Bog postoji - Strana 56
Strana 56 od 65 PrvaPrva ... 6465455565758 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 826 do 840 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #826

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku

    Usput da kažem, svi tvoji postovi, i tvoj stav o evoluciji se može svesti na ovo "Ja ne vidim evoluciju, ne vidim dokaze za evoluciju - evolucija ne postoji!" a stav većine ateista o bogu se može uglavnom svesti na "Ja ne vidim boga, ne vidim dokaze za postojanje boga - bog ne postoji!". Ispada da ti tražiš materijalne dokaze od drugih, ali ti ne moraš da pružiš nijedan - kako može biti ikakve rasprave?
    Opet prazna i neargumentovana demagogija...ko i uvek ...bah

    Jer, ja ne da ne vidim "dokaze" za postojanje evolucije, nego baš suprotno -> Ja na sve strane VIDIM dokaze da evolucija ne postoji!

    Dok si za ateiste potpuno u pravu, oni stvarno NE VIDE dokaze na sve strane da - Bog postoji!


  2. #827

    Odgovor: Bog postoji

    Postojanje boga ograničava se na verovanje jer njegovo postojanje u stvarnosti još niko nepobitno nije dokazao.Postojanje boga stvoreno je verom u njegovu prisutnost koju su ljudi nasledili zajedno sa strahom pred neobjašnjivim.Njegovo postojanje se ne može potvrditi ničim opipljivim jer za sve ono što jedan vernik tvrdi da je stvoreno višom silom,postoji jedan određeni proces čije tragove,ako ne u potpunosti,a onda barem u nekom njegovom delu možemo pratiti putem nauke i analizama koje nam približavaju taj isti proces,čine nam ga shvatljivim.
    A ono što nam je shvatljivo,što ima jedan određeni logički sled nam je najprihvatljivije.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #828

    Odgovor: Bog postoji

    Sahranjene baka i unuka


    Mala Kristina Milenović (10) i njena baka Gordana Mitrović (62), koje je grana trule lipe ubila u porti niške crkve, juče sahranjene u Knez selu
    NIŠ - !Kristina Milenović (10) iz Knez sela kod Niša i njena baka Gordana Mitrović (62), koje je u subotu ujutru na mestu ubila grana lipe u porti niške Pantelejske crkve, sahranjene su juče na lokalnom groblju u Knez selu.Kuću Milenovićevih u Knez selu okovala je neizmerna tuga....

    Kazu da bog cuva sve, a koga ne uspe da sachuva onda ga zvizne drvetom u glavu i poshalje u raj ili pakao..ovo sto se dogodilo ovoj jadnoj baki i nevinoj devojcici je prilicno strasno..ne znam zasto su morale tako da zavrse, vernici bi rekli ''sudbina je tako htela'' ili ''bog sudi svima i svi smo isti pred njim'' ili tako nekako...

    Dosta je vise tih gluposti, muka mi je vise od tih bolesnih chinjenica kako nas neko od gore vidi i chuva i sve to lepo ali pored toga nas ubija kako mu se cefne...
    Koliko ja vidim, lopovi i prevaranti su manje gresni od ove bake i devijcice, oni su zasluzili da zive i uzivaju varajuci ljude nekad cak i ubiju po nekog ali dobro..to se ne vazi..svi smo mi isti pred bogom..

    Da bog postoji onakav kakvog ga vernici prikazuju nebi se sve ovo desavalo, jedino sto mogu da primetim iako i u to ne verujem je da je djavo preuzeo stvar u svoje ruke...

  4. #829

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Sahranjene baka i unuka



    Dosta je vise tih gluposti, muka mi je vise od tih bolesnih chinjenica kako nas neko od gore vidi i chuva i sve to lepo ali pored toga nas ubija kako mu se cefne...
    Ko si ti da se buniš kada nas Bog pozove k sebi?
    Ustvari, možeš da se buniš koliko hoćeš, ali ne možeš ništa sa tom bunom da učiniš! Može samo da ti bude gore u životu...kad tad... veruj mi na reč!

    S druge strane, ja vam ovde non-stop guslam da se ne igrate sa glavama, i sa Bogom, i sa ismevanjem svega što je sveto...ali ne vredi...

    Drvo je palo na "crveno slovo" i to na dan "usekovanje glave Sv Jovana krstitelja" na glave unuke i bake...bake koja se izmedju ostalog bavila i gatanjem... a kako "gatamo" tako i "izgatamo". I što je najgore ako ne pazimo, vodimo(upropašćavamo) i svoju decu sa sobom...

    Dakle, ponavljam: razmislite i merite tri puta pre nego što presečete...

  5. #830

    Odgovor: Bog postoji

    Naravno da se bunim jer mi je krivo sto ta devojcica nije mogla da zivi i da dozivi da ima decu i unuke..
    A to sto meni nije ispran mozak sa glupostima je prednost..ponosim se time sto ne verujem u gluposti..
    Gde je bog, pokazi ga, nacrtaj ga, zovi ga nek se javi...znam da ne mozes jer ga nema, jer samo slepo verujs da ga ima..to je lose, lose je to sto ne razmisljas svojom glavom, krivo mi je sto ce i deca morati da uce iste te gluposti u skolama, decu je najlakse prevariti i slagati..uzas, najgori uzas...

  6. #831

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    ...ponosim se time sto ne verujem u gluposti..
    E moj prijatelju...nisi ni svestan u kakve sve gluposti ti veruješ... Samo ih još ne vidiš...

    Jedno od tih gluposti je verovatno i verovanje da će ti u Evropskoj uniji teći "med i mleko"... da se hraniš "zdravo"... i da će te vakcina sačuvati od "svinjskog ili bilo kog drugog gripa"... Verovatno veruješ i da ti cigarete neće doneti rakčinu pluća, i rakija cirozu jetre...Verovatno veruješ ako letiš avionom, da on neće pasti baš kad si ti u njemu...veruješ ti i kada ideš ulicom da ti nikakvo drvo ne može pasti na glavu...da ćeš dočekati starost u zdravlju a ne u bolesti...veruješ ti u mnogo toga prijatelju...a veruješ i u deda mraza sto posto...

    Mnogi su verovali u svakakve gluposti...od mnogobožaca, preko komunista i marksista, do najnovijih "vernika" demonkrata...itd...
    ...a eno, iz utrobe zemlje se čuje vriska njina...

  7. #832

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    E moj prijatelju...nisi ni svestan u kakve sve gluposti ti veruješ... Samo ih još ne vidiš...

    Jedno od tih gluposti je verovatno i verovanje da će ti u Evropskoj uniji teći "med i mleko"... da se hraniš "zdravo"... i da će te vakcina sačuvati od "svinjskog ili bilo kog drugog gripa"... Verovatno veruješ i da ti cigarete neće doneti rakčinu pluća, i rakija cirozu jetre...Verovatno veruješ ako letiš avionom, da on neće pasti baš kad si ti u njemu...veruješ ti i kada ideš ulicom da ti nikakvo drvo ne može pasti na glavu...da ćeš dočekati starost u zdravlju a ne u bolesti...veruješ ti u mnogo toga prijatelju...a veruješ i u deda mraza sto posto....
    1. Evropska unija ni ne znam sta je pa isto tako nemam razloga da verujem u to da ce biti bolje.
    2. U svinjski grip takodje ne verujem jer nisam cuo od nekog da je taj cuo od nekog kako je taj neko zaradio taj grip.
    3.Za sve sto si naveo rekao si ''verovatno'' to je zato sto ti tako mislis, isto tako mislis da ''verovatno'' bog postoji jer nemas dokaze za to, a dokazi ti ne trebaju jer ti je ocigledno lepo da se zaglupljujes tim stvarima.
    4. u deda mraza sam verovao jer mi se otac oblacio u njega pa mi je doneo poklone, isto tako kada deca budu ucila veronauku ce verovati u sve to sto je neko tamo napisao samo zato da bi kontrolisao umovima.

    Mene ne mozes nagovoriti da se predam toj sekti, niti mi mozes dokazati da bog postoji jer nemas dokaze..
    Ti ces verovati, ja necu i tako do kraja zivota kada cemo obojica u istu zemlju, bas u onu zemlju gde je zavrslila ona nevina devojcica i jos gomila nevinih ljudi..
    Toliko od mene..

  8. #833

    Odgovor: Bog postoji

    #ser-gogsy:




    Drvo je palo na "crveno slovo" i to na dan "usekovanje glave Sv Jovana krstitelja" na glave unuke i bake...bake koja se izmedju ostalog bavila i gatanjem... a kako "gatamo" tako i "izgatamo". I što je najgore ako ne pazimo, vodimo(upropašćavamo) i svoju decu sa sobom...



    odgovaram na to sledećim rečima:

    Ovo mi liči na opravdavanje božje selekcije kada je u pitanju odabir ljudi za kažnjavanje.Ukoliko zaista bog postoji onda se ovakva selekcija ne može ničim opravdati jer dete sigurno nije ''gatalo'',a ako je baba tog deteta i gatala taj njen ''prestup'' je izgleda u božjim očima veći od prestupa raznoraznih tajkuna koji su ostavili na hiljade porodica u Srbiji bez hleba nasušnog.Zbog čega je,objasnite nam,gatanje veći prestup od izgladnjivanja radnika i njihove dece?Zar za tajkune ne postoji ''crveno slovo'' i neki svetac,pa da im bog sruči na glave kakvu granu i time pošalje poruku svojim vernicima da neće tolerisati nepravdu?
    Kao što je rekao jedan veliki čovek i pisac ''Najlakše je čoveku glavu odseći''.ser_gogsy,zaista je najlakše glavu odseći,teže je čoveku ruku pružiti.

    Vaš odnos prema bogu je odnos čoveka koji svog drugara brani pred drugima čak i kada ovaj počini nešto što se kosi sa zdravim razumom.Često se prijateljstvo zasniva na slepom poverenju,pa tako i taj Vaš odnos prema bogu.To je u neku ruku dirljivo jer znate da ćete se uhvatiti u koštac sa puno ljudi,a sa druge strane je potpuno besmisleno jer tu Vašu borbu obezvređuje činjenica da se sam ''drugar'' koga branite nikada nije potrudio da sam sebi pomogne.
    Poruku je izmenio kohili, 15.09.2010 u 20:42 Razlog: greška prilikom kucanja
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  9. #834

    Odgovor: Bog postoji

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mi liči na opravdavanje božje selekcije kada je u pitanju odabir ljudi za kažnjavanje.Ukoliko zaista bog postoji onda se ovakva selekcija ne može ničim opravdati jer dete sigurno nije ''gatalo''
    Već sam govorio/pisao o ovome...
    Kakvo kažnjavanje?
    Smrt nije kazna o kojoj ti govoriš. Postoje mnogo gore stvari od smrti.
    Kada nas Bog pozove, koji um može shvatiti zbog čega "baš sada"? Pa valjda Tvorac univerzuma bolje zna nego mi kada je dobro da napustimo ovo bitisanje u raspadljivom i grešnom telu...
    Ono što se dešava u ovakvim slučajevima je -> OPOMENA! Opomena kroz nesvakidašnje dogadjaje, jer samo tako i na taj način ljudi mogu da se trgnu iz učmalog dremeža i pasivnosti u kojima se nalaze, pa da počnu da - MISLE!

    Što se tiče deteta "koje nije gatalo", Hmm... možda bi progatalo, i ko zna šta još pored takvih "učitelja"... I na kraju bi propalo za večnost da Bog nije intervenisao i uzeo je k sebi...
    Ponavljam, nije na nama da brinemo da li Bog dobro radi, i zašto tako radi...Božija PROMISAO je daleko daleko iznad nas...
    I zato je potrebna VERA - poverenje i uzdanje u Boga...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    a ako je baba tog deteta i gatala taj njen ''prestup'' je izgleda u božjim očima veći od prestupa raznoraznih tajkuna koji su ostavili na hiljade porodica u Srbiji bez hleba nasušnog.Zbog čega je,objasnite nam,gatanje veći prestup od izgladnjivanja radnika i njihove dece?Zar za tajkune ne postoji ''crveno slovo'' i neki svetac,pa da im bog sruči na glave kakvu granu i time pošalje poruku svojim vernicima da neće tolerisati nepravdu?
    Gatanje, odnosno vračanje, magijanje, okultizam, i prizivanje duhova, je direktna i s namerom svesna komunikacija sa demonima!

    A za tajkune se ne brini...rekoh ti već, smrt sama po sebi nije kazna jer svi umiremo prvi put...svako će dobiti po delima svojim...kad tad, i kad to bude VOLJA Božija A ne kad mi ti hoćemo!

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Vaš odnos prema bogu je odnos čoveka koji svog drugara brani pred drugima
    Možda ti to tako vidiš, jer imaš ateističke poluzatvorene oči ... Medjutim istina je sasvim drugačija - Jedini Koji nekoga štiti i brani (u odnosu čovek-Bog) je Bog !
    Mene je lično, Bog toliko puta sačuvao i odbranio u bezizlaznim i čovekovom razumu neshvatljivim situacijama, da se nabrojati i opisati prosto ne može...

    Priznajem, postoji Bog!
    Poruku je izmenio Aiko, 16.09.2010 u 16:17 Razlog: mrak

  10. #835

    Odgovor: Bog postoji

    Priznanjem da ljudi, kao svesna bića, nisu oni koji sami odlučuju o svojim postupcima i delima,tj. da neko drugi odlučuje umesto nas, je naprosto uvredljiva. Sve što uradimo, sve što mislimo, sve što se događa se ne "priznaje" kao proizvod čovekovog umnog rada i truda već se to predstavlja kao da je čovek "samo" medijum preko koga "neko" upravlja svetom. Gledano iz tog ugla, čini se da čovek sve što je stvorio, nije stvorio sopstvenim radom i zalaganjem, već da je sve to proizvod neke "više" sile.
    Prvi utisak uvek vara

  11. #836

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Ono što se dešava u ovakvim slučajevima je -> OPOMENA! Opomena kroz nesvakidašnje dogadjaje, jer samo tako i na taj način ljudi mogu da se trgnu iz učmalog dremeža i pasivnosti u kojima se nalaze, pa da počnu da - MISLE!
    Desavala su se cuda mnogo veca i kataklizme, pa ljudi nisu poceli da misle.

    Što se tiče deteta "koje nije gatalo", Hmm... možda bi progatalo, i ko zna šta još pored takvih "učitelja"... I na kraju bi propalo za večnost da Bog nije intervenisao i uzeo je k sebi...
    Ne sudi gogsi i ne pricaj gluposti.
    Svako dete je neduzno,neokaljano grehom, sa decijom cistom dusom.
    Otkud ti znas da bi progatalo?
    Javlja ti se

    Ponavljam, nije na nama da brinemo da li Bog dobro radi, i zašto tako radi...Božija PROMISAO je daleko daleko iznad nas...
    I zato je potrebna VERA - poverenje i uzdanje u Boga...
    Vredi procitati

    Ne sudi nikome na ovom svijetu
    makar i najveći grješnik taj bio,
    Bog je čovjeka TAJNOM nazvao
    koju samo on poznaje i razumije,
    pa ne daji čovječe sebi toliko pravo
    k’o da si ti Božije tajne spoznao.

    Ne sudi nikome na ovom svijetu
    Bog je čovjeka knjigom zatvorenom nazvao
    i čitati je samo može On što ju je napisao,
    pa ne sudi po koricama koje si jedino uspjeti vidio.

    Ne sudi nikom na ovom svijetu,
    ne dijeli ljude na dobre i loše
    tek po tome kakva riječ im s jezika slazi
    i koliko često neko bogomolje obilazi…
    - Bog ne gledi u istrošene cipele i riječi što rasipaš
    već srce posmatra i kakav naum u njem’ skrivaš.

    Ne sudi nikom na ovom svijetu,
    ne nazivaj ljude znalcima, čudacima…
    Božiji dar je sloboda da svak’ svoj put bira
    - veliki bi metež nastao kad bi svi istim putem išli
    i kroz samo tvoje naočale ovaj svijet posmatrali.







    Gatanje, odnosno vračanje, magijanje, okultizam, i prizivanje duhova, je direktna i s namerom svesna komunikacija sa demonima!

    A za tajkune se ne brini...rekoh ti već, smrt sama po sebi nije kazna jer svi umiremo prvi put...svako će dobiti po delima svojim...kad tad, i kad to bude VOLJA Božija A ne kad mi ti hoćemo!
    A sta cemo sa vidovitim Zorkama , Kleopatrama &co koji su radili sta su radili?

  12. #837

    Odgovor: Bog postoji

    Bog sve voli jednako, kada umremo odredi da li cemo u raj ili u pakao, ako smo gresni idemo u pakao, ali on nas i dalje voli..i i dalje mu trebaju pare..na primer:

    Ovaj krst na ulazu u Kragujevac je visok 18 metara i kosta samo 7,9 miliona dinara..

    Cemu on sluzi? i da li su se te pare mogle i pametnije potrositi..koliko ja znam postoji mnogo gladne i bolesne dece i odraslih kojim ja je dovoljna samo jedna vekna hleba na dan, da nebi morali da rovare po kantama...

    Zasto je to bilo toliko bitno da se izgradi?

  13. #838

    Odgovor: Bog postoji

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ne sudi gogsi i ne pricaj gluposti.
    Prvo. Kada kažeš da neko priča gluposti, onda to moraš i da argumentuješ...jer ako ne argumentuješ i ne dokažeš da ja pričam gluposti, onda ispada da ti ne želiš ništa drugo - konstruktivno, nego samo da vredjaš?
    Dakle, ja ako kažem da neko priča gluposti, ja ću to i da dokažem...

    Drugo. Odakle ti fantastična ideja da ja nekome sudim!?
    Čovek može, treba, i mora , u svakoj prilici, 24h na dan, 365 dana u godini, da osudjuje -> GREH!
    Bog je taj koji će suditi -> čoveku!

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Svako dete je neduzno,neokaljano grehom, sa decijom cistom dusom.
    Otkud ti znas da bi progatalo?
    Javlja ti se
    Hmm....trebalo bi i tebi i svima već jednom da se "javi" , ne znam šta čekate više...gde je ba zapelo

    Otkud znam da bi i dete progatalo? Pa ne znam.
    Rek'o sam -> "Možda" bi dete kad poraste "progatalo" !
    Ali isto tako vrlo dobro znam da je i baba vračara jednom bila nevino dete...pa eto u šta je izrasla...A ako je ona izrasla u vračaru, verovatno je i baba pre nje bila vračara koja komunicira sa demonima, možda i baba pre nje...i takoooo daaalje!
    Isto tako znam i da je pedofil iz Ledinaca jednom bio nevino dete....Bil Klinton....Osama Bin Laden...Hitler...i taaaako daaaaljeeeee


    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    A sta cemo sa vidovitim Zorkama , Kleopatrama &co koji su radili sta su radili?
    A šta s njima?
    Ognjeno jezero neće moći da primi sve te kleopatre....

  14. #839

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Prvo. Kada kažeš da neko priča gluposti, onda to moraš i da argumentuješ...jer ako ne argumentuješ i ne dokažeš da ja pričam gluposti, onda ispada da ti ne želiš ništa drugo - konstruktivno, nego samo da vredjaš?

    Što se tiče deteta "koje nije gatalo", Hmm... možda bi progatalo, i ko zna šta još pored takvih "učitelja"... I na kraju bi propalo za večnost da Bog nije intervenisao i uzeo je k sebi...

    Za mene su ovo gluposti, tvoje, mozda, ne opravdava te.
    A sta ako to dete ne bi progatalo, nego se okrenulo veri?
    A sta ako to dete,se stidelo sto se njena baka bavila gatanjem?
    A ti znas, da je ona bila gatara i zato je bog uzeo sebi i nju i dete?
    Kako znas?
    Procitao si, rekli su ti, bio si tamo ili javilo ti se?
    Sve je mozda.


    Drugo. Odakle ti fantastična ideja da ja nekome sudim!?
    Da stvarno, odakle mi.
    Ti nisi uopste osoba, koja nikom ne daje za pravo da je vernik, kao i ti, ako se ne hvali na sva usta i ne uzima boga u svakoj recenici, a bog je rekao:

    Ne uzimaj ime gospodina Boga svoga, uzalud.
    Čovek može, treba, i mora , u svakoj prilici, 24h na dan, 365 dana u godini, da osudjuje -> GREH!
    Bog je taj koji će suditi -> čoveku!
    Covek, treba da ima veliko srce i prasta i Isus je Magdaleni oprostio greh.
    Ko je covek da osudjuje tudji greh i vidi trn u tudjem oku, a ne vidi balvan u svom.
    Sam si rekao,bog je taj , koji ce suditi.
    Nase nije da osudjujemo, nase je da prastamo i zivimo u miru sa sobom i svojom okolinom.



    Hmm....trebalo bi i tebi i svima već jednom da se "javi" , ne znam šta čekate više...gde je ba zapelo

    Javilo mi se jos kao detetu.
    Dokazalo milion puta do sada.
    Ali ne pricam na sva usta,vera je u srcu, ne na jeziku.

    !
    .A ako je ona izrasla u vračaru, verovatno je i baba pre nje bila vračara koja komunicira sa demonima, možda i baba pre nje...i takoooo daaalje!
    A sta ako nije?
    Mozes li dokazati?

    Ne mozes ni pricati gluposti napamet, jer ti mislis da je njena baba bila vracara i baba pre nje i u nedogled



    Ognjeno jezero neće moći da primi sve te kleopatre....
    I sta onda?

    Ne sudi nikome na ovom svijetu
    makar i najveći grješnik taj bio,
    Bog je čovjeka TAJNOM nazvao
    koju samo on poznaje i razumije,
    pa ne daji čovječe sebi toliko pravo
    k’o da si ti Božije tajne spoznao.

  15. #840

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Jer, ja ne da ne vidim "dokaze" za postojanje evolucije, nego baš suprotno -> Ja na sve strane VIDIM dokaze da evolucija ne postoji!
    A ti trazis dokaze za postojanje evolucije?
    Bavis dokazivanjem cinjenica i teorija? Na koji to nacin?
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

Strana 56 od 65 PrvaPrva ... 6465455565758 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •