Inglourious basterds
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Inglourious basterds

    Mislim da zaslužuje da ima svoju temu.

    Totalno otkačen, nenormalan, oštar, ludački...Tarantinov.

    Možda bolji i od Pulp fiction. Možda, kažem, ipak će mi trebati još par gledanja i par godina da bih mogao to da kažem sa sigurnošću.

  2. #2

    Odgovor: Inglourious basterds

    ... iiiii esesovac prrrrvi da mazne zlatnog dechaka


    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Inglourious basterds

    Ma sjajan, odličan, ali zbog scena nasilja ne spada u kategoriju filmova koje bih volela da pogledam još jednom.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4

    Odgovor: Inglourious basterds

    pa dobro... nasilje nije bash ono pravo nasilje, nego tarantinovovsko nasilje... to je posebna podvrsta.... to je koreografija s pucanjem i silovanjem/ubijanjem
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Inglourious basterds

    ...Pomalo me zabrinjava što su mi scene najexplicitnijeg mogućeg nasilja bile toliko zabavne,(poneke scene sam vraćao po nekoliko puta,posebno scenu u onoj podrumskoj kafani,što inače vrlo retko radim..),briljantni Pit,odlična režija,Waltz u ulozi života...Nominaciju Waltza za oskara sam noćas posmatrao kao svojevrsni test Američke Filmske Akademije..ako ga ne dobije Kristof Waltz,onda je cela parada samo namešteni vašar korupcije...no na svu sreću...još makar jedan ovakav film i oprostiću Tarantinu one svinjarije "Hostel 1&2"...
    The rest...is silence.

  6. #6

    Odgovor: Inglourious basterds

    Nije mi se dopao.
    Po meni losiji od Kill Billa i Petparackih prica.
    Ne znam zasto sam pomislio na Emira Kusturicu gledajuci ga.

    Prva scena je Ok. i ona scena u krcmi...i tu je mogao biti kraj.
    Ostalo vec vidjeno.
    Ista matrica.
    Red nasilja sa pucacinom i crvenom tekucinom, par spektakularnih obrta,
    par morbidnih scena i sve zacinjeno sa par evergrinova.
    Pozajmljeno par motiva.
    Motiv iz bajke o pepeljugi ( izgubljena cipelica na stiklica )
    motiv iz nekih drugih filmova.
    Bred Pit ( kombinacija Marlon Branda, Li Marvina i Monti Pajtona ) i njegova kaznena ekspedicija.
    Metafora , sta li ?
    Sledeci film mozda bude rimejk "Sedmorice velicanstvenih "
    ili neki film o ratu u Vijetnamu.
    Bred Pit i Cak Noris i Stalone i Svarceneger.....glume vijetnamce.

    Da film je tako Tarantinovski, njegov rukopis...ali je i sve tako poznato.
    I ponovljeno.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #7

    Odgovor: Inglourious basterds

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Nije mi se dopao.
    Po meni losiji od Kill Billa i Petparackih prica.
    Ne znam zasto sam pomislio na Emira Kusturicu gledajuci ga.

    Prva scena je Ok. i ona scena u krcmi...i tu je mogao biti kraj.
    Ostalo vec vidjeno.
    Ista matrica.
    Red nasilja sa pucacinom i crvenom tekucinom, par spektakularnih obrta,
    par morbidnih scena i sve zacinjeno sa par evergrinova.
    Pozajmljeno par motiva.
    Motiv iz bajke o pepeljugi ( izgubljena cipelica na stiklica )
    motiv iz nekih drugih filmova.
    Bred Pit ( kombinacija Marlon Branda, Li Marvina i Monti Pajtona ) i njegova kaznena ekspedicija.
    Metafora , sta li ?
    Sledeci film mozda bude rimejk "Sedmorice velicanstvenih "
    ili neki film o ratu u Vijetnamu.
    Bred Pit i Cak Noris i Stalone i Svarceneger.....glume vijetnamce.

    Da film je tako Tarantinovski, njegov rukopis...ali je i sve tako poznato.
    I ponovljeno.


    Ne dopada mi se to neočekivano nasilje koje je prikazano (urezivanje svastike). Sve ostalo je , pa - Tarantino, kao što je rečeno gore.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #8

    Odgovor: Inglourious basterds

    Šta li je to u filmu "još neviđeno" s obzirom da se ovde poteže termin "već viđeno"?

    Ako je Tarantinov rukopis (u najboljem izdanju) "već viđen", da li bi to trebalo da mi uskrati uživanje u njemu?

    Film je konstantno šetanje na ivici noža, a onome ko mi kaže da je očekivao, znao, još na pola filma provalio kakav će biti finiš, reći ću da je ili patološki zaoBilazivač istine (politički korektno ime za lažova ), ili nova Kleopatra (što će reći da je sledeća sedmica na loto-u njegova). Koliko je danas filmova koje gledate širom otvorenih očiju od početka do kraja, ne znajući kuda će vas odvesti?

    Što se tiče muzike, perfektna kao i u većini njegovih filmova, ali i to možemo da podvedemo pod "već viđeno".

    Na kraju, da li "već viđeno" u ovom slučaju znači "dosadno" ili "još uživanja"? Ja bih se bez razmišljanja opredelio za drugu varijanTu.

  9. #9

    Odgovor: Inglourious basterds



    da je nedokuchiv i misteriozan, dubokouman i prosvetiteljski - nije
    da je zabavan - jeste
    da je odlichno snimljen - jeste
    da je bolji od pulp fictiona - nije
    (sigurno da je raspolagao boljim alatima i da se nije shtedelo ni u jednom segmentu ... ali pulp fiction je nenadjebiv.)

    ono sa urezivanjem kukastog krsta mi se posebno dopalo. odlichno reshenje. shteta shto se toga niko nije setio tjekom rata.....
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: Inglourious basterds

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku


    da je nedokuchiv i misteriozan, dubokouman i prosvetiteljski - nije
    E sad ovako, ko je uopšte pominjao poslednja tri epiteta?

    A što se tiče prvog, da te pitam nešto: tvoj briljantni mozak je, siguran sam, od početka provalio celu stvar? Naročito se kladim da si znala da će i Hitlera da rokNu u onom bioskopu.

    Bitno je da i ona nešto kaže.

  11. #11

    Odgovor: Inglourious basterds

    ne bavim se nikakvim "provaljivanjima" dok gledam tatantina. ta nije on agata kristi, osim toga od njega se sve mozze ochekivati a ono shto je najizvesnije je da che biti mnooogo pucanja.... tak da ne vidim nishta fascinantno i neochekivano u tome.
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: Inglourious basterds

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam zasto sam pomislio na Emira Kusturicu gledajuci ga.
    'zvini, a sta xvali nasem Nemanji?

    Vide mu glave:





    Ne stvarno.. Mosh da mu zamerish politicka lutanja i raznorazne poslovne poduhvate ali sto se filmova tice.. Pa jedini ima ideje koje se razlikuju od vecine onoga sto se kod nas pravi i ima sposobnost da skupi pare za te ideje i da se otisne.. Meni se njegovi filmovi bas svidjaju.

    I Bastardi mi se svidjaju.. Mene je podsetio na Charugu .. Sto rece drugar'ca u potonjem postu.. Bas lep film, za nasmejati se Bredovoj kiseloj faci,.par dobrih novih fazona i nista dublje. Kod Tarantina me nikad nisu ni uveseljavala neka nova saznanja i otkrica.. Vec nacin na koji prestavlja svoje verzije dogadjaja, bolje reci nacin na koji im se ruga..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #13

    Odgovor: Inglourious basterds

    "Prokletnike" sam gledala neposredno posle odgledanog "Antihrista", tako da mi je seo kao bajka posle onih strahota. Tipičan Tarantino sa možda malko više preterivanja nego što smo navikli kod njega. Čula sam da je ovaj film najavljen kao come back u velikom stilu... Mislim da će morati da se ubije od posla da bi nadmašio "Ulične pse" i "Petparačke priče"... Aplauz za Kristofa Valca, lika koji je glumio pukovnika...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #14

    Odgovor: Inglourious basterds

    Aaaaaaaaa obozavam ovaj film...
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •