Što ženu čini snažnom? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 82
  1. #61

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Što ženu čini snažnom?



    Ja se smatram snažnom. Jednostavno, drugačija ne želim biti.

    Što je sa Vama? Što Vas čini snažnom ženom?

    Mislim da smo se svi malo pogubili i skrenuli sa teme.Trebalo je o sebi pisati, zar ne? Ne iznositi određena mišljenja i stavove.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  2. #62

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku

    (...)..svaka zena, uvek je snaznija ako ima pored sebe muskarca koji ce je voleti,postovati,podrzavati,jebati i biti ona karika koja nedostaje da bi se zatvorio krug koji je priroda,Bog ili neko treci napravio...naravno,postoji jos mnogo stvari koje zene cine snaznom a nisu vezane za muskarce...ipak...bonus penis pax in domus......
    Hmmm…dragi viteze (by Greeny),

    tacno je da je ova tema, tj. ovo pitanje „snage“ postavljeno u smislu „povrsnog „ osvrta na sam taj termin pa ukljucuje takoreci sve moguce varijacije/fantazije&iluzije u sirokim okvirima zeMskih casopisa – citaj svako moze o zenskoj snazi da truca sta ‘oce, ali ova tvoja je basHka uskogrudna pa cak donekle i degradirajuca.

    Ispada da je za zensku snagu – u kom god obliku se doticna manifestovala- neophodno postojanje muskarca.
    Ispada da sve one zene koje iz kog god razloga nemaju muskarca pored sebe (ma sta god to „imati“ zaista znacilo) po default-u ne mogu biti snazne ili bar ni blizu toliko snazne kao one sto “imaju” muskarce pored sebe.

    Za moje shvatanje zenske “snage“ je postojanje muskarca u potpunosti irrelevantna polazna tacka.
    Dapace, priznajem da je odlucujuca caka prvenstveno u samom definisanju pojma “snaga”…

    P.S. Isti stav zastupam I kada je rec o musHkoj “snazi” pod motom “ Iza ( a moZ I pored) svakog mocnog muskarca stoji (mocna ili kakva god) zena”. Bullshit!

    Eh, al' smo se sakupile pa sve na tebe!
    ...."naravno,postoji jos mnogo stvari koje zene cine snaznom a nisu vezane za muskarce"...od mnogih sam ocekivao da prenebegnu ovu recenicu ali ne i od tebe...medjutim,upecala si se na zamku zenske sujete i mozda,kazem mozda, svoje neke pogresne odluke kada su muskarci u pitanju...ako nisam u pravu, kako onda objasniti stav da muskarac ne utice na zeninu snagu,pojavu,razmisljanje,itd?......ako je moj stav degradirajuci...tvoj je klasicno sovinisticki...ali pomiricemo se tako sto cu ti dozvoliti da me kaznis...sljepanjem po goloj goozi......
    ...@Beeee...u pravu si...trebao sam prvo da promenim pol pa onda da pisem na ovoj temi...mada,mislio sam da je dovoljno to sto volim da oblacim mamine haljine......
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #63

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...svaka zena, uvek je snaznija ako ima pored sebe muskarca koji ce je voleti,postovati,podrzavati,jebati i biti ona karika koja nedostaje da bi se zatvorio krug koji je priroda,Bog ili neko treci napravio...naravno,postoji jos mnogo stvari koje zene cine snaznom a nisu vezane za muskarce...ipak...bonus penis pax in domus......
    A ako žena voli ženu/e?
    Kod nas je obrazac ponašanja koji si opisao simptomatičan, ali sve je manje žena koje prihvataju ulogu male,slatke,bogomdanemajkeženekraljice i koje teže nečem drugom..
    Moć (u najširem smislu) daje snagu svima. Ne bih tu pravila razliku između žena i muškaraca.
    ...ajde da zavrsimo ovu igru jer mi sada polako sve ide na moshnice...da se ne znamo,razumeo bih...ali,posto vam radi praistorisjki gen kada su vas kromanjonski lovci vukli za kosu,probacu plasticno...naravno i kada zena voli zenu,stvar je u onom ili onoj sa kim/kojom zivis,ko ti je oslonac i podrska u zivotu,ko je sa tobom i u dobru i u zlu( by maticar )...ali ne...optuzen sam za uskogrudna i jos ne znam kakva shvatanja,samo zato sto mislim da zena pored sebe zasluzuje kvalitenog muskarca,kao sto to mislim i obrnuto...i ne vidim nista lose u tome...
    ...@Ovcice...ne deli lekcije...na tako brutalan nacin...probudices zenu u meni...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #64

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku

    ...posto se nekome ne svidja moj odgovor da nije bitna krivina,velicina ili manjina...objsanicu to ovako...svaka zena, uvek je snaznija ako ima pored sebe muskarca koji ce je voleti,postovati,podrzavati,jebati i biti ona karika koja nedostaje da bi se zatvorio krug koji je priroda,Bog ili neko treci napravio...naravno,postoji jos mnogo stvari koje zene cine snaznom a nisu vezane za muskarce...ipak...bonus penis pax in domus......
    Slažem se.

    Da bi žena a i čovek bili snažni potrebno je da budu kompletni,ostvareni ne samo na jednom polju nego na mnoštvu njih ili bar nekoliko važnih.
    Snaga je tako relativan pojam ,i kao i sve, njegovo značenje zavisi od samog ugla gledanja i tumačenja.Zato ne mogu da kažem da je bilo ko od vas koji ste izneli svoj stav u ovoj temu u krivu,samo ja lično mislim da ni žena ni čovek nisu stvoreni da bitišu u ovom svetu kao neintegralne jedinke i da zato pravi spoj stvarno donosi osećaj kompletnosti a samim tim i daje snagu za mnoge trenutke u životu kad ti stvarno treba neko ko te voli,poštuje,podržava ... na krajui činjenica i da imaš u toj osobi i nekog sa kim se fenomenalno slažeš u seksu daje neverovatno moćno saznanje da tu tvrdjavu niko ne može srušiti a šta je to drugo nego osećaj snage.
    Kad govorim o ženama koje panično beže od toga da priznaju ovo o čemu ja pričam apostrofirajući da je snaga u samostalnosti u bilo kom smislu, mislim da su to upravo one žene koje su imale loša iskustva u životu vezano za partnerski odnos ,koje su povredjene ,razočarane,nezadovoljne odnosom muškarca prema njima,koje se plaše vezivanja i davanja sebe jer imaju strah i od same pomisli da im neće biti uzvraćeno ili da će biti izigrane.
    I da zaključim..Snaga žene potiče iz dobrog balansa na svim poljima.U jednom od tih polja treba da stoji i jedan muškarac koji takodje daje snagu ženi ako je voli,poštuje,podražava i naravno... kako mogu da izostavim ...dobro
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #65

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    @Ovca: ako misliš da moj obožavani Saša priča gluposti, promeni hobi. Idi sa foruma. Kukičaj. Samo ćuti.

    Elem, na temu:

    žena je jaka kad voli sebe.

    Sve ostalo je samo nadograđuje.

    Ja govoriti, haug!

  6. #66

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    moje mišljenje, na osnovu nekih iskustava tokom života..
    mislim da ženu čini snažnom prije svega kada je spremna da napravi taj korak, da to pokaže. iako za mene nevjerovatno, postoji mnogo žena koje misle da to nije njihovo, da budu jake. takve se kriju iza muškarca, i tako i zavise od njega. što nije dobro.
    jaka je žena koja se ne boji da se zauzme za sebe, da sama uradi šta treba, da ne vjeruje u priče tipa 'to nisu ženska posla' i slično.
    mislim da je velika ljudska greška podjela na muške i ženske poslove, a ženska greška kada sebe smatra slabim polom. slabiji možda, ali slab ne.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  7. #67

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    ...."naravno,postoji jos mnogo stvari koje zene cine snaznom a nisu vezane za muskarce"...od mnogih sam ocekivao da prenebegnu ovu recenicu ali ne i od tebe...medjutim,upecala si se na zamku zenske sujete i mozda,kazem mozda, svoje neke pogresne odluke kada su muskarci u pitanju...ako nisam u pravu, kako onda objasniti stav da muskarac ne utice na zeninu snagu,pojavu,razmisljanje,itd?......ako je moj stav degradirajuci...tvoj je klasicno sovinisticki...ali pomiricemo se tako sto cu ti dozvoliti da me kaznis...sljepanjem po goloj goozi......
    (...)...
    Nije mi omakla ova tvoja opaska, kao sto mi takodje nije omakao TAJ MUSKARAC uzdignut na prestolje iliti kog si stavio u centar univerzuma zeMske snage. I ne mi se svidja. Zasto?

    Podseca me strasno na onu iz davnina u kojoj je zena od doktora oslovljavana sa gospodjom doktor. U kojoj se neko kao licnost, kao karakter, kao autoritet poistovecava sa onim sa kim je ili kome navodno pripada. U kojoj je neko zena od ovog ili onog. Kao privezak. Kao da sama ne postoji. Ili jos gore – kao da sama nema ni svrhu postojanja. Uzasno feminizirano, znam. Mozda se je tebi tvoje misljenje omaklo sa najboljom namerom, eto i meni se je moja interpretacija doticnog. Touchè!

    Eto to bi ti bilo ono shljepanje po goloj gOOzi koje se trazio!

    O zeMskoj sujeti & shovinizmu cu dopisati prvom sledecom prilikom sto-sta…
    Never confuse movement with action.

  8. #68

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    ...."naravno,postoji jos mnogo stvari koje zene cine snaznom a nisu vezane za muskarce"...od mnogih sam ocekivao da prenebegnu ovu recenicu ali ne i od tebe...medjutim,upecala si se na zamku zenske sujete i mozda,kazem mozda, svoje neke pogresne odluke kada su muskarci u pitanju...ako nisam u pravu, kako onda objasniti stav da muskarac ne utice na zeninu snagu,pojavu,razmisljanje,itd?......ako je moj stav degradirajuci...tvoj je klasicno sovinisticki...ali pomiricemo se tako sto cu ti dozvoliti da me kaznis...sljepanjem po goloj goozi......
    (...)...
    Nije mi omakla ova tvoja opaska, kao sto mi takodje nije omakao TAJ MUSKARAC uzdignut na prestolje iliti kog si stavio u centar univerzuma zeMske snage. I ne mi se svidja. Zasto?

    Podseca me strasno na onu iz davnina u kojoj je zena od doktora oslovljavana sa gospodjom doktor. U kojoj se neko kao licnost, kao karakter, kao autoritet poistovecava sa onim sa kim je ili kome navodno pripada. U kojoj je neko zena od ovog ili onog. Kao privezak. Kao da sama ne postoji. Ili jos gore – kao da sama nema ni svrhu postojanja. Uzasno feminizirano, znam. Mozda se je tebi tvoje misljenje omaklo sa najboljom namerom, eto i meni se je moja interpretacija doticnog. Touchè!

    Eto to bi ti bilo ono shljepanje po goloj gOOzi koje se trazio!

    O zeMskoj sujeti & shovinizmu cu dopisati prvom sledecom prilikom sto-sta…
    ...sjajno...sem sto sto od ovoga sto si napisala,ja nista izrekao nisam...procitaj ponovo...i shvatices da je tu akcenat na zeni...a muskarac je onaj koji je dopunjuje...i podrzava...i voli...i...sve sto muskarac TREBA da radi sa voljenom osobom...kao sto rekaoh,kao i obrnuto...ali je ocito da oziljci iz licnih iskustava nesvesno prave predrasude o nekoj temi...
    ...touche kod mene biti nece...jer nije bitno poentirati, vec shvatiti......
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #69

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Ona sama. To je cini i najslabijom.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  10. #70

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    dozivljavaju me kao jaku
    ali
    nisam jaka sto sam jaka ,no sto ne smem da budem slaba
    iza mene ne stoji niko da me pri`vati....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #71

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Što ženu čini snažnom?



    Ja se smatram snažnom. Jednostavno, drugačija ne želim biti.

    Što je sa Vama? Što Vas čini snažnom ženom?

    Mislim da smo se svi malo pogubili i skrenuli sa teme.Trebalo je o sebi pisati, zar ne? Ne iznositi određena mišljenja i stavove.
    A tema je postavljena budi bog s nama
    Mogu i ja da napišem "Ja se smatram jakom (snažnom) i šlus...a Vi kako Te?

    Elem...između ostalog, tj samo jedan segment...lepo pustim muškarca koji na tren prestane da se kuresa mišićima i krene da pokuša da se prokurči mozgom...
    E onda ga lepo pustim uz blagi klimoglav da se lepo zaplete, ko što vele, ko pile u kučinama...sve vreme ga hrabreći i dajući mu do znanja da se slažem sa izrečenim...i kada bude na vrhuncu...poJentiram (intelektualno)...
    Zavisi od slučaja do slučaja...ali u vr' glave dve prostoproširene su sasvim dovoljne...
    Eh...da vi'š miline tada...mnogo sam jaka
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #72

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    ...sjajno...sem sto sto od ovoga sto si napisala,ja nista izrekao nisam...procitaj ponovo...i shvatices da je tu akcenat na zeni...a muskarac je onaj koji je dopunjuje...i podrzava...i voli...i...sve sto muskarac TREBA da radi sa voljenom osobom...kao sto rekaoh,kao i obrnuto...ali je ocito da oziljci iz licnih iskustava nesvesno prave predrasude o nekoj temi...
    ...touche kod mene biti nece...jer nije bitno poentirati, vec shvatiti......
    Ma bRe, nisam ni zelela da imputiram nesto sto nisi rekao. Ukratko: U centru je zena sa neophodnim muskarcem, koji je cini snaznom ili snaznijom.“ DakleN, istaknut je muskarac kao faktor snage. D’accord?

    Ne slazem se sa tim rangom, ne slazem se sa tim da je muskarac (vazi i za partnera uopsteno) po default-u polazna tacka zeMske snage ( rekla sam na sta me ta vrsta isticanja podseca, jer sam zadrta feministkinja). A posto sam I sHovinista, ne slazem se ni sa tim da je zeMsko polazna tacka muske snage. I posto sam se uterala u cho(r)s(ok)ak, sad cu da elaboriram, pa kom opanci tom Zikino kolo.

    Posto smo usli u dubokoumne vode na temi koja je po mom misljenju postavljena vise u smislu“prakticni saveti za svakodnevno poliranje zeMskog egoa “ da ogranicim o kojoj snazi ja to pricam, da ne bude posle filozofiranje do besvesti, a ono medjutim poenta je bila u dizanju tegova. Dakle, ja pricam o najuopstenijem shvatanju snage. Ona koja je neophodna da bi se covek, pa prema tome i zena nosila sama sa sobom i njenim primarnim zadatkom na ovoj planeti – zivotom.

    Snaga je za mene pre svega sastavni deo karaktera neke licnosti. Ima to veze sa mentalnim sklopom I oklopom. I sa tim da li smo izrazeno dominantne ili devotne licnosti. Ima veze I sa odredjenim sticajima okolnosti - svako od nas ume u odredjenim situacijama da bude stena, a u nekim drugim da zataji nevidjeno. Ima veze donekle I sa unutrasnjom ravnotezom – e tu se slazem, zene u partnerstvu su ne snaznije, nego uglavnom zadovoljnije I zadovoljenije. Prema tome, ako sve saberem I oduzmem, pomnozim I podelim u nekoj toj zivotnoj jednacini I svedem na jednu nepoznatu - najveca snaga je potrebna da bi covek/zena izasao na kraj sa samim sobom i zivotom– sve ostalo je maciji kasalj – smatram ja.

    Ne znam stvarno sta sve I koliko mogu I gde mi je limit.
    Ali je jako smirujuce znati da odredjene stvari mogu sama.
    I tacno je da ne mogu sve sama. Tacno je takodje da ne zelim sve sama.

    I ako bih morala da pravim rang bitnosti nekih osoba u mom zivotu (pored mene egomanijaka) koji su mi u kriznim situacijama dali tu neku navodnu zivotnu snagu pod prvo su na tronu deca – tu prosto ne postoji opcija da zatajim, zatim roditelji/sestra – sa njima mogu da budem I dama I olosH – sve im je jedno, uvek me dizu iz svakih goMana. Nakon toga prijatelji – mi smo se izabrali da delimo sve padove, narocito one ljubavne. Pa tek ondaK dolazi muskarac uz kog sam ja ili koji je uz mene. Zasto tek sada? Zato sto sam sa tim ljubavima uglavnom delila I delim sve letove, dok je svako padao I pada za sebe I sam sa sobom.Ovo rangiranje nema veze sa feministickom strujom, ali ima veze sa svescu, sa prihvatanjem cinjenica onakvih kakve jesu, sa posmatranjem zivota na duge staze.

    I ni jednog od mojih muskaraca koji jesu ili su bili deo mog zivota menjala ne bih – ako bih dobila popravnu sansu, sve bih ih ponovila. Ok, zaobisla bih mozda neke zaEbancije,te zaista nisu vredne posebne paznje, ali ove bitne bih ponovila bez izuzetka. Ni jedan nije (bio) promasaj. Ni jednog ne mogu podvesti pod loshe iskustvo samo zato sto nismo opstali… Nasuprot, smatram da sam u svemu tome imala uzasno mnogo srece…

    Ali,
    ni jedan me nije ucinio snaznijom.
    Jeste sigurnijom, jeste zadovoljnijom…ali snaznijom nije. Smatram cak da je svaki znao pod sigurno da bez njega mogu I sama I da mu je to (bilo) izuzetno bitno.


    U stvari, sebe uopste ne smatram nekom narocito snaznom zenom, em su mi suvise dobro poznate sve moje slabe tacke, em me zivot (do sada) nije stavljao na zaista ozbiljne testove. To sto sam ja u nekim fazama bila nezadovoljna onim sto sam imala ili nemala je…hej, naspram nekih ozbiljnih zivotnih problema kukumacenje na visokom nivou iliti luxsuz-problems . Jesam bivala ostavljena I ja sam ostavljala. Jesam bivala izigrana I ja sam izigravala. Pa sta? Padnem, odbolujem , otreznim se od ego-sujetomanije, uhvatim se za bar jedan od moja 3 stuba, ustanem i zivot ide dalje. Jaka stvar u danasnjem svetu imati neuspelu vezu iza sebe…

    A kako je onim zenama/ljudima koje/i ni ta tri stuba nemaju?

    Najsnaznijoj zeni koju poznajem je majka pocinila samoubistvo pred njenim ocima u 13. godini, a otac je se odrekao. Dosla je u ovu zemlju sa kofercetom punim knjiga, bez da je znala da bekne dobar dan. Radila je po 5 poslova istovremeno da bi mogla da plati rupu od 28 qm, zavrsi studije I ujedno isfinansira oko 10 odraslih osoba u ex-Yu za vreme svih ratova. I dan danas to radi, samo sto sada finansira I decu tih odraslih osoba koji uspesno dZabalebare. Nema sopstvene dece, nema familije, u duzim vremenskim periodima nije imala ni muskarca pored sebe, jer jednostavno nije imala kada da ga nadje, jedini uspeh joj je ostvarenost na poslovnom planu… Nikada se ni jednom recju nije pozalila na njen zivot, na sudbinu, na srecu …na bRe 3 tone koje tegli na ledjima.

    Da li ti imas predstavu koja je snaga toj zeni bila potrebna da bi ona svaki dan pronasla smisao u tome da se uopste digne iz kreveta I da nije 24 sata drogirana? Ja iskreno receno ne mogu tu snagu ni da zamislim. I stid me i sram kada me zatekne neraspolozenu jer me je eto opet neka banalnost cHacHkala I dirkala, a ja sva nafurana pa me ona oraspolozi. E veruj mi da mi tu dodje da sama sebi lupim sHamarcinu da mi odzvanja u glavi bar jedno 3 sata. A ona je samo jedan primer koji poznajem licno, a kakve konstelacije zivot nekome ume da iskombinuje, to ni genije ne moze da smisli.Toliko o sujeti, predrasudama, losim iskustvima , oziljcima& zeMskom shovinizmu…

    I da, na samom zivotnom kraju, onom definitivnom zaista nije bitno sta imas, nego koga imas.
    I nismo svi te srece da nam se poklope tamo neke idealisticke predstave zivota u kojima nam se ispunilo sve zamisljeno. Ali bitno je da imas bar nekoga – pa bio to prijatelj, sestra, dete, partner ili komsija, jer cak ni tu srecu nemaju svi – pa ipak pronadju snagu da istraju sami i do kraja...
    __________________________________________________ ______

    za inspiraciju. Odavno sam ovo htela negde da srocim...
    Never confuse movement with action.

  13. #73

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    odvažnost,smelost ...
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #74

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    ...sjajno...sem sto sto od ovoga sto si napisala,ja nista izrekao nisam...procitaj ponovo...i shvatices da je tu akcenat na zeni...a muskarac je onaj koji je dopunjuje...i podrzava...i voli...i...sve sto muskarac TREBA da radi sa voljenom osobom...kao sto rekaoh,kao i obrnuto...ali je ocito da oziljci iz licnih iskustava nesvesno prave predrasude o nekoj temi...
    ...touche kod mene biti nece...jer nije bitno poentirati, vec shvatiti......
    Ma bRe, nisam ni zelela da imputiram nesto sto nisi rekao. Ukratko: U centru je zena sa neophodnim muskarcem, koji je cini snaznom ili snaznijom.“ DakleN, istaknut je muskarac kao faktor snage. D’accord?

    Ne slazem se sa tim rangom, ne slazem se sa tim da je muskarac (vazi i za partnera uopsteno) po default-u polazna tacka zeMske snage ( rekla sam na sta me ta vrsta isticanja podseca, jer sam zadrta feministkinja). A posto sam I sHovinista, ne slazem se ni sa tim da je zeMsko polazna tacka muske snage. I posto sam se uterala u cho(r)s(ok)ak, sad cu da elaboriram, pa kom opanci tom Zikino kolo.

    Posto smo usli u dubokoumne vode na temi koja je po mom misljenju postavljena vise u smislu“prakticni saveti za svakodnevno poliranje zeMskog egoa “ da ogranicim o kojoj snazi ja to pricam, da ne bude posle filozofiranje do besvesti, a ono medjutim poenta je bila u dizanju tegova. Dakle, ja pricam o najuopstenijem shvatanju snage. Ona koja je neophodna da bi se covek, pa prema tome i zena nosila sama sa sobom i njenim primarnim zadatkom na ovoj planeti – zivotom.

    Snaga je za mene pre svega sastavni deo karaktera neke licnosti. Ima to veze sa mentalnim sklopom I oklopom. I sa tim da li smo izrazeno dominantne ili devotne licnosti. Ima veze I sa odredjenim sticajima okolnosti - svako od nas ume u odredjenim situacijama da bude stena, a u nekim drugim da zataji nevidjeno. Ima veze donekle I sa unutrasnjom ravnotezom – e tu se slazem, zene u partnerstvu su ne snaznije, nego uglavnom zadovoljnije I zadovoljenije. Prema tome, ako sve saberem I oduzmem, pomnozim I podelim u nekoj toj zivotnoj jednacini I svedem na jednu nepoznatu - najveca snaga je potrebna da bi covek/zena izasao na kraj sa samim sobom i zivotom– sve ostalo je maciji kasalj – smatram ja.

    Ne znam stvarno sta sve I koliko mogu I gde mi je limit.
    Ali je jako smirujuce znati da odredjene stvari mogu sama.
    I tacno je da ne mogu sve sama. Tacno je takodje da ne zelim sve sama.

    I ako bih morala da pravim rang bitnosti nekih osoba u mom zivotu (pored mene egomanijaka) koji su mi u kriznim situacijama dali tu neku navodnu zivotnu snagu pod prvo su na tronu deca – tu prosto ne postoji opcija da zatajim, zatim roditelji/sestra – sa njima mogu da budem I dama I olosH – sve im je jedno, uvek me dizu iz svakih goMana. Nakon toga prijatelji – mi smo se izabrali da delimo sve padove, narocito one ljubavne. Pa tek ondaK dolazi muskarac uz kog sam ja ili koji je uz mene. Zasto tek sada? Zato sto sam sa tim ljubavima uglavnom delila I delim sve letove, dok je svako padao I pada za sebe I sam sa sobom.Ovo rangiranje nema veze sa feministickom strujom, ali ima veze sa svescu, sa prihvatanjem cinjenica onakvih kakve jesu, sa posmatranjem zivota na duge staze.

    I ni jednog od mojih muskaraca koji jesu ili su bili deo mog zivota menjala ne bih – ako bih dobila popravnu sansu, sve bih ih ponovila. Ok, zaobisla bih mozda neke zaEbancije,te zaista nisu vredne posebne paznje, ali ove bitne bih ponovila bez izuzetka. Ni jedan nije (bio) promasaj. Ni jednog ne mogu podvesti pod loshe iskustvo samo zato sto nismo opstali… Nasuprot, smatram da sam u svemu tome imala uzasno mnogo srece…

    Ali,
    ni jedan me nije ucinio snaznijom.
    Jeste sigurnijom, jeste zadovoljnijom…ali snaznijom nije. Smatram cak da je svaki znao pod sigurno da bez njega mogu I sama I da mu je to (bilo) izuzetno bitno.


    U stvari, sebe uopste ne smatram nekom narocito snaznom zenom, em su mi suvise dobro poznate sve moje slabe tacke, em me zivot (do sada) nije stavljao na zaista ozbiljne testove. To sto sam ja u nekim fazama bila nezadovoljna onim sto sam imala ili nemala je…hej, naspram nekih ozbiljnih zivotnih problema kukumacenje na visokom nivou iliti luxsuz-problems . Jesam bivala ostavljena I ja sam ostavljala. Jesam bivala izigrana I ja sam izigravala. Pa sta? Padnem, odbolujem , otreznim se od ego-sujetomanije, uhvatim se za bar jedan od moja 3 stuba, ustanem i zivot ide dalje. Jaka stvar u danasnjem svetu imati neuspelu vezu iza sebe…

    A kako je onim zenama/ljudima koje/i ni ta tri stuba nemaju?

    Najsnaznijoj zeni koju poznajem je majka pocinila samoubistvo pred njenim ocima u 13. godini, a otac je se odrekao. Dosla je u ovu zemlju sa kofercetom punim knjiga, bez da je znala da bekne dobar dan. Radila je po 5 poslova istovremeno da bi mogla da plati rupu od 28 qm, zavrsi studije I ujedno isfinansira oko 10 odraslih osoba u ex-Yu za vreme svih ratova. I dan danas to radi, samo sto sada finansira I decu tih odraslih osoba koji uspesno dZabalebare. Nema sopstvene dece, nema familije, u duzim vremenskim periodima nije imala ni muskarca pored sebe, jer jednostavno nije imala kada da ga nadje, jedini uspeh joj je ostvarenost na poslovnom planu… Nikada se ni jednom recju nije pozalila na njen zivot, na sudbinu, na srecu …na bRe 3 tone koje tegli na ledjima.

    Da li ti imas predstavu koja je snaga toj zeni bila potrebna da bi ona svaki dan pronasla smisao u tome da se uopste digne iz kreveta I da nije 24 sata drogirana? Ja iskreno receno ne mogu tu snagu ni da zamislim. I stid me i sram kada me zatekne neraspolozenu jer me je eto opet neka banalnost cHacHkala I dirkala, a ja sva nafurana pa me ona oraspolozi. E veruj mi da mi tu dodje da sama sebi lupim sHamarcinu da mi odzvanja u glavi bar jedno 3 sata. A ona je samo jedan primer koji poznajem licno, a kakve konstelacije zivot nekome ume da iskombinuje, to ni genije ne moze da smisli.Toliko o sujeti, predrasudama, losim iskustvima , oziljcima& zeMskom shovinizmu…

    I da, na samom zivotnom kraju, onom definitivnom zaista nije bitno sta imas, nego koga imas.
    I nismo svi te srece da nam se poklope tamo neke idealisticke predstave zivota u kojima nam se ispunilo sve zamisljeno. Ali bitno je da imas bar nekoga – pa bio to prijatelj, sestra, dete, partner ili komsija, jer cak ni tu srecu nemaju svi – pa ipak pronadju snagu da istraju sami i do kraja...
    __________________________________________________ ______

    za inspiraciju. Odavno sam ovo htela negde da srocim...
    ...mislis li da, kada si zadovoljnija,sigurnija...nisi i snaznija?...
    ...ocekujem elaborat...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #75

    Odgovor: Što ženu čini snažnom?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku

    ...mislis li da, kada si zadovoljnija,sigurnija...nisi i snaznija?...
    ...ocekujem elaborat...
    Ma ja kad se osecam sigurnom i zadovoljnom o snazi I ne razmisljam. Lepo se zavalim i ususkam i budem krotka I pitoma do bola. Pa dobro, I krhkost moZ da se podvede pod snagu – to kO ono "I pad je let, samo naopacke". Ajd’ vazi. Lako je pricati o snazi kad mi je sustinski sve potaman…

    A inace sam naporna, zadrta i kapriciozna feministikinja & shovinistkinja – jednom recju megasmor, koji sve voli da drzi pod kontrolom. I da sam musko, od svih zena na ovom svetu za zadovoljavanje i ususkuvanje sebe/ mene ni pod razno izabrala ne bih.

    A vidis, ovo drugo sam mnogo vise I mnogo cesce zato sto je to moj nacin da izadjem na kraj sa zivotom. A u toj bitci, kada je zaista gusto - nema ko da poturi svoja ledja, moram ja da stanem u prvi red.

    Bez muskarca/partnera znam da mogu.
    Bez ovih drugih stubova ne znam kako bih i kako cu. To ce zivot pokazati…

    Eto, istrosila se tinta na zadovoljstvo nekima…

    P.S. Zasto ovnovi (ovi coroskopski) uvek sebe stavljaju u prvi plan pod motom“ Il‘ sam prvi/glavni il‘ sam nijedan!“. Ne dam i nece da moze!
    Poruku je izmenio triViALna, 12.04.2013 u 10:09
    Never confuse movement with action.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •