Bog postoji - Strana 55
Strana 55 od 65 PrvaPrva ... 5455354555657 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 811 do 825 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #811

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Drugo, ako vidiš zgradu, a recimo nikada nisi video graditelja(e) kako grade (recimo da si pripadnik nekog urodjeničkog plemena iz neke Južno američke džungle) kako ćeš znati da je zgradu napravio graditelj? I da ta zgrada nije sama od sebe izrasla iz zemlje?
    Pa znaćeš jedino ako ti to neko kaže! Objavi!
    Dakle, postoje dve opcije:
    Prva je da vidiš svojim očima. A druga je da ti neko dobronameran to kaže!
    U obe opcije imamo činjenicu da ta zgrada ne nastaje sama od sebe!
    Ima i treća opcija. Da urođenik naiđe na neku barabu koja će da mu pokaže giter blok i kaže da je to seme zgrade, i da su ga zakopali u zemlju, zalili i posle dva dana iz zemlje je iznikla cela zgrada. Tako urođenik ode u svoje selo i uči celo selo kako ogromne zgrade niču iz zemlje.

  2. #812

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Ima i treća opcija. Da urođenik naiđe na neku barabu koja će da mu pokaže giter blok i kaže da je to seme zgrade, i da su ga zakopali u zemlju, zalili i posle dva dana iz zemlje je iznikla cela zgrada. Tako urođenik ode u svoje selo i uči celo selo kako ogromne zgrade niču iz zemlje.
    Naravno, nisam je pominjao, jer treća opcija pripada evolucionistima!
    Evolucionista će da ti pokaže bakteriju(giter blok...) i onda će da te ubedi kako od te bakterije(giter bloka, cigle...itd) a koja je postala iz ničega i od ničega, može da nastane slučajnim mutacijama (zalivanjem...) ceo jedan čovek (zgrada) Iako se to u prirodi nigde ne dešava!
    Onda ćeš ti da odeš u svoje selo(grad, državu....), pa da ceo koncept, apsolutno neverovatno bajkovite i nestvarne evolucije -> od bakterije do ribe, pa preko majmuna do čoveka, uvedeš u obrazovni sistem (školstvo).
    I onda u praksi imamo -> "Selo(planeta) gori a baba se češlja"

    Umesto da taj urodjenik(čovek) uzme lepo giter blok(bakteriju) pa ga posadi u zemlju(laboratoriju) i kroz dva dana(50 god) dodje i uveri se kako ništa nije niklo/transformisalo se...

    Sve je vrlo lako proveriti, samo ako postoji razumna volja...

  3. #813

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Umesto da taj urodjenik(čovek) uzme lepo giter blok(bakteriju) pa ga posadi u zemlju(laboratoriju) i kroz dva dana(50 god) dodje i uveri se kako ništa nije niklo/transformisalo se...
    Zašto uskačeš sam sebi u usta? Eksperimenti su rađeni, mutacije su stvarna stvar, postoje i dešavaju - šta misliš zašto običan penicilin više ne ubija bakterije, i zašto se pojavljuje nova vrsta girpa svake godine? Iako se ja ne slažem sa konceptom evolucije u potpunosti, neki aspekti, kao npr. prirodna selekcija su dokazani u praksi. Mutacije i različite sitne promene u vrstama su opažene i dokumentovane, pa ti onda zamisli koliko bi se neka vrsta promenila za 1000 generacija, recimo, tako malo po malo.
    Naravno, ti ćeš sad izvući argument da nam hiljade naučnika mažu oči lažnim informacijama, bla bla bla, itd. Predvidljiv si.

    Usput, životni vek jedne bakterije je malčice manji od 50 godina. Evo ti jedan link da malčice čitaš - Bacteria - Wikipedia, the free encyclopedia

    Takođe, tvoj "prijateljski" i "pokroviteljski" stav je iritantan.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  4. #814

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kada pogledam u zgradu, kako znam da postoji graditelj? Ne vidim ga, ne čujem ga, ne dodirujem ga, ne osećam ga, ne mirišem ga... Naravno, zgrada je dokaz da postoji graditelj!
    U stvari, ne želim bolji dokaz da postoji graditelj od onog da ispred mene stoji zgrada. Nije mi potrebna ''vera'' da znam da postoji graditelj. Sve što mi je potrebno su oči koje vide i mozak koji funkcioniše. Isto tako, kad vidim sliku, kako mogu znati da postoji slikar? Opet, slika je dokaz da postoji slikar! Nije mi potrebna ''vera'' da verujem u slikara jer vidim jasan dokaz!
    A šta pomisliš kad vidiš ovu fotografiju?



    Gde je tvorac? Nema svesnog tvorca. Možeš reći da je kreirano od strane prirode, so to speak. Labava ti logika.

  5. #815

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    A šta pomisliš kad vidiš ovu fotografiju?


    Pomislim na -> Photoshop.exe...

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Zašto uskačeš sam sebi u usta? Eksperimenti su rađeni, mutacije su stvarna stvar, postoje i dešavaju - šta misliš zašto običan penicilin više ne ubija bakterije, i zašto se pojavljuje nova vrsta girpa svake godine?
    Ja uskačem sebi u usta, a ti postavljaš ovak'a "umna" pitanja? Hmm...

    Gde si video da se mutacijama bakterije transformišu u nešto što nije - > BAKTERIJA? Bakterija samo razvija sposobnost odbrane od običnog penicilina, ali i dalje ostaje bakterija!

    A ti kada se ne bi kljukao tim penicilinima i ostalim vakcinama, nego se bacio na zdravu ishranu, fizičku aktivnost...itd... i tvoj imuni sistem bi "mutirao" da se sasvim dobro obračuna sa svim bakterijama...
    Uključi lampice, i ajd na plivanje, basket, džoging....šetnje u prirodi...a posle na voće , povrće i ovsene pahuljice...dok si još mlad i dok ima nade za te...

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Usput, životni vek jedne bakterije je malčice manji od 50 godina.
    Jel?
    Nisam znao...

    Samo, kako stigne onda da se transformiše u višećelijske i složenije organizme, pa da stigne auuuuuuuuuu...sve do - ribe?

    Još si zelen, pa ti ne uzimam za zlo...

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Takođe, tvoj "prijateljski" i "pokroviteljski" stav je iritantan.
    Pa to je bar lako rešiti -> Nemo' da čitaš! Prebaci kanal!
    Imaš toliko "zanimljivih" crtanih filmova okolo naokolo...Šteta da gubiš vreme samnom...

  6. #816

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pa to je bar lako rešiti -> Nemo' da čitaš! Prebaci kanal!
    Imaš toliko "zanimljivih" crtanih filmova okolo naokolo...Šteta da gubiš vreme samnom..
    .
    Kako je lepo, i štaviše hrišćanski, nipodaštavati svoje sagovornike.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Gde si video da se mutacijama bakterije transformišu u nešto što nije - > BAKTERIJA? Bakterija samo razvija sposobnost odbrane od običnog penicilina, ali i dalje ostaje bakterija!

    Samo, kako stigne onda da se transformiše u višećelijske i složenije organizme, pa da stigne auuuuuuuuuu...sve do - ribe?
    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Iako se ja ne slažem sa konceptom evolucije u potpunosti, neki aspekti, kao npr. prirodna selekcija su dokazani u praksi. Mutacije i različite sitne promene u vrstama su opažene i dokumentovane, pa ti onda zamisli koliko bi se neka vrsta promenila za 1000 generacija, recimo, tako malo po malo.
    A ovaj deo mog posta nisi video? Ili si samo zgodno zažmurio?
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  7. #817

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Kako je lepo, i štaviše hrišćanski, nipodaštavati svoje sagovornike.
    Prazna demagogija u nedostatku argumenata...
    Ako je za tebe nipodaštavanje to kada ti neko kaže da si: mlad, neiskusan i još zelen, a ti imaš 18 god, onda imaš problem koji se naziva - kompleks!

    Hrišćanski je to što uopšte i gubim vreme s nekim, ko ne želi da uči...

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    A ovaj deo mog posta nisi video? Ili si samo zgodno zažmurio?
    Koji deo posta?
    Šta sa tim delom posta?
    U tom delu posta ti pričaš kako je prirodna selekcija dokazana u praksi - A ne navodiš i ne pokazuješ tu praksu!
    Dalje pričaš kako su mutacije i sitne promene u vrstama dokumentovane - ali ih ne dokumentuješ!
    Pa kako to?
    Kada nema argumenata, svaka priča je blabla priča!
    Da li se slažeš?

    Da se ((uh bre nemam više vremena za ova natezanja)) osvrnem na tvoje prirodne selekcije.
    Prvo, prirodna selekcija ne znači evolucija! Neki misle ako dokažu da postoji prirodna selekcija, da su dokazali evoluciju, ali greše!
    Zašto?
    Pa zato jer se jedino menja učestalost pojedinih varijanti vrste koja već postoji, a ne prelazna varijanta koja je kandidat za novu vrstu! Dakle, prirodna selekcija nam samo objašnjava zašto odredjeni fenotip ili klasa fenotipova srećnije preživljava sa promenom sredine, odnosno zašto su odredjeni preživeli, a ne kako su nastali.
    Znači, prirodna selekcija objašnjava zašto najprilagodjeniji preživljavaju, a ne zašto su oni takvi! To što najprilagodjeniji preživljavaju, ni po čemu ne objašnjava "kako su oni nastali". Selekcija samo odgovara na pitanje prilagodjenosti, a ne nastanka.

    Prirodna selekcija, sama po sebi, nije generator ili stvaralac evolutivnih novina, nego ona samo eksponira pojedine varijante. Varijante ne nastaju pod indukcijom sredine, već nasumično, slučajno, kombinacijom genetičkog materijala, nečega što već postoji u genetičkom fondu jedne vrste.

    Za evolutivnu promenu nije dovoljna prirodna selekcija, nego je potrebno nešto drugo što generiše varijante koje će prirodna selekcija da favorizuje ili da defavorizuje.
    Postavlja se pitanje: "Da li ribe imaju pluća zato što su izašle iz vode (pa su im potrebna pluća da bi mogli da dišu) ili su izašle iz vode zato što su već imale pluća?"
    Šta će im pluća ako su u vodi?
    Očigledno da ne možemo da razmišljamo da one mogu da izadju ako nemaju pluća. Kako može da izadje iz vode ako nema razvijena pluća, nosne otvore, noge i tako dalje? A sa druge strane, šta će im pluća dok su u vodi?

    Prema tome, prirodna selekcija može samo da objašnjava mikroevolucione promene u populaciji, a to podrazumeva menjanje učestalosti odredjenih varijanti tipa koji već postoji ili možemo da kažemo čak i "vrste". Mada je termin biološka vrsta različit od termina koji se upotrebljava u Bibliji, pa je jedini način, ustvari, prelaska sa te mikroevolucione promene, koju niko ne osporava, ili varijacije u okviru jednoga tipa, na prelazak na novi tip, recimo, od ribe na vodozemca, moguć je samo po evolucionističkoj ekstrapolaciji. Tako se mikroevolucione promene estrapoliraju na makroevolucionu skalu....

    Osnovno je pitanje, ustvari, "da li postoje limiti u promenljivosti vrsta?" Ne bi, principijelno, trebalo imati ništa protiv odredjenih ekstrapolacija. Ali, ekstrapolacije se moraju prilagodjavati situacionim ograničenjima. Ne može se vršiti ekstrapolacija bez razmatranja situacije.

    Da objasnimo: ja sad trčim, recimo, 5 Km/h. Ali, posle mesec dana treninga, ja dajem garanciju da ću da trčim 10 Km/h. Koliko ću trčati? Duplo brže. Za dva meseca ja trčim 20 Km/h. I možeš misliti, po jednoj ekstrapolaciji koja ne zna za ograničenje, ja za godinu dana trčim... ?
    Koliko?


  8. #818

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Prazna demagogija u nedostatku argumenata...
    Ako je za tebe nipodaštavanje to kada ti neko kaže da si: mlad, neiskusan i još zelen, a ti imaš 18 god, onda imaš problem koji se naziva - kompleks!
    Da se tako ophodiš samo prema meni, to bi možda i bila istina, ali ti se tako ophodiš prema svima koji se ne slažu s tobom.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Koji deo posta?
    Šta sa tim delom posta?
    U tom delu posta ti pričaš kako je prirodna selekcija dokazana u praksi - A ne navodiš i ne pokazuješ tu praksu!
    Dalje pričaš kako su mutacije i sitne promene u vrstama dokumentovane - ali ih ne dokumentuješ!
    Pa kako to?
    Kada nema argumenata, svaka priča je blabla priča!
    Da li se slažeš?
    Mislim da nema potreba da sam bacam 20 linkova, kad znam da ti znaš da je to dokozano. Ne bi se upuštao u ovakvu raspravu da nisi propisno potkovan....sad ako nisi, reci, pa ću postaviti moje izvore, a ti postavi izvor do fotografije Boga i Isusa Hristosa


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, prirodna selekcija ne znači evolucija! Neki misle ako dokažu da postoji prirodna selekcija, da su dokazali evoluciju, ali greše!
    Opet ne čitaš moj post. Lepo sam rekao da se ne slažem sa konceptom evolucije u potpunosti, samo u nekim delovima kao što je prirodna selekcija. Al, oprostiću ti, po drugi put.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zašto?
    Pa zato jer se jedino menja učestalost pojedinih varijanti vrste koja već postoji, a ne prelazna varijanta koja je kandidat za novu vrstu! Dakle, prirodna selekcija nam samo objašnjava zašto odredjeni fenotip ili klasa fenotipova srećnije preživljava sa promenom sredine, odnosno zašto su odredjeni preživeli, a ne kako su nastali.
    Znači, prirodna selekcija objašnjava zašto najprilagodjeniji preživljavaju, a ne zašto su oni takvi! To što najprilagodjeniji preživljavaju, ni po čemu ne objašnjava "kako su oni nastali". Selekcija samo odgovara na pitanje prilagodjenosti, a ne nastanka.

    Prirodna selekcija, sama po sebi, nije generator ili stvaralac evolutivnih novina, nego ona samo eksponira pojedine varijante. Varijante ne nastaju pod indukcijom sredine, već nasumično, slučajno, kombinacijom genetičkog materijala, nečega što već postoji u genetičkom fondu jedne vrste.
    Ako dovoljno dugo menjaš nešto, to više neće biti ono što je prvobitno bilo. Varijante nečega, od istih komponenata nisu iste stvari, sam DNK je primer - mi delimo puno našeg DNK sa majmunima, ali nismo isti kao oni, baš zbog tih malih varijacija. Ja ne govorim o promenama preko noći, kao što ti obično ističeš, niti o promenama u roku od 5-6 generacija, ili 100 godina - pričam o hiljadama i hiljadama generacija, hiljadama i hiljadama malih varijacija tokom vekova i vekova.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Za evolutivnu promenu nije dovoljna prirodna selekcija, nego je potrebno nešto drugo što generiše varijante koje će prirodna selekcija da favorizuje ili da defavorizuje.
    Postavlja se pitanje: "Da li ribe imaju pluća zato što su izašle iz vode (pa su im potrebna pluća da bi mogli da dišu) ili su izašle iz vode zato što su već imale pluća?"
    Šta će im pluća ako su u vodi?
    Očigledno da ne možemo da razmišljamo da one mogu da izadju ako nemaju pluća. Kako može da izadje iz vode ako nema razvijena pluća, nosne otvore, noge i tako dalje? A sa druge strane, šta će im pluća dok su u vodi?
    Lungfish - Wikipedia, the free encyclopedia
    Palaeos Vertebrates 140.500 Sarcopterygii : Dipnoiformes
    Lungfish / Lung Fish

    Dakle, postoje ribe sa plućima i danas u močvarnim predelima u kojima se voda ponekad povuče i tako ih ostavi na suvom, i zato im trebaju pluća da prežive taj period.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Prema tome, prirodna selekcija može samo da objašnjava mikroevolucione promene u populaciji, a to podrazumeva menjanje učestalosti odredjenih varijanti tipa koji već postoji ili možemo da kažemo čak i "vrste". Mada je termin biološka vrsta različit od termina koji se upotrebljava u Bibliji, pa je jedini način, ustvari, prelaska sa te mikroevolucione promene, koju niko ne osporava, ili varijacije u okviru jednoga tipa, na prelazak na novi tip, recimo, od ribe na vodozemca, moguć je samo po evolucionističkoj ekstrapolaciji. Tako se mikroevolucione promene estrapoliraju na makroevolucionu skalu....
    Kratkoročno, ovo je tačno, ali kao što rekoh, posmatraj period duži od 100-200 godina, posmatraj stotine hiljada godina i generacija i promena. Ili je možda planeta zemlja stara 7000 godina?



    Da objasnimo: ja sad trčim, recimo, 5 Km/h. Ali, posle mesec dana treninga, ja dajem garanciju da ću da trčim 10 Km/h. Koliko ću trčati? Duplo brže. Za dva meseca ja trčim 20 Km/h. I možeš misliti, po jednoj ekstrapolaciji koja ne zna za ograničenje, ja za godinu dana trčim... ?
    Koliko?
    Zašto pokušavaš da ispadneš pametan tako što ćeš bacati unaokolo metafore koje nisu primenljive na temu? Organizam ima ograničenja koja su ugrađena, sigurno. Ali, recimo, koliko su ljudi prosečno živeli pre 1000 godina? Koliko su ljudi bili prosečno visoki pre 1000 godina? A sad? To se promenilo, zato što se naša okolina promenila, i zato što su se uslovi života promenili. Isto važi i za to trčanje - ti možda nećeš moći da trčiš 40km, već samo 20, ali tvoj sin će moći možda malo više od tebe, i njegov sin više od njega...itd. dok jedan od tvojih potomaka ne bude mogao da istrči 40km.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  9. #819

    Odgovor: Bog postoji

    Da li Bog postoji? Postoji li dokaz za postojanje Boga?



    Pitanje: Da li Bog postoji? Postoji li dokaz za postojanje Boga?

    Odgovor: Da li Bog postoji? Nalazim interesantno da se toliko mnogo pažnje pridaje ovoj raspravi. Najnovija istraživanja nam kažu da preko 90% ljudi na zemlji danas vjeruje u postojanje Boga ili neke više sile. Ipak, nekako je odgovornost pala na one koji vjeruju u Božije postojanje da nekako dokažu da on zaista postoji. Po meni, trebalo bi da bude obrnuto.

    Međutim, ne može se dokazati da li Bog postoji ili ne. Biblija čak kaže da mi moramo vjerom da prihvatimo činjenicu da Bog postoji, A bez vjere nemoguće mu je ugoditi, jer onaj koji želi pristupiti Bogu mora vjerovati da postoji Bog i da nagrađuje one koji ga traže (Hebrejima 11:6). Da je Bog tako želio, mogao je jednostavno da se pojavi i dokaže čitavom svijetu da postoji. Ali, da je to uradio, ne bi bilo potrebe za vjerom. Isus mu reče: Jer me vidiš, vjeruješ. Blago onima koji će vjerovati, a da nisu vidjeli (Ivan 20:29).

    To, međutim, ne znači da ne postoji dokaz Božijeg postojanja. Biblija objavljuje, Nebesa slavu Božju kazuju, naviješta svod nebeski djelo ruku njegovih. Dan danu to objavljuje, a noć noći glas predaje. Nije to riječ, a ni govor nije, nije ni glas što se može čuti, al po zemlji razliježe se jeka, riječi sve do nakraj svijeta sežu (Psalam 19:2-5). Ako pogledamo na zvijezde, uvidimo beskrajnost svemira, posmatramo čuda prirode, vidimo ljepotu zalaska sunca sve će nas to uputiti na Boga Stvoritelja. Ako to nije dovoljno, postoji i dokaz o Bogu u našim srcima. Propovjednik 3:11 nam kaže, iako je dopustio čovjeku uvid u vjekove Postoji nešto duboko u našem biću što prepoznaje da postoji nešto iznad ovog života i neko iznad ovog svijeta. Možemo intelektualno da poričemo ovu spoznaju, ali Božije pristustvo u nama i kroz nas je još uvijek tu. Uprkos svega ovoga, Biblija nas upozorava da će neki još uvijek poricati Božije postojanje, Bezumnik reče u srcu: Nema Boga. (Psalam 14:1). S obzirom na to da 98% ljudi kroz historiju, u svim kulturama, u svim civilizacijama, na svim kontinentima vjeruje u postojanje neke vrste Boga mora da postoji nešto (ili neko) što prouzrokuje ovo vjerovanje.

    Pored biblijskih argumenata za Božije postojanje, postoje i logični argumenti. Prvo, tu su ontološki argumenti. Najpopularniji oblik ontološkog argumenta u osnovi koristi pojam Boga da dokaže njegovo postojanje. On počinje definicijom Boga, kao nekoga od koga se niko veći ne može zamisliti. Onda se raspravlja da postojati je veće nego ne postojati i zato najveće moguće biće mora da postoji. Ako Bog ne bi postojao, onda on ne bi bio najveće biće koje se može zamisliti ali to bi bilo konradiktorno samoj definiciji Boga. Drugi je teološki argument. Teološki argument je da, s obzirom na to da svemir očituje tako divan dizajn, mora da postoji i Božanski kreator. Na primjer, da je zemlja samo nekoliko stotina kilometara bliža ili dalja od sunca, ne bi bila sposobna da podržava mnogo života kao što to sada čini. Da su elementi u našoj atmosferi samo nekoliko procenata različiti, svako živo biće na zemlji bi umrlo. Vjerovatnoća da se jedan molekul proteina slučajno stvori je 1 u 10243 (to je 10 praćeno sa 243 nule). Jedna ćelija se sastoji od miliona proteinskih molekula.

    Treći logični argument za Božije postojanje je nazvan kosmološki argument. Svaka posljedica mora da ima uzrok. Ovaj univerzum i sve u njemu je jedna posljedica. Mora da postoji nešto što je prouzrokovalo postojanje svega. U krajnjem slučaju, mora da postoji nešto ne-uzrokovano, što je uzrokovalo nastanak svega ostalog. To nešto ne-uzrokovano je Bog. Četvrti argument je poznat kao moralni argument. Svaka kultura kroz historiju je imala neki oblik zakona. Svi imaju osjećaj za dobro i loše. Ubistvo, laganje, krađa i nemoral su gotovo uopšteno neprihvatljivi. Odakle je ovaj osjećaj za dobro i zlo došao, ako ne od svetog Boga?

    Uprkos svega ovoga, Biblija nam govori da će ljudi odbiti jasnu i neosporivu spoznaju Boga i, umjesto toga, vjerovati laži. Rimljanima 1:25 izjavljuje, (oni) su istinu Božju zamijenili lažju te se klanjali i iskazivali štovanje stvorenju mjesto Stvoritelju, koji je slavljen zauvijek. Amen. Biblija također objavljuje da ljudi nemaju izgovor što nevjeruju u Boga, Uistinu, njegova se nevidljiva svojstva, njegova vječna moć i božanstvo, promatrana po njihovim djelima, opažaju od postanka svijeta. Tako nemaju isprike (Rimljanima 1:20).

    Ljudi tvrde da ne vjeruju u Boga jer to nije naučno ili zato što nema dokaza. Istinski razlog je da jednom kad ljudi priznaju da Bog postoji, moraju i da shvate da su mu odgovorni i da im je potrebno njegovo oproštenje (Rimljanima 3:23; 6:23). Ako Bog postoji, onda smo odgovorni za svoje postupke pred njim. Ako ne postoji, onda možemo da radimo šta god želimo, bez brige da će nas Bog osuditi. Ja vjerujem da je to razlog zašto se mnogi u našem društvu tako čvrsto drže evolucije da bi ljudi imali alternativu u odnosu na vjerovanje u Boga Stvoritelja. Bog postoji i, na kraju krajeva, svi znaju da on postoji. Sama činjenica da neko tako agresivno pokušava da ospori njegovo postojanje je ustvari argument za to da on postoji.

    Dopustite mi još jedan, posljednji, argument za Božije postojanje. Kako znam da on postoji? Znam, jer ja razgovaram sa njim svaki dan. Ja ne čujem svojim ušima da mi on odgovara, ali osjećam njegovo prisustvo, njegovo vođstvo, ja poznajem njegovu ljubav, žudim za njegovom milošću. Neke stvari koje su se dogodile u mom životu ne mogu se nikako drugačije objasniti, osim Bogom. Bog me je tako čudesno spasio i promijenio moj život, tako da ne mogu drugačije, nego da priznam i slavim njegovo postojanje. Nijedan od ovih argumenata sam po sebi ne može ubijediti nikoga ko odbija da prizna ono što je toliko jasno. Na kraju, Božije postojanje mora da bude prihvaćeno vjerom (Hebreji 11:6). Vjera u Boga nije slijepi skok u tamu, već siguran korak u dobro osvijetljenu sobu, gdje 90% ljudi već stoji.

    izvor


    Čitam ovo vaše nadmudrivanje da nekažem dokazivanje jer još kako vidim niste ništa opipljivo argumentovalipa nađoh ovo,svidelo mi se pokušajte malo skrenuti sa vaše mnogostranica pisanija i pročitajte ima toga još.Koliko god da raspravljate kraja raspravi se ne nazire.Ili je to nekima životna hrana,onda raspravljajte i nadmeći te se do mile volje.
    Valda ću doživeti kraj rasprave pa da znam na čemu smo.za sve učesnike.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #820

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Da se tako ophodiš samo prema meni, to bi možda i bila istina, ali ti se tako ophodiš prema svima koji se ne slažu s tobom.
    Aha, dakle ti si sad, pored ostalih stručnosti, i advokat onih koji se ne slažu samnom?

    Lepo lepomlad a već perspektivanhehe

    Dok uglavnom ti koji se ne slažu, imaju istu retoriku kao i ti:

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    a ti postavi izvor do fotografije Boga i Isusa Hristosa
    Pa onda dobiju adekvatan, i u njihovom stilu, plus argumentovan, odgovor!

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da nema potreba da sam bacam 20 linkova, kad znam da ti znaš da je to dokozano.
    Ništa prijatelju nije dokazano! Sve je u domenu na staklenim nogama bajkovite TEORIJE!

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Opet ne čitaš moj post. Lepo sam rekao da se ne slažem sa konceptom evolucije u potpunosti, samo u nekim delovima kao što je prirodna selekcija. Al, oprostiću ti, po drugi put.
    Mani me te passive agressive

    Pa dobro ko je napisao ovo:

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Mutacije i različite sitne promene u vrstama su opažene i dokumentovane, pa ti onda zamisli koliko bi se neka vrsta promenila za 1000 generacija, recimo, tako malo po malo.
    Moj deda?

    Nijedna vrsta ne može da se transformiše u drugu vrstu! Jedno su TIPOVI, a drugo su VRSTE!
    Ne može zec nikakvim supermutacijama da se transformiše u medveda! I obrnuto! Ne može od ribe da nastane ništa, osim RIBE!
    Bakterija ostaje bakterija, miš ostaje miš, mačka ostaje mačka, majmun ostaje majmun, čovek ostaje čovekto je suština, a ti možeš da postavljaš linkove i linkove i linkove i linkoveI možeš da prepisuješ i prepisuješ i prepisuješ koliko hoćeš, a možeš i malo da mućneš glavom, za promenu

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Ako dovoljno dugo menjaš nešto, to više neće biti ono što je prvobitno bilo. . .
    . . . Ja ne govorim o promenama preko noći, kao što ti obično ističeš, niti o promenama u roku od 5-6 generacija, ili 100 godina - pričam o hiljadama i hiljadama generacija, hiljadama i hiljadama malih varijacija tokom vekova i vekova
    Eto. Kako sad čovek da ti ne kaže par komada?
    Al ajd neću

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Lungfish - Wikipedia, the free encyclopedia
    Palaeos Vertebrates 140.500 Sarcopterygii : Dipnoiformes
    Lungfish / Lung Fish

    Dakle, postoje ribe sa plućima i danas u močvarnim predelima u kojima se voda ponekad povuče i tako ih ostavi na suvom, i zato im trebaju pluća da prežive taj period.
    To su dvodihalice ili Dipnoi, i na osnovu molekularno bioloških studija dvodihalice se razmatraju kao mogući - a ne dokazani - preci kopnenih kičmenjaka. I ovde srećemo fenomen, da analiza različitih obeležja ukazuje na različite odnose srodnosti, što opet otežava rekonstrukciju filogenije ili je čak dovodi u pitanje...

    A one takodje spadaju i u kategoriju evolucionističkih prelaznih formi kao i izrabljene jadne foke i jadni pingviniitd, koji su isto tako bića jedinke - tako stvorenea ne nastale transmiliongod metodama!

    Medjutim postavlja se pitanje: ako su se pluća razvila zbog isušivanja vodenih staništa, ko je od riba bez pluća mogao ostati u životu na dnu presušenog, recimo jezera ili kakve bare? I kako? Jer pluća se nisu po evoluciji razvila odjedanput, nego stotinama 'iljada godinalaganomutacijama , I to slučajnim nasumičnimPa kako kada su ribe bez pluća vrlo brzo za dan-dva umirale bez vode?
    Narodski rečeno: Ko je, i kako je preživeo, da priča?

    Prosto, nema logike!

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Kratkoročno, ovo je tačno, ali kao što rekoh, posmatraj period duži od 100-200 godina, posmatraj stotine hiljada godina i generacija i promena. Ili je možda planeta zemlja stara 7000 godina?
    Opet ti.
    Da li shvataš da je evolucionistima jedini za sve odgovor , u milioooonimaaaaaa godina!
    Oni sve pravdaju u nedostatku dokaza, duuuugim vremenskim periodom!

    Pa dobro, da li je to ozbiljna nauka?

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Zašto pokušavaš da ispadneš pametan tako što ćeš bacati unaokolo metafore koje nisu primenljive na temu?
    Sad si ga ugasio.
    Vrati se nazad i ponovo pročitaj nekoliko puta šta sam napisao. Ali prethodno potraži u rečniku značenje reči -> ekstrapolacija?

    Dakle, po toj evolucionističkoj ekstrapolaciji ja bih za godinu dana mogao trčatihmmpa recimo minimum 100km/h bah

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    ti možda nećeš moći da trčiš 40km, već samo 20, ali tvoj sin će moći možda malo više od tebe, i njegov sin više od njega...itd. dok jedan od tvojih potomaka ne bude mogao da istrči 40km.
    Ni jedan potomak neće moći da trči 100km/h ! Shvataš?
    Ne za 1000 godina, nego ni za 100 000 000 000 000 000 000 godina!

    I u tome je metafora sa prirodnom selekcijom -> prosto u ograničenjima! Po evoluciji ograničenja nema! I njihove "selektivne trans mutacije" idu i do 100 000 000 000 000 km/h....a svi znamo da je to ne moguće, jer smo SVEDOCI da u prirodi i tekako postoje - OGRANIČENJA!

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Ali, recimo, koliko su ljudi prosečno živeli pre 1000 godina? Koliko su ljudi bili prosečno visoki pre 1000 godina? A sad? To se promenilo, zato što se naša okolina promenila, i zato što su se uslovi života promenili.
    Naravno da se promenilo. Ali ne po evolucionističkoj teoriji po kojoj bi čovek već sada trebao biti superbiće bez mana, nego po nazadnoj putanji! Mi nazadujemo!
    Nekada smo živeli i po 900 godina, bili visoki i po 3-4 metra (istorijski izveštaji iz Biblije i arheološki pronalasci nas o tome informišu,), a danas? Danas živimo 70tak god, i sve smo niži i nižiali opet smo ljudi, a ne majmuni!

  11. #821

    Odgovor: Bog postoji

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nekada smo živeli i po 900 godina, bili visoki i po 3-4 metra (istorijski izveštaji iz Biblije i arheološki pronalasci nas o tome informišu,), a danas? Danas živimo 70tak god, i sve smo niži i niži…ali opet smo ljudi, a ne majmuni!

    Ovo mi je dosta da znam da odustanem. Pričati sa racionalnim bićem je jedno. Pričati sa čovekom koji veruje u džinove je drugo.

    Peace. Over and out.

    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  12. #822

    Odgovor: Bog postoji

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Da li Bog postoji? Nalazim interesantno da se toliko mnogo pažnje pridaje ovoj raspravi. Najnovija istraživanja nam kažu da preko 90% ljudi na zemlji danas vjeruje u postojanje Boga ili neke više sile. Ipak, nekako je odgovornost pala na one koji vjeruju u Božije postojanje da nekako dokažu da on zaista postoji. Po meni, trebalo bi da bude obrnuto.
    90%? Voleo bih videti to istraživanje na osnovu kog je autor došao do ovako besmislenog zaključka. Kad postoji verovanje u nešto što nije vidljivo ni opipljivo ni racionalno, onda je odgovornost za dokazivanje postojanja te apstraktne pojave na onima koji u nju veruju. A oni su do sada debelo podbacili u pokušajima dokazivanja nedokazivog.

  13. #823

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    90%? Voleo bih videti to istraživanje na osnovu kog je autor došao do ovako besmislenog zaključka. Kad postoji verovanje u nešto što nije vidljivo ni opipljivo ni racionalno, onda je odgovornost za dokazivanje postojanja te apstraktne pojave na onima koji u nju veruju. A oni su do sada debelo podbacili u pokušajima dokazivanja nedokazivog.
    Zato sam namerno stavila taj tekst nebi li malo napravila pometnju u ovoj danonoćnoj polemici,kojoj se ne nazire ništa za mene barem opipljivo .Trebalo bi da dođe do zastojaDelim tvoje mišljenje.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  14. #824

    Odgovor: Bog postoji

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    .Trebalo bi da dođe do zastoja
    Zašto da dodje do zastoja?
    Kome smeta Bog?
    Kome smeta postojanje Božije?
    Kome smetaju Božije zapovesti?
    Kome smeta otkrivanje odakle smo, ko smo i kuda idemo?

    Zašto ne predložiš da dodje do zastoja na čit-čat i trućtrać temama

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mi je dosta da znam da odustanem. Pričati sa racionalnim bićem je jedno. Pričati sa čovekom koji veruje u džinove je drugo.



  15. #825

    Odgovor: Bog postoji

    Tom čoveku verujem koliko i ti veruješ Darvinu, da budemo jasni - nepouzdan izvor, subjektivan, nepotvrđen od strane ne-kreacionističkih, objektivnih izvora. Zanimljivo mi je ipak kako kreacionisti veruju u fosile kad idu njima u korist, a odbacuju ih kad im ne idu u korist...

    Usput da kažem, svi tvoji postovi, i tvoj stav o evoluciji se može svesti na ovo "Ja ne vidim evoluciju, ne vidim dokaze za evoluciju - evolucija ne postoji!" a stav većine ateista o bogu se može uglavnom svesti na "Ja ne vidim boga, ne vidim dokaze za postojanje boga - bog ne postoji!". Ispada da ti tražiš materijalne dokaze od drugih, ali ti ne moraš da pružiš nijedan - kako može biti ikakve rasprave?

    Morao sam ovo da kažem. Sad se odjavljujem.

    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

Strana 55 od 65 PrvaPrva ... 5455354555657 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •