Što ženu čini snažnom?
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 82
  1. #1

    Što ženu čini snažnom?

    Što ženu čini snažnom?

    1.) Daje sve od sebe Snažna žena će napraviti sve što može kako bi ispunila svoj zadatak bez pitanja i pritužbi.

    2.) Nikada ne odustaje Snažna žena nikad ne odustaje. Ide prema onom što želi u životu i ne odustaje, bez obzira kako je put težak. Ona ne dozvoljava negativnostima da utječu na nju. Ne sluša one koji ju obeshrabruju u ostvarenju sna i ne dozvoljava drugima da je odvuku od njenog najvećeg cilja. Također, ne razumije značenje riječi Ne mogu. Jednostavno nikad ne odustaje od svog sna, nikad.

    3.) Govori ono što misli Snažna žena se ne boji reći ono što misli. Ne brine o tome što će drugi reći o njenoj ideji i ne brinu je kritike. Ona nije ovisna o tome hoće li je drugi prihvatiti. Svoje mišljenje iznosi smireno i pristojno, bez sarkazma, ali čvrsto i odlučno.

    4.) Poštuje sebe i druge Snažna žena se odnosi s poštovanjem u svakoj situaciji. Ne povodi se za drugima, ali poštuje tuđi izbor, usprkos činjenice da se možda i ne slaže s tim. I ne odnosi se prema drugima ništa drugačije zbog njihova izbora.

    5.) Bori se za ono u što vjeruje - Snažna žena stoji iza svojih uvjerenja, bez obzira na posljedice. Jasno izražava svoj stav i odbija prihvatiti način razmišljanja i ponašanja koje nije u skladu s njenim vlastitim razmišljanjima.

    6.) Inspirira sebe i druge Sposobnost inspiriranja prirodno je usađena u snažne žene. Ona ne dozvoljava da negativnosti usmjerene prema njoj preuzmu njen život i pokvare joj raspoloženje. Umjesto toga na njih odgovara fokusiranjem na svoje pozitivne strane i pružajući si nadu za budućnost.

    7.) Dijeli svoju moć s drugima
    Snažna žena dobrovoljno dijeli svoje talente, znanja i vještine s drugima. Uživa u vlastitom uspjehu, ali se ne boji prenijeti svoja znanja na druge.

    8.) Utječe na tuđe živote Ova vrlina se nalazi u svakoj snažnoj ženi, a nastaje kao posljedica prvih sedam osobina. To je nešto što svaka žena duboko u sebi, želi svakodnevno postizati. Tada jednostavno i lako postaje žena koja utječe na živote drugih. A upravo to predstavlja pravu vrijednost u njenom životu.

    Izvor: žena.hr
    Ja se smatram snažnom. Jednostavno, drugačija ne želim biti.

    Što je sa Vama? Što Vas čini snažnom ženom?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    ja mogu da nosim sama svu svoju opremu za ronjenje a bocu mogu ga nosim dok sam u sakou pantalonama i shtiklicama sa sve nalakiranim noktichima gradskim prevozom do kuche.

    jel to ok?
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Ma kako ne bi bilo ok?

    Nemojte se bazirat samo na one natuknice u uvodnom, citiranom postu.

    Pišite što sve Vas čini snažnom ženom
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Glupost drugih žena...

    Svaki put pomislim...malla koji si ti car!

    životami

  5. #5

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Glupost drugih žena...

    Svaki put pomislim...malla koji si ti car!

    životami


    ...i zavist drugiH zena...
    A kada se tome doda i zastitniCka uloga tzv. muskaraCa...nema nista lepse
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Glupost drugih žena...
    Svaka glupost koju napravim u zivotu, cini me jos snaznijom!
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Samo postupak da UVEK sagleda sve mogućnosti i da sve meri istim metrom. Ona koja unapred isključuje neke mogućnosti a meri različito svoj i tuđi postupak...nikada neće biti snažna. Biti rob svog ega i uverenja da je bezgrešna i ne biti spremna da sve uzme u razmatranje je siguran put u zablude, mogućnosti da bude izmanipulisana i okružena laskavcima.
    Uostalom..i RIM je propao kada su carevi sebe smatrali bogovima .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Mislim da si nabrojala sve potrebne osobine. Ponekad pomislim da ovo cene samo žene. A Oni? Oni su tako nepopravljivi romantici. Stalno se vraćaju u srednji vek...
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Što je sa Vama? Što Vas čini snažnom ženom?
    Ne kidam sebi (i drugima) zhivce sa banalnim glupostima.
    Osobe koji nisu vredni moje paznje - ne ponizavam, ali im ni ne titram...(paznju gube samo ako su maliciozne, sebicne....bla, bla - ako su me "nagazile" na bilo koji nachin).

    Sto jos uvek prvo pomislim na dobro...... pa, ako se dokaze suprotno - "smestim medj lose"...

    A "naj" od svega - "operisana sam od sujete" .... To mi je adut

  10. #10

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Uostalom..i RIM je propao kada su carevi sebe smatrali bogovima .
    ...

    Mozda su oni sebe smatrali bogovima,ali nisu u to verovali...

    Inace zena i njena snaga...

    Tripoljska civilizacija- zauzimala je teritorije danasnje Moldavije,Ukrajine,Rumunije(4500 god.p.n.ere-3000god.p.n.e.)kada se pojavio matrijarhat...
    Da ne bude zabune,ovde nece biti reci o ovoj civil...ostavimo to istoriji...
    Ovde cemo nesto o...

    U mitovima, zena..se najcesce oznacavala i oznacava , ... kao.. magna mater...ostvarenje prvobitnog nastajanja, bez koje nema ni harmonije ni kontinuiteta sveta... ...Znaci nasa tema je zena...neki njen aspekt..snazna zena i ...pokusaj da se prodre i pronadje njena sustina,njena bit i vecita tajna...njena istina...Ali,tesko..umetnici su najdublje ponirali u neprizorne ponore njenog unutrasnjeg sveta ,Andric je pisao da ona kao kapija stoji na ulazu i izlazu ovog sveta..no njena istina osta prekrivena tajnom...
    Mozemo nagadjati,verovati da znamo,ali ne mozemo saznati...ona je zagonetka koja nema ''resenje''..
    Mi smo zagonetke neresive...najbolje cuvamo svoje tajne...dok VI,bolje cuvate tudje,no svoje...
    Prva muzika koju dete cuje stize iz tajanstvenog ritma naseg srca,koja je zastitnicka i ocaravajuca i gde se zacinje lepota bezuslovne ljubavi,a dobija se bez trazenja...
    Smirujemo duh i hranimo duse vase...uvek smo u sredistu i tuge i radosti..
    Ko u suzi majke nije spoznao tugu zivota,nece razumeti nista o tome sta je metafizika postojanja..(R. B.)
    Energetski hranimo zivot i u njemu spontanost i poeticnost.
    LJubav,vecnost,plemenitost...nasi najjaci atributi...
    Ma koliko mnoge feministkinje dovodile u pitanje i samu zelju da se bude majka,ona je najvazniji toponim postojanja i stvaralastva...
    Zbog svega toga i mnogo cega drugog,majka je nepresusno vrelo pesnicke inspiracije..i njeno je najcistije ogledalo..
    Svuda gde je prisutna pesnicka imaginacija...zena je noseci motiv zvezdanih casova poezije......
    Ali,u vidokrugu svesnoga nema odgovora na pitanje... Sta je zena i sta je cini snaznom???Mnogi pokusavaju i pokusavali su...ali bez uspeha..mnogi muskarci ne znaju sta zene zele,a zene opet ne znaju zasto muskarci nalaze da je to sto one zele njima tesko shvatlivo...
    Zena je ipak vekovima ponizavana..(o tome sada necemo..)
    Ali pocela je ustajati iz svoje poniznosti i oslobadjati se traumatske proslosti,koja je utisnula surove zigove na dusu i njenu psihologiju ...
    No,ovom sveopstom krizom i destruktivnim,haoticnim putevima kojima se hrli ,doveden je u pitanje stil zivota,a sve vrednosti koje su se nasle na silaznoj liniji,pa tako i njene opet vraca u blato ...
    Danas ,zaista skoro da uopste nema razgovora o fantasticnim i tajnovitim svojstvima lepseg pola!To predstavlja,ozbiljan simptom biopsiholoske i mentalne suse...
    Sadasnja situacija u musko-zenskim odnosima je katastrofalna u svim sferama komunikacije...na zenska pitanja traze se muski odgovori,i naravno, odavno u tim odgovorima nesto nije u redu...

    Istina i snaga zene je u njenoj tajni,u zeni tajni...
    Poruku je izmenio dankaBg, 11.03.2010 u 00:57 Razlog: slovne greske
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  11. #11

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Ženu čini snažnom, pre svega, njen psihofizički habitus, jedinstven u čitavoj evoluciji, koji joj je omogućio da bude superiorni pol u okviru najsuperiornie vrste na našoj planeti. Ovo je tema priče, a sve ostale pesničke, istorijske, arheološke i ine su varijacija te teme...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku

    Svaka glupost koju napravim u zivotu, cini me jos snaznijom!
    Relativna stvar - ''glupost''.

    Kao i samospoznaja da sam sopstvenoj mi ranjivosti Najjača.

    Zvezda


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #13

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    ne znam za druge zene...ali...
    kad je fajt,i nemas nikog iza sebe ,preostaju ti samo dve stvari: il si pukovnik il si pokojnik.
    osnazilo me je materinstvo,u svakom smislu
    od onog da me u sive,depresivne dane natera da ustanem iz kreveta do onog da,planirajuci buducnost tog nekog moram da ustanem i zasucem rukave
    i onda
    osnazilo me je ,na izvestan nacin,nenalazenje onog za cim sam tragala
    i
    ako nisam umrla kad sam bila nokautirana,onda mora da sam ojacala cim sam uspela da se pridignem,otresem dupe i nastavim da hodam
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Svaki premosteni izazov, svaki uspeh, svaka sah partija zavrsena matiranjem u njenu korist!
    neunistiva zlojebaba!

  15. #15

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Ostvarenost, u najširem smislu i finansijska sigurnost.
    Ne smatram sebe snažnom.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •