Bog postoji - Strana 41
Strana 41 od 65 PrvaPrva ... 31394041424351 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 601 do 615 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #601

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Postoji jedan drugi, pravi Bog. Pred njega ćeš ti stati kao optuženi , i nećeš stići ni da otvoriš svoja usta, a on će tebe pitati:
    "Zašto me nisi poštovao? Zašto me nisi pozvao? Zašto si živeo u nečistoti? Zašto si lagao? Zašto si mrzeo? Zašto si se svadjao? Zašto?" . . .
    Tako će te On pitati . I na hiljdu njegovih pitanja nećeš moći ništa da odgovoriš. Reč će ti zapeti u grlu. Ne postoji bog kome možemo reći: dole s njim! Ali postoji sveti, živi, stvarni Bog, koji bi mogao nama da kaže: "Dole s tobom!"
    Bog, čija smo deca, ne može govoriti ovako... Ovako ne govori ni jedan roditelj... Ovako ne govori Bog čije je suštastvo ljubav... Ovakvog Boga su izmislili ljudi pre nego što su se setili zakona i kazne...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #602

    Odgovor: Bog postoji

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Bog, čija smo deca, ne može govoriti ovako... Ovako ne govori ni jedan roditelj... Ovako ne govori Bog čije je suštastvo ljubav... Ovakvog Boga su izmislili ljudi pre nego što su se setili zakona i kazne...
    eh....nisi razumela! I iz konteksta išćupala. Ovako će Bog pitati i govoriti onima koji su odbili da budu Božija deca, onima koji su se odrekli ljubavi - zarad mržnje, onima koji su moralni zakon odbacili, onima koji su odabrali da im sotona bude otac i da ih vodi.....
    Već je rečeno : Bog je pravedan, Bog voli sve ljude, svoju decu, podjednako. Bog u svojoj ljubavi prema ljudima čeka, strpljivo čeka i daje šansu/slobodnu volju svakome da odabere na koju će stranu....dakle, birajmo....A na kraju svakome sleduje po izboru! Baš kao i u civilizovanoj državi gde postoji zakon, ako si odabrala put kriminala i razbojništva, prekršila si zakon , i čemu možeš da se nadaš ? Možeš da se nadaš osudi , zatvoru i patnji....

  3. #603

    Odgovor: Bog postoji

    Ne verujem u Boga.
    Kakvu cu kaznu dobiti za to?

    Moram li da se pretvaram da ne bi dobio kaznu?

    Ne mogu da se pretvaram, znaci kriv sam i zasluzujem kaznu?

    Licno, mogu se zadovoljiti kaznom da posle smrti nema niceg drugog za mene.
    Medjutim bilo kakvu drugaciju kaznu bi doziveo kao nepravdu.

    Kako ces razresiti tu dilemu?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #604

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    eh....nisi razumela! I iz konteksta išćupala. Ovako će Bog pitati i govoriti onima koji su odbili da budu Božija deca, onima koji su se odrekli ljubavi - zarad mržnje, onima koji su moralni zakon odbacili, onima koji su odabrali da im sotona bude otac i da ih vodi.....
    Već je rečeno : Bog je pravedan, Bog voli sve ljude, svoju decu, podjednako. Bog u svojoj ljubavi prema ljudima čeka, strpljivo čeka i daje šansu/slobodnu volju svakome da odabere na koju će stranu....dakle, birajmo....A na kraju svakome sleduje po izboru! Baš kao i u civilizovanoj državi gde postoji zakon, ako si odabrala put kriminala i razbojništva, prekršila si zakon , i čemu možeš da se nadaš ? Možeš da se nadaš osudi , zatvoru i patnji....
    puno stvari koje isključuju jedna drugu... puno kontradiktornosti... mislim da ja možda bolje razumem nego što vi možete da mi objasnite... hvala ti na trudu, zaista...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #605

    Odgovor: Bog postoji

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne verujem u Boga.
    Kakvu cu kaznu dobiti za to?
    Smrt!

    Moram li da se pretvaram da ne bi dobio kaznu?
    Ne...Pred Bogom nema pretvaranja !

    Ne mogu da se pretvaram, znaci kriv sam i zasluzujem kaznu?
    ok... dali to podrazumeva : "idem linijom manjeg otpora, tako je lakše"

    Licno, mogu se zadovoljiti kaznom da posle smrti nema niceg drugog za mene.
    Medjutim bilo kakvu drugaciju kaznu bi doziveo kao nepravdu.
    Ne biramo mi , optuženi....Bog bira i sudi, jer On te je stvorio....
    I ne brini... Bog je pravedan !

  6. #606

    Odgovor: Bog postoji

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    puno stvari koje isključuju jedna drugu... puno kontradiktornosti... mislim da ja možda bolje razumem nego što vi možete da mi objasnite... hvala ti na trudu, zaista...
    Nema na čemu

    Kao što rekoh---> Azbuka se ne uči od slova Š....nego od slova A

  7. #607

    Odgovor: Bog postoji

    nowosadjanka promasila temu
    boga se treba bojati,u smislu, radi dobro,djeluj kako bi on wolio,jedino tako ti se moze wratiti super u ziwotu,u suprotnom,mozes ocekiwati samo gore

  8. #608

  9. #609

    Odgovor: Bog postoji

    Jedan mudar čovek je rekao komentarišući vernike i ateiste, a na račun postanka sveta i Boga: Ateisti su izabrali da im je deda bio majmun!
    In vinas veritas

  10. #610

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    eh....nisi razumela! I iz konteksta išćupala. Ovako će Bog pitati i govoriti onima koji su odbili da budu Božija deca, onima koji su se odrekli ljubavi - zarad mržnje, onima koji su moralni zakon odbacili, onima koji su odabrali da im sotona bude otac i da ih vodi.....
    Već je rečeno : Bog je pravedan, Bog voli sve ljude, svoju decu, podjednako. Bog u svojoj ljubavi prema ljudima čeka, strpljivo čeka i daje šansu/slobodnu volju svakome da odabere na koju će stranu....dakle, birajmo....A na kraju svakome sleduje po izboru! Baš kao i u civilizovanoj državi gde postoji zakon, ako si odabrala put kriminala i razbojništva, prekršila si zakon , i čemu možeš da se nadaš ? Možeš da se nadaš osudi , zatvoru i patnji....

    Znachi, ovo je najgluplje tumachenje religije koje sam u zivotu prochitao (ukljuchujuci tu i chika Morriba )...brate, shto ti lepo ne odesh na druzenje forumasha i ne batalish da objashnjavash ono shto bi trebalo da chuvash samo za sebe, ionako ti objashnjavanje neshto loshe ide. Samo mi je zao shto ne mogu da otvorim ove silne jutjubove, garanT je na njima biblija za pochetnike, short & limited edition...


    ...i ne znam zashto moj omiljeni moderator ne redukuje (maaaaaalchice barem) ovakva naklapanja (ukljuchujuci i mene, naravno )...

  11. #611

    Odgovor: Bog postoji

    Žene koje imaju plitku matericu, često imaju pobačaje i nemogu da iznesu trudnoću do kraja. Ljudi koji imaju kratak fitilj, nemogu da izdrže do kraja priču pa onda ostrašćeno, bili u pravu ili ne napadaju ono ili onog koji nemisli kao on.
    Veliki mađarski filozof Bela Hamaš je baš napisao ono gore o ateistima, izabrali su da im majmun bude deda. Ko veruje u teoriju Darvinovog postanka sveta, a ne u Boga, slaže li se ili ne to je izabrao. Ja verujem u Boga, a samim tim, moji dedovi, pradedovi su bili vernici, svakako više nego ja, pa sam tim imam ljude za dedove!
    In vinas veritas

  12. #612

    Odgovor: Bog postoji


    Poštujem svačiji izbor.
    Svi oko mene bez problema mogu da veruju u Boga, u Alaha, u Muhameda, u Šivu, u Manitua, u Budu ... po izboru.
    Ja im to ni malo ne zameram.

    I uopšte mi ne smeta da ih volim - ako ih volim,
    niti je to razlog da ih mrzim - jer ih ionako već mrzim.
    Mogu da budu jednobožci, višebožci, mnogoboŠci, multibožanci i TurboBožanstveni.
    A mogu isto tako i da ne veruju ni u šta. Ako im je njihova volja.

    Meni je totalno - sve jedno.

    Ja sam negde u sredini svega toga.
    I verujem u ... u ... u ... ... pa od svega u - ponešto. Ponekad.
    A ponekad, dozvolim sebi i taj luxuz - da ne verujem ni u šta.

    Prosto ko pasulj. Sve od situacije - do situacije.

    Danas je situacija na strani Manitua. Danas sam igrala Ples Prizivanja Kiše ... i voila ! Izvol'te evo jedna kiša.
    Samo treba čistim srcem ulaziti na sva ta vrata - i vera će uvek uzvratiti - punim SRCEM.








    Isto važi i za "ulazak" u Nadu !



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #613

    Odgovor: Bog postoji

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne verujem u Boga.
    Kakvu cu kaznu dobiti za to
    ...evo kazne biter...

    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  14. #614

    Odgovor: Bog postoji

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Znachi, ovo je najgluplje tumachenje religije koje sam u zivotu prochitao
    ...a malo si pročitao...tako reči ništa.
    Moj odgovor, koji ti citiraš, je bio konkretan i slikovit odgovor na konkretno postavljeno NSdj-no pitanje. I neradi se o tumačenju religije, [eto koliko si informisan i načitan jer religija može biti puno, a samo je jedan Bog i jedna je Reč Njegova], nego o onome šta nam je Gospod saopštio preko Mojsija i ostalih jevrejskih pisaca, a preko Biblije. Naravno, mnogima se (a i ti si jedan medju njima) ne svidja činjenica--> da na kraju svi moramo stati pred Gospoda radi polaganja računa--> "svakome po delima svojim" . . .
    Da, za tebe bi lakše bilo da Bog ne postoji, ili ako postoji , da gleda kroz prste, ili kao što neki veruju u raznorazna čistilišta, reinkarnacije i ostale gluposti...Pa nije duša tepih, pa da ide da se čisti...ili--> mogu da grešim koliko hoću, jerbo ću se reinkarnirati toliko i toliko puta dok se ne očistim...bilo bi smešno da nije žalosno !
    Nema posle ovozemaljske smrti druge šanse, nema nikakvog čistilišta i reinkarniranja...Jedini pravi put ka očišćenju za života je Isus Hrist ... Koji je rekao :

    "Evo stojim na vratima i kucam; ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu" . . .

    "Jer koji god prizove ime Gospodnje, spašće se" . . .

    "Zaista. zaista vam kažem: ko moju reč sluša i veruje onome koji je mene poslao, ima život većni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život" . . .

    ...tako je govorio Isus.....i ja mu svim srcem verujem !

    "Jer je plata za greh smrt, a dar božiji je život večni u Hristu Isusu Gospodu našem"
    -(Rim. 3:10)-
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 14.09.2008 u 03:18 Razlog: rečenica+

  15. #615

    Odgovor: Bog postoji

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku


    Danas je situacija na strani Manitua. Danas sam igrala Ples Prizivanja Kiše ... i voila ! Izvol'te evo jedna kiša.
    Samo treba čistim srcem ulaziti na sva ta vrata - i vera će uvek uzvratiti - punim SRCEM.


    Jesi li imala i kišobran kod sebe? Jer ako nisi, onda si jednostavno samo htela da staviš Manitua na probu!
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 41 od 65 PrvaPrva ... 31394041424351 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •