravu da govori?!
    Kakve to sad veze ima sa bilo chime shto sam ja napisao? O istoriji religije ukratko, civilizaciji i kravi od 20 godina?

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    A opet, kakve veze ima Bog sa fanaticima, inkvizicijom...to su produkti civilizacije i sektastva. Kad kazem sektastvo, mislim na krojenje vere po svom ukusu, npr. poceo je Bozicni post, pa cu ja postiti jednu nedelju koju odaberem jer mi je baba rekla da mogu, a komsija laborant da se ne sme postiti ceo post zbog zdravlja! Mislim...

    Bog, u principu bi imao veze i sa jednima i sa drugima jer ih je on i stvorio. Sa druge strane, verski fanatici nisu samo nekakvi mudzahedini i ubice. Verski fanatizam podrazumeva i namerno zanemarivanje i osporavanje korisnih nauka koje bi u duzzem vremenskom periodu pomogle ljudskom rodu vishe nego sedenje, chekanje i prepushtanje bozzanskim vishim silama.

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi, u redu je da neko ne veruje u Boga, ali da komentarise delo koje nije procitao...pa i u skoli bi ste dobili jedan...
    A gde si ti prichitala da neko od nas nije chitao bibliju? Da li si ti sa druge strane prochitala ikakvo ozbiljnije nauchno delo ili samo pseudo nauchne feljtone iz chasopisa?.. Ili te mozzda zabolela glava dok si chitala neku relativno pristupachnu knjigu, recimo Stivena Hokinga?

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    a ovo je valjda vaznije od lektire! Nego vi lepo, shvatite da vam niko ne brani da ne verujete, ali vam zaista i ne trazi da njih razuveravate, ne znam odakle svim ateistima ta zelja da dokazu nepostojanje Boga..mislim, drugima?!
    Ovo je nebuloza. Ja lepo kazzem da niko od nauchnika pa ni Darvin ne porichu postojanje boga. Osporava se samo tachnost bukvalnog tumachenja biblije, a to shto ti propovedash je primer dogmatskog uchenja jer osporava moguchnost da neko prihvati da bog postoji izvan priche koja podrazumeva pravljenje sveta za 7 dana. Chak i neodluchnost nije dovoljno dobra?

    A fiktivni dokazi tipa " bog je svemochan pa mu ne treba logika " koji sami sebe podrzzavaju su jedan logichki loop, kao beskonachna petlja ili greshka u kopjuterskom sistemu. Neshto kao kada bi rekli ok 2+2 = 8 zato shto eto 8 izgleda pomalo kao dve ukrshtene dvojke.....Pa kad neko pita a kako to 8? pa to je zato shto je to matematika a matematika je neshto ndokuchivo i scary shto mi ne razumemo. A kad neko na osnovu pomnog posmatranja chetiri jedinice dodje do zakljuchka da je 1+1+1+1=4 a 1+1= 2 pa prema tome i 2+2=4 vi onda kazzete kakve jedinice kakvi bakrachi... gde to mozze 4 obichne jedinice da tvori tako neshto veliko kao shto je 4 ili 8? "ili shto tvoj primer sa kravom = Ajde da ti ja dam jednu trojku pa da vidimo dal che za 20 godina da postane 128?"

  5. #110

    Odgovor: Bog postoji

    LJudi veruju u sreću, veruju u budućnost, veruju u ljubav, veruju u dobrotu, i ja to poštujem, i ne tražim da to njihovo verovanje opipam ili da tražim dokaz postojanja toga, oni u to veruju i to je njihovo. Ja verujem u Boga i znam da postoji, i ne tražim dokaze, niti da mi iko to dokazuje, to je ostavljeno na ličnu volju i ubeđenje!
    Postojanje svega ovoga na početku dolazi verovanjem u ovo zadnje, u Boga !
    In vinas veritas

  6. #111

    Odgovor: Bog postoji

    Ako covek veruje u Boga ne trebaju mu nikakvi materijalni dokazi...vera je ne vidljiva zar ne?

  7. #112

    Odgovor: Bog postoji

    Pa vidi, i verovanje u Boga smo nasledili od nekog plemena.
    Darwin nikada nije opovrgao svoju teoriju, to ljudi naprosto ne rade...
    Mnogo fosila je pronadjeno i dosada se svi uklapaju u Darwinovu teoriju evolucije.
    U poimanje da je Bog stvorip svet za 6 dana pre 6000 godina, nijedan fosil se ne uklapa.

    Btw, da li znas da se svi kosti pronadjene od svih predaka coveka mogu stati na jedan jedini kamion?
    Da li sada razumes sa koliko malo fosila raspolazemo?

    Evoluvija traje stotinama miliona godina. Covek se razvio postepeno poslednjih 2 miliona godina.
    Uzmi saku kokica i od svoje kuce, pa na putu do prijatelja koji se nalazi 2 km od tebe polako posipaj te kokice. Posle se vrati tim putem! Tvoj put ce biti vremenski dijagram, a svaki milimetar tvog puta jedna godina. Pogledaj koliko milimetara (godina) postoje izmedju dve susedne kokice?
    Zato jos nisu nasli sve lance u evoluciji. To bi bilo nemoguce. Ipak teorija do danas nema kontratezu.

    Pa bi te upitao.
    1. Po Darwinovoj teoriji evolucije ratovi su moguci. Kako je moguce postojanje rata, ako Bog postoji? Zasto postoje ratni zlocini?
    2. Ne nedostaje jedan fosil pracoveka da pokaze vezu srodnosti, vec nedostaje citav niz (slicno kockicama pokretnog filma). Kada bi se pronasli svi skeleti, ti bi pocela da verujes u Darwina? Sta bi bio tada sa tvojom verom u Boga?
    3. Zar nije moguce da je bog stvorio svemir pre 11 milijarde godina i verovatno nije ni svestan naseg postojanja? (ne postoji zagrobni zivot, dusa je samo senka nasih materijalnih fliktuacija)
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #113

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ako covek veruje u Boga ne trebaju mu nikakvi materijalni dokazi...vera je ne vidljiva zar ne?
    Da je ova postavka neoboriva, neoboriva je.....

    Evo ja chu da ponovim josh jednom, ok je verovati u postojanje Boga... ako sam vidish dovoljno razloga koji che te u tome podrzzavati...Prosto nadam se da niko nije toliko sumanut da veruje u neshto za shta nema bash nikakvog razloga. Za nepostojanje Boga tamo negde u nekim nama nedohvatljivim dimenzijama nema nikakvih posebnih dokaza.(Malo mi je tezze razumeti dozzivljavanje biblije kao dokumentarnog predstavljanja istorije)

    Onaj kome je stvarno stalo da saznanja mora imati otvoren um za sve. Nauchnici skloni iskljuchivosti takodje su kochili napredak...
    I ako verovanje sam sebi dokazujesh verovanjem, pa dobro i to je koliko god meni nelogichno opet na neki nachin i legitimno.

    Ali, ako ta ista lichnost za drugachije teze trazi opipljive dokaze jer su po definiciji bazirane na dokazima, a onda dobijene dokaze omalovazzava, previdja jer ne zzeli ili nemozze da shvati onda je to malo i nemoralno tj licemerno.

    Ali, ajd opet da se pozabavimo tom stavkom verovanja kojom se podrzzava verovanje.

    Evo, na primer neki moj prijatelj ustvrdi da mu se jutros u sobi pojavio letechi narandzasti slon koji mu je otkrio tajnu da tamo negde, iza nama nedokuchivih daljina, zzivi ogromni ruzzichasti slon, nama nedokuchivih dimenzija, koji je na nama nedokuchiv nachin stvorio sve nas za cirka 35 sekundi. I taj slon je poruchio ljudima da treba da veruju u njegovo postojanje jer che samo onaj ko bude verovao kad dodje dan sedeti na njegovim ledjima, a ovi drugi che morat peshke i to ako ih on lichno ne izgazi.

    Ajde da chujem kako che neko dokazati da to nije tachno. Chisto kao logichki problem ili jednostavan eksperiment...

    S obzirom na danashnje vreme, verovatno bi mu konstatovali paranoidnu shizofreniju uz halucinacije iluzije i deluzije... Ali nekada davno nisu postojali psihichki poremechaji vech su ljude posedali demoni i stvarno posechivali andjeli "". Znachi pre 2000 godina taj moj prijatelj bi imao 50% shanse da u startu pridobije ljude samom idejom i uz malo razrade na temu mogao biti siguran da je obezbedio makar 2000 godina "slonovijanstva". Nisu mogli da utvrde sve to kao posledice poremechaja delikatne elektrohemijske ravnotezze u mozgu, jer su se do saznanja o mozzdanim funkcijama dolazilo iskljuchivo direktnim, ali nedovoljno sofisticiranim pristupom uz pomoch palice ili kamenovanja na primer...

    Ah da, Hrist je chinio chuda i time un passant dokazao svoje bozzansko poreklo.

    Chuda! Dokaz?! U religiji kojoj ne treba dokaz?

    Ok, kada bi moj prijatelj sad istresao predamnom iz prazne korpe dovoljno ribe i hleba da se nahrani jedno 40 ljudi siguran sam da bi me prilichno pridobio, naravno nakon shto bih odbacio sva u tom sluchaju inferiorna nauchna objashnjenja.

    Medjutim takva chuda se danas nedeshavaju. Prema tome, svaka religija se oslanja na chuda iz predanja, a nepostojanje novih chuda relativizuje se pravilom da dokazi nisu potrebni. Zapravo, u katolicizmu svece josh uvek proglashavaju na osnovu chuda koje chine. (To je tek posebna pricha o lakrdiji, manipulaciji i zzelji da se veruje)

    Prema tome sva je prilika da bi taj slon preko prijatelja morao da insistira na pravilima o nepotrebnosti dokaza. Tako bi vera zahtavala izuzetno predavanje pa bi samim tim komplikovala neku skoriju shiru prihvachenost. Sve dok nebi dobila i svoje prve svece, muchenike....Recimo, poshalju drugara po chips pa ga udare kola na ulici (chist sluchaj demonske borbe protiv pravednih slonovichana)...shto ljudi vole... Znachi shto si spreman da jache verujesh, to ti manje dokaza treba = Shto ti manje dokaza treba to jache verujesh = Shto jache verujesh, to si spreman da josh jache verujesh. Loop..beskonachna petlja..

    Uz dovoljno spremnih vernika u loopu moj prijatelj bi opet imao religiju. To ne bi bio nikakav otpadak od neke veche religije, kao shto su to sekte, vech religija za sebe. I tako. I naravno, i za njih bi Darvin bio prevarant ili sharlatan jer nema dokaza koji bi bili tako chvrsti kao shto je chvrst taj njihov loop. Eventualno bi ih uzdrmale konstatacije da im je religija chisto loopetanje, ali bi oprostili nevernicima jer slonche propoveda toleranciju (dok ne dodje sudnji dan kad che se videti ko che da se ljuljushka na ledjima , a ko che trpet vechne zzuljeve iduch pjehe) ...

    Eto religije. Pa to se mozze i shtancovati!



    Aj neka neko od vas koji mislite da je svet nastao za 7 dana dokazze da je ta pricha superiornija od priche da je nastao za 35 sekundi i da je od tada bash ovakav kakav je danas?

    I Morrib, niko ne dira i ne sumnja u religiju u kojoj su jedine svetinje sreća, budućnost, ljubav i dobrota. Toj religiji sam veran bez ikakvog dvoumljenja.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 28.11.2007 u 23:47

  9. #114

    Odgovor: Bog postoji

    Morrib, niko ne dira i ne sumnja u religiju u kojoj su jedine svetinje sreća, budućnost, ljubav i dobrota. Toj religiji sam veran bez ikakvog dvoumljenja.
    Blizu si, radujem se!
    Poruku je izmenio goldie, 28.11.2007 u 23:53
    In vinas veritas

  10. #115

    Odgovor: Bog postoji

    Naravno Ser Zile da je neoboriva postavka...pa bas iz tog razloga ne bi nista nikom dokazivala...

  11. #116

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Naravno Ser Zile da je neoboriva postavka...pa bas iz tog razloga ne bi nista nikom dokazivala...
    Loooooooooooooooooop


    Nee smee nee smee

    Ma volja ti, al voleo bih da neko sme da se upusti u jedan hrabar duel ili polemiku o logici, chisto zdravog razuma a i zabave radi (i religiozni se zabavljaju zar ne?)
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.11.2007 u 01:09

  12. #117

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Loooooooooooooooooop


    Nee smee nee smee

    Ma volja ti, al voleo bih da neko sme da se upusti u jedan hrabar duel ili polemiku o logici, chisto zdravog razuma a i zabave radi (i religiozni se zabavljaju zar ne?)
    Naravno...bas si me nasmejao,i nema sanse da me mozes isprovocirati da kako ti kazes polemisem...haha...hrabro.Ko tebe kamenom ti njega hlebom...sad bi ti dala jedan hlebcic

  13. #118

    Odgovor: Bog postoji

    Bog ne postoji.

    Cista bajka i iluzija......

    Kome je potrebna religija da bi se pomirio sa sopstvenom smrtnoscu, da bi se ponasao lepo prema sebi i drugima, da bi bio posten i sl...da bi objasnio gomilu ruznih stvari kao neku kaznu ili zrtvu sa pricom u raju ce biti bolje i lepse....neka ih.... njihov problem....

    Ma dajte ljudi...Gde je Bog za svu gladnu i bolesnu decu ovog sveta!!!!!!!!??????
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  14. #119

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku

    Ma dajte ljudi...Gde je Bog za svu gladnu i bolesnu decu ovog sveta!!!!!!!!??????
    ne bih da ulazim u polemiku o postojanju Boga. Svi imamo svoje vidjenje Boga, za neke je to Bog stvoritelj a za druge Bog sarena laza za obmanjene mase. Ne kazem da ne treba polemisati na ovu temu al sebe iskljucujem iz iste, mozda nemam dovoljno dokaza da ono u sta vjerujem i stvarno postoji.

    No citirao sam tvoj post jer mi ama bas nikako nije jasno cemu ovolika sreca na poimanje gladne i bolesne djece sirom svijeta
    U ovim "" mogu samo da vidim tvoje odusevljenje sto Bog ne postoji da pomogne svoj toj djeci, drugo nista en mogu da dokucim.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  15. #120

    Odgovor: Bog postoji

    Sreca???
    Ma ne.... Uzbudjenje ne mora biti obavezno sreca....ja taj smajli uopste ne dozivljavam kao srecu.....

    mozda je prikladnije ovako:
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 8 od 65 PrvaPrva ... 6789101858 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •