Bog postoji - Strana 5
Strana 5 od 65 PrvaPrva ... 345671555 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #61

    Odgovor: Bog postoji

    Ok društvance, šta smo se šalili - šalili, ovo je malo ozbiiljniji forum i ozbiljna tema, dosta je. Da ne bi bilo brisanja, aj' se vratimo na temu sa nekim argumentima... ( da vam ne pokažem svoga Boga )
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #62

    Odgovor: Bog postoji

    Inace zna se da su postojala preko 30 jevanđelja, medjutim ona su odbačena kao lažna tek 185. godine, 150 godina nakon Isusove smrti, od strane Irineja. Zašto je Irinej uzeo ni manje ni više nego 4 jevanđelja od preko 30?

  3. #63

    Odgovor: Bog postoji

    Eboye, Konstantin i njegov "senat" su odlucili da uzmu od 80 samo 4 jevandjelja... I ja se pitam zasto, ne znam da li da verujem u to... Ako neko zna objasnjenje veoma bih ga rado saslusao...

    Sto se tice religija moj odgovor nece biti (samo hriscanstvo je upravu ili vanzemaljci ili sta vec ((odlucio sam da se promenim)) ) vec sledeci:

    Svaka religija veruje u isto... Alah, Jehova, Bog itd. sve je to jedan Bog. Ali mi verujemo preko drugih proroka... To je, bar po meni, najbolje objasnjenje, bez prepiranja, svi verujemo u Boga... Dve stvari, razliciti prorok, i nacin moljenja Bogu nas razdvajaju po religijama... Besmisleni su sukobi zbog proroka i medjusobno ubijanje kada mi u tim kamikazama zaboravimo da se ubijamo zbog jednog Boga u kojeg svi verujemo (mislim na teroristicke napade a ne Kill Bill i mene )...

    Hail Caesar!

  4. #64

    Odgovor: Bog postoji

    Današnja zapadna i, kako samu sebe naziva, post-hrišćanska civilizacija - koja na kraju XX veka ostvaruje planetarnu dominaciju kroz suptilno-totalitarno nametanje svog "mekog" (ni vrućeg ni hladnog- apokaliptičkog, kako stoji u Otkrivenju Jovanovom) duhovno-političkog nihilizma kao sudbine - predstavlja krajnji rezultat zabludnog Zapadnog Puta, zvanično otpočelog Raskolom 1054: pobunom i odstupanjem Rimske, zapadne crkve od Crkve Hristove i punote Hrišćanstva. Taj Raskol je predstavljao fundamentalni raskol u biću Evrope kao hrišćanske civilizacije: izvor sekularizacije Zapada i samogradnje zapadnog hrišćanstva, koja se okončala u krajnjem anti-hrišćanskom nihilizmu ("Bog je mrtav") i "zapadnoj propasti" (koja se već desila, jer sam "post-hrišćanski" Zapad jeste ta propast), što predstavlja zajednički uvid najumnijih pravoslavnih promislitelja Zapadnog Puta, od Dostojevskog, Leontejeva, preko sv. Nikolaja Žičkog i prep. Justina Ćelijskog, do Florovskog i Šmemana. Rušeći metafizičku katedralu zapadnog hrišćanstva snage "humanističkog" Zapada su, na kraju, "ubile Boga" na Zapadu i u zapadnom čoveku, Integrišući ostatke zapadnog hrišćanstva u svoj totalitarni sekularizam-nihilizam, što se na kraju Zapadnog Puta institucionalizovao kao "Novi svetski poredak" - kraj Istorije i početak izvrnute, sekularne "esxatologije", tj. planetarno-tiranske utopije hiljadugodišnjeg carstva čovečijeg "pod suncem satane", koju Zapad zasniva u krvi, gladi i jauku hrišćanskih i drugih naroda. To je onaj fundamentalni, zloduhovni(bogomrzački i čovekomrzački) i anti-ontološki Nihilizam koji - pretvarajući čoveka Božjeg u stvar, robu, u rad, u seks, u potrošnju, u novac, u tžište, u glasanje, u ljudsko pravo, u korisnika, u zavisnika, u informaciju, u broj, u otuđenje, u živog mrtvaca... rečju, u svoj objekat - ništi samo njegovo biće (isisava mu i raspršuje ipostas), kao i biće same istorije, brišući granicu ne samo između dobra i zla, već između bića i nebića, života i smrti, naravno, pretvarajući sve u zlo, smrt i nebiće, u "mesto koga nema". I ta "ostvarena" utopija, taj institucionalizavani Nihilizam, taj duhovni slom istorije, taj globalni trijumf Zla-koje se "ovaplotilo" kroz institucije i "nestalo", jer je postalo svudaprisutno i sveobimajuće! - danas se eufemistički zove "američki (zapadni) način života" i ta utvara je proglašena za vrhovni ideal i idol civilizacije.

    I na kraju Bog postoji, širok, srdačan , pun ljubavi i strpljenja pa i opraštanja, dali će oprostiti i onima koji pokušavaju da ga "ubiju", neznam, ali se nadam da hoće, ako se pokaju!

    Za ovaj post korišćeni delovi iz knjige: Deca Apokalipse, američkih autora,
    Monaha Jovana i Monaha Andreja (Alaska 1995)

  5. #65

    Odgovor: Bog postoji

    ја допуштам људима веровање у бога,ако мене питате... и није важно који је то бог,наш или њихов,источни или западни...мора се у нешто веровати. али,то веровање мора доћи само од себе,искуство нас учи томе,никакво убеђење...нико не може постати верник рођењем. самоспознаја и свест о мисији,о припадању,о дужности,морамо бити сигурни у то,БОГ ПОСТОЈИ ЗБОГ ЉУДИ,у било ком облику,у било ком поимању...
    допустимо другима и себи то! и атеиста је верник,само што не уме да објасни то...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #66

    Odgovor: Bog postoji

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku


    zanima me od kad datiraju ovi podaci? mislim da se brojevi svakim danom sve vishe menjaju.. sve manje Xhirshcana veruje u Boga, i sve vishe ljudi prelazi na Islamsku ili neku od Azijskih veroispovesti, a ima i mnogih koji se prikljuchujuje esktremnim sektama ...

    dakle kako bi mogli da protumachimo taj trend?
    moomoo meee jooouu

  7. #67

    Odgovor: Bog postoji

    I ako je Bog samo jedan a svaka vera u njega je vera na različite načine) nikada se u istoriji toliko krvi nije prolilo nego zbog "nevernika" e onda jebeš i veru i crkvu.

    "Ja ih polivam svetom vodom a oni se puše" (Nikad izvini)
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #68

    Odgovor: Bog postoji

    Kada pogledam sta mi se sve izdesavalo, pa uporedim ono da Bog kaznjava one koje vilim sa onim da nas po svom liku napravi ili stvori, pitam se da li je olicenje Boga Janusa u svakom Bogu u koga bi trebalo da verujemo ?
    Ponekad se pitam postoji li Sotona ili ?

    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  9. #69
    Citat Sladja26 kaže: Pogledaj poruku
    Ja licno smatram da Bog i te kako postoji. Da je On Stvoritelj sveta, i svega sto u njemu. Darvinovu teoriju nikad ne bi prihvatila (jer ako neverujemo da je Bog stvorio ljude, verujemo u darvinovu teoriju, zar ne?) jer je on sam pri samrti negirao svoju teoriju, i sam je priznao da su to gluposti. i ipak postoje i dan danas ljudi koji u to veruju.
    Ja dosta citam Boziju Rec, i dopustam da Bog deluje kroz nju, i ja sam 100% sigurna, da Bog postoji. O ovoj temi bi se moglo, da ne kazem "razglabati", danima. a opet ce svako ostati pri svome.
    onaj primer sa berberinom i nije neki. kao sto su i ostali rekli, moglo bi se to i primeniti na sva zanimanja. znaci ne bi postojalo doktora ako ima i dalje bolesnih itd.
    Ja samo mogu da preporucim, da uzmete Bibliju i da je citate. i da ne dopustite da vam bilo ko, dal to bila crkva ili neko drugi, soli pamet. nego sami istrazujte i doci cete do resenja.
    Da li Bog postoji ili ne? To je pitanje koje bi svako za sebe trebao da odgovori.
    Ja verujem da On postoji, a dokaz za to je moja vera i Biblija!!!
    Onda ti ne veruješ u Boga.

    Citat jellena kaže: Pogledaj poruku
    Samo mi nije jasno, kako je jedna osoba kao sto je Darvin "zvezda vodilja" mnogima u danasnje vreme??!! Da li je moguce da prihvatate tvrdnju da su nasi preci MAJMUNI????
    Mislim da je teorija da su majmuni i čovek imali zajedničkog pretka.
    Poruku je izmenio euridika, 20.10.2007 u 21:40 Razlog: uzastopne poruke
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #70

    Odgovor: Bog postoji

    Ako i postoji Bog, to je njegov problem, a ne moj...



  11. #71

    14 Odgovor: Bog postoji

    verujete li u boga/veliki prasak ili `rebro`?


    Pojam velikog praska ili sama nauka nikad nije tvrdila da bog ne postoji, posto to nauka do sada nije mogla dokazati, a sta se ne moze dokazati i nije naucni stav. Nauka nema ni pravo da bilo sta prihvati bez dokaza.

    Zato nauka i ne moze (sme) priznati bibliju jer biblija ne sadrzi naucne dokaze.

    Nauka moze samo da tvrdi da bog nije stvorio svet za sedam dana jer to se ne moze dokazati nijednom cinjenicom, a ne samo to, ta tvrdnja se kosi i sa svim postojecim naucnim teorijama. Znaci cak i da nadjete dokaze za instant stvaranje od 7 dana, to bi bilo u kontradikciji sa postojecim dokazanim teorijama. Takva kontradikcija (cak paradoks) jos nije nikad pronadjen ni u jednoj naucnoj grani. Sustina pitanja je bas u tome, ukoliko ne postoje paradoksi, posle nekog vremena (eona) cemo otkriti sve tajne prirode. Zar to ne ukazuje na to da je sve radjeno sa smislom. A ko bi radio sa smislom, sem boga?

    Uostalom nema smisla da uopste postojimo, (a mi cak ratujemo!!!), jer ako ne postoji nista, zasto bi odjednom nastao nesto, pa zasto bi postojao i sam bog. Ako ne postoji nista cak nema smisla ni da nista ne postoji, samo postojanje bilo cega, cak i nicega je besmisleno. Oh, evo jedan paradox. A ako postoji paradoks a ne postoji... ... ... ...

    Uostalom cemu lupati glavu oko toga kad znam i ti osecas da si samo jedan programcic u mom racunaru a ja ti pustam nadrazaje sa tastature. Cak mogu da ti stvorim iluziju da imas devojku. Sam cu da ti izaberem profil sa topica.

    Oh, sad se okrenulo, sad se meni cini da sam samo neka mala pojava koga posmatra veliki (brat, vi) i vi mi stvarate i sve utiske (molim te milion eura, bocu sampanjca i najbolju sa sajta (a, da nju si mi vec predstavio)).

    Ili mozda imam komplekse, a sve ovo je ipak stvorio neko, ili nije niko stvorio ovo.


    Odoh da delim sa nulom....

    13.03.2006

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #72

    Odgovor: Bog postoji

    Ne pitajte me za logiku i razum. Samo me pustite u mojim uvjerenjima. Nisam religiozna, ne idem u crkvu niti sam u njoj vjenčana. Ne volim svećenike jer ih smatram gramzljivima.

    Ali.. Vjerujem u anđele čuvare i kad mi je teško, obraćam se njima. Zašto? To ne znam niti ja. Samo osjećam..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #73

    Odgovor: Bog postoji

    ...prvo,sta je Bog? Ako je on ljubav,postenje i cast,da,postoji...i verujem u njega. Ako je to chika sa dugom bradom gore na nebu,onda je odgovor: ne znam...ali sam siguran da sve manje posecuje gradjevine sa krstom na njima,sve zbog gospode sa dugim bradama koji svojim besramnim naplacivanjem i unovcavanjem vere cak i njega mogu da odbiju od posecivanja crkava...

  14. #74

    Odgovor: Bog postoji

    Nemam ništa protiv "Crkve" ali neka plaća porez.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  15. #75

    Odgovor: Bog postoji

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ne pitajte me za logiku i razum. Samo me pustite u mojim uvjerenjima. Nisam religiozna, ne idem u crkvu niti sam u njoj vjenčana. Ne volim svećenike jer ih smatram gramzljivima.

    Ali.. Vjerujem u anđele čuvare i kad mi je teško, obraćam se njima. Zašto? To ne znam niti ja. Samo osjećam..
    Kada se čovek (dete) rodi dobije za zaštitnika od Boga anđela čuvara koji je uz njega da ga štiti i pazi. Koliko osoba veruje i moli se Bogu toliko će i imati zaštitu, ukoliko je obratno, te zaštite više nema i ta osoba je prepuštena stihiji života.
    In vinas veritas

Strana 5 od 65 PrvaPrva ... 345671555 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 11:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 00:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 11:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 10:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •