Grebatori...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16

Tema: Grebatori...

  1. #1

    Grebatori...

    Grebatori su svuda oko nas. Ima ih raznih vrsta i nivoa. Često izgledaju kao sasvim obični ljudi zbog čega ih je teže prepoznati.

    Oni koji se grebu samo za cigarete, piće i koju kintu, su, po mom mišljenju, najbezazleniji i, uslovno rečeno, najčasniji grebatori.

    Puno su opasniji oni koji se grebu za stavove, mišljenja, rešenja, informacije, koje često vole da se prikazuju i uvale kao svoje. To su karijeristi, uvlakači i ljudi koji nemaju ličnog kapaciteta da isprate svoje ambicije...

    Moj jedan prijatelj ume da kaže da najviše mrzi one koji se grebu kod žena za snošaj. Ne bih se baš složio sa njim, ali neka mu bude...

    Ja, eto, priznajem da sam kao student umeo ponekad da se ogrebem za koji dinar ili piće, ali retko. To sam kasnije vraćao, bar duplo.

    Da li ste bar nekada bili grebator? Uočavate li ih oko sebe i šta mislite o njima?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Grebatori...

    grebatorstvo je lifestyle. upoznala sam ih mnogo... milije im je da se ogrebu nego leba da jedu. oni che da se ogrebu i kad imaju.

    ne grebem se za usluge.
    ne grebem se za vozznju.
    ne grebem se za piche ili cigarete. ako se desi da neko pokupi i moj rachun gledam da to uzvratim ili nadomestim. uglavnom kad nemam ne izlazim.

    a kad imam nekad neke grebatore iztolerishem.

    tema se mozze proshiriti i na one koji vole da su grebatorima okruzzeni.
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Grebatori...

    Ne, nikad nisam bio grebator... Valjda zbog mojih teznji da uvek budem autonomna osoba i nikad ne zavisim od nikoga...
    Pice, to je najbezazlenije, placam, dajem i dinar kada vidim da covek ceni sto dajem... No cini mi se grebatori ne cene ono sto dobiju... Oni su kao gladno dete, cim im nesto pruzis, halapljivo se okrecu predmetu dobijanja...

    Trazili su nebrojeno puta od mene novac, cak i na netu vise puta... Uvek sam bio lakoveran, davao sam, iznose koje sam smatrao da nisu preveliki za davanje... Otislo sve, ako je bar neko postao srecniji od toga, pa nek ne vraca...

    Grebali su od mene bash za stavove... Prokleto je tesko reci ne, kada pre toga manipulativno pruze nesto sto covek prihvati jer misli da dolazi iskrenim srcem...

    No najnovija pojava je net grebanje koje me naprosto iritira i kad prepoznam, delim blokove... A simptomi su sledeci: sa datom osobom se stice kontakt i caskanje na msn ili nekom sajtu. No ubrzo komunikacija prestaje, osoba ne odgovara na pozdrave i pozive ili se vadi na zauzetost... Javlja se iskljucivo kad njemu treba nesto...
    Predmet ``grebanja`` su pomoc za podesavanje PC i MSN, smanjivanje slike, smajliji na MSN, trac o nekom i necete verovati (!) pomoc u prebacivanje preko zelene grane u EU! Sto jes, jes za ovo sam bar inicijalno dobio caskanje preko cam sa dve prelepe devojke u grudnjaku!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Grebatori...

    nisam grebator
    retko izlazim iz kuce kad sam dekintirana
    ili izlazim sa prijateljima kojima mogu da kazem:Ja sam bez kinte dibidus
    imam par prijateljica s kojima ne merim ko je koliko dao,ni kad,ni koliko puta
    i inace,volim da hranim i pojim ljude,poklanjam svoje stvari,platim ceh....sto bi kazala moja majka:Daboga vazda davala
    Grebatori?
    nemam ih medju prijateljima
    doduse,sad se setih jedne poznanice
    bas ono sto Maski kaze,life stil....ima cigarete na stolu ali redovno kaze:Maco,je l` mogu jedan vinston? i tako i za ostalo
    meni je citava familija s oceve strane grebatorska
    vazda im je falio telefon,tv,svinjski but,crevo za bastu,kolica,dzak paprika,spremljena vecera,kintaza banju
    odrasla sam gledajuci moju majku kako na tatin mig uredno sve nabrojano poklanja nekome od familije...
    moj otac je umro,a s njim,sto se mene tice i njegova familija....."dobar dan" je sasvim dovoljno.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Grebatori...

    Imam komsije sa kojima smo jako dobri. I to traje vec generacijama.
    Pomazemo se medjusobno i ne merimo i ne brojimo..
    Tako je rekao i komsija koji vise nije medju zivima.
    " Kada budemo gledali ko je kome i koliko pomogao to vise nece biti to.

    Jedan drugi komsija sa kojim nismo bili tako dobri, cesto je dolazio i pozajmljivao merdevine. Posto je odneo merdevine otac kaze: ' Pa mogao bi ih i kupiti"
    A baba ce na to: Cuti, bolje dati , neg" iskati'.

  6. #6

    Odgovor: Grebatori...

    ja sam povukla na ochevu familiju, oni su uvek kavaljeri.
    ne volim ni da pozajmljujem od drugih bilo sta, a o grebanju nema ni govora.
    i ne volim ljude koji se grebu i cicice. to me uzasava, takvi odmah popiju crveni karton.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #7

    Odgovor: Grebatori...

    'grebem se' redovno o majCi...mislim, ona je tu da 'pripomogne' do plate, a onda se sve to uredno vraća...
    sebe dovoljno volim da ne dozvoljavam, da se nekome držim za suknju ili kaput ili lupam neke komplimente kojim bih ga/je omekšala i titrala da bi mi platili jednu kafu, burek, kartu za bioskop, vaučer i slično...
    ja zaista volim da dam i pružim onome ko nema i ko je toga željan, jer je to sevap..
    a onu krmad koji imaju, a ne daju i cicijaše...ljeba ih ne bi' najela, a ne čega drugog...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #8

    Odgovor: Grebatori...

    Nagledala sam se grebatora svih vrsta do sada...i niti jedna vrsta nije bezazlena.
    Nisam pušač ali mrzim da gledam iz dana u dan kako neki izlaze bez cigareta, ima lovu da pije pivo, ali nema da puši svoje cigarete...usput, nema ni upaljač, kad se sve sabere, ima samo volju da puši.

    U svom bliskom okruženju sam imala osobe koje nikada nemaju sitno. Zanimljivo je to, mislim, drago je meni da ti imaš krupno, ima se, može se...ali odštampali su pametni ljudi i sitnije apoene...a dao je Bog i 101 kiosk...benzinsku pumpu...i pored svega toga proći i imati obraza da 200 puta kažeš da nemaš sitno "e, plati ti sada, ja ću drugu turu"...kad je druga tura, toj se osobi odjednom ne pije ništa ...a samim time kako ona ne pije u toj turi...daleko bilo da treba da plati. Volim ja da počastim, da budem galantna...kad je dobra atmosfera da se potroši i prekoviše...ne broji se...volim, ali kada ja to želim, ne kada mi drugi isceniraju da budem takva.

    Kroz fakultet sam sretala grebatore koji bi htjeli sve obaveze da ispune ali preko tuđih leđa. Otkucati seminarski? On to ne zna...ali zna da se šepuri sa tuđim, itekako. Najviše sam mrzila grupne prezentacije, radove...kola se slome na budalama kao što sam ja, jer ako se loše uradi, loš je cjelokupan dojam. Niko neće tražiti krivca ponaosob.

    O samovoljnom preuzimanju ideja o kupovini garderobe da ne pričam...valjda to samo nama ženama smeta...kada onako sav ushićen, oduševljeno pričaš o nekom komadu odjeće kojeg si slučajno vidjela + po odličnoj cijeni ali nemaš danas pare...čekaš kroz dan-dva da kupiš....hm...da...pretekla te prijateljica kojoj se to nije ni sviđalo, ali Bože moj....zašto da ispusti takvu povoljnost.

    Već je neko spominjao porodične grebatore..od tih mi se diže kosa na glavi. Samoživi stvorovi...moja mati zna reći za takve da bi govno ispod sebe pojeli da mogu.

    Uh...da ne nabrajam više....ipak, kad malo bolje razmislim, ovi materijalni grebatori su i dobri, više bole djela onih koji ti diraju po osobnosti, kradu ideje i predstavljaju kao svoje. Takvi se neće nikada opametiti a u životu će bolje proći.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Grebatori...

    Meni su grebatori, donekle, zanimljiva kategorija ljudi. Pri tome mislim na one krupnije (ne ono cigareta, kafa...)
    Ali na kratke staze...
    Uzivam da ih gledam kako su "ponosni" na sebe jer su me preveslali, napravili budalom...kako ja to ne primecujem...
    Grdno su se varali...prosto sam takva osoba...ako treba da pojedem go*no...jescu ga saS zlatnu kasikicu...ali samo jednokratno...
    I mozda zvuci pokvareno, ali uzivam da ih posmatram u njihovom "padu" i do kog stepena su spremni ici...
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #10

    Odgovor: Grebatori...

    Joj, obožavam takve

    Takve je najbolje spuštati jer drugo ne zaslužuju. To su pijavice i krpelji koji sišu krv dokle god mogu.

    Nisam takva i ne podnosim takve. Odmah dam do znanja da im nema mjesta u mojem društvu. Po kratkom postupku sve rješavam.

    Na poslu imam takvog. Uvijek, ali uvijek mi dolazi po nešto slatko jer zna da imam. Nije stvar da sam sebična jer to nisam ali da netko konstantno nema ničega, e pa oprosti. Ostali koji su me na poslu tražili išta, znali su to i vratiti. Ne gledam na vraćanje ali.. Pokazuju da im nije u krvi grebati se.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #11

    Odgovor: Grebatori...

    Ne volim da se grebem.
    A ne volim grebatore,Pa sad nije vazno sitni ili krupni.
    I nije mnogo bitno za sta se grebu .....za cigarete,pice....

    Mislim da se grebator ispili iz jajeta kao takav.
    Kao takvi zive i kao takvi umru.
    To je kao neka bolest.

    Ne volim da ih ostavljam u uverenju da su me preveslali.....otkacim ih momentalno
    Najveca vlast je vladati sobom.

  12. #12

    Odgovor: Grebatori...

    Joooj .. kako "to" ume da bude peeeerfidno... i namazano...


    ... samo jedna, sasvim slučajna "sitnica" ... uspela je da mi otvori oči .. i da grebatora prepoznam u svojoj sopstvenoj..
    dugogodišnjoj "najboljoj" prijateljici.
    Ne znam šta je to "otkriće" promenilo u njenom životu ... ali, za mene je to bio, rekla bih ... jedan od (naj)većih "poraza".
    Ne u smislu "ko-kome-šta-koliko" i tamte za kukurikoo...
    nego mi je srušila jedan od nosećih zidova, dugo građene.. i meni jako važne građevine,
    zvane - prijateljstvo.






    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Grebatori...

    Da, to jeste životni stil.
    Ljudi koji nemaju, zbilja nemaju, pokušavaju na sve moguće načine svoju nemaštinu da sakriju.
    Grebatori za cigaretu, kintu, duks, valov,... Dozvoljavam da se grebu onda kada ja to hoću. Onog momenta kada osećam da oni ili neko drugi prosto podrazumeva moju obavezu da dozvolim da se grebu, teram sve u pičku materinu. Nekako, jadni su mi.
    Ove što se grebu za mišljenje i stav prezirem. I nemam puno dodirnih tačaka sa njima (zapravo, samo na poslu ne mogu takve da izbegnem). Još i nekako mogu da svarim kad siroti i nemaju dovoljno mozga da bi imali ikakvo mišljenje, pa kao papagaji ponavljaju tuđa. Ali, ove što su dovoljno vispreni, ali iz koristoljublja će pre "pozajmiti" tuđe mišljenje i prodavati ga kao svoje (čak iako sami misle potpuno suprotno) mi se zbilja gade.
    Ako zanemarim par meseci u srednjoj školi kada nam je osnovna zabava bilo žicanje za lovu u gradu, nisam "iskala". Moto mi je "bolje da mi zavide nego da me žale".
    Postoje i oni što se grebu o dobro raspoloženje. Pri tom mislim na one koji očekuju od drugih da im naprave "štimung". Mada umem biti i luda, posao dvorske lude mi nekako ne leži. Tako da i takve ne volem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Grebatori...

    Moja " majka"" je uvek govorila : "" bolje dati , neg, iskati ":

    E sad, zasto je to govorila ....ne znam.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  15. #15

    Odgovor: Grebatori...

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Moja " majka"" je uvek govorila : "" bolje dati , neg, iskati ":

    E sad, zasto je to govorila ....ne znam.
    I ja se sećam tih reči moje starice su to govorile,al mladost beše pa nepita šta to treba da znači.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •