Meridijan Superliga - sezona 2006/2007 - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 88
  1. #31

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Zvezdin zalet na "duplu krunu"
    Petak, 5. januar 2007.

    U opuštenoj atmosferi i više nego solidnoj "zimskoj zalihi" u odnosu na pratioce, fudbaleri Crvene zvezde u petak su počeli pripreme za prolećni deo sezone.

    Svi prvotimci, osim Južnoamerikanaca Ailtona, Kastilja i Tadeua, došli su u petak na prozivku. Njih trojica u Beograd dolaze u petak uveče, dok će se Blagoj Georgijev ekipi pridružiti 8. januara.

    Crvena zvezda će u prolećni deo ući pojačana ua defanzivca Vladimira Djordjevića, koji je do sada igrao za brazilski Fluminense, i ofanzivnog veznog igrača Igora Burzanovića, dosadašnjeg fudbalera podgoričke Budućnosti.

    Prema rečima predsednika Crvene zvezde Dragana Stojkovića posao u prelaznom roku nije završen.

    "Biće još zanimljivih dešavanja u prelaznom roku, ali ne bih sada o detaljima. Poručio sam igračima da u nastavku sezone moraju da budu maksimalno ozbiljni kako bi ostvarili zacrtani cilj, a to je odbrana duple krune", rekao je prvi čovek Crvene zvezde.

    Bajević: Možda još jedno pojačanje

    Crvena zvezda će do 12. januara ostati u Beogradu, a potom odlazi u špansku Marbelju, gde će biti do 28. januara.

    "U Beogradu ostajemo tri dana, a potom odlazimo na drugu fazu priprema koja će se obaviti na Kipru. Radićemo paralelno na fizičkoj i tehničko - taktičkoj pripremi. Posle prvog dela sezone imamo obavezu da u nastavku ne popustimo i da budemo još bolji. Zato moramo da budemo ozbiljni i da pokažemo još veće htenje nego u prvom delu sezone. Svi igrači su zdravi i verujem da će ova godina biti bolja lepša i bolja od prethodne", rekao je trener Crvene zvezde Dušan Bajević.

    On je rekao da je, osim Djordjevića i Burzanovića, "u opticaju još jedno pojačanje"-

    "Djordjević i Burzanović su veoma dobri igrači, izuzetno jaki, koji mogu dosta da nam pomognu. Očekujemo da u Zvezdi budu bolji nego što su bili do sada", dodao je Bajević.

    Crvena zvezda u drugom delu sezone računa na Banovića, Randjelovića, Radivojevića, Bajkovića, Pantića, Andjelkovića, Miladinovića, Bastu, Tutorića, Gaja, Joksimovića, Adamovića, Djordjevića, Kastilja, Milijaša, Milovanovića, Trajkovića, Trišovića, Perovića, Krivokapića, Georgijeva, Burzanovića, Tadeua, Djokića, Purovića, Ailtona, Raškovića, Lečića i Suzukija.

    Zvezda: Koroman i Bajalica možda,Leković ide?
    Petak, 5. januar 2007.

    Crvena zvezda je pre početka prelaznog roka 8. januara dovela dva pojačanja, a nije isključeno da do početka prolećnog dela sezone, odnosno tokom priprema crveno-beli dovedu još neko ime.

    U igri su dva igrača - reprezentativac Srbije i igrač Portsmuta Ognjen Koroman i najbolji igrač OFK Beograda u jesenjoj polusezoni, defanzivac Miloš Bajalica.

    Predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković novinarima je u petak rekao da nije imao zvanične razgovore sa čelnicima OFK Beograda oko transfera Bajalice, ali jeste sa čelnicima Portsmuta oko Ognjena Koromana.

    "Videćemo šta će biti sa Bajalicom. Nisam imao oficijelne razgovore sa OFK Beogradom, ali jesmo zainteresovani za Bajalicu", rekao je Stojković.

    Neizvestan je i transfer Koromana, koji je pre nekoliko dana izjavio da će verovatno ostati na Ostrvu, ali će se preseliti u Škotsku, tačnije Harts.

    "Postoji obostrana želja, i Zvezda i Koromana, da dodje. Ako dodje, igraće kao pozajmljen igrač, ali naš uslov je da ostane do kraja avgusta, jer računamo da ćemo biti prvi i potom igrati kvalifikacije za Ligu šampiona. U tome smo se svi složili, svi koji smo pričali o transferu. Videćemo posle Božića da li će taj transfer biti realizovan", rekao je Stojković.

    Postoji, medjutim, mogućnost da Crvena zvezda ostane bez generalnog sekretara Nebojše Lekovića.

    "Pred Novu godinu imali smo jedan neformalni razgovor u kojem mi je nagovestio mogućnost da ode. U našem odnosu nema nikakvih problema. Leković je dosta uradio za klub, jer je situacija sada bolja. Ako ode, meni preostaje jedino da nadjem adekvatnu zamenu", rekao je predsednik Crvene zvezde.

    Bjeković: Da mogu doveo bih Lipija!
    Petak, 5. januar 2007.

    Sportski direktor Fudbalskog kluba Partizan Nenad Bjeković održao je u petak prvo obraćanje novinarima u kojem je potvrdio da će crno-beli u prolećni deo sezone ući sa novim trenerom, kao i da je završen najveći deo posla oko dovodjenja novih igrača.

    "Imamo nekoliko kandidata za novog trenera, a sve će se znati u utorak kada zaseda Upravni odbor. Novi trener će izvršiti prozivku igrača u sredu u 10 sati ujutro", rekao je Bjeković.

    Bjeković je rekao da je Miodrag Ješić i dalje trener Partizana, ali da ne veruje da će mu Upravni odbor dati priliku da i dalje radi.

    "Niti je dobio otkaz, niti je smenjen, niti je dao ostavku. Upravni odbor je izrazio nezadoivojstvo rezultatima i njegovim radom. Teško da će mu dati šansu da i dalje radi", rekao je Bjeković.

    On nije želeo da govori o kandidatima za trenera, a upitan da li su novinari na pravom tragu u "pogadjanju", jer se prethodnih nedelja govorilo o Miroslavu Djukiću, Dragoljubu Bekvalcu, kao i o još nekim imenima, Bjeković je odgovorio: "Da, i oni su kandidati".

    Na pitanje da li je odustao od stava da dok je on direktor Partizana stranac više neće voditi tim, Bjeković je odgovorio da je "pojam stranac široko postavljen" i da on ne doživljava, recimo Srećka Kataneca kao stranca.

    "Katanec je punu afirmaciju doživeo u Partizanu i kad god dodje u Beograd ne propusti priliku da dodje u Partizan. Zato ga nikad nisam doživljavao kao stranca", rekao je Bjeković, a potom u šali nastavio: "Ja bih najviše voleo da dovedem Marčela Lipija, on je trener po mom ukusu".

    Sportski direktor Partizana je rekao da je dovodjenjem dvojca iz Bežanije - Žarka Lazetića i Antonija Rukavine, kao i prvog strelca druge lige (Prva liga "Telekom Srbija", Djordja Lazića iz lučanske Mladosti uglavnom završen posao oko pojačanja, ali nije isključio mogućnost da još neko dodje.

    "Ne, to nije Mario Djurovski", rekao je Bjeković.

    Iz Partizana će najverovatnije otići Pjer Boja koji pregovara sa Njukaslom i ovih dana bi taj transfer trebalo da bude ralizovan, a na putu odlaska je još jedan crnoputi napadač Obiore Odita.


    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Džajić: Portparol Zvezde laže!
    Ponedeljak, 8. januar 2007.

    Nekadašnji predsednik Crvene zvezde Dragan Džajić dao je nekoliko novogodišnjih intervjua, u kojima je najavio skori povratak fudbalu. Tom prilikom se treća "Zvezdina zvezda" požalila što se niko iz kluba nije setio da ga pozove na koktel, kojim je simbolično ispraćena izuzetno uspešna 2006. godina.

    Portparol crveno-belih Milan Bošković ponudio je opravdanje u kojem je naglasio da niko nije specijalno pozivan, već da je u medijima jednostavno objavljen termin koktela, a da su svi bili dobrodošli.

    Džajić je to odlučno demantovao u izjavi novinaru "Sportskog žurnala" Nikoli Simiću, objavljenoj u ponedeljak.

    "Taj Milan Bošković jednostavno laže. Interesovao sam se i saznao da su oni neke svoje prijatelje pozivali telefonom, slali faksove, a bilo je i onih koji su dobili specijalne pozivnice. Dakle, Bošković obmanjuje fudbalsku javnost i to ta javnost mora da zna", kaže legenda Zvezde.

    "Nije valjda taj čovek, ili neki njegovi mentori, mislio da Dragan Džajić treba da čita "Službeni glasnik", kako bi saznao da se na Marakani priprema neko slavlje", upitao je na kraju Džajić.

    (MONDO)

    Po meni je ružno da se događaju ovakve stvari, ipak je Dragan Džajić jedan od naših najboljih, ako ne i najbolji fudbaler svih vremena.
    Milan Bošković kao novinar mi se izuzetno dopada, posebno njegovo komentarisanje i kad uživo prenosi fudbalske utakmice (ranije na BKTV sad na B92...).
    Mislim da se preko njegovih leđa prelamaju prepucavanja sadašnjih i bivših rukovodilaca FK Crvena Zvezda.

    Slobodno iznesite vaše mišljenje ovde... ovaj forum za to i služi...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Burzanović i zvanično na "Marakani"

    Igor Burzanović je prvo pojačanje Crvene zvezde u januarskom prelaznom roku. Burzanović, koji dolazi iz podgoričke Budućnosti, u ponedeljak je potpisao ugovor sa Crvenom zvezdom na četiri godine.

    Prema rečima sportskog menadžera našeg kluba, Stevana Stojanovića, ovaj transfer je realizovan posle dosta vremena.

    "Kao što je poznato, već duže vreme pokušavamo da dovedemo Igora Burzanovića i konačno smo uspeli da postignemo dogovor. Ispunila nam se želja koja datira od juna prošle godine. Očekujemo da Igor bude pravo pojačanje", izjavio je sportski menadžer Crvene zvezde.

    "Klubovi su se konačno dogovorili oko transfera i ispunila mi se želja da konačno dođem u Crvenu zvezdu. Došao sam u najbolji klub u Srbiji i očekuje me naporan rad da se izborim za mesto u timu. Spreman sam da odgovorim na sve obaveze i velika mi je čast što sam u klubu koji ima jaku upravu, stručni štab i tim", reči su prvog pojačanja našeg kluba.

    "Još uvek nisam izabrao broj koji ću nositi na dresu, ali u Crvenoj zvezdi mogu da nosim bilo koji. Poznajem većinu novih saigrača i to mi mnogo pomaže. Znam šta se od mene očekuje i nadam se da ću opravdati očekivanja. Sve je na meni i moraću da dam više nego u što sam davao u Budućnosti", dodao je Burzanović.

    Kao što je poznato, ekipa se 12. januara seli u špansku Marbelju gde će obaviti deo priprema za nastavak sezone. Očekuje se da do tada bude završen transfer defanzivca Vladimira Đorđevića, kao i povratak Ailtona, potvrdio je Stevan Stojanović.

    (B92)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Djukić stiže u Partizan
    Ponedeljak, 8. januar 2007.

    Neizvesnost oko pitanja naslednika Miodraga Ješića na klupi Partizana sve je manja. Kao što su čelnici kluba najavili, Partizan će od utorka voditi novi trener, a kako se u beogradskim sportskim novinarskim krugovima pročulo u ponedeljak uveče, to će biti Miroslav Djukić.

    Osim selektora mlade reprezentacije Srbije, u igri za mesto šefa struke Partizana bili su Dragoljub Bekvalac, koji je imao razgovore sa čelnicima crno-belih i Slovenac Srećko Katanec.

    Djukić je zbog pregovora sa Partizanom odložio put u Španiju, svoju "drugu domovinu", a posle sednice Upravnog odbora verovatno se neće ni vraćati u Valensiju.

    Imenovanje Djukića za novog trenera Partizana očekuje se u utorak nakon sednice Upravnog odbora, a vrlo je verovatno da će Djukić, uz funkciju trenera Partizana i dalje voditi mladu reprezentaciju i sa njom učestvovati na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

    Prema nekim izvorima bliskim klubu iz Humske, novi član Upravnog odbora i proslavljeni fudbalski stručnjak Radomir Antić nije bio naklonjen Djukiću i očigledno da je druga struja preovladala u ovom slučaju.

    Sportski direktor Partizana Nenad Bjeković nedavno je izjavio da je crno-belima potreban trener koji će doneti nešto novo, a Djukić je upravo plasmanom na EP sa "orlićima" potvrdio da poseduje potreban kvalitet.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Najlakše je promeniti trenera. Treba isterati foteljaše koji su se tu učaurili. Ne navijam za partizan, ali mi je žao zbog stanja u kome se klub našao.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Miroslav Đukić trener Partizana
    utorak 9.01.2007

    Selektor mlade fudbalske reprezentacije Miroslav Đukić novi je trener fudbalskog kluba Partizan. On je konačan izbor uprave "crno-belih", a u konkurenciji su bili i bivši golman Partizana Radmilo Ivančević, trener Bežanije Dragoljub Bekvalac i selektor Makedonije Srećko Katanec.

    Prednost Đukića u odnosu na ostale kandidate bilo je poznavanje velikog broja Partizanovih fudbalera koji igraju za mladu selekciju Srbije.

    Đukić ima 41 godinu. U igračkoj karijeri nastupao je za Mačvu, Rad, Deportivo La Korunju, Valensiju i Tenerife, a bio je standardni reprezentativac Jugoslavije za koju je odigrao 49 utakmica i postigao dva gola.

    Novi trener Partizana sa mladom reprezentacijom Srbije kvalifikovao se na ovogodišnje Evropsko prvenstvo. Đukićev prvi asistent u Partizanu biće Aleksandar Stanojević, nekadašnji fudbaleri "crno-belih".

    B92
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    ... pojavile se kasnije opširnije vesti, Banek .

    Selektor mlade reprezentacije Srbije Miroslav Djukić novi je trener Partizana. Djukić je sa crno-belima potpisao ugovor na dve i po godine, uz mogućnost produženja saradnje.

    "Svestan sam da sam došao u šampionsi klub sa šampionskim ambicijama, u kome se traže samo titule. Ne plašim se tog izazova, verujem u sebe i u svoj stručni štab", rekao je Djukić novinarima.

    Dosadašnji trener Miodrag Ješić podneo je ostavku u subotu, posle serije loših rezultata i polusezone koju je Partizan završio na četvrtom mestu domaćeg prvenstva. Upravni odbor je na sednici u utorak usvojio Ješićevu ostavku i jednoglasno izabrao Djukića.

    Novi trener je rekao da poznaje igrače Partizana, jer je često gledao njegove utakmice kao selektor. Djukić je kao prvi cilj istakao vraćanje samopouzdanja vicešampionu Srbije.

    "Poznajem tim i znam da su u pitanju dobri igrači, koji su, medjutim, mladi i koji se zbune ako stvari ne krenu kako treba. Moj prvi cilj je da psihološki pripremim ekipu i vratim joj samopouzdanje. To mi je prioritet", rekao je Djukić.



    Djukić ostaje selektor mladih do juna

    Novi predsednik Partizana Nenad Popović ocenio je da je Djukić "častan i pošten čovek" i istakao da veruje da će klubu krenuti bolje sa novim trenerom.

    "Bolje je samo jedno za Partizan - titule i Evropa. Bilo je mnogo kandidata za novog trenera, ali smo se, na veliko zadovoljstvo, odlučili za Djukića", rekao je Popović.

    Predsednik Partizana je rekao da će Djukić ostati selektor do juna, kada se igra Evropsko prvenstvo i dodao da je izbor trenera obavljen uz konsultacije sa Fudbalskim savezom Srbije, i istakao da su čelni ljudi saveza bili predustretljivi.

    Djukić je rodjen 19. februara 1966. godine u Šapcu, a u karijeri je igrao za Mačvu, Rad, Deportivo iz La Korunje, Valensiju i Tenerife. Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 49 utakmica i postigao dva gola.

    Trenerskim poslom bavi se od prošlog leta, kada je imenovan za selektora mlade reprezentacije Srbije. Ekipa je pod njegovim vodjstvom uspešno prebrodila kvalifikacione utakmice protiv Litvanije i Gruzije, a potom i baraž protiv Švedske i plasirala se na prvenstvo Evrope.

    Djukić je okupljanje fudbalera najavio za sredu, kada zvanično počinju pripreme za drugi deo šampionata Srbije. Crno-beli će dve sedmice raditi u Zemunelu, a potom odlaze na završni deo priprema u Dubai.

    (MONDO/agencije, foto MN Press)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Fudbaleri Zvezde od petka u Španiji
    Cetvrtak, 11. januar 2007.

    Fudbaleri Crvene zvezde odradili su u Beogradu poslednji trening pred put u petak na pripreme u Španiju, a trener Dušan Bajević saopštio je imena 26 fudbalera koji su našli svoje mesto u avionu za Marbelju.

    Bajević u Španiju vodi golmane Ivana Randjelovića, Zorana Banovića i Sašu Radivojevića, defanzivce Bojana Miladinovića, Nebojšu Joksimovića, Gorana Adamovića, Dušana Bastu, Dušana Andjelkovića, Djordja Tutorića, Aleksandra Pantića, Ibrahima Gaja i Vladimira Djordjevića.

    Na put idu i igrači sredine terena Menad Milijaš, Dejan Milovanović, Nikola Trajković, Segundo Kastiljo, Aleksandar Trišovivć, Eli Tadeu, Marko Perović, Blagoj Georgijev i Igor Burzanović, kao i napadači Takajuki Suzuki, Milan Purović, Dušan Djokić, Milanko Rašković i Brazilac Ailton.

    Pored Bajevića, za pripremu fudbalera brinuće se još pomoćni treneri Boško Đurovski i Borislav Cvetković, trener golmana Srđan Maksimović, kondicioni trener Dimitris Buruzikas, doktor Dejan Purić, fizioterapeuti Goran Zuvić i Ivan Popović. Stručni štab čine još sekretar Goran Negić i ekonomi Stojan Milanović, Dušan Jerotić i Dragan Milanović.

    Tokom prve faze priprema, Crvena zvezda će odigrati i tri kontrolne utakmice sa evropskim ekipama, čija imena još nisu saopštena. U Marbelji će Zvezda ostati do 28. januara, a posle toga će drugu fazu priprema raditi na Kipru.

    (Beta)

    Lazetić, Rukavina i Lazić zvanično crno-beli
    Cetvrtak, 11. januar 2007.

    Doskorašnji igrači Bežanije Žarko Lazetić i Antonio Rukavina, kao i najbolji igrač drugoligaša Mladosti iz Lučana Djordje Lazić potpisali su ugovore sa Partizanom i zvanično postali članovi crno-bele porodice.

    "Ovim potpispom ispunio mi se jedan od najvećih životnih ciljeva. Hoću svima da pokažem na proleće da sam pravo pojačanje za Partizan", rekao je Lazetić, koji će nositi dres sa brojem deset.

    Antonio Rukavina i Djordje Lazić rekli su da im se prelaskom u Partizan "ispunio dečački san".

    (MONDO)

    Leković odložio odluku do susreta sa Piksijem
    Cetvrtak, 11. januar 2007. 15:20

    Generalni sekretar Fudbalskog kluba Crvena zvezda Nebojša Leković odložio je za nekoliko dana odluku o tome da li će ostati na toj funkciji, saopšteno je iz kluba.

    Prema rečima portparola Milana Boškovića, Leković će konačnu odluku doneti posle razgovora sa predsednikom kluba Draganom Stojkovićem, koji je trenutno odustan, ali će se vratiti za nekoliko dana.

    Bošković je dodao da ne postoji sukob izmedju Stojkovića i Lekovića.

    Leković je pre osam meseci jednoglasnom odlukom Upravnog odbora izabran za generalnog sekretara Crvene zvezde, ali su krajem prošle godine počele priče o njegovom odlasku.

    Prema nekim navodima, razlog za odlazak je protivljenje prodaji jednog placa Crvene zvezde, koji ima šest hektara.

    (Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Direktor FK "Vojvodina" u pritvoru

    Direktor FK Vojvodina, Cvetko Ridjošic, uhapšen je u Novom Sadu i zadržan u pritvoru, prenose sportski dnevnici "Sport " i Sportski Žurnal"

    Iz SUP Novi Sad nije naveden razlog privodjenja i zadržavanja jednog od vodećih ljudi novosadskog kluba, spekulise se da je u pitanju zloupotreba sluzbenog položaja i nepravilnosti prilikom transfera pojedinih fudbalera Vojvodine u inostrane klubove.

    deo 2.

    Ridjošić pušten kući nakon saslušanja
    Cetvrtak, 11. januar 2007.

    Direktor Vojvodine Cvetko Ridjošić pušten je kući nakon saslušanja zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj, saopštila je istražni sudija Okružnog suda u Novom Sadu Ankica Kurjački.

    Ridjošić je odgovarao na pitanja istražnog sudije u vezi sa sumnjom da je kao direktor Vojvodine učestvovao u razgovorima oko ugovora za transfer igrača Miloša Krasića u CSKA iz Moskve.

    Odlukom vanraspravog veća Okružnog suda njemu nije odredjen pritvor, s obzirom na to da istražni sudija i postupajući zamenik okružnog javnog tužioca nisu bili saglasni oko odredjivanja pritvora.

    Preostali detalji istrage, u cilju nesmetanog vodjenja postupka, neće se saopštavati javnosti, navodi se u saopštenju.

    deo 3.

    Direktor Vojvodine "pao" zbog 150.000 evra

    Ridjošić, koji je uhapšen u ponedeljak uveče, osumnjičen je da je 2003. godine prilikom transfera Miloša Krasića u moskovski CSKA uzeo 150.000 evra, piše beogradska štampa.

    Ukupan transfer mladog reprezentativca iznosio je 2.250.000 evra, a Ridjošić je uzeo novac koji je trebalo da pripadne Krasićevom prethodnom klubu Rudaru iz Kosovske Mitrovice.

    Kako nsvodi dnevnik "Pres", transfer Krasića, medjutim mogao bi da bude samo vrh "ledenog brega" mahinacija u koje je Ridjošić umešan.

    Direktor Vojvodine više puta je saslušavan u policiji zbog spornih transfera, a poslednji put to se dogodilo prošle godine, kada je Milan Stepanov prodat turskom Trabzonu. Tada je policija dobila anonimnu prijavu da je Stepanov prodat za 950.000 evra, iako je zvanično objavljena svota bila 400.000. Razlika od 550.000 evra navodno je otišla na račun menadžerske agencije koja je posredovala u transferu, pa je Ridjošić tada oslobodjen sumnji.

    Dugogodišnji funkcioner Vojvodine Miroslav Vislavski potvrdio je da su postojale sumnje u Ridjišićeve "mutne poslove".

    "Koliko mi je poznato, Ridjošić je dobro odradio transfer, ali je pao jer nije uplatio obeštećenje Krasićevom matičnom klubu, što je morao da učini. Ovako, ostaje sumnja da su te pare otišle negde drugde", rekao je Vislavski agenciji Srna.

    Predsednik Vojvodine Ratko Butorović u medjuvremenu je saopštio da je zatečen celim slučajem i dodao da se klub neće oglašavati dok policija ne bude saopštila da li postoji osnov za pokretanje postupka.

    "Bio sam zateče kada sam čuo da je Ridjošić priveden i ne znam šta je razlog za to. Kada policija kaže svoje, Vojvodina će se oglasiti saopštenjem. Od rezultata istrage zavisi i dalja sudbina Ridjošića u klubu", rekao je Butorović za "Pres".

    (MONDO/agencije)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Fudbaleri Partizana počeli pripreme
    Petak, 12. januar 2007.

    Fudbaleri Partizana u petak su počeli pripreme za novu sezonu u Sportskom centru "Zemunelo", a novopostavljeni šef stručnog štaba Miroslav Djukić je izjavio da je zadovoljan postojećim igračkim kadrom crno-belih.

    "Postoji, naravno, još dosta prostora za napredak u igri ekipe. Počećemo uobičajenim kondicionim treninzima, a što se tiče taktike, postepeno ćemo vežbati na terenu ono što sam zamislio, da bi tokom vremena to postalo automatizam. Insistiraću na agresivnoj igri, presingu, jer sa našim mladim fudbalerima se jedino tako i može igrati, pošto oni ne umeju da igraju 'čekalicu'", izjavio je Đukić.

    Trener Partizana je naveo da je tokom rada u Zemunu planirano nekoliko utakmica "izmedju sebe", kao i dva meča do odlaska u Dubai - jednu protiv drugoligaške ekipe i jednu protiv prvoligaša.

    "Insistiraću da to budu što jači rivali jer mi je važno da vidim koliki su dometi ovog tima. U Dubaiju ćemo odigrati tri utakmice po mogućstvu sa jakim ekipama, a po povratku u Beograd zakazali smo generalnu probu 10. februara. Nastojaćemo da tada igramo protiv izuzetno snažnog rivala, kako bi sedam dana pred nastavak prvenstva videli šta smo uradili i gde smo sa formom", naglasio je Djukić.

    On je dodao da će broj igrača biti sveden na 22 do 25, ocenivši da je to "sasvim dovoljno za ono što nam treba".

    "Partizan ima svoju filijalu Teleoptik i omladinski pogon, pa ako bude bilo potrebe vršićemo dopunsku selekciju iz ovih izvora. Nadam se da će to biti sasvim dovoljno da krenemo u domaće prvenstvo punom parom", zaključio je Djukić.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Crveno-beli od subote rade u raju Mediterana
    Subota, 13. januar 2007.

    Fudbaleri Crvene zvezde, koji su prethodne večeri stigli u mesto Estepona, na obali Sredozemnog mora, od subote sprovode prvu fazu priprema za prolećni deo sezone. Baza crveno-belih nalazi se na samom jugu Španije, nedaleko od Gibraltara.

    Trener Dušan Bajević na put je poveo 26 fudbalera, na koje ozbiljno računa za nastavak takmičenja u prvenstvu i Kupu Srbije, a "Sportski žurnal" otkrio je raspored igrača po sobama.

    Cimeri na ovim pripremama su kapiten Milovanović i golman Banović, Nišlije Randjelović i Djordjević (pridošlica iz Fluminenzea), kumovi Djokić i Pantić, Podgoričani Purović i Burzanović, Brazilci Ailton i Tadeu, odnosno Trajković i Rašković, koji su u Zvezdu svojevremeno stigli iz Zete.

    Ostale "tandeme" čine: Basta - Miladinović, Joksimović - Trišović, Adamović - Gaj, Kastiljo - Suzuki, Radivojević - Tutorić, Perović - Georgiev i Milijaš - Andjelković.

    Zvezda će tokom dvonedeljnog boravka u atraktivnom letovalištu odigrati tri kontrolne utakmice protiv renomiranih rivala. To su ukrajinski Šahtjor, standardni učesnik Lige šampiona, švajcarski prvoligaš Lucern i Zenit iz Sankt Peterburga, jedan od vodećih timova Rusije.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Monako želi Sašu Ilića
    Subota, 13. januar 2007.

    Vezista Galatasaraja i reprezentacije Srbije Saša Ilić nalazi se na korak od prelaska u redove ekipe Monaka, prenose "Večernje novosti".

    Taj list prenosi pisanje francuske štampe po kojem bi Ilić trebalo sa Monakom da potpiše trogodišnji ugovor, a Galatasaraj će dobiti obeštećenje od 3,5 miliona evra.

    "Daj Bože da bude tako, ali više ne znam ni kome ni u šta da verujem, pošto me zovu svakog drugog dana i nude mi razne transfere. Galatasaraj će me se teško odreći, traži veliko obeštećenje, ali ako su Francuzi zaista spremni da toliko plate, onda je sve moguće", rekao je Ilić.

    On je pre godinu i po otišao iz Partizana u Galatasaraj i za to vreme je na 44 utakmice postigao 20 golova. U dresu beogradskih crno-belih na 200 mečeva čak 98 puta je zatresao mrežu rivala.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Leković ide, ne ide, ide...
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    Prvi i drugi čovek Crvene zvezde se, konačno, razilaze, ili...Da li će generalni sekretar Fudbalskog kluba Crvene zvezde Nebojša Leković otići iz kluba biće poznato u utorak, bar prema najavi predsednika crveno-belih Dragana Stojkovića.

    Stojković je izjavio da će Leković u utorak najpre njemu saopštiti odluku o tome da li ostaje u klubu, a potom će izaći pred novinare.

    "Još pre mesec dana Leković mi je najavio da bi mogao da ode zbog privatnih problema. Nas dvojica smo u fenomenalnim odnosima i poštovaću svaku nkjegovu odluku. Ako ide ide, ako ostaje ostaje. Zadovoljan sam njegovim radom", rekao je Stojković novinarima u ponedeljak.

    Upitan da li je nesporazum izmedju njih dvoijice nastao posle Lekovićeve izjave o navodnoj prodaji zemljišta u vlasništvu kluba, Stojković je odgovorio da "to nema veze sa istinom".

    "Ni ja, ni Crvena zvezda nismo dobili nikakvu ponudu. Pitajte Lekovića zašto je to izjavljivao i na šta je mislio", dodao je prvi čovek Crvene zvezde.

    Na pitanje da li se na Crvenu zvezdu vrše pritisci sa strane da Leković ode, Stojković je odgovorio da "pritisaka nema, već da je odluka na Lekoviću".

    Prema nezvaničnim saznanjima u klubu sa Autokomande, Leković će u utorak imati posalednji dan u Crvenoj zvezdi u ulozi generalnog sekretara.

    Predsednik Crvene zvezde najavio je i odlazak fudbalera Takajukija Suzukija, odnosno njegov povratak u Japan, jer je za njega zainteresovan klub Jokohama Marinos.

    "Zvezda mu neće praviti probleme ako se dogovori sa japanskim klubom", rekao je Stojković.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    Djukić: Antićevo osporavanje dodatni motiv
    Sreda, 17. januar 2007.

    Novi trener fudbalera Partizana Miroslav Djukić rekao je u intervjuu za dnevni list "Sport" da će ga neslaganje pojedinih članova klupskog Upravnog odbora sa njegovim imenovanjem, pre svih Radomira Antića, samo dodatno motivisati da se dokaže na klupi crno-belih.

    "Antića poštujem kao čoveka i stručnjaka. Mlad sam i ambiciozan, pre svega radom želim da razuverim sve one koji nisu bili za moj izbor. Uvek sam bio takmičar, a osporavanja su me samo motivisala. Svestan sam da tek počinjem u ovom poslu i želim da se dokažem, u prvom redu onima koji su verovali da sam pravo rešenje za Partizan i pružili mi priliku", izjavio je Djukić.

    On je najavio da će se potruditi da Partizanova igra dobije "španski pečat". Kao što je poznato, nekadašnji jugoslovenski reprezentativac je najveći deo igračke karijere proveo na Pirinejima, noseći dres Deportiva i Valensije.

    "Španski model je nešto što sam video, proučavao i doneo sa sobom. Ali nije samo to u pitanju, bitan je i dar prirode, ono što nosite u sebi. Uvek sam kao igrač voleo da pitam trenera 'zašto ovo, zašto ono'. Učio sam od mnogih vrhunskih stručnjaka, od nekih kako treba, a od nekih i kako ne bi trebalo raditi".

    Djukić je obećao da nikada neće povisiti glas na svoje fudbalere. Kaže da je to pristup koji se svima isplatio u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine. Posle debakla od Švedske u Novom Sadu nije svalio krivicu na momke koji su mu se u revanšu odužili punom merom.

    "Komunikacija je moja najjača strana, naročito u radu sa mladim igračima. Ne želim, niti ću ikada da gradim autoritet na povišenom tonu, već na ljudskom razgovoru. Želim uzajamno poštovanje, jer smo na istom zadatku".

    Trener Partizana startovaće u prolećnom delu sezone sa čak 14 bodova manje od Crvene zvezde. Prethodnik Miodrag Ješić ostavio mu je momke sa izraženim radnim navikama, ali i taktičkim nedostacima, kada je reč o kolektivnoj igri.

    "Vidim da postoje ideja, koncept, dobar rad na treninzima, ali na taktici ćemo morati mnogo da radimo. Mora da se igra mnogo brže. Moraju više da pokušavaju po bokovima, da se liše suvišnih kratkih pasova, da vrše pritisak na rivala".

    Interesantno je da će se crno-beli već u drugom kolu sastati sa "večitim rivalom".

    "Sve što bi igrači trebalo da urade je da izadju na teren i daju sve od sebe. Za rezultat neka ne brinu, jer je to moja odgovornost i kakav god on bio, prihvatiću ga na sebe", završio je Djukić.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Meridijan Superliga - sezona 2006/2007

    OFK Beograd startovao pobedom na pripremama
    Subota, 20. januar 2007.

    Prvog dana 15. Kupa prijateljstva fudbalskih šampiona zemalja Zajednice Nezavisnih Država i Baltika fudbaleri OFK Beograda, koji na turniru učestvuju kao gosti, pobedili su u okviru D grupe ekipu MTTU iz glavnog grada Turkmenistana Ašhabada rezultatom 2:0.

    Golove za srpski tim su postigli Kolarov i Veselinović.

    Ukoliko se plasiraju za dalje takmičenje, igrači OFK Beograda će na teren istrčati i u sredu, 24. januara, u četvrtfinalu, ili 26. i 28. januara kada se igraju polufinalne i finalna utakmica.

    Ovo je prvi put da je na Kup, u kojem igraju timovi 15 zemalja bivšeg Sovjetskog saveza, pozvan klub iz Srbije. Prema mišljenju učesnika, to je za organizatora, Fudbalski savez Rusije, veliki plus pošto će takmičenje time dobiti na raznovrsnosti, jer je srpski fudbal "uvek bio u vrhu".

    OFK Beograd se u nedelju u drugom kolu sastaje sa Kaunasom iz Litvanije koji je danas pobedio gruzijski klub Sioni rezultatom 2:1.

    (Tanjug)

    Od Beogradskih klubova jedino koliko-toliko mogu da podnesem OFK, kad ovi drugi BG klubovi izgube nekako mi toplo oko srca...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Calcio - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 19.06.2007, 20:31
  2. Primera - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 17.06.2007, 23:02
  3. UEFA Kup - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 31.05.2007, 19:50
  4. Liga šampiona - sezona 2006/2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 10:55
  5. Premijer liga - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •